Sponsor Reklamlar


KARAMAN ve BADEMLEME!!!

 Genel konular Katagorisinde ve  Siyaset,Politika ve Ekonomi Forumunda Bulunan  KARAMAN ve BADEMLEME!!! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 
Seçenekler
Alt 30.03.16   #1
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart KARAMAN ve BADEMLEME!!!


Karaman
buzdağının görünen kısmı30.03.2016 07:52Karaman buzdağının görünen kısmı


HAZIRLAYANLAR: SERBAY MANSUROĞLU- CAN UĞUR

BirGün’ün Karaman’da Ensar Vakfı’yla ilişkili bir öğretmenin 45 erkek çocuğu cinsel istismarı haberi ülke gündeminde geniş yankı buldu. Ortaya çıkardığımız gerçek ise tabiri caizse ‘buzdağının görünen kısmı.’

Başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu olmak üzere AKP’lilerin iddia ettiği gibi sorun birkaç kişinin işlediği suçtan ibaret değil. Sorunun temelinde İslamcılar tarafından uygulanan ‘vakıf sistemi’ yatıyor. Ortadoğu Uzmanı Prof. Dr. Timur Kuran’ın vakıf sistemiyle ilgili sözleri meseleyi açıklıkla gözler önüne seriyor: Kuran, İslami vakıfların esnek olmayışı, koalisyon kuramayışı ve siyaset yapmaktan alıkonması gibi özelliklerinden bahsederken; işlevinin iktidarı dengeleyerek demokratikleşmeye katkı sağlamak yerine malvarlığının nesilden nesile aktarılmasıyla sınırlı kaldığını belirtiyor. AKP döneminde ise eğitim alanında gerçekleştirilen gerici uygulamalarla birlikte İslami vakıfların önü açıldı. Bu vakıflar ise AKP’lilerin kara kutusu olma özelliğini taşıyor. Eğitim adı altında uygulanan politikalar bir yandan ‘dindar-kindar nesil’ projesine hizmet ederken diğer taraftan ise AKP’ye yakın cemaat ve tarikatların ekonomik olarak ihya edilmesi anlamına geliyor. Bu vakıflardaki tüm yöneticiler yağma-talan ağı içerisine dahil edilerek servetlerine servet katıyorlar. İstatistiki verilerimiz ve analizlerimizde bu durumu net biçimde gözler önüne sereceğiz. Özetle bu yazı dizimizde Ensar Vakfı ile başlayan süreçte ortaya çıkan bir sürü kirli ilişkinin yapısal temellere dayandığını ve bu ilişkilerin iktidar tarafından desteklendiğini sizlere aktarmaya çalışacağız, kirli ilişkilerin ortaya çıkması bu tarz durumların bir daha yaşanmaması adına hayati önem taşıyor.

***

ÖĞRENCİLERE DÖNÜK CİNSEL SALDIRILAR

Karaman’da 45 erkek öğrenciye cinsel istismar
Karaman’da bir öğretmenin, dini vakıf evlerinde en az 45 erkek öğrenciye tecavüz etti. Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerde kalan 9 ve 10 yaşlarında bulunan öğrencilere tecavüz eden öğretmen ise tutuklandı. Öğretmen 20 Nisan’da hakim karşısına çıkacak.

Çankaya’da din öğretmeninden 3 kız öğrenciye taciz
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Çankaya’daki bir lisede müdür yardımcısı olarak görev yapan din dersi öğretmeni M.Y.A hakkında 3 kız öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla 66 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Kayseri’de istismar edilen kız öğrenci intihar etti
22 Şubat 2016 tarihli haberde Kayseri’de tabancayla intihar eden lise 12’nci sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Cansel Buse K.’yi cinsel istismarla suçlanan evli matematik öğretmeni 33 yaşındaki Bayram Ö. tutuklandı. Milli Eğitim Müdürlüğü okul yönetimini açığa aldı.

Pantolon giyen öğrenciye şehvet
İstanbul Beykoz’daki bir lisede ders sırasında tayt-pantolon giyen kız öğrencilere şehvet duyduğunu söylediği iddia edilen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni E. Ş.’nin 4.5 yıl hapsi istendi.

Bursa’da 5 kız öğrenciye istismar
Bursa’da sosyal bilgiler öğretmeninin 5 kız öğrencisine uygunsuz fotoğraf ve cinsel içerikli mesajlar yazdığı tespit edildi.

Aydın’da 6 kız öğrenciye istismar
Aydın’ın Nazilli İlçesi’ne 23 kilometre uzaklıktaki kırsal Derebaşı Mahallesi’ndeki Çaylı Ortaokulu’nda hizmetli M.Ş.’nin 6 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu öne sürüldü. M.Ş. tutuklandı.

***

ON MADDEDE ENSAR VAKFI
1-Ensar Vakfı, Nakşibendi tarikatı kökenli Erenköy Cemaati tarafından kuruldu. Kurucuları arasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün damadı Mehmet Sarımermer ve İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş var. 1979 yılında kurulan Ensar Vakfı’nın kurucuları arasında 2011 yılına kadar başkanlığını da yapan ve bir dönem Yeni Şafak gazetesinin de sahibi olan Ahmet Şişman, bir dönem Milli Eğitim Bakanlığı yapan AKP kurucularından Ömer Dinçer de var.

2-Vakıf imam hatiplere bedava yemek ve bedava servis hizmeti veriyor.

3-Ensar Vakfı’nın Erdoğan ailesi, AKP’li kadrolar, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet Başkanlığı, AKP’li belediyeler ve TÜRGEV’le yakın ilişkileri bulunuyor.

4-Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, vakfın kısa süre önce gerçekleşen genel kuruluna katılıp “Vakit Ensar olma vakti” dedi.

5-TÜRGEV ile çeşitli ortaklıkları, kamu arazilerini ele geçirme faaliyetleri var. Ensar Vakfı’nın Türkiye’deki şubeleri dışında TÜRGEV işbirliği ile birlikte Londra ve New York gibi dünya kentlerinde de öğrenciler için yurt çalışmaları yer alıyor.

6-İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2015 yılında yurt olarak kullanılmak üzere TÜRGEV’e 6 bina, TÜRGEV’in yanı sıra Ensar Vakfı’na 7, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’na 4, Asitane Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’na 1 ve İstanbul Darul Fünun İlahiyat Vakfı’na 1 olmak üzere toplam 19 binayı bedelsiz tahsis etti.

7-2008 yılında Çorum’da Ensar Vakfı Şube Başkanı Zekai İşler’in 15 yaşındaki bir kıza tecavüz ettiği, bir başka küçük kızı da taciz ettiğinin ortaya çıkması üzerine Kuran kursuna devam eden bazı öğrencilerin aileleri çocuklarını Çorum ve çevre iller Yozgat, Çankırı, Amasya, Kırıkkale’deki hastanelere bekâret kontrolüne götürdü.

8-Rize’de yaşanan taciz skandalını gerçekleştirenle, Tekirdağ’da çocuk pornosu indirmekle suçlanan ilahiyatçı akademisyenle Ensar Vakfı arasında yakın ilişkiler olduğu ortaya çıktı.

9-AKP iktidarı Soma Katliamı’ndan sonra bölge halkının öfkesini bastırmak için Ensar Vakfını kullanarak Soma halkını kuşatma altına aldı.
“Değerler Eğitimi” adı altında bir yaz okulu çalışması başlatmış, yaz okulunun afişlerinde Ensar Vakfı’nın çalışmasını Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Soma Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Soma Müftülüğü ve Soma Belediyesi ile işbirliği içerisinde yürüttüğü ibaresi de yer almıştı.

10-Antep’te İHH, Bülbülzade, Ensar Vakfı gibi kurumların Suriye iç savaşından dolayı kente göç etmek zorunda kalan mültecilerin evini tespit ederek gittikleri mülteci ailelerin çocuklarına İslam ve cihat hakkında eğitimler verildiği öne sürüldü.

Tecavüz skandalının ardından Karaman’a giden CHP PM üyesi Sera Kadıgil:

TECAVÜZLER BİR KİŞİNİN İŞİ DİYE GEÇİŞTİRİLEMEZ

Karaman izlenimlerini paylaşan CHP’li Kadıgil’e göre günümüzdeki vakıf sistemi ortaya çıkan kirli tablonun bir numaralı nedeni

 Vakıf sistemi nedir?
Vakıf sistemi dediğimiz şey AKP’nin son derece bilinçli bir politikayla devlete ait eğitim öğretim ve öğrencileri barındırma sorumluluğunu vakıf ve derneklere teslim etmiş olmasından ileri gelen hastalıklı ve doğrudan laik Cumhuriyetle derdi olan bir sistem. Ensar Vakfı gibi AKP’lilerin savuna savuna bitap düştüğü bu vakıflar iddia edildiği gibi kamu yararına işler yapan hayırsever kurumlar falan değildir. Ensar’ın bu kadar “hayırsever” oluşu devletin Milli Eğitim Bakanlığına ait ödevlerin bilinçli şekilde Ensar gibi TÜRGEV gibi vakıflara teslim edilmesinden ileri gelmektedir. Görevini yapamayan da değil, “kindar ve dindar nesil” yetiştirme aşkı ile bilinçli olarak yapmayan hükumet bugün çocukların ne idüğü belirsiz ve dahası yasadışı vakıf evlerinde kalmasına alenen göz yummaktadır ve yaşanan her bir olayda sorumluluğu vardır. AKP’nin uygulamaları bu durumu nasıl besliyor?
Açması gereken yurtları ve okulları açmayarak, son derece bilinçli şekilde besliyor.
Özel Öğrenci Yurtları Yönetmeliği’nde gerçek kişiler ile özel hukuk tüzel kişilerinin ancak ortaöğrenim veya yükseköğrenim öğrencileri için yurt açabileceği açıkça hüküm altına alınmıştır. Yani ilk ve ortaokul düzeyinde yurt açılamaz. Bugün ilkokul ve ortaokul düzeyinde faaliyet gösteren ve adına Ensar Evi/Yurdu denen yerlerin tamamı yasadışıdır. Ancak kim tarafından işletildiği aşikârken hiçbir denetime tabi olmayan bu evlerin sayısı ne acı ki hızla artıyor. Çünkü Milli Eğitim Bakanlığ�� ilkokul ve ortaokul düzeyinde Yatılı İlköğretim Bölge Okulları hariç, ki bunların da sayısı son derece yetersiz, yurt açmıyor. Ortaya çıkan bu boşluğu da vakıf, dernek, cemaat evleri ve Diyanet’in yatılı Kuran Kursları dolduruyor.
Üstelik ortaöğretimin zorunlu eğitim kapsamına alınması ile ortaöğrenim yurtlarına olan talep artmış olmasına karşın bakanlık yurt yapmayarak çocukları ve özellikle maddi durumu iyi olmayan aileleri bu evlere mahkûm etti, etmeye de devam ediyor. Bu son derece bilinçli ve koordineli şekilde yürütülen bir eğitim darbesidir. Nasıl ki Cumhuriyet devrimi kendi aydınlık ve eğitimli çocuklarını yetiştirmek için Köy Enstitülerini kurup bu milleti ayağa kaldırdıysa, şimdi ne yazık ki aynı sistemi “karşı devrim�� için üstelik yasadışı yurtlar eliyle kullanıyorlar.

Anayasa açık
Bunun yanı sıra Anayasanın 174. Maddesi ile teminat altına alınan devrim kanunlarının korunması hükmü ile alternatif eğitim kurumları açılamayacağı, eğitim-öğretimin Türkiye Cumhuriyeti’nin laik niteliğine uygun olacağı güvence altına alınmıştır. Buna karşın MEB, eğitim öğretim faaliyetlerinde STK adı altında çeşitli vakıflarla ve derneklerle protokoller yaparak bu vakıf ve dernekleri eğitim öğretimin asli unsuru haline getirdi. Bizim derdimiz işte bu çarpık sistemle. Karaman’da 10 çocuğun maruz kaldığı sapıklık hepimizin malumu. Ensar Vakfı’nın “2013’te beş ay bizde çalıştı bunun dışında bizimle bir ilgisi yok” beyanının gerçek olmadığı bugün dosya kapsamı ile açıkça ortaya çıkmıştır. Bu evler ve çalışanların tamamı yasadışı olduğu için bu kadar rahat bizimle bir ilgisi yok diyebiliyorlar. Çünkü ortada resmi bir şey yok, olamaz da! Oysa, Karaman dosyasına baktığınızda mağdur çocuk ifadelerinin birçoğu “biz 2012’de Ensar Evindeyken” diye başlıyor. Ailelerin ifadesinde “çocuğumuz Ensar Evindeydi” beyanları açıkça mevcut. Bu konu “Ensar Vakfı ya da hükümetin bir suçu yoktur, bir tek sapığın işi” diye geçiştirilebilecek bir konu asla değil.
Düşünün bir çocuğunuz var. Maddi durumunuz iyi değil. Bulunduğunuz yerde okul yok. Çocuğunuzu uzak bir ilçedeki okulda okutmak zorundasınız. Ancak çocuğunuzu verebileceğiniz bir devlet yurdu yok! Mecbur Ensar Evi/Yurdu denen yerlere veriyorsunuz çocuğu. Peki, neden? Başbakanından Cumhurbaşkanına herkesin kefil olduğu bir vakıf olduğu için! Dini bütün, Allah’tan korkan insanlar olduğunu düşündüğünüz için güveniyorsunuz. Güvenmek de zorundasınız zira başka seçeneğiniz yok. Ancak gelin görün ki bu evler üzerinde hiçbir denetim yok. Bu tabloda çocukların başına geleni bir tek sapığın işi diye geçiştirmeye çalışıp hâlâ bu vakıfların ya da bu vakıfları alenen destekleyen hükümetin bir suç yok diyebilmek aklın ve vicdanın sınırlarını zorlamaktır.

Kimi kandırıyorsunuz!
 Buna karşı nasıl bir adım atılmalı?
Atılacak adım çok basit, hükümet görevini yapacak!
Kimse Anayasa’yı ayaklar altına alarak asli görevini bu tür muhafazakâr(!) vakıflara devredip sonra bu vakıflar çocuklarımıza yardımcı oluyor, bunlara sahip çıkalım diyemez!
Anayasa’nın 41. maddesinin son fıkrası uyarınca da devlet, her türlü istismara ve şiddete karşı çocukları koruyucu tedbirleri almak zorundadır.

Fazladan bir çaba harcamayıp sadece Anayasa’ya uygun hareket edilse zaten böyle hastalıklı bir sistem kurulmaz, kurulamaz.
Devlet yurtlarının sayısı hızla arttırılmalı bu yurtlardaki denetimler çok sıkı şekilde uygulanmalıdır.

Dini eğitim konusunda elbette aileler çocuklarının Kur’an öğrenmesini talep edebilirler. Ancak açılacak olan Kur’an kurslarının dahi devletin sıkı denetimine tabi olması esastır. Bizim derdimiz çocukların dinlerini öğrenmesi ile asla değil. Ancak her öğretim kurumu gibi dini eğitim veren yerler de doğrudan devletin denetim ve gözetimi altında olmak zorundadır. Sen benim çocuklarımı merdiven altı Kur’an Kurslarına, ne idüğü belirsiz vakıf evlerine mecbur bırakıp o çocuklar istismara uğrayınca isyan eden bana, bize “bunların derdi dinle ey ahali” diye ağlıyorsan, senin derdin çocuğu korumak falan değil. Kimi kandırıyorsunuz?

Etiketler:AKPtacizCemaatAydınMilli Eğitim BakanlığıfotoğrafAbdullah Gülantepgöçspor

BİRGÜN
---------------------
akp faşist diktası,
islamı cinsiyet dinine çevirdi,
her aile kendi çocuğunun kahramanda bu vaziyete düştügügnü görerek düşünsün,dindiye yutturulan aslında din tüccarlığıdır......

-------------------------------------------
Bademlemeyi yazmayı içime sindiremiyorum.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (09.04.16 Saat 17:42 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.04.16   #2
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: KARAMAN ve FINDIKLAmA!


Çocuk istismarına karşı #karasteteskop

Fontu küçültFontu büyüt
Eklenme Tarihi: 01 Nisan 2016 15:04

İstanbul’da Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları çocuk istismarının durdurulması için hastane önünde eylem yaparak, kara steteskop görevi başlattıklarını açıkladı, tüm meslektaşlarını steteskoplarına kara kurdele bağlayarak destek vermeye çağırdı.

“Çocuk istismarını engellemek, tanımak, tedavi etmek ve önlemek bizim için eylem değil, görevdir” diyen Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları hastane önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada “Önüm arkam sağım solum istismar”, “Çocuk ruhunun aydınlığı için #karasteteskop” pankartı açılırken, “Ülkemizde 100 çocuktan 30’u istismara uğruyor, görün, gösterin”, “Çocuk istismarına karşı eylem yapmak görevimizdir”, “Çocuk gelin yoktur, 3 maymun vardır”, “Biz bir çocuğun, bir kere bile istismara uğramaması için bir olduk” dovizleri taşındı.

‘SESSİZ KALMA ŞANSIMIZ YOK’

Burada konuşan İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Toraman “Öyle bir hale geldik ki; her gün basından yeni bir çocuğun dünyasının karartıldığını öğreniyoruz. Gerçek şu ki; kendi geleceğimize sahip çıkamıyoruz” diye konuştu. Toraman, “Bu tabloya sessiz kalma şansımız yok” dedi.

SES Şişli Şube Başkanı Fadime Kavak da, aylardır konuşulan çocuk istismarları karşısında bakanların ve yetkililerin susmasina dikkat çekerek, “Çocuklar bizim geleceğimizdir. Çocuklara yapılan her türlü kötü muamele bizim sorumluluğumuzu altındadır, özellikle biz sağlık emekçilerinin görevidir” dedi. Kavak özellikle yoksul çocukların yollandığı vakıflarda çocuklara yapılan sistematik tecavüz ve taciz olaylarına karşı biran önce tedbir alınması, denetim yapılması ve çocukların topluma kazandırılması için gerekli psikolojik tedavilerin düzeltilmesi için sorumlu bakanlıkları göreve çağırdı.

‘ÇOCUKLARINIZI CİDDİYE ALIN’

Doktor Attilla Gözübüyük, “Bizler Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan sağlık emekçileri, çocuk istismarını tanımanın, tedavi etmenin ve önlemenin görevimiz olduğunu biliyoruz. Çocukların emniyetinin sağlanması, tedavi süreci ve tüm bu prosedürlerin tamamlanıp, takibi esnasında mahremiyete azami dikkat edilmeli. Tüm merkez hastanelerde Çocuk İzlem Merkezleri’nin kurulması şarttır” şeklinde konuştu. Gözübüyük, “Aileler ‘O daha çocuk yanlış mı anladı acaba’ denemelidir. Durumu adlı mercilere iletmekten çekinmemelidir. Tüm çocuklar cinsel istismarı hisseder, farkeder, bilir, anlar, anlatabilir, tarif edebilir. Buna inanın ve çocuklarınızı ciddiye alın” şeklinde aileleri uyardı. Gözübüyük steteskoplarina taktiklari kara kurdelelerle çocuk istismarını görünür kılacaklarını söyledi. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.nett
Etiketler: Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, çocuk istismarı, SES, İTO
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.04.16   #3
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: KARAMAN ve BADEMLEME!!!


Ensar'ın skandalları bitmiyor:
Marmaris’te de tacizci yönetici!

Ensar Vakfı Marmaris Şubesi’nde yönetim kurulu üyesi olan İsa Bal’ın, taciz gerekçesiyle 1/30 oranında maaştan kesim cezası aldığı öne sürüldü

Facebook Twitter Google+ LinkedIn WhatsApp Email Print
12.04.2016 08:08Ensar'ın skandalları bitmiyor: Marmaris’te de tacizci yönetici!


SERBAY MANSUROĞLU / [email protected]

Ensar Vakfı Marmaris Şube Yönetim Kurulu Üyesi İsa Bal’ın da tacizci olduğu ortaya çıktı. Ensar Vakfı Marmaris Şube Yönetim Kurulu Üyesi İsa Bal 2009 yılında bir kadın öğretmene, “Kurban yazın 2222’ye gönderin, İsa size kurban olsun” diye mesaj atarak taciz etti.

Ödüllendirildi

İsa Bal o dönem Söğüt’te bulunan başka bir okula sürüldü. Ancak tacizle suçlanan İsa Bal, bir süre sonra ödüllendirilerek Erzincan’ın Çayırlı ilçesine İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. İsa Bal’ın Çayırlı’da da görev yaptığı süreçte 3 çocuk annesi bir kadını taciz ettiği iddialarıyla soruşturma başlatıldı. İsa Bal iki yılı aşkın görev yaptığı sürenin sonunda Marmaris’e geri döndü. Burada Halk Eğitim Müdürlüğü’nde çalışan ve Ensar Vakfı Marmaris Şube Yönetim Kurulu’na giren İsa Bal, suçlandığı öne sürülen tacizden 3 Şubat 2016 tarihinde maaştan 1/30 oranında maaştan kesim cezası aldı. İsa Bal şu anda Ensar Vakfı’nın şubesinde aktif olarak çalışmalarını sürdürüyor.

***

İsa Bal’ın tacizci olduğu iddiaları o dönem Sabah gazetesinde de yer aldı. ‘’Müdüre SMS’li taciz suçlaması’’ başlığıyla yer alan haberde Bozburun İlköğretim Okulu Müdürü Bal’ın kadın öğretmeni taciz ettiği öne sürülüyordu.
-----------------------------------------------------
SİSTEMATİGE DÖNÜŞMÜŞ GİBİ,
DİN TÜCCARLIĞI YAPAN DİKTATÖRLÜK SESİZ,
LAĞIM MEDYASI VE TV LER BU AŞAĞILIK DURUMU,
GÖRMEZDEN GELMEYE DEVAM EDİYOR...
İSLAMI BİRDE İHSAN ELİ AÇIKI OKUYARAK ÖĞRENSİNLER.
http://www.ihsaneliacik.com/
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (12.04.16 Saat 11:50 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.04.16   #4
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: KARAMAN ve BADEMLEME!!!


Karaman'daki cinsel istismar davasının iddianamesine ulaşıldı

Fontu küçültFontu büyüt
Eklenme Tarihi: 13 Nisan 2016 07:55

Karaman’da Ensar Vakfı ile Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’nin yurt ve evlerinde kalan 10 çocuğun öğretmenleri Muharrem B. ile ilgili hazırlanan cinsel istismar davasının iddianamesine ulaşıldı. İddianameye göre öğretmen, çocuklara porno izletti, her istismardan sonra da "kimseye söylememelerini öğütledi."

Hürriyet’ten Gülden Aydın, Karaman’da 5 Mart’ta 10 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan sınıf öğretmeni Muharrem B. ile ilgili iddianameye ulaştı. Karaman Cumhuriyet Savcısı Murat Ünlü’nün hazırladığı ve 14 sayfalık iddianameye göre çocuklar 2002-2004 doğumlu. Çocukların cinsel istismara uğradıkları yıllar ise 2012, 2013, 2014, 2015. İddianameye göre Öğretmen Muharrem B. 10 çocuktan 8’ine cinsel istismar, 1’ine cinsel tacizde bulunmuş, 1’ine ise insan, hayvan porno filmi seyrettirmiş.

Öte yandan iddianamede öğretmen, 4 çocuğa cinsel istismarda bulunduğunu ama insan ve hayvan porno filmleri izletmediğini iddia ediyor: “Çocuklar odama geldiklerinde açık olan bilgisayarımda böyle görüntüleri tesadüfen görmüş olabilirler.” Buna karşın 2 çocuk, “Hocamız ikimize hayvan ve insan pornosu izletti” derken diğerleri de “Bazen beni tek başıma götürüp seyrettirdi, bazen de ikimize, üçümüze birden seyrettirdi” diyor. Çocuklar, öğretmenin eşiyle girdiği cinsel ilişkiyi de anlattığını söylüyor.

‘KORKTUM, UTANDIM’

Öğretmen, çocuklara her cinsel istismar sonrası “Kimseye söyleme” diyor. Çocukların tümü öğretmenin kendilerini tehdit etmediğini söylüyor. Kimseye söylememe nedenlerini şöyle anlatıyor: “Korktuğum, utandığım için anlatmadım.”

3 YIL SONRA DA İSTİSMAR ETMİŞ

Çocukların anlatımına göre öğretmenin her birine istismarı sistemli değil. Öğretmen 2012’de istismar ettiği bir çocuğa, aradan 3 yıl geçtikten sonra 2015’te istismarda bulunuyor. İddianamede çocukların uğradığı istismar sayısı yok ve çocuklar ayrıntılara girmek istemiyor.

ENSAR VAKFI'NIN ADI TEK İFADEDE GEÇİYOR

Tartışmaların odağındaki Ensar Vakfı’nın adı, iddianamede sadece 1 çocuğun ifadesinde geçiyor: “Hocam bana 2012 yılında bir akşam Ensar yurdunda istismarda bulundu.” Ayrıca 9 çocuğun hepsi, hocalarının cinsel istismarına Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (KAİMDER) evlerinde maruz kaldıklarını söylüyor.

AİLELER ENSAR VE KAİMDER'DEN DAVACI DEĞİL

Bu arada öğrencilerine cinsel istismarda bulunan öğretmen Muharrem B. hakkındaki iddianame Ensar Vakfı ya da KAİMDER’i kapsamıyor. Savcılık, soruşturma sonunda dava açılmasına karar verirse Ensar ve KAİMDER davaları, öğretmeninkinden ayrı görülecek. Ancak habere göre çocukların ailesi öğretmenden davacı olurken hiçbiri Ensar ve KAİMDER’den davacı olmadı.

ÇOCUKLARIN PSİKOLOJİK TEDAVİSİNİ DE ENGELLİYORLAR

Müdahil avukatların verdiği bilgiye göre ise aileler, cinsel istismar mağduru çocuklarının adlarının ortaya çıkmasından çok tedirgin. Çocuklardan 4’ünün ailesi, Karaman’dan taşınmış. Diğerleri de başka şehirlerde yaşamanın hazırlığını yapıyor. Avukatların verdiği bilgiye göre aileler, yaşadıkları utanç nedeniyle çocuklarının psikolojik tedavi görmesini de istemiyor. Konunun açılmasına bile tahammül edememeleri, çocuklarının yaşadığı travmayı atlatmasını da engelliyor. (HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net
Etiketler: Karaman, cinsel istismar
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.04.16   #5
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: KARAMAN ve BADEMLEME!!!


Karaman'daki tecavüz olayında iğrenç ayrıntılar: Seni Allah rızası için seviyorum


14 yılında Ensar Vakfı yurdunda kalan bir çocuğun, gece yatağına uyurken yanına gelip tacizde bulunan Muharrem B.’nin kendisine “Ben seni Allah ve Resulün rızası için seviyorum’’ dediği ortaya çıktı.

Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Karaman'daki tecavüz olayında öğretmenin komşusunun ifadesi alınacak
CHP'nin Ensar raporu: 1 değil, birden fazla çocuk istismara uğradı
CHP'li Kadıgil'den, Hürriyet'te yayınlanan Karaman iddianamesinde 'Çelişki var' iddiası
Paylaş
Kaydet Kaydettiklerim Zaman Tüneli Tünel amblem
cumhuriyet.com.tr Yayınlanma tarihi: 15 Nisan 2016 Cuma


Mağdurlardan 7’sine tecavüz, 2’sine cinsel istismar, 1’ine de müstehcen görüntü izletip taciz etmekten 600 yıla yakın hapsi istenen sanık Muharrem B.’nin, cinsel istismarda bulunduğu mağdura "Ben seni Allah ve Resulün rızası için seviyorum" dediği de iddianamede yer aldı. Mağdur öğrenciler de yaşadıklarını anlatırken kan donduran ifadeler verdi.

Karaman’da infiale neden olan yurtta kalan çocuklara öğretmenin tecavüz etmesiyle ilgili Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamenin Karaman Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesiyle dava süreci hızla ilerliyor. Soruşturmayı yürüten savcı Murat Ünlü tarafından 16 Mart günü iddianamenin sunulmasının ardından mahkeme 20 Nisan’a duruşma günü verildi. Ancak mahkeme, bu arada peş peşe yapılan ön duruşmalarla mağdur çocukları dinledi. Görüntüye alınan mağdurların ifadelerinde anlattıkları olaylar, önümüzdeki Çarşamba günü yapılacak duruşmada tutuklu sanık Muharrem B.’ye sorulacak ve savunması alınacak.

Hukukçular, mağdur ve tanık ifadelerinden adli tıp raporlarına dosyanın büyük oranda tamamlandığı davanın hızla sonuçlanabileceğini söyledi.

İDDİANAMEDE NELER VAR?

Karaman’da küçük yaştaki çocukların barındığı vakıf ve dernek yurtlarında uğradığı tecavüz ve zulmü, Karaman Cumhuriyet Savcısı Murat Ünlü’nün hazırladığı iddianame tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkardı. İddianameye göre, tecavüz ve cinsel istismar olayları, kentin en iyi okullarından Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olan Muharrem B.’nin gönüllü olarak Ensar Vakfı ile KAİMDER’e ait yurtlarda görev aldığı 2012 ve 2015 yılları arasında gerçekleşti.

Yaşları 13 ve 16 yaş arasındaki 10 erkek öğrencinin cinsel istismara uğradığı olay, mağdurlardan birinin okula gitmek istememesi üzerine ablası tarafından Konya'da psikologa götürülmesiyle ortaya çıktı. Öğrencinin, kaldığı yurttaki öğretmeninin müstehcen görüntüler izlettiğini söylemesi üzerine psikolog durumu Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdi. Hazırlanan soruşturma dosyası, olay yeri Karaman olduğu için yetkisizlik kararıyla Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.

Karaman’da soruşturmayı başlatan Cumhuriyet Savcısı Murat Ünlü’nün ifadesini aldığı mağdur öğrenci 2014/2015 öğretim yılında Karaman’da KAİMDER yurdunda kalırken yurtta görevlendirilen öğretmen Muharrem B.’nin kendisine ve diğer öğrencilere bilgisayardan insan ve hayvanların müstehcen görüntülerini izlettiğini, eşiyle yaşadığı ilişkileri anlattığını, bir arkadaşını yatağına çağırdığını, kendisini de çağırdığını ancak gitmediğini anlattı. Bu anlatımlar üzerine savcı Ünlü, öğretmen Muharrem B.’nin uzun süre tecavüz ettiği, cinsel istismarda bulunduğu ve müstehcen görüntüler izlettiği 10 çocuğu tespit etti. Mağdurların doktor raporları ve ifadeleri alındı.

10 mağdur çocuğun, sanık öğretmen Muharrem B.’nın birinci katını lojman olarak kullandığı 3 katlı KAİMDER yurdunda kaldığı, bunlardan 3’ünün daha önce Ensar Vakfı yurdunda kaldıkları iddianamede yer aldı. Ensar yurdunda da görev yapan sanığın bu 3 çocuktan 2’sinin yine cinsel tacizde, 1’inde de cinsel istismarda bulunduğu kaydedilen iddianamede sanık Muharrem B.’nin tecavüz ettiği çocuklara “Bunlar aramızda sır olarak kalsın, kimseye anlatma’’ dediği belirtildi.

İddianamede, 2014 yılında Ensar Vakfı yurdunda kalan bir çocuğun, gece yatağına uyurken yanına gelip tacizde bulunan Muharrem B.’nin kendisine “Ben seni Allah ve Resulün rızası için seviyorum’’ dediğini anlattığı da yer aldı.

Mağdur öğrencilerin ifadelerinde Muharrem B.’nin 2015- 2016 öğretim yılı başında Ereğli’de ev kiralayıp 5 öğrencinin kaydını buraya aldırdığı, hafta sonları eve gelip öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu, bazı öğrencileri de kendi köyüne götürüp cinsel istismarı sürdürdüğü iddianamede yer aldı.

SANIK EŞCİNSEL Mİ?

Tutuklu sanık Muharrem B.’nin 2014 yılında KAİMDER’deki bir yönetici aracılığı ile tanışıp evlendiği eşi H.B.’nin de ifadesinde sanığın farklı kişiliğe sahip olduğunu ve cinsel birliktelik yaşamadıklarını söylediği iddianamede belirtildi.

Tutuklu sanık Muharrem B.’nin iddianamede yer alan ifadesinde, “Ben eşcinselim, 10 yaşımdan itibaren hemcinslerime ilgi duyuyorum. Üzerime atılı suçlamayı kabul ediyorum, pişmanım, tedavi olmak istiyorum” dediği de yer aldı.

İddianamede mağdur öğrencilerin öğrenim gördüğü Karaman İmam Hatip Ortaokulu ve sanığın sınıf öğretmeni olarak görev yaptığı Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’nun yöneticileri ile KAİMDER yöneticilerinin tanık olarak ifadelerine başvurulduğu belirtildi. Ayrıca iddianamede suçlamaların meydana geldiği yerlerden KAİMDER için dernekler yasasına göre Valiliğe, Ensar Vakfı için Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne müzekkere yazıldığı belirtildi .
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 25.04.16   #6
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: KARAMAN ve BADEMLEME!!!


İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı iki öğrenciye
tecavüzden tutuklandıÇorum'da İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı tecavüzden tutuklandı. Çorum Alaca İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı ve Yunus Emre Camii imamının, yarışma için çalıştırdığı iki kız öğrenciye tecavüz ettiği iddia edildi. Camide doğum kontrol haplarının bulundu. İmam tutuklanarak cezaevine gönderildi.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInWhatsAppEmailPrint
25.04.2016 10:16İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı iki öğrenciye tecavüzden tutuklandı


Tecavüz, taciz, cinsel istismar ve saldırı haberleri hız kesmiyor. Son haber de Çorum'dan geldi.

Haberdar.com'da yer alan habere göre, Çorum Alaca İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (ALİMDER) Başkanı ve Yunus Emre Camii imamı S.A, iki kız öğrenciye tecavüz suçlamasından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

S.A.’nın, yarışma için çalıştırdığı iki kız öğrenciye tecavüz ettiği iddia edildi. İddialara göre S.A.'nın imamlık yaptığı camide de çok sayıda doğum kontrol hapı bulundu.

Öğrencilerin ailelerinin şikayeti üzerine gözaltına alından S.A., tutuklanarak Çorum Sungurlu Kapalı Cezaevine gönderildi.

Söz konusu tecavüz dosyasının üzerinde siyasi baskıların olduğu ve ailelerin şikayetlerini geri çekmeleri istendiği öne sürüldü.
BİRGÜN
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.04.16   #7
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: KARAMAN ve BADEMLEME!!!


Yaklaşık 2 bin
anaokulu öğrencisi
'namaz şenliği'ne götürüldü


Facebook Twitter Google+ LinkedIn WhatsApp Email Print
28.04.2016 14:54Yaklaşık 2 bin anaokulu öğrencisi 'namaz şenliği'ne götürüldü


Anaokulunda eğitim gören yaklaşık 2 bin çocuk, 'namaz şenliği' adı altında Ataşehir Mimar Sinan Cami'ne götürülerek namaz kıldırıldı. Cihan haber Ajansı’nın geçtiği haberde çocukların başında bulunan çarşaflı kadınlar da dikkat çekti.

Sıra halinde camiye getirilen çocuklara Besmele ve Salavat çekme egzersizleri yaptırıldı. 'Şenlik' hakkında bilgi veren Ataşehir Müftüsü Şakir Pinal, amaçlarının çocuklara namazı ve camiyi sevdirmek olduğunu söyledi.http://www.birgun.net/haber-detay/ya...du-110470.html

----------------------------------------------------------
çocuklarımıza dikkat edelim....
din tüccarlarına malzame yapmayalım...
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.04.16   #8
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: KARAMAN ve BADEMLEME!!!


Çocuklara
'Biz ümmetiz,

aşk beş vakittir' kokartı taktırdılar

Manisa'daki bir okulda, Laikliği savunun öğretmenlere karşı, çocukları kışkırttılar. Eğitim İş, uygulamaya büyük tepki göstererek, sadece anayasal suç işlemiyor, çok tehlikeli oyunlar oynuyorlar" açıklaması yaptı

FacebookTwitterGoogle+LinkedInWhatsAppEmailPrint
28.04.2016 16:04Çocuklara 'Biz ümmetiz, aşk beş vakittir' kokartı taktırdılar


ERK ACARER @ecarer

Meclis Başkanı AKP'li İsmail Kahraman'ın, "Yeni anayasada laiklik yer almamalı" çkışı infial yaratırken pek çok ilde konuyla ilgili olarak eylem yapıldı. Eğitim-İş de Manisa'da farklı bir eylem gerçekleştirdi. Sendikanın Ahmetli temsilciliği, 26.04.2016 tarihinde, aldığı karar ile öğretmenler arasında derslere "Laiklik Adam Olmaktır. Mustafa Kemal Atatürk" yazılı bir kokartla girme kararı aldı. Karar Ahmetli Anadolu Lisesi'nde de uygulamaya koydu.Öğrencileri kışkırtıyorlar
Ancak okulda bundan sonra tuhaf gelişmeler yaşandı. Bazı Ahmetli Anadolu Lisesi yöneticileri, bu eylem takvimi içerisinde "Biz ümmetiz, aşk beş vakittir' kokartları hazırlatıp öğrencilere taktırdılar.
Eğitim İş temsilcileri; "Çok tehlikeli bir oyun oynanıyor derken özetle şu ifadelerin bulunduğu bir bildiri yayınladılar: "Ümmetiz sözcüğü toplumu bir din şeklinde ayırdığından ayırımcılık yapılmakta ve öğrencileri eylem yapan öğretmenlere ve laiklik ilkesine karşı kışkırtmaktadır."

http://www.birgun.net/haber-detay/co...ar-110491.html
-----------------------------------------------------------------
KARANLIK DİKTATÖRLÜGÜN,
GİDİŞATI SON SÜRAT,
ORTA ÇAĞ KARANLIĞI....
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.05.16   #9
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: KARAMAN ve BADEMLEME!!!


‘Ensar Vakfı kapatılsın diyenlerin dillerini keselim!’


Nar Kadın Dayanışması’nın protestosu üzerine fetvacı Nurettin Yıldız’ın paneli ertelendi. Çocuklara silah vererek fotoğraflarını çeken ve cihatçılara açık destek veren Edirne İslam Gençliği başkanı ise kadınları tehdit ederek, “Ensar Vakfı kapatılsın diyenlerin dillerini keselim” dedi.

FacebookTwitterGoogle+LinkedInWhatsAppEmailPrint
05.05.2016 08:03‘Ensar Vakfı kapatılsın diyenlerin dillerini keselim!’


HÜSEYİN ŞİMŞEK
[email protected]

“6 yaşındaki kız çocukları evlenebilir” diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız’ın Edirne’ye gelmemesi için kampanya başlatan Nar Kadın Dayanışması’nı tehdit eden cihatçı Edirne İslam Gençliği Başkanı Habil Mert, sosyal medya üzerinden, “Ensar Vakfı’nın kapatılmasını isteyenlerin dilinin kesilmesini’’ istedi.

Kadınları tehdit etti

Nurettin Yıldız’ın Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın konferans salonunda yapacağı konuşmanın tepkiler üzerine iptal edilmesinin ardından Edirne İslam Gençliği Başkanı Habil Mert, Nar Kadın Dayanışması’nı sosyal medya üzerinden şöyle tehdit etti:“Bak sen şerefsizlere yine cami duvarına bacak kaldırıyorlar. Edirne gavurların değil Müslümanlarındır! Bir avuç soytarıya pabuç bırakıp sözleşmeyi fesheden Edirne Ticaret ve Sanayi Odası yönetimini de tarih affetmeyecektir! Laik müşriklere gelince, hodri meydan. Bu embesil çaçaronlara meydanı bırakan şerefsizdir! Küfrün önde gelenleri, göreceğiz. Demokrat olmak zorunda değiliz.”

Ensar Vakfı’nda onlarca çocuğun tacize ve tecavüze uğradığının ortaya çıkmasının ardından vakfın kapatılmasını isteyenlerin dillerinin kesilmesini d e öneren Mert, “Tecavüzcünün öldürülmesini, olmamış gibi davrananların kırbaçlanmasını, Ensar Vakfı kapatılsın diyenlerin dilinin kesilmesini öneriyorum” şeklinde paylaşımda bulundu.

Çocukları kullanıyorlar

Anaokulu çağındaki çocukları çeşitli “el işi” çalışmaları adı altında yanlarında tutarak fotoğraflarını çeken Edirne İslam Gençliği’nin Başkanı Mert, kişisel hesabından da ilkokul çağındaki çocukların eline dürbünlü silah vererek fotoğraflarını çekti ve “Yeni sniperler yetişiyor” diye yazdı.

Cihatçılara açık destek

Suriye’de yaşanan savaşın ‘’cihat savaşı’’ olduğunu da belirten Mert, El-Kaide’nin Suriye kolu El-Nusra’nın öldürülen komutanı Şeyh Ebu Firas’ın fotoğrafını paylaşarak, “Bir şehid düştü toprağa” ifadelerini kullandı. Cihatçı yapılanmalar ve faaliyetlerle ilgili, “Cihad Hendek savaşında kaybolmadı!” da diyen Mert’in başkanlığını yaptığı Edirne İslam Gençliği’nin de bu örgütlere yardımda bulunduğu görüldü. Suriye’de çatışan cihatçı güçlere yardım toplayan gençlik yapılanması, silahlı militanlarla kendi bayraklarını açarak fotoğraf çektirdi.

Muğla’da istemiyor

Nurettin Yıldız’ın bugün Muğla’da katılması planlanan konferansa tepki gösteren Birleşik Haziran Hareketi de, “Gerici, kadın düşmanı, çocuk düşmanı Nurettin Yıldız’ı Muğla’da istemiyoruz!” açıklamasında bulundu.

*****

Kadınlar suç duyurusunda bulunacak

Nar Kadın Dayanışması, kendilerini tehdit eden Edirne İslam Birliği Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Nurettin Yıldız’ın Edirne’ye gelişi ile ilgili olarak yaptıkları kampanya sonucunda panelin iptal edildiğini ifade eden Nar Kadın Dayanışması, “Edirne’de laiklikten, özgürlükten yana olan insanların katkısıyla konferansın iptal olması üzerine gerici, cihatçı

gruplar bizleri ve tüm Edirne halkını tehdit etmeye başladı. Edirne İslam Gençliği adı altında örgütlenen bu grubun mesajlarını, şeriatçı çetelerle olan ilişkilerini paylaşıyoruz. Bu grup hakkında, tüm Edirne halkının desteğiyle suç duyurusunda bulunacağız” ifadelerini kullandı.
http://
http://www.birgun.net/haber-detay/en...im-111232.html
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.05.16   #10
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: KARAMAN ve BADEMLEME!!!


Pelikan dosyasının Alevilik eki

06 Mayıs 2016 04:55


e-posta adresiniz...

KAYDOL
Ali KENANOĞLU
@alikenanoglu

[email protected]

Türkiye gündemine “Pelikan Dosyası” olarak oturan dosya, Saray’daki Reis ile Başbakan Davutoğlu (Hoca) arasındaki çatışmayı yansıtan kimi hususların deşifresinden ibarettir. Okurken hayli eğlendiğimiz ‘Pelikan Dosyası’nın gördüğüm ve bildiğim bir eksikliğini tamamlayayım dedim. Konu Alevilik ve Aleviler… Bu konu ‘Pelikan Dosyası’nda ele alınmamış, ancak Hoca - Reis çatışma alanlarından birisi de budur. Kanımca ya bilgi eksikliğinden, ya da önemsenmediğinden eksik bırakılmıştır.

Şöyle sıralayalım:

Hoca’nın göreve geldiğinden bu yana; Alevilere Alevilerin diliyle hitap etmeye çalıştığını, Hacıbektaş ziyaretini, çat kapı cemevi ziyaretini, Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Doğan Demir’in “aracının kurşunlanması” iddiası sonrasında yakından ilgilendiğini ve kendisine koruma verdiğini, Alevi Kültür Derneklerini bizzat ziyaretini, Alevi açılımının moderatörü Nejdet Subaşı’yı başdanışman yapmasını, diğer Başdanışmanı Hatem Ete’nin Alevilerle yakından ilgilenmesini, HDP’den bakan yapılan iki milletvekilinin özellikle Alevi seçilmesini ve Alevilikle ilgili çalışmaların hızlandırılmasını alt alta sıraladığımızda Hoca’nın Aleviler açısından farklı bir şeyler yaptığını görebiliyoruz. Tayyip Erdoğan meydanlarda Aleviliği yuhalatırken, Hoca’nın Alevilere “mihman” olmaya geldim demesinin bir izahı olması gerekmektedir.

Tabii bu izahı yaparken Hoca’nın bu yaklaşımın salt Aleviliğe ve Alevilere olan safiyane ilgisinden olduğunu düşünmek saflık olur. Bu ilginin nedeni Reisin sorunlu ve başarısız olduğu tüm alanlarla olumlu ilişkiler kurarak, yanına doğal müttefikler arama ihtiyacıdır. Hoca, Tayyip Erdoğan’dan farklı olarak; Erdoğan’ın aksine Cem Vakfını değil, Alevi Kültür Derneklerini muhatap görüyor ve sadece bu kurumu değil bu kurum üzerinden diğer kitlesel Alevi kurumlarıyla da görüşmeler ve istişareler yapıyor. Alevi kurumları ile Hoca arasındaki kişi, hükümet kanadından Hatem Ete; Alevi kurumları kanadından da Doğan Demir’dir. HDP’den bakan yapılan vekillerin seçiminde de bu ikilinin etkisini biliyoruz. Zaten Doğan Demir de bu ilişkiyi saklamıyor, kamuoyuna açık bir şekilde dile getiriyor. Hoca’nın danışmanı Hatem Ete’nin yardımcısı ise Su TV’nin son sahibi ve AKP Çankaya Meclis üyesi Alevi bir kişi olan Yalçın Özdemir’dir. Yalçın Özdemir, Alevi dünyasına Su TV’yi satın alarak girdiğinden bu tarafa belirleyici bir aktör olmak için çaba harcamaktadır.

Bu ismini saydığım kişiler görünürde olanlar. Bir de şimdilik görünür olmayı istemeyen ama işin içinde olan başka Alevi kurum temsilcileri de var. Bunlar bir ekip şeklinde çalışıyor. Cemevleri sorununun “ibadethane” denilmeden çözülmesi formülünden tutun da, 12 kişilik bir “Alevi üst kurulu” kurulması gibi birçok husus bu ekip tarafından belirleniyor. Bu 12 kişinin isminin de bu ekip tarafından belirlendiğini söyleyebiliriz. Hoca bu ekip ve ekibin çalışmasından memnun, o yüzden Alevilik konusunda cesur söylemlerde bulunuyor.

Tayyip Erdoğan döneminde yapılan Alevi açılımının başarıya ulaşamamasının ve yapılan onca çalışmadan tek bir olumlu sonuç çıkamamasının nedeni Tayyip Erdoğan’ın ekibidir. O ekipte işin hakkını veren sadece Necdet Subaşı olmuştur. Bu nedenle de Subaşı, Hoca’nın baş danışmanı olarak bu ekipte yer almaktadır. Tayyip Erdoğan’ın ekibi ile Hoca’nın ekibi arasındaki en önemli fark Hoca’nın ekibinin bugüne kadar hep muhalif olarak bilinen Alevilerden oluşmasıdır. Tayyip Erdoğan’ın ekibi Alevi kamuoyunda her daim ve her dönemde kendisini Hükümetlerin yanında konumlandıran ve dolayısıyla Alevi dünyasında deşifre olmuş kişilerdi ve inandırıcılıkları kalmamıştı.

Tabii ki Tayyip Erdoğan’ın dini konulardaki esas hocası olan Hayrettin Karaman’ın Alevi karşıtlığı, o dönemde Aleviler için hiçbir adım atılmamasına neden olan faktörlerdendir. Reis Alevilik işlerini kendi döneminde Gülen Cemaatine havale etmek gibi önemli bir hata da yapmış ve Cemaatle kavgaya tutuşunca da Alevilik meselesi tümden kapatılmıştı. Hoca bu işi daha stratejik ve daha akıllıca yürütüyor yürütmesine de; Hoca’nın ömrü de Reis’in onayını almadan başlattığı bu çalışmaları yürütüp sonuçlandırmaya yetmedi. Sanırım AKP’de ki bu değişim Alevi dünyasında da birçok kişiyi boşluğa düşüreceğe benziyor. Her sabahın bir hayrı vardır.

Aşk ile...
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Babama Mektup - Kadir Karaman Bülent_Açıksöz Şiir ve Türkü-Ezgi Bölümü 0 26.01.16 17:00
Türkiye karaman ve akmanı sorgulama talebimizi reddetti Alevi Siyaset/Politika Tartışma Mekanı 0 22.12.09 07:17


Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2