Sponsor Reklamlar

Sünni Bİr İnsan ALEVİ Olabilirmi?

Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Katagorisinde ve  Sorularla Alevi'lik Forumunda Bulunan  Sünni Bİr İnsan ALEVİ Olabilirmi? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç7Beğeni
  • 1 gönderen Alevi
  • 3 gönderen Pir-i Türkistan
  • 1 gönderen AmaethoN
  • 1 gönderen derviscemalli
  • 1 gönderen ayvaz58

Seçenekler
Alt 01.08.10   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Sünni Bİr İnsan ALEVİ Olabilirmi?

Arkadaşlar geçmişten günümüze kadar gelen bazı düşünceler vardır Alevilikle ilgili bilirsinizki. Benim merak etttğim Alevi Mezhebinin Üyeleri Olan İnsanlar Olarak EN BAŞTA KENDİMİZİ ne kadar sorguladığımız ve daha sonra İnandığımız , İnanılan ve Kabul Edilen Değerlerin Gerçekte Tamamının Doğruyu Yansıtıp Yansıtmadığını Ne Kadar Sogulayabildiğimizdir.
Daha açık konuşmak gerekirse biz aleviler olarak Tüm Dünya Milletlerine Tek Bir Gözden Bakan , Barışı , Adaleti , Özgürlüğü ve Eşit olmayı savunan insanlarız.

Şimdi Sorumuza Gelelim ; Sünni Mezhebine Üye Olan Bir İnsanın , Daha da geniş düşünürsek Bir Hristiyanın veya başka bir Dine mensup bir insan kendi isteğiyle ALEVİ OLABİLİRMİ???...
Alevi veya Sünni OLan Tüm Canlardan Bu Soruya Vericekleri Cevabı Çok Merak Ediyorum.

İlk önce bu sorunun cevabını bulduktan sonra düşüncelerimizi farklı konulara değinicez...
Sponsor Reklamlar

derviscemalli bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 11.11.10   #2
Pir-i Türkistan
Banned
Banned Users
Nereden: Bursa
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Sünni Bİr İnsan ALEVİ Olabilirmi?

Öncelikle bir mezhebe üye olunmaz, inanılırı. Bunu belirtmek istedim. Ben yaptım, oldu. Sünni olarak büyütüldüm; ancak şu anda Sünni inancını değil, Alevi inancını benimsiyorum.
Sponsor Reklamlar

Alevi, AmaethoN ve derviscemalli bunu beğendiler.
Pir-i Türkistan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.11.10   #3
AmaethoN
AmaethoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: elazığ

alevilik sunnilikten önce var olan birşey.
alevilik aliden önce olan birşey
ali bile alevi değilken biz aliyi secebiliyoruzda
alevi olmayan birimi alevi olamasın .

not: hz ali bağlama mı calardı cemmi tutardı semahmı dönerdi şiirmi okurdu? hayır. peki ozaman ali ile alevilik arasında ne fark var? gelin bunu tartısalım

insanlar özgür istedğine inanır dini cok seven aileden ateist cıkar
ateist bi aileden dindar biri cıkar düşünceler değişkendir.
Sponsor Reklamlar

derviscemalli bunu beğendi.
AmaethoN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.11.10   #4
derviscemalli
Yeni Üye
Üye
Nereden: Erzincan

Tabii ki de olabilir,
Budist olarak büyütülen de Alevi olur, Sünni olan da...
Önemli olan inanmaktır...
Sponsor Reklamlar

AmaethoN bunu beğendi.
derviscemalli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.01.11   #5
Yertinc
Yeni Üye
Üye
Nereden: izmir

Kıbrıslı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar geçmişten günümüze kadar gelen bazı düşünceler vardır Alevilikle ilgili bilirsinizki. Benim merak etttğim Alevi Mezhebinin Üyeleri Olan İnsanlar Olarak EN BAŞTA KENDİMİZİ ne kadar sorguladığımız ve daha sonra İnandığımız , İnanılan ve Kabul Edilen Değerlerin Gerçekte Tamamının Doğruyu Yansıtıp Yansıtmadığını Ne Kadar Sogulayabildiğimizdir.
Daha açık konuşmak gerekirse biz aleviler olarak Tüm Dünya Milletlerine Tek Bir Gözden Bakan , Barışı , Adaleti , Özgürlüğü ve Eşit olmayı savunan insanlarız.

Şimdi Sorumuza Gelelim ; Sünni Mezhebine Üye Olan Bir İnsanın , Daha da geniş düşünürsek Bir Hristiyanın veya başka bir Dine mensup bir insan kendi isteğiyle ALEVİ OLABİLİRMİ???...
Alevi veya Sünni OLan Tüm Canlardan Bu Soruya Vericekleri Cevabı Çok Merak Ediyorum.

İlk önce bu sorunun cevabını bulduktan sonra düşüncelerimizi farklı konulara değinicez...

benim anneannemin babasida yezitmis,kendi istegi ile Alevi olmus sonrada anneannemin annesini almis.ve dayimin karisida yezitti simdi sagdiclari var,insallah yakinda Ceme girerler.
Sponsor Reklamlar

Yertinc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.01.11   #6
ayvaz58
ayvaz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: İstanbul

valla olmasına olur da dün sünniydim bugün uyandım ben aleviyim olamaz... düşünün hızır paşa bile dergaha girmek için 7 sene ormandan ağaç çekmiştir bunun gibi örnek olaylar ....

gidip dergaha ikrar vermeli dedenin duasını almalıdır dün yattım namaz kılıyordum sabah kalktım ceme gidiyorum diye birşey kabul etmiyorum mutlaka bir alevi ocağına gidip niyaz etmelidir pirinden destur alıp yol'a hizmet etmelidir benim düşüncem bu tabiki ...
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.

Koyun beni hak aşkına yanayım
DÖNEN DÖNSÜN BEN DÖNMEZEM YOLUMDAN
ayvaz58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.01.11   #7
jetlii11
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 12

alevilik hoşgörülü bir tarikattır.ayrımcılığa sınıfçılığa kesinlikle yer yoktur.elbette başka inançtan dinden olanda alevi olabilir.istekli, ve kalben yaşamalı.dede ocağından niyaz almalı.ve bu yolu kendine hak eylemeli...
Sponsor Reklamlar

jetlii11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...