Sponsor Reklamlar


 
Seçenekler
Alt 10.07.13   #1
klavuzcu
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jun 2013
Nereden: asdoads asod
Mesajlar: 1
Rep Puani : 10
Standart Böyle çekilme olmaz olsun!


Çözüm süreci kapsamında silahlı unsurlarını Türkiye sınır dışına çıkaran PKK, bir yandanda ülkedeki örgüt üyesi sayısı fazla düşmesin diye yüzlerci genci dağa çıkardı.
Dağa çıkarılanların çoğunluğunu kız çocukları oluşturuyor. İstihbarat birimlerinin tespitine göre örgüt, çözüm sürecinin başından bu yana köylerden baskı ile gençleri alıyor, çocuklarını vermek istemeyen aileleri ise tehdit ediyor.
Sabah gazetesinden Nazif Karaman'ın haberine göre örgüte son dönemde katılanların Irak, İran ve Suriye'deki kamplara götürüldüğü belirtiliyor. Cudi, Arteş ve Topal Şeyhmus kod adlı kişilerin de yer aldığı PKK'lı bir grup son olarak Ağrı'da çoğunluğunu kız çocuklarının oluşturduğu 14-16 yaş arasındaki 10 kişiyi kaçırarak Tendürek Dağı'na götürdü. Çocuklarını kurtarmak için dağlık alana giden aile fertlerini tehdit edip geri gönderen PKK'lıların, kaçırdıkları çocukları İran'daki örgüt kampına göndermek üzere sınır bölgesinde bulunan bir başka PKK'lı gruba teslim ettiği öğrenildi. Dağa götürülen çocukların ailelerinin de BDP yetkilileri ile temasa geçtiği ve çocuklarının serbest bırakılması talebinde bulunduğu belirtildi. PKK'nın, 1984'te ilk silahlı eylemlerine başladığı yer olan Siirt'in Eruh ilçesinde de yaşları 13-18 arasında değişen 7 kız çocuğunu kaçırdığı, ailelerin Emniyet birimlerine başvurması üzerine soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
Kaynak:http://www.habermedya.com/boyle-cekilme-olmaz-olsun/
Sponsor Reklamlar

klavuzcu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 11.07.13   #2
bab'ül ilim
bab'ül ilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: TERCAN
Mesajlar: 429
Rep Puani : 50
Standart Cevap: Böyle çekilme olmaz olsun!


Çekilme değil sanki toparlanma ... Böyle çekilme olmaz olsun
Sponsor Reklamlar


Konu bab'ül ilim tarafından (11.07.13 Saat 13:29 ) değiştirilmiştir.
bab'ül ilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.07.13   #3
bab'ül ilim
bab'ül ilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: TERCAN
Mesajlar: 429
Rep Puani : 50
Standart Cevap: Böyle çekilme olmaz olsun!


PKK Çekiliyor Derken

PKK'nın değil çekilmek bazı bölgelerde kış hazırlığı yapmaya bile başladığı ortaya çıktı.

PKK gerçekten çekiliyor mu? BDP ve Kandil'in dediği gibi ikinci aşamaya geçildi mi? Vatan yazarı Murat Çelik, elde ettiği istihbarat bilgilerini köşesinde yazarak bu soruya cevap verdi.

İşte Vatan yazarı Murat Çelik'in PKK çekiliyor mu güçleniyor mu? başlıklı o yazısı:

Başlıktaki soruyu sormak şart oldu çünkü; Son dönemde Ankara’ya gelen haberler, PKK’nın özellikle bazı bölgelerde değil çekilmek, ‘kış hazırlığı’ yapmaya başladığı yönünde.

“PKK gerçekten çekiliyor mu?” diye sormak şart oldu çünkü; Son dönemde Ankara’ya, örgütün dağlardan indirip sınır dışına gönderdiklerinin, sadece yaşlanmış, yıpranmış, hasta vb mensupları olduğu bilgileri geliyor.

PKK’nın gerçekten silah bırakma ile sonuçlanacak ‘samimi’ bir süreçte olup olmadığını sor(gula)mak şart oldu çünkü; Bölgeden gelen istihbari duyumlar, çekilme süreci ile birlikte son dönemde örgüte katılımlarda ciddi bir artış yaşandığı na işaret ediyor.

KIŞ HAZIRLIĞI

Örgütün bir yandan ‘çekiliyor’ görüntüsü verirken, diğer taraftan kritik bölgelerde kurulu düzenini koruduğu ve her yıl bu dönemlerde olduğu gibi, ‘kış hazırlığı’na başladığı yönünde yerel istihbarat bilgileri var.

Bu hazırlığın yoğun şekilde yapıldığı bölgeler şöyle: Şırnak kırsalında, özellikle de Gabar, Cudi ve Kato dağları ile örgütün yıllardır yoğun şekilde üslendiği Besta Dereler bölgesi. Hakkari kırsalında, özellikle de sınıra yakın, Çukurca ve Şemdinli kırsalı.

PKK, başta bu bölgeler olmak üzere yıllardır varlığını sürdürdüğü birçok kesimde kış aylarına yönelik lojistik hazırlık çalışmalarını sürdürüyor.

Bu faaliyet, örgütün en azından bu kışı da dağlarda , bilinen bölgelerde geçirmeye hazırlandığı anlamına geliyor.

DAĞDAN İNENLER KİM

Ellerinde silahları, sırtlarında çantalarıyla dağlardan inen ve sınır dışına çıkan PKK’lılara gelince...

Birincisi, ‘çekilen’ örgüt üyesi sayısı öngörülen ya da beklenenin çok altında. (Bu noktada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki hafta, Âkil İnsanlar Heyeti ile yaptığı toplantıda, “Henüz yüzde 15’i gitti” dediğini hatırlatmakta fayda var.)

İkincisi ve belki daha önemlisi ise istihbarat birimlerinin elindeki bilgilere göre mevzilerinden çıkıp gidenlerin çok büyük bölümü, yaşlı, yıpranmış ya da hasta olan militanlar.

Bir başka deyişle, zaten artık işe yaramayan, örgüte adeta yüke dönüşmüş olanlar.

Yani PKK bu vesile ile vakti gelen mensuplarını bir anlamda emekliye sevk ediyor.

KATILIM NEDEN ARTIYOR


Örgüt yaşlı ve hasta üyelerinin yarattığı yükten kurtulurken, bir yandan da yeni katılımlar la insan gücünü takviye ediyor.

Yani PKK aslında gençleşiyor, tazeleniyor. Bölgede, ‘çekilme süreci tamamlandığında, devletin dağdan inenlere iş imkânı yaratmak gibi birçok avantaj sağlayacağı’ görüşü hakim. Bu beklentinin, son dönemde PKK’ya katılımları artırdığı bilgisi de istihbarat raporlarında yer alıyor.

Birçok gencin, “Örgüte katılalım, birkaç ay sonra dağdan iner ve bu işten kazançlı çıkarız” şeklinde özetlenebilecek bir düşünceyle hareket ettiğinden söz etmek mümkün.

Bölge halkında var olan bu düşünceyi örgütün de bir propaganda malzemesi olarak kullanmasıyla birlikte, dağa çıkanların sayısında son haftalarda kayda değer bir artış gözlendiği belirtiliyor.

Şimdi...

Kamuoyu önünde “Barış istiyorum” diyen, “Çekiliyorum” diyen bir örgüt, geri planda yukarıda aktardığım hazırlık ve çalışmalar ı yürütüyorsa... Aynı örgüt (ve siyasi uzantısı olarak işlev gören BDP) “Biz üzerimize düşeni yaptık, birinci aşama bitti. Şimdi ikinci aşamaya geçilmeli ve hükümet (devlet) üzerine düşeni yapmalı” dediğinde, buna kimin ve nasıl inanmasını bekliyor olabilir acaba?"

Odatv.com
Sponsor Reklamlar

bab'ül ilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.07.13   #4
bab'ül ilim
bab'ül ilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: TERCAN
Mesajlar: 429
Rep Puani : 50
Standart Cevap: Böyle çekilme olmaz olsun!


PKK ASAYİŞ BİRİMLERİ BELEDİYE TOPLANTISINDA

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde PKK’ya yakınlığıyla bilinen Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi’nin (YDG-H) güvenlik birimi kurduğunu Türkiye Odatv’den öğrenmişti.

Odatv’nin yayınladığı görüntülerde yüzleri maskeli YDG-H üyesi PKK'lılar yemin edip sözde asayiş teşkilatının diplomasını almış, daha sonra mahalle ve caddelere inerek yol kontrolü yapmışlardı. Bu olayla ilgili fotoğraf ve görüntülere kamuoyu tepki gösterdi.

Tepkiler üzerine PKK’ya yakınlığıyla bilinen Fıratnews.com isimli internet sitesine açıklama yapan KCK şöyle demişti:

"Hareketimizin şehirlerde farklı bir oluşuma gittiği yönünde belirlemeler yapılmış ve bazı siyasi çevreler de buna dayanarak yorumlar yapmışlardır. Kesinlikle hareketimizin bu türden herhangi bir yeni oluşumu geliştirme gibi bir kararı ve planlaması yoktur. Görüntüsü verdirilen tören ve orada sergilenen pratikle ilgili herhangi bir bilgimiz ve herhangi bir kararımız söz konusu değildir.(…)

(…)Bir grup gencin doğru ve yerinde olmayan çocukça bir davranışı olduğu görülmektedir. Bu olaydan hareketle yapılan abartılı, başka yöne çekmeye çalışan değerlendirme biçimleri doğru değildir. Herkes bilmeli ki biz hareket olarak bu tür davranışları tasvip etmemekteyiz.”

Yani KCK olayı üstlenmemiş ve “çoluk çocuk işi” demişti.
BELEDİYE TOPLANTISINDA SİLAHLI MİLİSLER

Ancak bugünlerde ortaya çıkan bir gelişme olayın hiç de “çocukça” olmadığını ortaya çıkardı.

Beytüşşebap Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde “Berxbir Kültür ve Doğa Festivali” düzenledi. "Özgür yaşam ve demokratik kurtuluş, Önder Apo'nun özgürlüğüyle mümkündür" sloganıyla düzenlenen festivalin tanıdık konukları vardı; Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi üyeleri…

Kato Dağı eteklerindeki Laleş Yaylası'nda düzenlenen ve 3 gün süren festivale BDP’li milletvekillerinin de mesajları okundu.

Belediye tarafından organize edilen festivalde sahneye çıkan YDG-H üyeleri bir konuşma yaptı. Yüzleri kapalı bir grup genç ellerinde PKK ve KCK bayrakları ile Öcalan'ın fotoğrafıyla sahneye çıktı.

Gençlerden biri “Botan Halk İnisiyatifi ve YDG-H adına” yaptığını söylediği açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Reber Apo ve Kürt özgürlük hareketinin çabalarıyla ikinci aşamaya geçilen süreçte, Türk devletinin askeri, siyasi ve özel savaş politikaları halkımızın üzerinde devam etmektedir. Biz Botan Halk İnisiyatifi ve YDG-H olarak, devletin imhacı ve sömürgeci politikaları devam ettiği müddetçe ve gereken adımlar atılmadıkça HPG'ye geri çekilmeyi durdurması çağrısında bulunuyoruz. Bu bağlamda halkımızı direnişini yükseltmeye ve imha politikalarına serhildanı yükselterek cevap vermeye çağırıyoruz"Yani PKK’nın kurduğu “Güvenlik Birimleri” hiç de PKK’dan habersiz kurulmuş değildi. Üstelik belediye toplantılarına bile katılıyordu.

Ve görünen o ki bu “çoluk çocuklar” uzun süre Türkiye gündeminde konuşulacak.

Odatv.com
Sponsor Reklamlar

bab'ül ilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Pirsiz ve Musahipsiz Kizilbas olmaz! Alevi Alevi Dedeleri - Pirleri - Ocakları 3 19.11.13 00:06
Böyle çocuğunuz olsun istermisiniz ??? ByMunzur Komik Videolar 0 31.01.13 13:15
Yazıklar Olsun Böyle Milli Takıma Yılmaz Bakar Milli Takım Haberleri 0 11.11.11 23:49
Olmaz Böyle Bir Yemin! _Siranli_ Siyaset,Politika ve Ekonomi 4 20.06.11 23:56
Memleketde Deli eksik Olmaz Alevi Komik Anılar ve Olaylar 2 11.03.11 00:26
Totobo Satılık pomeranian Pomeranian Boo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2