Sponsor Reklamlar

Abdullah Öcalan (1948 - .... )

Siyaset,Politika ve Ekonomi Katagorisinde ve  Siyaset/Politika Tartışma Mekanı Forumunda Bulunan  Abdullah Öcalan (1948 - .... ) Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 24.06.11   #1
cem_guvenc
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 20
Standart Abdullah Öcalan (1948 - .... )

Abdullah Öcalan 1948 yılında Güneydoğu Anadolu'da bir köyde dünyaya geldi. 7 Kasım 1978 tarihinde terör örgütü PKK'yı kurdu. Kısa bir süre sonra Suriye'ye geçen Abdullah Öcalan, örgütün kanlı eylemlerini buradan yönetmeye başladı. Kandırdığı gençler bölücü terör örgütü adına eylem yaparken, Öcalan savaş alanına hiç inmeden oturduğu yerde rahat bir yaşam sürdü. Türkiye'nin ısrarlı takibi sonucu Suriye, Öcalan'ı topraklarından çıkarmak zorunda kaldı. Suriye'den Rusya'ya, oradan İtalya'ya geçen Öcalan, İtalyan Hükümeti tarafından da ülkeden çıkarılınca kendisine sığınacak yer aramaya başladı. Yunanistan Hükümeti, kuruluşundan beri destek verdiği PKK'nın liderini Kenya Büyükelçiliği'nde saklamaya karar verdi.

Türk Güvenlik Güçleri'nin düzenlediği bir operasyonla Kenya'da kıskıvrak yakalanan terörist başının üzerinden sahte bir Kıbrıs Rum Kesimi pasaportu çıktı. Eli kanlı terör örgütünün başı, Türkiye'de, İmralı Cezaevi'nde yargılandı ve hakettiği idam cezasına çarptırıldı. Terörist başının idam cezası Yargıtay tarafından 25 Kasım 1999 tarihinde onandı.

NE BEBEK DEDİ NE DE ARKADAŞ
Bölücü teröristlerin başı Abdullah Öcalan’ın acımasız kişiliğini görmek için yakın arkadaşlarını ve kundaktaki bebekleri kurşunlatmasına bakmak yeterli. 27 Kasım 1978 günü Diyarbakır’ın Lice İlçesi Fis Köyü’nde toplanan Abdullah Öcalan ve birkaç arkadaşı PKK’yı kurdular. Daha sonraki tarihlerde bu toplantıyı PKK’nın birinci konferansı olarak kabul ettiler. Ancak aradan geçen 20 yıl içerisinde Abdullah Öcalan, neredeyse birlikte yola çıktığı bütün arkadaşlarının ölüm emrini verdi. Öcalan’ın acımasız katliamcı kişiliğini görmek için onun yıllarca birlikte hareket ettiğini yakın arkadaşlarının ölüm emirlerini nasıl kolaylıkla verdiğine ve kundaktaki çocukları hunharca öldürttüğüne bakmak gerekiyor. Birinci kongresini 1981’de yapan PKK, ikinci kongresini dört yıl sonra Suriye’nin Ürdün sınırı yakınındaki bir kampta yaptı. Altı gün süren bu toplantıda Öcalan örgütün Avrupa sorumlusu ve Merkez Komite üyesi Resul Altınok’u “MİT ajanı” ilan etti. Öcalan daha sonraları yakın arkadaşlarını tasfiye ederken onlara hep bu ajanlık kulpunu taktı ve örgüt tabanının da bu şekilde gözünü boyadı. Öcalan, 1980’de PKK’nın Merkez Komite üyesi ve Urfa bölge sorumlusu Abdullah Kumlu’yu hapsetti. Hapisten kaçan Kumlu, Suriye Gizli Servisi’nin yardımıyla yakalanarak PKK’ya teslim edildi ve öldürüldü. Öcalan bu sıralarda PKK’nın çekirdeğini oluşturan Kürdistan Devrimcileri grubundan Mehmet Uzun, Ali Yaylacık ve Ahmet Ballı’yı da MİT ajanı oldukları gerekçesiyle öldürttü.

İYİ ADAM İYİ...
Sponsor Reklamlar

cem_guvenc isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.06.11   #2
gencalevi
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: almanya
Rep Puani : 12
Standart Cevap: Abdullah Öcalan (1948 - .... )

sevgili cem abdullah öcalanla tüm kürtleri ayni tutuyorsun türklere göre bir katil ama kürtlere göre bir kahramandir
ayrica bebek meselseine girecek olursak ayhan carkinin dediklerine ne diyeceksiniz
suriyede iken kaldigin evin kirasini kim veriyormus birde onu arastir istersen
jitemin orda estirdigi terörü pkk nin yanindaki onun yaninda hic kalir jitem öldürür suclu hazir pkk
ama sunu anladim sende bir kürt takintisi var buda normal milliyetci türklerde hep olandir
her kürdü pkkli her pkkli kürt sanmayin bu yargidan bir kurtulsaniz
ayrica pkkda bir tek kelime kürtce bilmeyen bir sürü türk var buna ne diyeceksin
hainler her zaman ceza verilir bu tüm örgütlerde mevcut sirf pkk icin gecerli degil
birseyi yanlis yazmissin türk güvenlik gücleri hicbirsey yapmadilar sadece amerikanin hazirladigi paketi alip geldiler havaalaninda hic ayrilmadilar sadece ucakta beklediler amerikan cia tarafindan tutuklandi türklere teslim edildiler
kenyayi secmesi hataydi cünküel kaide amerikan elciligini bombalamisti ve ortalik cia ajanlari kayniyordu
Sponsor Reklamlar

Konu gencalevi tarafından (24.06.11 Saat 21:24 ) değiştirilmiştir.
gencalevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.06.11   #3
cem_guvenc
Kıdemli Üye
Üye

Benim milletim insanlardır. Ben jitemi de savunuyorum türkleri de savunmuyorum kürtleri de. Kürtler karşı tavrımı koyduğum için türk milliyetçisi olarak görmeniz çok yanlış. Çünkü ben kendimi öyle görmüyorum ve de hissetmiyorum. Eğer bişeyleri değiştirmek istiyorsan bazı haklarını isyiyorsan bunu kanla silahla yapıyorsan işim olmaz. PKK benim için her zaman terör örgütü olacaktır. Kurucusunun zaten nasl bir cani olduğu belli. Şuan da onun yolundan gittiklerini açık açık söylüyorlar. Bizim yolumuz bu yol değildir. Yolumuzu değiştirip onların yoluna sokmaya çalışıyorsanız bu yolda olmadığımı belirtmek isterim...
Sponsor Reklamlar

Alt 24.06.11   #4
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Gecmisde Her orgut her parti yanlislar yapmistir.. PKK yaptigi iyi birsey degil zaman icinde yanlislarindan donup kimlik mucadelesini siyasi yollardan aramaya calismalari sevindiricidir.. Bunun disinda ulkemizde onlarca irk din dil ve kavim var.. Turkiyenin tek dili vardir buda kurtcedir dersek irkci oluruz yobaz oluruz.. insanlar kendi kimliklerini varliklarini ve haklarini istemeleri dogaldir.. Bunun en iyi ornegide Secimler BDP nin suryani bir adaya destek vermesidir.. ulkemizde suryanilerin nufusu 14 bin civarindaki ama bu aday kurtlerinde oyunu almistir..

Yasasin Halklarin kardesligi diyorsan Kurt ,turk, cerkez,Alevi, ayirmaksiniz. Kardeslerimizin Haklarini yok saymamaliyiz..
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.06.11   #5
gencalevi
Kıdemli Üye
Üye

cem_guvenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim milletim insanlardır. Ben jitemi de savunuyorum türkleri de savunmuyorum kürtleri de. Kürtler karşı tavrımı koyduğum için türk milliyetçisi olarak görmeniz çok yanlış. Çünkü ben kendimi öyle görmüyorum ve de hissetmiyorum. Eğer bişeyleri değiştirmek istiyorsan bazı haklarını isyiyorsan bunu kanla silahla yapıyorsan işim olmaz. PKK benim için her zaman terör örgütü olacaktır. Kurucusunun zaten nasl bir cani olduğu belli. Şuan da onun yolundan gittiklerini açık açık söylüyorlar. Bizim yolumuz bu yol değildir. Yolumuzu değiştirip onların yoluna sokmaya çalışıyorsanız bu yolda olmadığımı belirtmek isterim...

evet sen milliyetcilik yapiyorsun insanlara ayni gözle bakmiyorsun
sana bir soru köy korucularida kürt ama devlet yanlisi olduklari icin seversiniz degil mi
yasasin halklarin kardesligi diyeceginze yok kürtlere öcü gözüyle bakiyorsunuz
kimse seni yolundan döndermeye niyeti yok ama icindeki kürt düsmanligini at diye tavsiye ederim
Sponsor Reklamlar

Alt 25.06.11   #6
BiroL
Üye
Üye
Nereden: asdasdasd
Rep Puani : 10

--------------------
Sponsor Reklamlar

Konu BiroL tarafından (05.07.11 Saat 00:02 ) değiştirilmiştir.
BiroL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 25.06.11   #7
pirdesur
pirdesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye

Bu konu çok uzun sürecek gibi gözüküyor. Kimin ne düşündüğünden çok ortada bir gerçek var bence...
PKK = Dış güçlerin beslediği KANLI BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR... Kullandığı Silahlar Amerikan ve Rus Askeri Birimlerinin.
PKK ( apo ) = Saddam Hüseyin gibi sadece Sembol bir Liderin Oyuncağıdır... Zamanı gelince Amerika onuda sildi.
PKK = Kürt halkının temsilcisiyim diye bağırıyor ama... 100 köy yakıldıysa 70-80 tanesi Kürt Köyü
Sakın O Kürt köylerini Jitem ASker Mit falan yaktı diye boş laflarla konuyu uzatmayın.
Ben Çocukken 2 kez canlı şahit oldum.Nenemin yanındayken yaz tatilinde köyümüze gelmişlerdi.
Tek sordukları Köyün korucuları ve Ağıllar oldu Hayvanları öldürdü Korucu Silahlarını aldı Mezrayı yakıp gittiler.3 ay sonrada Sivasta öldürüldüler. Pkk da Öldürülen teröristler için yas tutmuştu. Ellerinde Bizim köyden topladıkları korucu silahlarıyla öldürüldüler. Köyümüz tamamen Türktür. Ancak Yaktıkları ve 6 kişiyi öldürdükleri Mezra Kürttü.
Kime Hizmet Ettiklerini kendilerininde bilmediği bir Eli kanlı bir örgüttür. 3000 metreden kürtçe eğitim istiyoruz diye vadinin ortasında duran zavallı ana kuzularına sıkarak öldürmek hak aramak değildir. Ayrıca kendi çektikleri hain videolarında TÜRKÇE konuşmalarıda manidardır.

bana göre Kürt Halkının temsilcisi olamazlar. Kürt halkının daha büyük sorunları vardır.

Bu ülkede dağa çıkması gereken Alevilerdir. Ancak Hak böyle aranmaz. Bizim kültürümüzde taş atana gül uzatmak varken Kürtlerin bizden eksiği nedir. Her fırsatta üstün olduklarını belirten Kürt Halkı ( Alevi ) ler kadar olamıyormu ?

Oyunlara geldik Çanakkale de yine birlik olduk. Oyunlara geldik İzmir de yine bir araya geldik. Bu ülkenin damarlarında Kürt Türk Laz Çerkez Süryani Arap .... Bütün Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşının KANI VAR. Biz bir bütünüz.

En basit spor dediğimiz Futbol bile Bir topla oynanıyor. 2 tane top olduğunu düşünürsek sanırım en kısa yoldan sorun çözülür.Ülkemize çok yazık oluyor. Bizler nelerle uğraşıyoruz yaa...

Almanyada 40 sene önce Her ailenin Psikoloğu varken sene 2011...bizler 10.000 kişiye verilen hekimleri kutluyoruz.
çok yazık oluyor insanımıza.adamlar kansere çare arıyor biz gölcükte Kckda yeni saçmalıklar.
Sponsor Reklamlar

cem_guvenc bunu beğendi.
pirdesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 25.06.11   #8
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Buda farkli bir bakis acisi her dusunceye ve dusunuse saygi duyoruz..
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 25.06.11   #9
cem_guvenc
Kıdemli Üye
Üye

pirdesur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu konu çok uzun sürecek gibi gözüküyor. Kimin ne düşündüğünden çok ortada bir gerçek var bence...
PKK = Dış güçlerin beslediği KANLI BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR... Kullandığı Silahlar Amerikan ve Rus Askeri Birimlerinin.
PKK ( apo ) = Saddam Hüseyin gibi sadece Sembol bir Liderin Oyuncağıdır... Zamanı gelince Amerika onuda sildi.
PKK = Kürt halkının temsilcisiyim diye bağırıyor ama... 100 köy yakıldıysa 70-80 tanesi Kürt Köyü
Sakın O Kürt köylerini Jitem ASker Mit falan yaktı diye boş laflarla konuyu uzatmayın.
Ben Çocukken 2 kez canlı şahit oldum.Nenemin yanındayken yaz tatilinde köyümüze gelmişlerdi.
Tek sordukları Köyün korucuları ve Ağıllar oldu Hayvanları öldürdü Korucu Silahlarını aldı Mezrayı yakıp gittiler.3 ay sonrada Sivasta öldürüldüler. Pkk da Öldürülen teröristler için yas tutmuştu. Ellerinde Bizim köyden topladıkları korucu silahlarıyla öldürüldüler. Köyümüz tamamen Türktür. Ancak Yaktıkları ve 6 kişiyi öldürdükleri Mezra Kürttü.
Kime Hizmet Ettiklerini kendilerininde bilmediği bir Eli kanlı bir örgüttür. 3000 metreden kürtçe eğitim istiyoruz diye vadinin ortasında duran zavallı ana kuzularına sıkarak öldürmek hak aramak değildir. Ayrıca kendi çektikleri hain videolarında TÜRKÇE konuşmalarıda manidardır.

bana göre Kürt Halkının temsilcisi olamazlar. Kürt halkının daha büyük sorunları vardır.

Bu ülkede dağa çıkması gereken Alevilerdir. Ancak Hak böyle aranmaz. Bizim kültürümüzde taş atana gül uzatmak varken Kürtlerin bizden eksiği nedir. Her fırsatta üstün olduklarını belirten Kürt Halkı ( Alevi ) ler kadar olamıyormu ?

Oyunlara geldik Çanakkale de yine birlik olduk. Oyunlara geldik İzmir de yine bir araya geldik. Bu ülkenin damarlarında Kürt Türk Laz Çerkez Süryani Arap .... Bütün Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşının KANI VAR. Biz bir bütünüz.

En basit spor dediğimiz Futbol bile Bir topla oynanıyor. 2 tane top olduğunu düşünürsek sanırım en kısa yoldan sorun çözülür.Ülkemize çok yazık oluyor. Bizler nelerle uğraşıyoruz yaa...

Almanyada 40 sene önce Her ailenin Psikoloğu varken sene 2011...bizler 10.000 kişiye verilen hekimleri kutluyoruz.
çok yazık oluyor insanımıza.adamlar kansere çare arıyor biz gölcükte Kckda yeni saçmalıklar.

Çok güzel yorumlamışsınız. Kendi adıma çok teşekkür ederim. Umarım herkes farkına varır...

Kürt meselesine gelim eğer gidip PKK için yas tutan, PKK mensubu biri öldüğünde bunu şehit olarak nitelendiren ve de PKK yı terör örgütü olarak görmeyen BDP yi savunan kürtlere karşı her zaman düşmanlık beslerim...
PKK nın değiştiğinden felan bahsetmeyin bana. Buna sadece gülerim.
Sponsor Reklamlar

Alt 25.06.11   #10
gencalevi
Kıdemli Üye
Üye

pirdesur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

siz bu yaziyi sadece bi türk gözüyle yazmisiniz
jitemin yaptiklarini inkar edecek kadar bir milliyetcilige bürünmüssün
jitemciler tektek herseyi ortaya döküyorlar onlarami inanalim yoksa sizlerin söylediklerine
daga cikan sadece kürtler yok pkkda alevilerde var bir kelime kürtce bilmiyen binlerce türkte var peki buna ne diyeceksiniz
jitem ve askeriye yaptiklarini inkar edemesin hatirlarsaniz yedi askerin öldü mayini askeriye kendi dösemis ilk önce pkk dediler sonrada yok biz yaptik dediler bu neyin nesi yani kim ne yaparsa yapsin suclu hazir pkk
jitemci ayhan carkinin aciklamalarina ne diyeceksiniz eski jitemciler tek tek dökülmeye basliyorlar sizce vicdanlarinin sesinimi dinlediler yoksa insan olduklarini hatirladilar mi
türk milliyetcileri kafalarinda her pkk li kürt degildir her kürt pkkli degildir silmeleri lazim
köy korucularida kürt devletin maas verdigi kürtler buna ne diyeceksiniz
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...