Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 2 gönderen Alevi
  • 2 gönderen pirdesur

Seçenekler
Alt 08.07.11   #1
jokerrrrrrrr
Misafir
Misafirler
Exclamation alevilik

slm.. bi sorum var ya bende alevi ya bazı alevileri görüyorum camiye gidiyolar namaz kılıyolar..ve bir alevi arkadasım anlattı aslında hz ali hiç camiden çıkmazmıs tamam orda öldürülmüğs ama ölürken ben burda öldürüldüm camiye girmeyn demems peki insanlar nie camiye girmiyo???
Sponsor Reklamlar

Alinti
Alt 09.07.11   #2
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: alevilik

öncelikle böyle birsey yok. Ben camide olduruldum kimse camiye girmesin :=) adama gulerler, bakiniz alevilikte insan Allahdan sonra en yuksek mevkidedir. Hicbir dinde ve inancda kisiler kendilerini sorgulamazlar. Ornek mesela Ya ben neden namaz kiliyorum yada ben neden bunu yapiyorum, demezler yanlisi dogrudan ayirt edebilmek icin insanin dusunmesi gerekir yasantisina kisiligine ters gelen birseyi insan yapmaz. simdi seker tatli birseydir fazla yersen kilo alirsin cok yersen ilerde ceremesini cekersin.. Muslumanlik ve diger inanclarda kaliplasmis bazi dusunce ve dusunus vardir. insanlar bunu sorgulamadan kayitsiz sartsiz uygularlar..

Günumuzde din artik bir kazanc kapisi haline gelmistir, insanlari guderek rant elde eden cok insan vardir.. Birakin insanlar inandiklari herseyi yapsinlar.. Sen alevisin sen sunnisin sen Fasistsin.. özgür olan toplumlarda zorlama yoktur..

Birde her söylenen seye inanmayin.. Elhamdurullah Muslumanim diyen biri nekadar musluman degilse ben aleviyim diyen biride ayni sekilde 4 dörtluk alevi degildir.. alevigin kitabi dili dini irki yoktur.. alevilik bir yasam tarzi bir felsefedir.. Baska bir sorunuz varsa yardimci olayim..
Sponsor Reklamlar

devran ve Karbuz bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.07.11   #3
devran
Moderatör
Deneme Mod.
Rep Puani : 20

alevi can a katılıyorum
dinde zorlama olmaz olamaz ben hep söylerim din insanları birbirinden uzaklaştırır diye camiye gitse sana ne faydası var gitmese ne zararı var bırakın bunları can kim ne isterse onu yapsın sen elinden geliyorsa insanlık öğret insan olmayı anlat bırak isteyen istediği gibi yaşasın ister camide ister sokakta isterse denizde ibadet yalnızca allah a ve kendin için sen başkaları için dua edebiliyor ve onlar için af dileye biliyorsan ne mutlu sana
eminim şimdiden aç yoksul ve bir lokmaya muhtaç olan insanlar için dua etmeye başlamışsındır işte bak buda namaz Budistlerde Museviler de Hırıstiyanlarda namaz kılmıyo ama hepsi yaratan a dua ediyo şükrediyo öyle değilmi inanıyolar yani her insan yaratana inanıyo bak ortak bi yan bütün insanlar ( genelleme yapmak istemem ama çoğunluğu) yaratan tanrıya inanıyor ama biz napıyoruz bölüyoruz onları sen müslümansın sen hırıstiyansın sen musevisin sen ...vs diye işte bak gördün mü din insanları ayırdı böldü ama inanç onları birleştirir.
işte Alevilik te Benimsenen Ne olursan ol genede gel inanışı bütün insanları birleştimek içindir yoksa sadece müslümanlar gelsin derdik
sencede doğru olan bu değilmi
belkide namaz kılmayan camiye gitmeyeni cennete hurilerin yanına almazlar ne dersiniz canalar

saygılarımla
Sponsor Reklamlar

İblisin talim ettiği yola minnet eylemem
devran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.07.11   #4
pirdesur
pirdesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Rep Puani : 20

Alevi Can gerçekten güzel bir açıklama yapmışsın kendi adıma teşekkür ederim.
Alevilik Namaz kılmıyorsa müslüman değildir...! diyerek müslümanlığın dışına atılacak bir Anlayış yada Kültür değildir.
Alevilik şu an Anadoluda BEN MÜSLÜMAN DOĞDUM ATAMDA MÜSLÜMANDI diyenlerden çok çok önce Horasan ( İran ve Orta Asya Arasında ) yayılmış benimsenmiş İslamın Farklı bir penceresidir. Alevilerin Geleneklerini bilmeden Cami yada İmam muhabbetleri artık sıktı.
Soruyorsunuz anlatıyoruz öyle olumu yaaaaaaaaaahuu diyorsunuz.
Gerçek nedir araştırmıyorsunuz bilmiyorumki biz ne yapalım.
Yahudilere çiçekler güller uzatıyorsunuz. Aynı Din içindeki bir başka Kültüre taş sopa hatta benzin döküp yakıyorsunuz. İşte en kısa yolsan Alevilik nedir sorusuna cevap BİZ KİMSEYİ YAKMAYIZ. BİZ KİMSEYİ HOR GÖRMEYİZ.
KABEMİZ İNSANDIR. İNSANA DEĞER VERİRİZ. Yolumuz HAK YOLU.
YA ALLAH YA MUHAMMED YA ALİ... Ehlibeyte sahip çıkan tek kültür biziz.
Sponsor Reklamlar

Alevi ve devran bunu beğendiler.
pirdesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...

Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2