Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni

Seçenekler
Alt 26.09.12   #11
gokhan1
gokhan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Yazilanlar doğru mu??

Pencesor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Can dersimin tamamı Alevi deyil
Orda sunnilerde yaşıyor
Bu arkadaş da onlardan biri

Mazgirtli olunca nicki ondan şaşırdım bizim oranın yüzde 100 alevidir diye biliyorum..Çemişgezek ve pertekli yazsa daha iyi olurmuş..Kendini daha iyi kamufle edermiş..
Sponsor Reklamlar

gokhan1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 26.09.12   #12
mazgirtli.
Üye
Üye
Nereden: azerbeycan
Rep Puani : -10

sen öyle san kardeşimsen öyle san adamın bana dedigini görmezden gelin sonrada bagnaz diye hitap edin ben sunni degil ama siz alevi degilsiniz öyleki namazyoktur niyaz vardırdiyorsunuz namazı sekilcilik diye sucluyorsunuz sonra da cem yapıyoruz ama şekilçilik yapmıyoruz diye ozman ibadette sekilcilik yapıyorsak neden bir soru soldugunda biz bizimde allaha ibatedimiz böyle diyorsunuz

2) hz.ömerin hain oldgunu ebu bekirin hain oldugunu nerden biliryorsunuz veya hacı bektaşi velin hacca gitmedigini söylermisiniz elinizde kanıt varmı birde namazda sadece allaha secde edilir ömere degil ebu bekire degil veya muhammede degil veya aliye degil sadece allaha secde edilir birde sormuşlar şukardar hadis yalan felan diye hz.alinin hadislerinde yalan olanları yokmu söylermisiniz bu kini uzatmanın hak yolunu sürekli mum yakarak veya süpürge süpürerek olmayacagı belli degilmi 4kapı 40 makam diyoruz ama kaçtanesine uyduk söylermisiniz ben bunların farkına vardım ama kimseyi etkilemek
degil edindigim bilgileri soru seklinde sormak ama görüyorumki eleştiri kaldıramıyoruz madem hepimiz lanet edecegiz neden hak diye konuşuruz allaha havale edelim olup bittsin kurcalamayalım amacım herkes cevabı veriyor ama kaynak yok diyorlar veya kulaktan dolma ikitane laf coguda küçükken alimizden dedemizden duydugumuz laflar ben bu yanlışları gördügüm için sorular soruyorum ama demekki eleştiri kaldıramıyoruz adam özelime girip
yezid seni yazmış neymiş d,ger özeline girmişim korkumuz nden kimden anlamdım diyeceklerim bu benide sunnidiye görmeyim ben yoksa agır konuşurum veya bilgilerimi daha degişik sorulara ceviririm kimseveremezcevabını gerci o sorularında zamanı var daha yeni üye olduk canlar
Sponsor Reklamlar

Alt 26.09.12   #13
mazgirtli.
Üye
Üye

Mademki öyle neden hasta olduğunda doktora
Gidiyorsun Allah'tan şifa iste???

Mademki öle mahşergünü Hz Peygamber'den
Neden şefaat etmesini istiyorsun??
Allah'tan af iste
Hertarafa mınafıklar doluşmuş

aliyide sizin gibiler mızraga kuran takıldıgın biyatını degiştirenlerdesin sende bana mınafık dedigine göre
Sponsor Reklamlar

Alt 26.09.12   #14
Pencesor
Üye
Üye
Nereden: Cyprus/Kıbrıs
Rep Puani : 12

Kerim olan mevlam kime biyat etiğimi
Hakkıyla bilmekte Geç buralarıda sorularıma cevap ver beni
Aydınlat he he he
Sponsor Reklamlar

Pencesor isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 26.09.12   #15
mazgirtli.
Üye
Üye

Mademki öyle neden hasta olduğunda doktora
Gidiyorsun Allah'tan şifa iste???

Mademki öle mahşergünü Hz Peygamber'den
Neden şefaat etmesini istiyorsun??
Allah'tan af iste
Hertarafa mınafıklar doluşmuş

aynı şeymi benimsöyledgimler mahşergünü hz peygamberin şeffatine hepimiz muhtacız sende muhtacsın hersey allahın istegiyle affı önce allahtan isteriz kardeşim sende öyle yap söyledigim sözegelincede sen benim ne demek istegimiz yanlış yorumladın ondan bana diyorsun mınafık neden sen düzgün konuşmuyorsun peki hala anlamış degilsiniz ben söyle konuşmasamsormasam diger canların akıllarından gecen soruları soramazlarcünkü dışlıyorsunuz. ben namazkılarım oructa tutarım butünaroucları hatta hz alilinin kılavuz olrak benimsemişim sen kaç gece nevsini terbiye etmek için ac yattın hz peygaberin şeffatine herkes muhtactır ama esiğiyen ve koruyan allahın adıyla tabi
Sponsor Reklamlar

Alt 26.09.12   #16
Pencesor
Üye
Üye

mazgirtli. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
aynı şeymi benimsöyledgimler mahşergünü hz peygamberin şeffatine hepimiz muhtacız sende muhtacsın hersey allahın istegiyle affı önce allahtan isteriz kardeşim sende öyle yap söyledigim sözegelincede sen benim ne demek istegimiz yanlış yorumladın ondan bana diyorsun mınafık neden sen düzgün konuşmuyorsun peki hala anlamış degilsiniz ben söyle konuşmasamsormasam diger canların akıllarından gecen soruları soramazlarcünkü dışlıyorsunuz. ben namazkılarım oructa tutarım butünaroucları hatta hz alilinin kılavuz olrak benimsemişim sen kaç gece nevsini terbiye etmek için ac yattın hz peygaberin şeffatine herkes muhtactır ama esiğiyen ve koruyan allahın adıyla tabi

1 kendin söyledin bişey istenilecek se allahtan istenir

2 mahşergünü hz peygamber şefaat edecek diyorsun
peki iyiler cennete gidiceklerine göre hz peygamber zalimleremi şefaat edecek
viçdanınla bir kıyalabakalım vicdanın kabul ediyormu

bak güzel kardeşim yazdıklarımı anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun
mahşer gönü allah hesep soracak iyiler cennete kötüler cehenneme gitikten sonra şefaat edecek hz peygamber yani mahşer gönü şefaat yok
ama senin gibibiler anlamaz bunu

benim kaçgece aç yatığımdan sanane senkimsin ki bunu bana soruyorsun
oruçtutup tutmadığımı merak ediyorsan öylebir oruç tutuyorumki ramazana benzemez

kimsenin seni dişladığı yok sen gelip misyonerlik yapıyorsun millete namaz dayat ması yapıyorsun
seni dışlasaydılar banlardı muhatab bile olmazlardı

ama illa kendini haklıcıkarıcan ya hemen duygu sömürüsü yapmaya baladın gene
Sponsor Reklamlar

Alt 26.09.12   #17
Pencesor
Üye
Üye

sen öyle san kardeşimsen öyle san adamın bana dedigini görmezden gelin sonrada bagnaz diye hitap edin ben sunni degil ama siz alevi degilsiniz öyleki namazyoktur niyaz vardırdiyorsunuz namazı sekilcilik diye sucluyorsunuz sonra da cem yapıyoruz ama şekilçilik yapmıyoruz diye ozman ibadette sekilcilik yapıyorsak neden bir soru soldugunda biz bizimde allaha ibatedimiz böyle diyorsunuz

2) hz.ömerin hain oldgunu ebu bekirin hain oldugunu nerden biliryorsunuz veya hacı bektaşi velin hacca gitmedigini söylermisiniz elinizde kanıt varmı birde namazda sadece allaha secde edilir ömere degil ebu bekire degil veya muhammede degil veya aliye degil sadece allaha secde edilir birde sormuşlar şukardar hadis yalan felan diye hz.alinin hadislerinde yalan olanları yokmu söylermisiniz bu kini uzatmanın hak yolunu sürekli mum yakarak veya süpürge süpürerek olmayacagı belli degilmi 4kapı 40 makam diyoruz ama kaçtanesine uyduk söylermisiniz ben bunların farkına vardım ama kimseyi etkilemek
degil edindigim bilgileri soru seklinde sormak ama görüyorumki eleştiri kaldıramıyoruz madem hepimiz lanet edecegiz neden hak diye konuşuruz allaha havale edelim olup bittsin kurcalamayalım amacım herkes cevabı veriyor ama kaynak yok diyorlar veya kulaktan dolma ikitane laf coguda küçükken alimizden dedemizden duydugumuz laflar ben bu yanlışları gördügüm için sorular soruyorum ama demekki eleştiri kaldıramıyoruz adam özelime girip
yezid seni yazmış neymiş d,ger özeline girmişim korkumuz nden kimden anlamdım diyeceklerim bu benide sunnidiye görmeyim ben yoksa agır konuşurum veya bilgilerimi daha degişik sorulara ceviririm kimseveremezcevabını gerci o sorularında zamanı var daha yeni üye olduk canlar

şiilerin sahi hadislerine bak bakalın ömer ubu bekir hainmi deyilmi
alsana kaynak
sunni deyilim diyorsun ama sunilerin hadislerine inanıyorsun
o inandığın sunniler ssunni deyilim diyeni kafir ilan ediyorlar
hadis kitablarıda öyle yazıyor ozaman sen sunni olmadığına göre
sende kafir sayılıyorsun
Sponsor Reklamlar

Alt 26.09.12   #18
mazgirtli.
Üye
Üye

ben sunni degilim kadeşim için rahat olsun beni silemediklerine gelin hoş görüden degil sadece amacımı anladılar ne yazdım diger yazılarımda ben bu soruları sormasam herkes aynı cevabı verirse ne olur öylee gider kiimse korkusundan dışlarım diye bazı soruları sormuyorama ben sorarım korkmamda bazı arkadşlar özelime mesaj göndermişherhalde yezid delan demişler ayıpoluyor benimamacım genclerin akıllarındaki sorulara cevap bulması kardeşim yoksa banane yaparım ibadetimi gerisini karışmam amailerid bizimde cocuklarımız oldugunda iki çift lafları olsun yezidin yandaşarına bu söylediklerim sorduklarım tartışmayı düzenlemek sonuçları hep birlikte görmek

birde hem şiilerle anadolu alevilerini ayrı kefeye koyuyorsunuz sonucta onlarda namaz kılıyor bazı konulara geldimide onların sözüne bakıyorusunuz anlmadım
Sponsor Reklamlar

Alt 26.09.12   #19
mazgirtli.
Üye
Üye

biliyorum yorum şiilerin hadislerinde nesöyledikerlini iyi biliyorum unutmayın hadislerin cogunu muaviye kendine göre düzenletmiştir bunuda caferilerden aratır bakalım
Sponsor Reklamlar

Alt 26.09.12   #20
Pencesor
Üye
Üye

ben sunni degilim kadeşim için rahat olsun beni silemediklerine gelin hoş görüden degil sadece amacımı anladılar ne yazdım diger yazılarımda ben bu soruları sormasam herkes aynı cevabı verirse ne olur öylee gider kiimse korkusundan dışlarım diye bazı soruları sormuyorama ben sorarım korkmamda bazı arkadşlar özelime mesaj göndermişherhalde yezid delan demişler ayıpoluyor benimamacım genclerin akıllarındaki sorulara cevap bulması kardeşim yoksa banane yaparım ibadetimi gerisini karışmam amailerid bizimde cocuklarımız oldugunda iki çift lafları olsun yezidin yandaşarına bu söylediklerim sorduklarım tartışmayı düzenlemek sonuçları hep birlikte görmek

birde hem şiilerle anadolu alevilerini ayrı kefeye koyuyorsunuz sonucta onlarda namaz kılıyor bazı konulara geldimide onların sözüne bakıyorusunuz anlmadım

şiilerin sözüne baktığım falan yok ömer bekir hainmidiye kaynak istedin alsana kaynak
sen niye hep sunilerin kaynaklarından bilgi veriyorsun sunnileri savunuyorsun
ebu bekiri ömeri savunuyorsun yoksa sen kadiri hun günü tebliğ edilene inanmıyormusun

adım gibi eminim sen sunnisin bundan sonra seni kale bile almıycam cevap bile vermiycem adam gibi mesebini söyle
yok öbürcanlar korkuyor yok dişlıyorsununz admiler kimin canını alımişki bunlar korkuyor yazmaya sormaya cocukmu kandırıyorsun bak bu site normalde atatürkü koruyor ama ben cekinmeden atatürk için faşist diyorum adminler beni asacakmı bırak bu ayakları işine bak kardeşimm

ö
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...