Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Sorularla Alevi'lik (http://www.piryolu.com/forum/sorularla-alevilik.html)
-   -   Milli Piyango harammıdır (http://www.piryolu.com/forum/sorularla-alevilik/6629-milli-piyango-harammidir.html)

ugur5816 04.12.12 16:35

Milli Piyango harammıdır

canlar bizim aleviler milli piyango bileti çok alıyo milli piyango biyeti bize harammıdır

birde yerde bulduğumuz para mesela ben gecen cemevinde kurban vardı aşure vardı bn cemevine hizmet ediyodum yerde 5 lira buldum baktım kimse aramıyo dedim bn alsam haramıdır dedim cemevinin bağış kutusuna atim oraya attımyerde buulunan para harammıdır

Alevi 04.12.12 16:39

Cevap: Milli Piyango harammıdır

Boyle seylere kafani yorma can, haram olan bu topraklar uzerinden dil, din irk kimlik ten ayirmaktir. kosklerde yasayip varoslardaki vatandasin bakasini yikmaktir. iscinin hakkini vermemektir..

garibanin umididir piyanyo helalde haramda cennetde cehennemde bu dunyadadir.. bilmem anlatbildimmi.

gokhan1 04.12.12 17:20

İkiside helal dir:) ayrıyeeten bir bilgi daha verim oruçlu denize girebilir

ugur5816 04.12.12 17:32

Alıntı:

Alevi Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 28779)
Boyle seylere kafani yorma can, haram olan bu topraklar uzerinden dil, din irk kimlik ten ayirmaktir. kosklerde yasayip varoslardaki vatandasin bakasini yikmaktir. iscinin hakkini vermemektir..

garibanin umididir piyanyo helalde haramda cennetde cehennemde bu dunyadadir.. bilmem anlatbildimmi.

sağol abi teşekkür ederim bana yardımcı oldunuz allahta size yardımcı olsun hızır yoldaşın olsun hak muhammed ali dileklerini kabul etsin.

Deniz 04.12.12 17:56

haramı helali yoktur kumardır keseye zarar verir çoluk çocuğunun rıskını.kumara verir kişiler.buda kendi kanaatimce yanlıştır.
her doğru kişinin olduğu gibi her yanlışta kişinindir helali haramı neymiş

ugur5816 04.12.12 18:00

sağol deniz abi teşekkürler

devran 04.12.12 18:06

Kul hakkı Haramdır diğerlerine benim aklım ermez canlar.

Deniz 04.12.12 18:08

Alıntı:

ugur5816 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 28785)
sağol deniz abi teşekkürler

sende saol canım benim... yasal bir kumardır şans oyunları hükümetler ek gelir olsun diye göz göre göre kumar oynatır vatandaşına hazineye ek gelir olsun diye
kapitalizmin oyunudur kumar.dünyanın heryerindede aynıdır

ugur5816 04.12.12 18:52

Alıntı:

devran Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 28787)
Kul hakkı Haramdır diğerlerine benim aklım ermez canlar.

evet abi biliyorum kul hakkının ne kadar kötü ne kadar günah olduğunu

ugur5816 04.12.12 18:53

Alıntı:

Deniz Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 28788)
sende saol canım benim... yasal bir kumardır şans oyunları hükümetler ek gelir olsun diye göz göre göre kumar oynatır vatandaşına hazineye ek gelir olsun diye
kapitalizmin oyunudur kumar.dünyanın heryerindede aynıdır

evet abi biliyorum oda bi çeşit kumardır sağolasın

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:25.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2