Sponsor Reklamlar

Kürt Sorunu Nasıl çözülmeli ( Yorum)

Siyaset,Politika ve Ekonomi Katagorisinde ve  Siyaset/Politika Tartışma Mekanı Forumunda Bulunan  Kürt Sorunu Nasıl çözülmeli ( Yorum) Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 06.12.12   #11
sidar
Üye
Üye
Nereden: adana
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Kürt Sorunu Nasıl çözülmeli ( Yorum)

bir kürt olarak diyorum ki

bu hükümet yada diğerleri bu sorunu çözemez onlarda demokrasi alerjisi var...

sorunun tek çözüm yolu..

insan hakları normları,eşitlik,dil ve kimlik hakları ve dil sorunu...ve bunların çözümü için vicdan empati demokrasi duygusu ve eşitlik...başka hiç bir şey değil...ve devletin kendiyle yüzleşmesi...

kürt halkına düşen görev ise olayı ırkçılık nefret ve intikam boyutuna çekmemek çözüm için diretmek

kürt sorunu yoktur demek akıl tutulmasından başka bir şey değildir...
Sponsor Reklamlar

Deniz, ByMunzur ve tiSes bunu beğendiler.
sidar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.12.12   #12
datatip
Üye
Üye
Rep Puani : 10

Herkesin önce insan olduğunu görerek ve kendi kaprislerini kabullenip başkasına atmıyarak
Sponsor Reklamlar

Deniz bunu beğendi.
datatip isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.12.12   #13
Araf
Banned
Banned Users
Nereden: ankara
Rep Puani : 10

Deniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bu ülkede bu hükümetle hiç bir sorun çözülmez.

bireylerin bir biri ile geçinmesi.
öyle çelişkiliki .yaşamda insanların görüşleri

örnek:
1) en iyi kürt ölü kürttür diyor.sözde türk

2) kürtte diyorki faşist..

3) biz nediyoruz tüm halklar kardeştir.

4) bize nedeniyor mumsöndü yapıyorlar bunlar inançsız iblisiz.hak aradıkmıda bir tarafta dinci diğer birtarafada ateist oluyoruz.

hal böyle olunca halklar arasında birleşme olurmu.açılım hikaye tabana inmek lazım.

pazarda pazarcı kürt yada türk alış verişini yapıyor yurtdaş
yada mekanına geliyor bişey alıp satıyor. yada devamlı diyalog içindeler aracını yaptırıyor.iyi taam bu süper.aam arkasını döndümü bu bilmem ne.yazık bunlar hoş şeyler değil. bunu düzeltecek olanlarda yine bizleriz.

gecenlerde bir arkadaşla konuşuyoruz ölsün kürtler dedi..urfaya bomba düştü. buseferde aynı kişi hadi saldıralım bize bomba.atanlara dedi.

hani kürtleri sevmiyor idin ne olduda bunu düşündün sanane sen istedinya iyi işte kürtler ölüyor.orası bizim.dedi hiç gitinmi hayır.

insanın dili dini ırkı ne olrsa olsun bu toprakların evladı isek burda birlikte yaşamı paylaşmalıyız.dışlayarak ötekileştirerek olmaz.
yani sözün özü sorun hükümetlerin galyanıda olsa sorun tabanın yani bizim sorunumuz

bi tarafta tük demişsin böyle diyor bi tarafta kürt böyle diyor..bizde diyoruzki demişsin..afedersinizde siz kimsiniz ?
Sponsor Reklamlar

Araf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.12.12   #14
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Araf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kürt halkı özerklilik istemiyor.pkk istiyor bi kürde sorun özerklilik istiyormusun diye.)

Oyle senin capini asicak cumleler kurma sen kimsinki kurdlerin basin sozculugunu yapiyorsun.. Bildigin bilmedigine yetmiyor kalmis konusuyorsun..

Forumda Kurd de var turkde ermenide, 72 milete ayni gozle bakariz biz.. Boluculuk ve Ayrimcilik Yapma forum kuralarini uymuyorsun..

Arti Ben Kurd oglu Kurdum.. Kizilbasim, Ben Pkkda kasiyim Siyaset de karsiyim. birakin insanlar istedigini konussun yazsin dusunsun.. insana insan oldugu icin deger verin, herkes kendi dilini konusmakda ozgurdur. kimsenin haddine degildir.. bir irki toplumu karalamak...Sende bilip bilmeden oyle paldur kuldur yazma..

Laflarini agzinda pisir dusun oyle yaz..
Sponsor Reklamlar

Deniz, ByMunzur ve BERF62 bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.12.12   #15
ByMunzur
Banned
Banned Users
Nereden: Müzik Diyarı
Rep Puani : 31

Arkadaşlar hepinizin yorum ve görüşlerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Lise yıllarında devrimcilik oynadığım sıralarda herşey bam başka gelirdi bana işçi sınıfını desteklerdim ama işçiliğin ne olduğunu bilmezdim halkların kardeşliğini savunurdum ama halkları bilmezdim siyaset ile uğraşırdım ama sadece 2 kelime bilirdim ben kürdüm sen türksün vs Derken işçiliğin ne olduğunu öğrendim halkların ne olduğunu öğrendim siyasetin nasıl bir pislik yalan olduğunu öğrendim şimdi siyaseti sadece gülmek için yaparım kalp kırmak çin değil

Evet bende kürdüm dilimi her yerde kullanıyorum geçmişin verdiği acıları hatırlayarak ''Hey Türk Sen bana bu acıyı verdin al buda benden sana '' diyerek düşünmedim geçen geçmiştir gelecek önemlidir. Benim kimliğime ırkıma inancıma saygı duyan herkese saygımsonsuzdur kimse benim gibi düşünmek zorunda değil bende kimse...
Kürt Türk Alevi sünni ermeni sorunu hep fitnelerin yobazların cahillerin başının altından çıkıyor
Aslında Kürtler ve Türkler yıllardan beri aynı topraktalar...
Kürtlerin kaybetmesinin nedeni açık ve net şekilde söylüyorum Lütfen Kürtler alınmasın bende Kürdüm ( Kürtçenin Zazaca lehçesini konuşuruz) Biz Kürtler İhanetçisi bol bir miletimiz ve kendimize ihanet ede ede bu hale geldik.
Geçmişe nazaran şimdi bu huy artık yok diyebilirim ama halen kanımızda var...
Deniz abinin dediği gibi Cahil bir türk en Kürt Ölü Kürt derse Cahil Kürt de En iyi Faşist Tırko Faşist der.
Bu sorunun çözümü devletten çok halklara düşüyor ama malesef zemin buna hazır değil çünkü halklar kardeşlik için kucaklaşmaya başladığı için birileri süpriz yumurta gbi gelip bu kucaklaşmaya engel oluyor...
Sponsor Reklamlar

Alevi, Deniz ve tiSes bunu beğendiler.
ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.12.12   #16
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

Araf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bi tarafta tük demişsin böyle diyor bi tarafta kürt böyle diyor..bizde diyoruzki demişsin..afedersinizde siz kimsiniz ?

Dersimde Kürt izmirde Türk.Japonyada Japon.Afrikada bir Afrikalıyım

İnsanım benim dilim dinim Irkım İNSAN
Sponsor Reklamlar

tiSes bunu beğendi.
Alt 07.12.12   #17
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

Konuya yalniz Kürt sorunu diye yaklasmanin dogru oldugu kanaatinde degilim.
Türkiyede azinliklar sorunu vardir.
Bölgesel yönetimin de buna bir cözüm getirecegine inanmiyorum.
Sebebine gelince, Türkiye genelinde azinliklara haksizlik yapiliyorsa, bölgesel yönetimlerde de o bölgede yasayan azinliklara haksizlik yapilmaya devam edilecektir.

Herkes yillardan beri sünni yöneticilerin Alevi azinliga nasil haksizliklar yaptigini görüyor. Bu gün icin Kürtler birlik gibi görünseler de, bir devlet olduklarinda ayrisacak, iclerindeki Alevi azinliga haksizlik yapmaya baslayacaklardir.

Azinliklar taleplerini iyi belirlemeli ve bu haklarinin verilmesi icin mücadele etmelidirler diye düsünüyorum.
Sponsor Reklamlar

tiSes bunu beğendi.
dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.12.12   #18
sidar
Üye
Üye

dAbBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Konuya yalniz Kürt sorunu diye yaklasmanin dogru oldugu kanaatinde degilim.
Türkiyede azinliklar sorunu vardir.
Bölgesel yönetimin de buna bir cözüm getirecegine inanmiyorum.
Sebebine gelince, Türkiye genelinde azinliklara haksizlik yapiliyorsa, bölgesel yönetimlerde de o bölgede yasayan azinliklara haksizlik yapilmaya devam edilecektir.

Herkes yillardan beri sünni yöneticilerin Alevi azinliga nasil haksizliklar yaptigini görüyor. Bu gün icin Kürtler birlik gibi görünseler de, bir devlet olduklarinda ayrisacak, iclerindeki Alevi azinliga haksizlik yapmaya baslayacaklardir.

Azinliklar taleplerini iyi belirlemeli ve bu haklarinin verilmesi icin mücadele etmelidirler diye düsünüyorum.

1 kürtler ve aleviler bu ülkede hiç bir zaman azınlık olmadı
2 azınlıkların ermeni rum hristiyan vb gibileri azınlıktırki onlarında anadilde eğitimden inança kadar tutunda her hakkı vardır bu ülkede
3 keşke azınlık gibi görülsek bu ülkede alevileri sunnileştirme kürtleride türkleştirme vardır milli birlik gibi cümlelerle insanları tek kalıba sokma bu ülkenin
her döneminde böyle olmuştur...bu hakları dile getiren alevilere sivasta çorumda maraşta gazide kürtlere de koçgiride dersimde roboskide ağrıda muradiyede diyarbakır cezaevinde gerekli cevap verilmiştir....
4)bu ülke ne demokrattır ne de laik
5)geleceğe dair niyet okuyup geçmişteki cumhuriyet ve osmanlı rejiminin yaptığı zulum ve asimlasyonu kabullenmemek ikiyüzlülüktür...

SAYGILARIMLA...
Sponsor Reklamlar

tiSes bunu beğendi.
Alt 09.12.12   #19
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

Beyefendi benim yazimdan alinti yapmissiniz. Bu da asagidaki satirlarinizin bana hitabettigi anlamina geliyor.
Alıntı:
geleceğe dair niyet okuyup geçmişteki cumhuriyet ve osmanlı rejiminin yaptığı zulum ve asimlasyonu kabullenmemek ikiyüzlülüktür...

Bu yazdiklarinizin benim yorumumla ne gibi bir ilgisi var sorabilirmiyim? Ben kimin niyetini okumus ve ne zaman katliyamlari inkar etmisim de utanmadan beni iki yüzlülükle sucluyorsunuz?
Sponsor Reklamlar

dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.12.12   #20
sidar
Üye
Üye

benim cevabın azınlıkla ilgili açıklamalarınaydı...diğer yazdıklarım genel olarak söyledim...alındıysan kusura bakma...
Sponsor Reklamlar

dAbBe bunu beğendi.

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...