Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 13.11.11   #1
mete
Üye
Üye
Nereden: adana
Rep Puani : 10
Standart hz. aişeye

hz. aişe için lanet okuyorsunuz bana bunun sebebini tam anlamıyla açıklarmısınız yanlız bana çok iyi anlatmalısınız ki aklımda bu konu ile ilgili soru kalmasın.
Sponsor Reklamlar

mete isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.11.11   #2
datatip
Üye
Üye
Standart Cevap: hz. aişeye

Pat diye konu açılmış.Kim okumuş,neden okumuş bir bilgi yok.
Mete Can siz böyle bir şey söylüyorsunuz,cevap gelmezse sizden cevap alalım.Neden okunmuş olabilir neden yanlıştır diye.
Sponsor Reklamlar

datatip isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.11.11   #3
mete
Üye
Üye
Standart Cevap: hz. aişeye cehennemlik diyorsunuz

datatip kardeşim benim alevi arkadaşlarım var aişe annemiz için lanetlik diorlar ve bana bir türlü mantıklı cevap veremiyorlar. en son biri kardeş bizim bilgimiz o kadar iyi degil gel birgün bi hocamıza sor yada netten araştır dedi bende alevilikle ilgili bu sayfayı buldum ve sordum eger lanetlikse bizim anne dememiz yanlış eger degilse bu konu alevi arkadaşlarımdan geldiginden şüphe duyarım alevilik inancından kimseye kötü söz söylemek veya dinine bi laf etigim yok bu dünyada yahudiler dışında her kese her dine inancım vardır. yahudiler tanrı önce bizi yarattı sonra kalan insanları bize hizmet için yarattı dediginden onlara ne inanır ne saygı duyarım. benim alevi arkadaşlarımdan duydugum ve sevdigim bi kelimeleri var ALLAH BİR KİTAP BİR. o yüzden ben alevilere farklı gözle bakmam onlarda benim müslüman kardeşimdir derim fakat ortaya bişey attıklarında eger bana cevap veremiyorlarsa şüpheye düşerim ben bi alevi hocasının yanına gitsem bilinirki ailem hoş karşılamaz bunun sebepleri yavuz sultana kadar gider(yavuz sultan selim alevi katlıyamı yapmıştır rakamlar 50 ile 70 bin arası) emin olun ki herşeyden bişeyler kapmaya çalışan biriyim ben bu konuyu meak ettim sizlerede sordum eger bilgisi olan bi arkadaşımız hocanız imamınız şeyh in iz veya kim olursa varsa ve beni aydınlatırsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
Sponsor Reklamlar

Alt 13.11.11   #4
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Aişe adlı kadın, bir olayda hz.ali efendimize ihanet etmiştir diye duymuştum rahmetli babamdan. Daha sonra oğlumun Tarih kitabını incelerken görmüştüm. Yani tarih kitaplarında da yazıyor. Fakat bu olayda daha derinlere inilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda daha fazla bilgi ortaya çıkabilir.
Sponsor Reklamlar

İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.11.11   #5
datatip
Üye
Üye

Sevgine zeval gelmesin,Yahudileride sev geç bence.Birkaç yanlış bilen Yahudi yüzünden tüm Yahudileri töhmet altında tutamayız
Sponsor Reklamlar

datatip isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.11.11   #6
mete
Üye
Üye

ben biraz baktım cemel vakası var hz.ali ile hz aişe arasında ama lanetlenmesi konusuna bi türlü baglayamadım. yahudilerde 2-3 geç 50-100 de degil tamamı bu inançla büyümüş bir toplumdur kendilerinden başka insanlar yahudilere hizmet için yaratıldı derler. ben rabbimden başkasına sıgınmam iman etmem o yüzden yahudiler konusuna fazla girmeyek tarih kitabı dediniz eger okul kitabı degilse adını verebilirmisiniz peki bi bende bakim.
Sponsor Reklamlar

Alt 13.11.11   #7
mete
Üye
Üye

bu arada yaşımda 22 bu soruyu sormamın sebebi asla ve asla bir dine inanca laf söylemek degil eger ben yıllardır yanlış biliyorsam yanlışımı düzeltmek eger başkaları yanlış biliyorsa bu şekilde tartışarak dogruyu bulmak. alevi hocalarından birinin kitabını okumuştum ve başında şu yazıyordu bir mümin kardeşine bir ilim ögreten 70 bin namaz kılmış sayılacaktır peygmber efendimizin lafıdır. tek gayem birşeyler ögrenmek birşeyler elimden geldigince ögretmek.
Sponsor Reklamlar

Alt 13.11.11   #8
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Merhaba hos geldin mete can, oncelikle konu basligi yanlis olmus izlinle konu basligini degistirecegim..

Bir veya bir kac alevinin soyledigi bir soz icin butun aleviler boyle dusunuyor diye kalkip konu acmak yanlis olur ki sende bu yanlisa dusmusun..

biz aleviler kendi icimizde kendi inancimizi sorgulayan bir inancsal bir sistemiz var.. yani dede soyle soyledi hoca boyle eyledi, yok aklimiza mantigimiza fikrimizi zikrimize uyuyorsa eyvallah deriz.. inansak bile arastiriz..

Kisaca biz aleviler sadece ve sadece Yezit lanetleriz onun disinda kimseyi lanetlemeyiz.. o alevi arkadaslarina site adresini ver az biraz onlarida taniyalim.. belki onlarida kazanabiliriz..

ask ile...
Sponsor Reklamlar

devran ve datatip bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.11.11   #9
mete
Üye
Üye

özür dilerim üsteki yorumları okudunuzmu hiç pir mehmetin yorumunu okudunuzmu babasından duydugunu ve tarih kitabında geçtigini söylüyor yani böyle birşey var. ve arkadaşlarıma gelince ben onların söyledigi çogu şeyi araştırmış ve dogru oldugunu görmüşümdür o yüzden onlar için bir kaç alevi demeniz bence son derece kötü bir hitap sadece ben çok soru sorarım onlarda bana bişeyler ögretir ögretebildikleri kadar ve bazı sorularımada kardeş bunun cevabını bilirim ama veremem der zaten bende orda hep boşluga düşer cevap ararım.
Sponsor Reklamlar

Alt 13.11.11   #10
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Alevi sitesinde hz. aişeye cehennemlik diyorsunuz gibi bir baslik uygunsuz ve farkinda olmadan alevileri hedef gibi gosteren bir konu gibi goruntugu belirteyim , ama siz iyi niyetle actiginiz icin konunun sadece basligini degistirdim..
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...

Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2