Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
  • 2 gönderen cangibi62
  • 1 gönderen pirdesur

Seçenekler
Alt 05.09.11   #1
Elvis
Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üye
Nereden: Mississippi
Rep Puani : 10
Standart ErdoĞan kÖkten dİncİ..."wikileaks belgesİ"

Ekim 2009 tarihli ABD diplomatik yazışmasında İsrail Ankara Büyükelçisi Gaby Levy’nin ’Erdoğan bizden dini açıdan nefret ediyor’ sözü var.
Başbakan Erdoğan'ın, özellikle Davos ve Mavi Marmara krizlerinin ardından yaptığı bir çok konuşmada "Antisemitizm insanlık suçudur" demesine rağmen, İsrail'in eski Ankara Büyükelçisi tarafından 'Antisemitizm' ile suçlandığı ortaya çıktı.
BM'nin Mavi Marmara raporu pamuk ipliğine bağlı Türkiye-İsrail ilişkilerini kopardı. Wikileaks belgeleri iki ülke arasındaki ilişkilere ışık tutması açısından önem taşıyor.
Belgelerdeki en dikkat çekici ayrıntı ise Ankara'nın sınır dışı etme kararı aldığı İsrail'in Ankara Büyükelçisi Gaby Levy'nin Erdoğan hakkındaki "Bizden dini açıdan nefret ediyor" sözleri.
ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey tarafından 27 Ekim 2009'da Washington'a gönderilen "Kişiye özel" ibareli ve "İsrail Büyükelçisi problemlerinin izini Erdoğan'a kadar sürüyor" başlıklı kriptoyu Taraf gazetesi yeniden gündeme getirdi:
"(1) 26 Ekim'de İsrail Büyükelçisi Gaby Levy, büyükelçiye (Jeffrey kendini kastediyor) yaptığı ziyarette, ülkesinin Türkiye'yle ikili ilişkilerinde son dönemde yaşanan kötüleşmeyle ilgili kaygılarını ve bu kötüleşmenin muhhasıran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bağlanabileceği konusundaki kesin kanaatini iletti.

Levy, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun kendisine Türkiye'yi ziyaret eden Çek Dışişleri Bakanı aracılığıyla "durumlar daha iyi olacak" diye bir mesaj ilettiğini söyledi.

Levy, ayrıca Dışişleri Müsteşarı (Feridun Sinirlioğlu, Türk Parlamentosu Dışişleri Komisyonu Başkanı Murat Mercan gibi üst düzey kamu görevlilerinden de Erdoğan'ın İsrail'e yönelik sert eleştirilerine sessizce dayanmasını tavsiye eden mesajlar aldığını belirtti.

Mercan, Erdoğan'ın defaatle Gazze'deki insani duruma ilişkin öfkeli sözler söylemesinin sadece 'iç siyasi tüketim' olduğunu öne sürmüş.

(2) Levy, Erdoğan’ın husumetinde siyasi hesapların motive edici olduğu fikrine itibar etmedi ve Başbakan’ın İsrail’e yönelik sert çıkışlarının seçimlerde partisine bir puan bile kazandırmadığını öne sürdü.
ERDOĞAN KÖKTEN DİNCİ
Levy, Erdoğan’ın sertliğini, daha ziyade, çok derine nüfuz etmiş bir hissiyata bağlıyordu:
“O bir köktendinci. Bizden dinî açıdan nefret ediyor” ve bu nefreti de çevresine yayılıyordu.

Levy, Türk dış politikasında İsrail-karşıtı bir kayma algısı olduğuna işaret etti; Türk hükümetinin bir süre önce Suriye’yle ilişkilerin düzeyini yükseltmesi ve Arap Birliği’nde gözlemci statüsü almak istemesi de bunun bir parçasıydı.
(3) YORUM: Türk hükümetinin hem içinden hem dışından irtibatta olduğumuz kişilerle, Türkiye’nin İsrail’le ilişkilerinin kötüleşmesi konusunda yaptığımız konuşmalar, Levy’nin “Erdoğan İsrail’den basbayağı nefret ediyor” tezini doğrulama eğilimindedir.

Ayrı bir telgrafta, Erdoğan’ın İran/Ortadoğu meselelerindeki eğilimine katkı yapan unsurları ele alıyor, ancak İsrail’e duyduğu antipati de bir unsurdur."
http://www.odatv.com/n.php?n=erdogan...nci-0509111200
Sponsor Reklamlar

Elvis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.09.11   #2
Elvis
Yeni Üye
Üye
Standart Cevap: ErdoĞan kÖkten dİncİ..."wikileaks belgesİ"

http://www.taraf.com.tr/haber/erdoga...ret-ediyor.htm
Sponsor Reklamlar

Elvis isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.09.11   #3
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

dur daha bu baslangic daha neler cikar neler
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.09.11   #4
Elvis
Yeni Üye
Üye

zaten bilinen bir şeydi, neden şaşırıyoruz ki....

demokrat'tıda şimdi mi dinci oldu, hahaha, en başından beri, hayatı bu adamın,

kin,nefret vs..
Sponsor Reklamlar

Alt 11.09.11   #5
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a dava

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin İsrail ile ilgili politikasını eleştirerek, "İsrail isteseydi parayla böyle bir avukat bulamazdı. Recep Tayyip Erdoğan, bu avukatlığı üstlendi. İsrail’in eli, uluslararası arenada güçlendi" dedi.

Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan’ın kızı Tuğçe Tarhan ile eski DSP Genel Başkanı Zeki Sezer’in oğlu Serkan Sezer’in nikah törenine katıldı.

Törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin "Twitter’dan yazdığınız Gazze ile ilgili mesaja, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bir yanıtı oldu. Değerlendirmeniz nedir?" sorusu üzerine, Başbakan Erdoğan’ın, "Gazze’ye yardım götürecek Türk Savaş Gemilerine eşlik edeceği" şeklinde açıklama yaptığını, kendisinin de bu açıklamadan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan’a, "Eğer Gazze’ye kadar giderseniz, sizi alnınızdan öpeceğim" dediğini anımsatan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başbakan’dan şu yanıtı bekliyordum: Ey Kılıçdaroğlu, göreceksin ben gemilerimizi Gazze’ye kadar götüreceğim. Oysa tam tersine, hakaret içeren bir sürü söylem. Bir başbakana yakışmayacak bir üslup. Alnının temiz olduğunu
söylüyor, onun alnının temiz olduğunu kim kabul ediyor? Deniz Feneri’nin kirliliği onun alnında. Elleri de temiz değil. Kul hakkı yiyen kişinin, kul hakkını yiyenlerin sırtını sıvazlayan kişinin alnı temiz olmaz. Bunu bütün
Türkiye biliyor."

Erdoğan’ın seçim sırasında, "Ben Gazze’ye Mavi Marmara’yı tekrar göndereceğim" dediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Gönderdi mi? Hayır göndermedi. Çünkü halka yalan söylüyor. Artık yalan söylemeyi bir kural haline getirmiş. ’Ben bunu söyledim ama yapamıyorum’ diyemiyor. Onun yerine hakareti tercih ediyor. Bu da klasik bir Recep Tayyip Erdoğan davranışı" diye konuştu.

"ERDOĞAN, LİEBERMAN’A HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEDİ"

CHP Lideri, "İsrail Dışişleri Bakanı Bakanı Avigdor Lieberman’ın, Türkiye’ye yönelik bazı yaptırımlar olacağı yönünde açıklamaları vardı. Düşünceniz nedir?" sorusu üzerine, bu konudaki en sert tepkiyi kendisinin ve partisinin verdiğini söyledi.

Bir tek AK Parti’linin çıkıp da tepki göstermediğini ileri süren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Bu da çok önemli bir olay. CHP’ye gelince her türlü hakareti yaparlar ama Lieberman’a karşı şu ana kadar Erdoğan, hiçbir şey söylemedi, Dışişleri Bakanı hiçbir şey söylemedi. Tepkiyi gösteren yalnızca TBMM Başkanı, ben ve CHP. Bu ne demektir? Bunların gerçek anlamda İsrail’in avukatlığını üstlendikleri anlamına gelir. Siz bir dış politika izliyorsunuz. Allah aşkına şuna bakar mısınız? İzlediğiniz dış politikanın bir sonucu olarak Gazze ablukasına uluslararası meşruiyet kazandırdınız. İsrail’in elini güçlendirdiniz. İsrail isteseydi parayla böyle bir avukat bulamazdı. Recep Tayyip Erdoğan, bu avukatlığı
üstlendi. İsrail’in eli uluslararası arenada güçlendi. Ben bunu söylüyorum, o dönüp bana hakaret ediyor. O raporu sen istemedin mi? O raporun hazırlanması için sen girişimde bulunmadın mı? Özdem Sanberk’i sen atamadın mı? Bu rapor hükümetin elinde kaç aydır var?

Neresinden bakılırsa dış politikası felaket olan bir durumdayız. Öyle hakaretlerle küfürlerle sokak ağzıyla konuşmak bir ülkenin başbakanına yakışmıyor, ama Recep Tayyip Erdoğan’a yakışıyor, neden? Çünkü onun bilgi düzeyi,
kültür düzeyi, espri düzeyi bunu kavrayacak yeterlilikte değil. Kendisi de zaten böyle bir konumda değil. Hakaret ederek olayları geçiştirmeye çalışıyor. Hiç meraklanmasın, ben söz verdim Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarına, Recep Tayyip Erdoğan’ın ne kadar hakaret ederse etsin gerçek yüzünü halka göstereceğim."

"DAVA AÇILACAK"

Bir başka gazetecinin "Dava açmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna da Kılıçdaroğlu, "Açılacak. Benim dudaklarım da temiz geçmişim de temiz, ellerim de temiz. Kirli olanlar, zaten bu tür ifadeleri kullanırlar. Temiz adam böyle bir şey kullanır mı, düzgün insan böyle bir şeyi kullanır mı, ahlaklı insan bu tür laflar kullanır mı? Onların hepsi Recep Tayyip Erdoğan’ın kültüründen geliyor zaten. Ahlakından geliyor, temiz olmamasından geliyor, geçmişinin temiz olmamasından geliyor. Olay bu" yanıtını verdi.

Bedelli askerlik ile ilgili soruyu da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, parlamentonun şu an kapalı olduğunu, bazı milletvekillerinin bu yönde teklifleri bulunduğunu belirterek, "Açıldığı zaman gerekli işlemi görür" dedi.

GÜRSEL TEKİN: LAF EBELİĞİNİ BIRAK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a Gazze'ye yardım götürecek gemilere savaş gemilerinin eşlik edip etmeyeceğini sordu.

Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın, "savaş gemilerimizin yardım götürecek gemilere refakat edeceğini ve Gazze'ye gideceğini" söylediğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu da Başbakan'a destek verdi ve 'savaş gemilerimiz Gazze'ye gitsin seni alnından öperim' diye açıklama yaptı. Başbakan, bunun üzerine lumpen ağzıyla 'kirli dudak, temiz alın' diye, konuyla ilgisiz, her zaman ki seviyesiz açıklamalarından birini daha yaptı. Hem biz, hem de halkımız kimin İsrail'in avukatı olduğunu, kimin İsrail'i korumak için füzelere göğsünü siper ettiğini, kimin boynunda İsrail madalyası taşıdığını, kimin alnının ak ve başının dik, kimin dudaklarının ağzından çıkan sözlerle kirlendiğini iyi biliyoruz ve Sayın Başbakan'a diyoruz ki: Sayın Başbakan, laf ebeliğini bırak, savaş gemileri Gazze'ye gidecek mi, gitmeyecek mi onu söyle... 'Gidecek' demiştin, söz namustur ve ağızdan çıkar ya ağzından çıkan söze sahip ol ya da sus, çünkü dudakların her aralandığında ve ağzını her açtığında pis kokular geliyor."

kökten dinci evet yezdiin biraktigi yerdend evam ediyor bu ne demek pis duduaklarini alnima birakmam??ß resmen alevilere hakarete diyor bir bayanim ama ......siz anladiniz onu!!! serefsiz istedigi kadar yikansin---özu kir pas icinde....
Sponsor Reklamlar

Alevi ve "-dost-" bunu beğendiler.
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.09.11   #6
pirdesur
pirdesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Rep Puani : 20

Sn Gürsel TEKİN sizden başka adam gibi konuşan birisi daha yokmu CHP de anlamadımki. Kimseler güvendik kimlerin sesi daha gür çıkıyor. Büyük beklentilerim vardı ama bakıyorum sadece Sn.Gürsel TEKİN tokat gibi konuşmalarıyla yanımızda diğerlerinden hiç ama hiç ses yok...
Sn Başbakan' ın sorulara verdiği cevaplara zaten söylenecek söz yokki herzamanki gibi konuları çarpıtıyor Sn.Başbakan'a biat edenlerin istediği gibi zırvalıyor.
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
pirdesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...