Sponsor Reklamlar


 
Seçenekler
Alt 08.11.14   #1
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart HARAM!!! AK saray.
YUKARIDAKİLER BİZİM A
(H)K SARAY
YANİ21 YY SULTANIN SARAYI
GÖRMEMİŞİN BİR OĞLU OLMUŞ
TUTMUŞ ŞEYİNİ KOPARMIŞ
AYRAN YOKTUR İÇMEYE
TAHTI REVAN İLE GİDER S*ÇMAYA.AŞAĞIDAKİ SARAYLAR
ÜLKELERİNİN TARİHİ CUMHUR BAŞKANLIĞI BİNALARIDIR.


AMERİKAN BAŞKANIN BEYAZ EVİ
RUSYA CUMHUR BAŞKANI KONUTU
İNGİLTERE CUMHUR BAŞKANI KONUTU
FRANSA CUMHUR BAŞKANI KONUTU
ALMANYA CUMHUBAŞKANLIĞI KONUTUÜLKEDE İŞSİZLİK HAD SAHFADAYKEN,
SENDİKALI İŞCİ SAYISI SIFIRLANMIŞKEN,
İŞCİLER MODERN KÖLEYE ÇEVRİLMİŞKEN,
EGİTİMİ MOLLALAŞTIRIP,
HUKUKU KADILAŞTIRAN DİKTATÖR,
İSRAFIN HARAM OLDUĞUNU BİLMİYORMU.
SÖMÜRGE SULTANLIĞINA ÖZENİYOR
OYSA UZAY ÇAĞINA GİRDİK.
AMAÇLARI
DEMOKRATİK TOPLUM,
DEMOKRATİK CUMHURİYET DEGİL,
BİAT EDEN,
DİNDAR VE KİNDAR
BİR NESİL YARATMAK...
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (02.12.14 Saat 19:57 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.11.14   #2
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: A(H)K.. Saraylar. !!!


Gündem
'Saraylar ülkeyi yönetmek için değil, saltanat sürmek içindir'

Paylaş Paylaş
Mümtaz'er Türköne, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı eleştirirken, 'Sarayın aklı ile devlet yönetilmez' dediZaman gazetesi yazarı Mümtaz’er Türköne, Cumhurbaşkanlığı Sarayı için, “Saraylar ülkeyi yönetmek için değil, saltanat sürmek içindir. Tarih boyunca doğruluğun, hakkın ve adaletin bu sarayların kapısından içeri girdiği görülmemiştir. Bu yüzdendir ki sarayın aklı ile devlet yönetilmez” dedi.
Mümtaz’er Türköne’nin Zaman’da “Saraylardaki akıl” başlığıyla yayımlanan (9 Kasım 2014) yazısı şöyle:
Saraylardaki akıl

Devlet sahibi olmanın tek alternatifi, başka bir devletin gelip sizin ülkenize sahip olması. Devlet bir aparat, bulduğunuz bir ortak çözüm; birlikte bir düzeni sürdürmek, barış ve güvenlik içinde yaşamak için ona ihtiyacınız var.
Yerine başka bir şey ikame edilemez ve başka bir şeyle doldurulamaz bir varlık. Güvenliğimizi, adalet arayışımızı, ortak çıkarlarımızı temsil görevini ona devrederek yaşamak zorundayız. Ne derseniz deyin: İster vazgeçemediğimiz bir kötülük, ister yüce aşkın bir güç; devletsiz yapamıyoruz. Bu kadar vazgeçilmez bir aygıt üzerinde birilerinin tekel kurması ve kendi çıkarları için kullanması tek tek her birimize yönelik bir tehlike. Devleti birilerinin özel çıkarı yerine hepimizin hizmetkârı haline getirmek için hukuk içinde işleyen demokrasiden başka çare yok.
“Ak-Saray skandalı”nı bu kadar önemli kılan, hukuk içinde demokrasinin işlemediğini gösteren elle tutulur somut bir vak’a olması. Harcanan paradan daha önemlisi o binanın hukuk çiğnenerek inşa edilmesi. Karşımızda heybetli bir yolsuzluk abidesi duruyor. Yolsuzluk hukuksuzluk demek. O sarayın, hukuka aykırı bir şekilde kondurulmasını “güçleri yetiyorsa gelip yıksınlar” diye meydan okuyarak dayatan, meğer kendi saltanatını ve debdebesini inşa ediyormuş. Cumhurbaşkanı sıfatıyla anayasa ve yasalarda olmayan yetkileri kullanan birine, ancak böyle bir saray yakışırdı. Sorunun bir hukuk denetimi sorunu olduğu ortada. Teslim ettiğiniz devlet gücü kişisel çıkarlar için istismar ediliyor. İstismar eden kişi, mevcut anayasa hükümlerine rağmen “devlet başkanı” yetkilerini kullanabilmek için milletin parası ile, kaçak bir araziye, mahkeme kararı hilafına tamamlanan israf ve şatafat kokan bir sarayda hüküm sürmek zorunda.
Devlet iktidarı toplumun geneli yerine birinin çıkarı için kullanılıyorsa ortada hepimize lazım olan devlet aklı ve refleksi kalmaz. Böyle bir saraydan yönetilen devlet, uluslararası alanda çıkarını savunamaz. Afrika’daki bir kabile devletinin gördüğü kadar saygı göremez. Böyle bir devlet gücü her alanda hukuksuzluğa, keyfiliğe, çıkar şebekelerine dayanmak zorundadır.
Mahkeme kararı ile aynı gün üç bin ağacı söken şirket, ancak böyle kaçak bir saraydan yönetilen ülkede karşınıza çıkabilir. Böyle bir sarayda, sadece devlet rantını senyörlerine dağıtan kişi saltanat sürdürebilir. Saray hukuksuzluğu, israfı ve şatafatı ile önümüze, ülkemizde hareket halindeki bütün yolsuzlukların röntgenini koyuyor. Bu sarayı inşa etmek ve içinde saltanat sürmek mümkün ise, her türlü yolsuzluğun yapılması ve sonra bunların üstünün örtülmesi mümkün demektir.
Sarayı inşa eden iktidar hırsı, keşke biraz da devlet aklından nasiplenseydi. Hesap kuvvetli, öngörüler saray gibi muhteşem. Hazırlığın çok önceden yapıldığı belli. Ülkeye ve dünyaya ancak bu kadar muhteşem bir sarayın içinde oturarak “güç bende” mesajı verebilirsiniz. Ancak hesapta çok kuvvetli bir hata var. Saraylar devlet yönetmek için değil, saltanat sürmek içindir. Bizim geleneğimizde devleti yöneten güç sarayda oturan değil, mührü elinde tutandır. Ülkeyi sadrazam yani başbakan yönetir. Bütün devlet bürokrasisi saraya değil sadarete bağlı işler. Devletin aklı orada egemenliğini kurar ve sarayı da tasarrufu altında tutar. Saray’ın iktidar iddiası, bu yüzden devletin aklını kaybetmesi ile eş anlamlı.
Saray sadece bir yolsuzluk-usulsüzlük abidesinden ibaret değil. Oraya devlet aklının ve bu ülke adına doğruluğun girmesi imkansız. Sarayın güç kullanması, keyfiliğin ve hukuksuzluğun artması, devletin ve milletin alî menfaatlerinin sekteye uğraması olarak karşımıza çıkacak. Ekonomi Bakanı Ali Babacan her fırsat düştükçe tekrarlıyor: Değer üretmeyen ranta dayanan inşaat sektörü, sanayinin önünü kapatıyor ve büyümeyi engelliyor. Devlet rantı ile palazlanan inşaat sektörü saltanat sürmeseydi, cumhurbaşkanı yeni sarayında oturabilir miydi?
Saraylar ülkeyi yönetmek için değil, saltanat sürmek içindir. Tarih boyunca doğruluğun, hakkın ve adaletin bu sarayların kapısından içeri girdiği görülmemiştir. Bu yüzdendir ki sarayın aklı ile devlet yönetilmez.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.11.14   #3
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: A(H)K.. Saraylar. !!!


Fen Bilgisi dersini leylekler götürdü!Fen ve Teknoloji ders kitabından ‘insanın üremesine’ dair bilgi ve başlığın kaldırıldığı ortaya çıktı. Bitki ve hayvan üremesinin kitapta kalması şaşırttı

GÜLSEN CANDEMİR

[email protected]

Fen ve Teknoloji dersi kitabında geçen yıl ‘Canlılar, üreme ve büyüme’ ünitesi içinde yer alan ‘İnsanlarda üreme, büyüme ve gelişme’ başlığı ve başlığın içinde anlatıln konu kaldırıldı.

Bu yıl hazırlanarak öğrencilere dağıtılan ders kitabında “Bitki ve hayvanlar nasıl ürer, büyür ve gelişir” başlığı altında bitkilerin ve hayvanların üremesi anlatılıyor. İnsanlarla ilgili ise ‘üreme’ ve ‘döllenme’ konuları detayları olmadan anlatıldı. Kitapta üreme sadece kucağında bir bebek olan anne fotoğrafı ile temsil ediliyor 6. sınıf öğrencilerine geçen yıl okutulan Fen ve Teknoloji dersi kitabında kaldırılan başlık altında insanların üremesi bilimsel olarak ve çocukların kavrayacağı şekilde anlatılıyordu.

Başlığın ve konunun kitapta anlatılmaması ise tepkiye yol açtı. Yeni kitapta insanların nasıl çoğaldığına sadece birkaç cümlede değinildiğini gören öğretmenler, bunun çocukların gelişimini ve doğru bilgiye erişimini olumsuz etkileyeceğine dikkat çekti.

Fen öğretmenleri değişikliğin çocuklar üzerinde olumsuz etkileri olacağını belirterek şu değerlendirmede bulundu: “Çocuk, üreme sistemindeki organları ve işlevlerini öğrenmediği zaman, bu bilgileri kulaktan dolma bilgilerle öğrenmeye çalışır. Bilimsel bilgiyi bu çocuklara öğretmezsek, tabular, günahlar, ayıplar ortaya çıkar. Altıncı sınıflar hata yapmaya müsait bir yaş olduğu için de kendini koruyamaz. Üreme sistemini anlatırken biz çocuklara, aynı zamanda ergenlik sürecini de anlatırız.

Ruhsal ve bedensel yaşadığı değişimleri öğrenmesi, bu değişimleri yaşadığında normal karşılamasını ve kendini bilerek kabullenmesini sağlar.
Üreme sistemi organlarını sakınıp, resimlerle gösterilmediği zaman merak duygusu ile tacizci bir bakış oluşturabilir. Ayrıca bu konular 8. sınıfta anlatılacak olan genetik konusu için temel bilgisi olduğu için eksik bilgi verilmiş olacaktır.”


'BİLİM AYIP, GÜNAH OLDU'
Eğitim Sen 1 No’lu eski Şube Başkanı Psikolojik Danışman Abdullah Tunalı, kitapta yapılan değişikliğin nedenini, bilimsel bilginin ayıp sayılması olarak gösterdi. Tunalı,”Bilimsel bilgi ayıp, günah ve tabu kavramları ile gölgelenerek, üzeri örtülmeye çalışılmaktadır” diye konuştu.
---------------------------------------------------------------
TAYYİBBİSTANDA,
HER ŞEY SÖMÜRGE SULTANININ,
DİREKTİFLERİ DOĞRULTUSUNDA İLERLİYOR,
BİLİM TAMAMEN TERKEDİLİP,
HERŞ ŞEY MUSKACI HOCALAR VE ŞIH LARIN,
DENETİMİNİE BIRAKILACAK,
BÖYLECE BİAT EDEN NESİL YETİŞTİRİLİP,
DİNDAR VE KİNDAR ÜLKE YARATILIP,
HER ŞEY TAYYİBİSTAN SULTANIN
DİLEKLERİDOĞRULTUSUNDA İLERLEYECEK ,

81 ÜNVERİSTENİN REKTÖRÜ NEREDE,
EGİTİM ORTA ÇAĞ KARANLIĞINA BÜRÜNÜYOR,
HER HALDE ÜNVERİSTE REKTÖRLERİDE,
PARA SAYMA MAKİNALARIYLA,
KASALARDAKİ PARALARI SAYIYOR,
SİZLER NE BİÇİM REKTÖRSÜNÜZ HANİ TEPKİNİZ.
HUKUKA ZATEN BİR ŞEY DEMİYORUM,
İÇLER ACISI BİR DURUMDA.
TAYYİBBİSTANIN İLERİ DEMOKRASİ BU DEMEKKİ.
BİLİME SIRTINI DÖNMEK.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 11.11.14   #4
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: A(H)K.. Saraylar. !!!


ANASAYFA / GÜNCEL 11 Kasım 2014 / Salı‘Milletin sarayı’ olduğu için
faturayı da biz mi ödüyoruz?
Erdoğan’ın 1,3 milyar lira harcanan ‘Ak Sarayı’nın bundan sonra kamuya daha ne kadara mal olacağını araştırdık: Sadece aylık elektrik gideri 700 bin TL...

UĞUR KOÇ [email protected]

Cumhurbaşkanı Erdoğan için yapılan ‘kaç-Ak Saray’ hakkında kaçak olması, büyüklüğü ve maliyetine yönelik tartışmalar sürerken BirGün bu sarayın kamuya daha ne kadar maliyeti olacağını araştırdı. Gazetemize konuşan Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu eski üyesi Nevzat Çeltek, bu büyüklükteki bir yapının aylık ortalama 700 bin TL’lik bir elektrik faturası çıkaracağını hesapladı.

30 FUTBOL SAHASI
Atatürk Orman Çiftliği’ne kaçak biçimde yapılan ‘saray’ hakkında verilere dair kamuoyuna ‘güvenlik gerekçesiyle’ resmi bir açıklama yapılmıyor. Ancak ‘saray’ın 35 bin metrekarelik bir alana inşa edilmiş yaklaşık 300 bin metrekarelik bir kapalı alana sahip olduğu biliniyor. Diğer bir ifadeyle ‘Ak Saray’ın sadece kapalı alanı 30 adet futbol sahası büyüklüğünde. Bu veriler üzerinden gazetemize bir değerlendirme yapan EMO eski yöneticisi Nevzat Çeltek, Cumhurbaşkanlığı’nca kullanılan kaçak binanın kurulu elektrik gücünün 10 bin kVA (Kilovolt amper) olarak öngörüldüğünü söyledi.

YÜZDE 40 OLURSA...
Çeltek şöyle devam etti: “Bu asgari bir güç öngörüsü olup, günümüzde yöneticilerin lüks tüketim anlayışının da etkisi düşünüldüğünde, verimlilik yöntemleri gelişmekle birlikte tüketimin de geliştiğini dikkate almak gerekmektedir. Bu nedenle yapının aylık tüketiminin, eşzamanlılık faktörleri ile birlikte, kurulu gücünün yüzde 40 oranında daimi kullanımda olduğu, yukarıda baz alınan rakamsal verilere göre 1 milyon 800 bin kilovat saat olduğu hesaplanmıştır.”

ASGARİ ÖNGÖRÜ: 700 BİN!
Isıtma-soğutma sistemleri, iç ve dış aydınlatma gibi faktörlerin birlikte düşünülmesi gerektiğini belirten Çeltek “Bu tüketimin maddi karşılığı, EPDK’nin resmi daireler için geçerli kılınan ticarethane tarifesi üzerinden hesaplama yapıldığında aylık olarak yaklaşık 700 bin TL olacaktır” dedi. Buna göre ‘Ak Saray’ın sadece elektrik gideri için kamunun cebinden yıllık yaklaşık 8,5 milyon TL çıkacak.
***
VERİLERLE ERDOĞAN DÖNEMİ
Hükümet’in ekim ayındaki açıklamasına göre Cumhurbaşkanlığı için ayrılan 2015 yılı bütçesi bir önceki yıla oranla yüzde 99 artışla 397 milyon TL olmuştu. Bu rakam Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı’nı (Ağustos ayına kadar) sürdürdüğü 2014 yılı için 199 milyon 500 bin TL’ydi. Gül döneminde Cumhurbaşkanlığı için ayrılan toplam bütçe ise 810 milyon TL olmuştu. Erdoğan için bir yıllığına ayrılan bütçe, Abdullah Gül’ün 7 yıllık toplam bütçesinin yarısı olurken, ‘Ak Saray’ için Gül’e ayrılan toplam bütçeden 560 milyon TL daha fazla harcama yapılmış oldu.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.11.14   #5
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: A(H)K.. Saraylar. !!!


Gündem
'Ak Saray'ın yanına yapılacak

Erdoğan'ın rezidansı 250 odalı olacak


Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı, 'Maliye Bakanlığı konut maliyetini de açıklamalı. 4000 kişilik yaptırılan caminin mimarisi ise kopya ve çok abartılı' dediMimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Atatürk Orman Çiftliği'nde yapılacak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oturacağı rezidansın 7000 metrekareyi bulacağını ve 250 odalı olacağını söyledi.
"Yerleşke sadece Kaçak Saray'dan ibaret değil" diyen Candan, "Cumhurbaşkanı'nın oturacağı rezidans, yaklaşık metrekaresini 7000 metre kare olarak hesapladık. Yerüstünde 4000 metrekareye oturuyor. Bir odayı 20 metrekareden hesaplarsak kendisine 250 odalı bir konut yaptırıyor. Maliye Bakanlığı konut maliyetini de açıklamalı. 4000 kişilik yaptırılan caminin mimarisi ise kopya ve çok abartılı" dedi.
'Marmara köşkü tehdit altında'

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, alan içerisinde önemli kültür varlıkları olduğunu söyleyen Candan şöyle devam etti:
"Alan içerisine giremediğimizden alanda kalan kültür varlıkları bizi tedirgin ediyor. Atatürk'ün kullandığı Marmara Köşkü Kaçak Saray Kampüsü'nün içerisinde kalıyor. 1930'lı yıllarda mimar Ernst Egli tarafından yapılmış önemli bir yapı. Yakınlarda bulunan Atatürk'ün evi vaziyet planında görünmüyor. Atatürk'ün evinin izinin bile görünmemesi bu alanların tehdit altında olduğunu göstermekte. Kaçak Saray yalnızca maliyeti ile değil, sadece 1000 odası ile değil, yerleşkesinde yapılan Kaçak camii, kaçak konutu, kaçak kültür merkezi ile bir kaçak merkezi haline geldi. Aynı zamanda şaşanın ve harcamanın simgesi haline geldi."
Candan ayrıca, "Cumhurbaşkanı, Büyük devlet olmanın gereğini Büyük saray sanıyor, Şu anda 5109 metrekare ile ABD'de bulunan Beyaz Saray dünyanın küçük saraylarından. ABD Küçük bir devlet anlaşılan. Demek ki Büyük Saray ile Büyük Devlet olunmuyor. Her şeyiyle abartılı" dedi.
'Cumhuriyeti kuran irade padişah olarak kendisini ilan etmemişti'

Mimarlar Odası Ankara Şube ikinci Başkanı Ali Atakan, "Cumhuriyeti kuran irade padişah olarak kendisini ilan etmemişti. Ankara'nın hakim bir noktasında Çankaya'da mütevazi bir anlayışta köşk inşa edilmiştir. Kaçak saray yalın ve insani yaklaşımdan uzak otoriter bir anlayışla inşa edilmiştir. Arsa seçiminde ise Ankara'nın en değerli arazisine konumlandırılmıştır. ‘Milletin saray'ı dedikleri Saray'da Millete dair bir iz yoktur. Her şeyi abartılı 7 bin metrekarelik konut ve bin odalı bir yapı millete ait bir iz taşımaz" ifadelerini kullandı.
Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Namık Kemal Kaya ise, "Atatürk Orman Çiftliği'nde yapılan ağaç katliamıyla inşa edilen şaşalı, gösterişli bina gerici bir kompleksi cumhuriyetle savaş halinde olan bir yaklaşım biçimidir. Katliamla oluşan binadaki bu bağnazlık Kaçak bina ile taçlandırılmıştır" dedi.
Mimarlar Odası Kent İzleme Merkezi Üyesi Ethem Torunoğlu ise "Son yıllarda Türkiye insan hak ve ihlalleri, madencilik ve inşaatta yaşanan ölümlü iş kazalarının yanında doğa ve çevre tahribatı ile anılıyor. Ve Türkiye AOÇ tahribatı ile anılıyor ve AOÇ'deki çirkin yapı ile anılıyor. İş kazası ve ölümlere baktığımızda, çevre ve kent hakkının ihlalleri anlamında da yeni Türkiye’nin nasıl bir Türkiye olduğu görülüyor" dedi.

-----------------------------------------------------
SÖMÜRGE SULTANI,
ÜLKEYİ DÜNYAYA REZİL EDİYOR!!!!!!!!!!
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.11.14   #6
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: A(H)K.. Saraylar. !!!


Ekonomi
Deprem Vergisi duble yola,
İşsizlik Fonu Ak Saray'a harcandı


Aralarında Ak Saray'ın da bulunduğu devletin lüks harcamalarını finanse etmek için İşsizlik Fonu'nun kullanıldığı iddia edildi- A +
TARİH13 Kasım 2014 18:50
İLGİLİ HABERLER'Ak Saray'ın altında gizli geçit mi var?''Ak Saray'ın yanına yapılacak Erdoğan'ın rezidansı 250 odalı olacakKalkınma Bakanı: Ak Saray'a 550 milyon TL hızlandırma ödeneği kullanıldıAk Saray, yılda 10 bin ton
İşverenden ve işçiden kesilen primlerle oluşturulan İşsizlik Sigortası Fonu'nda biriken 79.1 milyar liranın 60 milyar lirasının aralarında Ak Saray'ın da bulunduğu, devletin lüks harcamalarını finanse etmek için kullanıldığı iddia edildi.
Taraf gazetesinden Gökhan Erkuş'un haberine göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 2015 yılı bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada, “Daha fazla para kazanma hırsı vicdanları kömürden daha kara hâle getirdi” ifadelerini kullandı. İşçi ölümlerinin “insan hayatını hiçe sayan kâr hırsından ve İş Sağlığı Güvenliği tedbirlerini gereksiz bir maliyet olarak gören zihniyetten” kaynaklandığını söyleyen Çelik, İsşizlik Sigorta Fonu’na dair verileri de paylaştı.

20 Ekim itibarıyla İşsizlik Sigortası Fonu’nun toplam varlığının 79.1 milyar liraya ulaştığını açıklayan Çelik, 2002’den bugüne kadar yaklaşık 3.6 milyon kişiye 8 milyar lira işsizlik sigortası fonundan ödeme yapıldığını belirtti.
Ak Saray’a para lazım oldu

Çalışma Bakanı Çelik, yaşanan faciaların sorumluluğunu işverenlere yükleyerek vicdanlara seslenirken; Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da geçen hafta İşsizlik Sigorta Fonu’nda biriken paranın nasıl değerlendirildiğine dair açıklamalarda bulunmuştu. Babacan, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki konuşmasında; işsizlik sigortasında biriken fonun 70 milyar lira olduğunu, bu fonun 60 milyar liralık bölümünün devlet iç borçlanma senetlerinde bulunduğunu ifade etmişti.

Böylece; bütçe görüşmelerinde dile getirilen rakamlarda bir hafta içinde 9 milyar liralık fark olmasının ötesinde; milyar dolarlık lüks harcamaları tüm dünyanın dikkatini çeken AKP Hükümeti’nin işsizlik fonunu borçlanma kapısı olarak kullandığı resmî olarak dile getirilmişti. Yani, her ne kadar işveren ve işçiden kesilen primlerin 80 milyar liraya dayandığı açıklansa da, bu fon “Ak Saray” gibi lüks harcamaların boşalttığı Hazine’nin açığını kapatmak için borç olarak kullanıldığı iddia edildi.
Öte yandan Bakan Çelik; Bakanlık olarak, özellikle inşaat ve maden işyerlerinde, zihniyet dönüşümünü de amaçlayan mevzuat değişikliklerine ilişkin çalışmalarını tamamladıklarını ayrıntılarının bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanacağını söyledi.
Deprem vergileri de duble yola gitti

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de, geçici olarak çıkartılan deprem vergileriin 74 milyon lirasının duble yolların ihtiyacını karşılamak için kullanıldığını açıklamıştı
----------------------------------------------------
ZÜĞÜRT SALTANATI ,
AÇ HALK................
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 17.11.14   #7
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: A(H)K.. Saraylar. !!!


Bu görüntüye daha ne kadar
seyirci kalacaksın ey halk?
Kolin’in ikinci termik santral kurmak istediği Yırca Köyü nüfusunun yarısından fazlası geçimini 30 yıllık SEAŞ termik santralinden çıkan atık kömürleri toplayarak sağlıyor

Manisa'nın Soma ilçesine bağlı Yırca köyü'nde geçtiğimiz hafta Kolin Holding ikinci termik santrali kurmak için 490 dönümlük alandaki 6 bin zeytin ağacını kesti. Köylülerin geçim kaynaklarından biri zeytincilik iken diğeri de santraldan çıkan atık kömürler.

33 KİŞİDEN 29'U ASTIM
Yırcalılar, her gün kamyonlarla kömür döküm sahasına gelen atık kömürleri tek tek seçip kulanılabilir olanları ayırarak çuvallıyor. Bu kömürlerin bir kısmıyla kışlık yakacaklarını temin eden köylüler, ihtiyaç fazlası kömürün çuvalını 8-10 liradan satarak geçimini sağlıyor. Köyün hemen üst kısmında bulunan atık sahası tüm ürünlerin ve köyün kül içinde kalmasına sebep oluyor. Gıda Bankacılığı ve Temel İhtiyaçlar Derneği'nin kömür toplayan 33 kadınla yaptıkları görüşmelerde ise 29 kadının astım hastası olduğu ortaya çıktı.

'AMAÇ TARIMI YOK ETMEK'
Metin Ağırbaş, zeytinleri kesildiği için ek gelir olsun diye atıkların içinden kömür topluyor. Ağırbaş: "Günde bir, iki çuval çıkarıyoruz, başka bir geçim kaynağımız da yok. Arazimiz tamamen azaldı. Amaçları tarımı yok etmek, insanları köleleştirmek. Bu niye Yırca'da oluyor? Ben bunu bir türlü çözemedim. Bunu çözen varsa, bana söylesin. Taşların içinde ellerimiz kırılır, yarılır. Zeytinliklerde zaman zaman yevmiyeye gidiyorduk. Yevmiye olarak, yağ alıyorduk. Şimdi bu sefer hakkımız da kayboldu" dedi.
***
ERMENEK'TE DE MADEN GEÇİM KAYNAĞI

Ermenek İlçesi Pamuklu Köyü Cenne Mevkii’nde Has Şekerler Madenciliğe ait kömür ocağında 28 Ekim Salı günü, su basması sonucu 18 işçi mahsur kalmış. 2 işçinin cansız bedenleri 6 Kasım Perşembe günü çıkarılmıştı. 16 işçinin kurtarılması için çalışmalar ise sürüyor. Kurtarma çalışmaları kapsamında ocaktan çıkartılan çamur, kömür ve molozlardan oluşan hafriyat da kamyonlarla ocağının yakınındaki alana dökülüyor. Güneyyurt Köyündekiler de Yırca’da olduğu gibi kömür ocağının yaklaşık 400 metre ilerisine dökülen hafriyatın içindeki kömürleri seçip topluyor.
Taşeli platosunda yer alan Toroslar’ın zirvesindeki Ermenek İlçesi, yaklaşık 30 bin nüfusa sahip. Ekilebilir toprakları az. Orman ve su bakımından zengin sayılır, küçükbaş hayvancılık ve meyvecilik ile günlük hayata yönelik el sanatları, özel sektörün işlettiği Linyit madenlerine bağlı işletmeler ve taşımacılık halkın geçim kaynağı.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.11.14   #8
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: AK (HARAM).. Saraylar. !!!


Telegraph:
Papa’ya
Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı boykot çağrısı

Kırmızı Haber | 13 Kasım 2014 | Alt Manşet, Dünya, Gündem, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Siyaset

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, Türkiye’deki Mimarlar Odası’nın Papa Francis’e, Türkiye ziyaretinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı ziyaret etmeme yönünde yaptığı çağrıyı haberleştirdi.

sultan_tayyip_erdogan

Roma’dan yazılmış haberde Türk mimarların Papa’ya 1000 odalı yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı boykot etme çağrısı yaptığı aktarılıyor.

Daily Telegraph bu nedenle Papa’nın bir diplomatik ikilemle karşı karşıya olduğunu yazıyor.

Haberde özetle şu ifadelere yer veriliyor:

“Papa İstanbul ve Ankara’ya üç günlük bir ziyaret gerçekleştirecek. Papa’nın bu ziyarette İslamcı aşırıcılık ve Suriye ile Irak’ta Hıristiyanlara zulmü dile getirmesi bekleniyor.”

“Papa 28 Kasım’da Ankara’ya varacak ve Vatikan’ın resmi seyahat programına göre, karşılama töreni ve Erdoğan’la buluşmak üzere doğrudan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na geçecek.”

“Türkiye’deki Mimarlar Odası Papa’dan planlarını değiştirmesini istedi. Mimarlar Odası, Papa’nın Versailles Sarayı’ndan üç kat büyük bu sarayı ziyaret ederse yasadışı bir yapıyı meşrulaştıracağını söyledi. Mimarlar Vatikan’a bir mektup göndererek Papa’ya davete katılmama çağrısı yaptı.”

“Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş konuyu tartışmak üzere Vatikan yetkilileriyle bir toplantı talebinde bulundu.”

Haberde yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın 348 milyon dolara mal olduğu aktarılıyor.

Daily Telegraph, “Cumhurbaşkanlığı Sarayı birçok Türk tarafından tarafından israf ve Erdoğan’ın giderek artan otokrat yönetiminin sembolü olarak görülerek kınandı” diye yazıyor.

Gazete, Türkiye’deki çevrecilerin, yapının, Ankara’daki az sayıdaki yeşil alanı tahrip ettiğini söylediğini aktarıyor.

BBC Türkçe
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (02.12.14 Saat 19:52 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.11.14   #9
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: A(H)K.. Saraylar. !!!


ANASAYFA / GÜNCEL

Ak saray bin odadan fazla mı?  • Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2014 16:39
Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan “kaç ak sarayın” oda sayının bin değil 2 bin olduğunu tespit ettiklerini iddia etti. Candan basında yapılan açıklamaların aksine “kaç ak sarayın” maliyetinin de söylenenin üstünde olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, AOÇ arazisi üzerinde inşa edilen Cumhurbaşkanlığı yerleşkesi hakkında şube binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında ‘‘kaçak sarayın’’ metre- kare maliyetleri, metrekaresi, birim maliyetleri peyzaj düzenlemesinin maliyetleri, yol maliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı. Basın toplantısında konuşan Şube Başkanı Candan, yapının 1000 odalı olduğuna dair ilk açıklamanın Başbakanlıktan geldiğini hatırlatarak, MMO Kent İzleme Merkezinin yaptığı çalışmalara göre binanın yerin üstünde kalan kısmında 4 kat, yerin altında kalan kısmında 4 kat olduğunu ifade etti. Candan, “Bizim yaptığımız ölçümler yerin üstü için geçerli, yerin altındakini tahmin bile edemiyoruz” diyerek yapılan açıklamaların aksine, yaklaşık 2 bin odası olduğunu iddia etti. Yerin altında kalan 4 katta kaç oda olduğunu bilmediklerini belirtti.
Candan “Kaçak Sarayın 1.5 katrilyona mal edildiğinin açıklandığını belirterek, kendi hesaplamalarına göre maliyetin daha fazla olduğunu söyledi. Yerleşkeye ulaşmak için yapılan yolun maliyetini de çıkarttıklarını dile getiren Candan ‘“45 trilyonluk bir yol maliyeti var. Yapılan Katlı kavşağın maliyeti de 25 milyon. Yani toplamda kaç ak saraya ulaşmak için 60 milyon yol maliyeti var” dedi. (AnkaraEVRENSEL)---------------------------------------------------

TAYYİBBİN İSLAMINDA İSRAF HELAL DEMEK..
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (19.11.14 Saat 19:18 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.11.14   #10
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: A(H)K.. Saraylar. !!!


Bin değil 2 bin odalıMimarlar Odası Ankara Şubesi, 'Ak Saray’ın bin değil en az 4 bin odası olduğunu ve maliyetin 6 milyar TL olduğunu iddia etti. Peyzaj maliyetinin ise inşaat maliyetine yaklaşabileceğini açıkladı
Mimarlar Odası Ankara Şubesi yöneticileri, 'Ak Saray'ın bin değil, en az 4 bin odası olduğunu iddia etti. Maliyetinin ise 6 milyar lirayı bulduğunu söyledi.
Bin odalı olduğu açıklanan 'Ak Saray'ın yeraltı ve üstünde toplam 8 katı olduğunu ifade eden Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Yalnız yer üstündeki 4 katta 2 bin oda olduğu konusunda oldukça iddialıyız. Bodrumdaki oda sayısını tahmin edemiyoruz ancak bodrumla birlikte 5 bin odaya ulaşma ihtimali çok yüksek” diye konuştu.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yaklaşık 1,4 milyar liraya mal olduğu açıklamasından hareketle 300 bin metrekarelik yapının metrekare maliyetinin 5 bin liraya denk geldiğini söyleyen Candan, “Oysa iskânda 800 lira yazıyor. Bakanlığın açıkladığı maliyet, buz dağının görünen yüzüdür. Özel olarak yapılan binanın metrekare maliyeti 10 bin liradan az değil. 5 katrilyonun üzerinde bir maliyetle Kaçak Saray yapılmıştır” ifadelerini kullandı.
Candan’ın açıklamasına göre 'Ak Saray' için yapılan yol da 60 milyon liraya mal oldu.


Toplam 6 milyar lira!
Candan, 'Kaç-Ak Saray' için yurtdışından ağaç ithal edilmesini de sert biçimde eleştirdi. Tanesi 3 bin avro tutarında 150 ağacın ana binanın teras katına konduğu duyumu aldıklarını basına aktaran Candan, “Toplam 1 milyon 200 bin lira civarında maliyeti olan ve iklimsel özellikleri uygun olmayan bu ağaçlar 3'üncü kez kurutuldu ve değiştirildi. Metrekaresi yaklaşık 2 bin 500 avro tutan peyzaj düzenlemesi Büyükşehir Belediyesine yaklaşık 2 buçuk milyar liraya mal oldu” açıklamasını yaptı. Candan, “Çok büyük bir maliyet. Toplamda 6 milyar liraya ulaşan büyük bir israfla karşı karşıyayız” dedi.
Erdoğan’ın “karakterine uygun olmadığı” gerekçesiyle Kaç-Ak Saray’daki ağaçları milyonlarca lira pahasına değiştirttiği iddialarını ilk kez BirGün gündeme getirmişti.


Pulu bile kaçak
Candan, PTT'nin basmış olduğu 'Kaç-Ak Saray' görselli pul için de konuşan Candan kaçak bir bina için pul basılmayacağını söyledi. Candan PTT ile gerekli yazışmaları yaptıklarını belirterek “Pulun toplatılarak tedavülden kaldırılmasını, tarafımıza bilgi verilmesini talep ettik” dedi.

birgün
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...Totobo Satılık pomeranian Pomeranian Boo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2