Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Siyaset/Politika Tartışma Mekanı (http://www.piryolu.com/forum/siyaset-politika-tartisma-mekani.html)
-   -   Haberal ve Balbay'a Şok Karar! (http://www.piryolu.com/forum/siyaset-politika-tartisma-mekani/4783-haberal-ve-balbaya-sok-karar.html)

_Siranli_ 23.06.11 16:30

Haberal ve Balbay'a Şok Karar!
 
Haberal ve Balbay'a şok karar!


Mahkeme Haberal ve Balbay hakkındaki kararını verdi
İstanbul 13. Ceza Mahkemesi, CHP'den milletvekili seçilen, tutuklu Ergenekon sanıkları Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay'ın tahliye talebini reddetti.
Mahkeme kararı oy çokluğu ile aldı. Karara mahkeme başkanı Köksal Şengün muhalefet şerhi koydu.
GEREKÇELİ KARAR
Başkan Şengün ret kararına şu gerekçelerle katılmadı: "Kaçma, saklanma ve delilleri karartma ihtimali yok. Sebahat Tuncel kararı emsal olarak alınmalıdır."

Haberal ve Balbay'a ret kararının gerekçeleri ise şöyle: “Delillerin tamamen toplanmamış olması, dosyadaki belge ve raporlar, kuvvetli suç şüphesinin devam etmesi, sanıkları isnat olunan suçlar, bir kısım sanıkların savunmalarının halen alınmamış olması, CMK 103. maddesindeki katalog suçlardan olması”
GAZETECİLER VE HUKUKÇULAR KARARI DEĞERLENDİRDİKararı Habertürk ekranlarında değerlendiren Milliyet yazarı Taha Akyol ise kararı değerlendirirken iki yönlü düşünmek gerektiğinin altını çizdi. Akyol şunları söyledi: "Vekiller hakkında karar verilirken CMK'ya tabii ki bakılmalı. Kanunen delilleri karartma karartmama, kaçma gibi durumlar göz önünde bulundurulacaktuır. Ama bunun yanında vekil seçildikleri için yeni bir durum daha ortaya çıkmıştır. Bu kişiler parlemantoya gidecekler ve yasama organında çalışacaklardır. Siz bu insanları tutuklu halde tutmaya devam ederseniz halkın seçtiği vekillerin yasama çalışmalarını engellemiş olursunuz

ENGİN ALAN HAKKINDAKİ KARAR DA BUGÜN VERİLECEKBalyoz Davası'ndan tutuklu yargılanan MHP milletvekili Engin Alan hakkındaki kararı ise İstanbul 10. ceza Mahkemesi verecek. Alan hakkındaki kararın da bugün verilmesi bekleniyor. Savcılık mahkemeye, Alan hakkındaki tahliye talebinin reddi konusunda görüş bildirmişti.
CHP MYK OLAĞANÜSTÜ TOPLANDICHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tahliye kararının ret edilmesi sonrasında olağanüstü toplandı. Toplantıda CHP MYK'nın karar sonrasında bir yol haritası belirlemesi bekleniyor.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Engin Altay karar sonrası yaptığı ilk açıklamada kararın bir hukuk garabeti olduğunu söyledi. Altay, kararla birlikte milli iradeye ipotek koyulduğunu da belirtti.
CHP milletvekili Emine Ülker Tarhan ise kararı şöyle değerlendirdi: "Özel yetkili mahkemeler büyüklerine karşı rüştünü ispatladı."

haberturk


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 06:10.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2