Sponsor Reklamlar

Ahmet Altan: AKP'ye oy vermeyeceğim çünkü..

Siyaset,Politika ve Ekonomi Katagorisinde ve  Siyaset/Politika Tartışma Mekanı Forumunda Bulunan  Ahmet Altan: AKP'ye oy vermeyeceğim çünkü.. Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç12Beğeni
  • 1 gönderen miSbon
  • 2 gönderen cangibi62
  • 3 gönderen aSi_YaReN
  • 3 gönderen "-dost-"
  • 2 gönderen cangibi62
  • 1 gönderen miSbon

Seçenekler
Alt 07.06.11   #1
miSbon
miSbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: boş
Rep Puani : 13
Standart Ahmet Altan: AKP'ye oy vermeyeceğim çünkü..

Taraf yazarı Ahmet Altan, 12 Haziran seçimlerinde AKP'ye oy vermeyeceğini açıkladı. Yazısında AKP ve Erdoğan'ın icraatlarından övgüyle bahseden Altan, AKP iktidarı döneminde dokunulamaz sanılanlara dokunulduğu, devletin içindeki çetelerin yakalandığını, darbecilerin sorguya çekildiğini belirtti. Bunlardan ötürü Erdoğan'a minnattar olduğunu dile getiren Taraf yazarı, bütün bu yaşanan olumlu gelişmelere rağmen seçimlerde oyunu AKP'ye vermeyeceğini belirtti.

İşte Altan'ın gerekçesi:

Hoşnutluk ve hoşnutsuzluk
Dayatmacılığın, zorbalığın hesabı soruldu, soruluyor.

Bunun için Erdoğan'a da, AKP'ye de bu ülkenin bir vatandaşı olarak minnettarım.
Hoşnutluk ve hoşnutsuzluk

Müthiş gelişmeler oluyor.

12 Eylül darbesinin komutanı Kenan Evren dün savcıya "darbe yapmak suçundan" ifade verdi.
İnsanları idam sehpasına gözünü kırpmadan göndermiş biri Evren.
Diyarbakır Cezaevi'nde yapılan korkunç işkencelerin bir numaralı sorumlusu.
Bu ülkeye çok acı çektirdi.
Şimdi "yaşlı" olduğu için ona dokunulmaması gerektiğini savunanlar var.

YAŞLIYA HÜRMET EVREN İÇİN GEÇERLİ DEĞİL

Doğrusu, bu toprakların geleneklerinden olan "yaşlıya hürmet", benim de paylaştığım, her zaman haklı bulmasam da "anlaşılır" bulduğum bir davranış biçimidir ama Evren gibi "Asmayalım da besleyelim mi" diyen birisi için geçerli değildir.
Evren, insanlık suçu işledi.
Darbe yaparak, ülkesine ve toplumuna ihanet etti.
Kaç yaşına gelirse gelsin "hürmeti" hak etmeyen bir suçludur benim gözümde.
Evren'in "darbecilikten" sorguya çekildiğini görmek bile o günlerin acılarını hatırlayanlar için çok önemli bir olaydır.
Evren'in ifadesinin alınmasından iki gün önce de eski Özel Harekât'çı polislerden Ayhan Çarkın "faili meçhul" cinayetlerle ilgili bilgiler verdi.

AL BAKALIM BACANAK, SEN DE MİLLİ OL

Polislerin insanları yakalayıp nasıl öldürdüklerini anlattı.
Götürüp götürüp öldürüyorlarmış.
Öldürmeye o kadar alışmışlar ki polislerden biri Çarkın'a bir UZI verip, "Al bakalım bacanak, sen de milli ol" diyerek bir kurbanı öldürmesini istemiş.
Çarkın niye öldürdüklerini sorduğunda da bunun "devletin" emri olduğunu söylemişler.
Ayhan Çarkın'ın ifadeleri ve bundan sonra olacak hukuki gelişmeler, büyük bir ihtimalle Susurluk-Ergenekon hattında işlenen korkunç suçları, karanlık bağlantıları, devletin mafyalaşmasını ve bütün bunların suçlularını ortaya çıkaracak.
Devletin içindeki çeteleri apaçık göreceğiz.
Askerlerle siyasilerin elbirliğiyle ülkeyi ve devleti nasıl çürüttüğünü bütün ayrıntılarıyla öğreneceğiz.
Bunun için çok memnunum.

OLAĞANÜSTÜ GELİŞMELERİ AKP DÖNEMİNDE YAŞADIK

İnsanları insafsızca öldürenlerin, çocukların yaşlarını büyütüp asanların, zindanlarda alçakça işkenceler yapanların hukuk önüne çıkması birçok insan gibi beni de çok sevindiriyor.
Bu olağanüstü gelişmeleri biz AKP iktidarında yaşadık.
Başbakan Erdoğan'ın ve AKP'nin kararlı cesareti bu yolu açtı, dokunulamaz sanılanlara dokunuldu, devletin içindeki çeteler yakalandı, darbeciler sigaya çekildi.
Dayatmacılığın, zorbalığın hesabı soruldu, soruluyor.

AKP'YE OY VERMEYECEĞİM ÇÜNKÜ..

Bunun için Erdoğan'a da, AKP'ye de bu ülkenin bir vatandaşı olarak minnettarım.
Ama, bizim gazetenin birçok yazarından ve elemanından farklı olarak ben bu seçimlerde AKP'ye oy vermeyeceğim.
Oy verecek olanların nedenlerini anlıyorum, bu yapılanları başka bir partinin yapamayacağı görüşünün doğruluğunu da biliyorum, bazen sizin önünüzde, bazen sizin gözlerinizden uzakta aramızda kıran kırana yaşanan tartışmalardan da yararlanıyorum, bu tartışmaların yapılması gerektiğine de inanıyorum.
Ama gene de oy vermemekte kararlıyım.
Nedenim de çok karışık değil.
Ben dayatmacılığın, tek adamlığın hiçbir türünden hoşlanmıyorum.
Böyle bir gelişmenin ihtimaline bile karşıyım.

ELİMDEN GELDİĞİNCE DESTEKLEDİM

Kemalizm'e, darbeciliğe, halk iradesinin küçümsenmesine bunun için itiraz ettim, AKP'yi bu dayatmacılığa karşı çıktığı için elimden geldiğince destekledim.
Ama bir başbakan, bir şehirdeki Azeri oylarını alabilmek için tek bir "emirle" heykel yıktırabiliyorsa, ben orada dururum, benim için bu, "tek adam" yönetiminin kötü bir işaretidir.
Oy için heykeli yıktırabiliyorsa, yarın başka oylar için ne yapacağını bilemezsin.
Erdoğan'ın "bana güvenin, gerisine karışmayın" tavrından da hoşlanmıyorum, bu da halkın iradesini bir başka biçimde küçümsemek çünkü, seçim yaklaşıyor, Erdoğan'ın Kürt politikasını ya da nasıl bir anayasa yapacağını kim biliyor?
Hiç kimse.
Oy verecek olanlar, "iyi yapar inşallah" anlayışıyla verecekler.

AKP MÜTHİŞ İŞLER YAPTI ANCAK..

Erdoğan "367'yi bulursam referanduma gitmem," diyor, "halkımdan zaten onay almış olacağım", halk hangi anayasa için onay veriyor, anayasayı bilmiyoruz ki onay verebilelim, seçim sürecinde anayasa hiç tartışılmadı ki...
367 oyla anayasaya "başkanlık" düzenini koyarsa, buna halk iradesi "evet" ya da "hayır" nasıl diyecek? Diyemeyecek, halk iradesi mecburen susacak.
Erdoğan da, AKP de bu ülkede müthiş işler yaptı ama yüzde 58 oy aldıkları referandumdan bu yana çok değiştiler, benim için fazla milliyetçi, fazla otoriter, az demokratlar.
Benim oyumun eksikliği hiçbir fark yaratmayacak, büyük bir çoğunlukla kazanacaklar seçimi zaten ama sandığa gitmeyerek ben sadece kendimin duyabileceği bir şekilde de olsa "Yeniden demokrat olun" diyeceğim en azından.
Ve, referandum günlerindeki reformculuklarına geri dönmelerini dileyeceğim.
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
Alt 09.06.11   #2
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Ahmet Altan: AKP'ye oy vermeyeceğim çünkü..

'Tarihi bir lider mi yoksa?..'
Ahmet Altan'dan sert savunma

Haluk ATALAY/İSTANBUL,(DHA)
--------------------------------------------------------------------------------

TARAF Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan’ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiği "Erdoğan ve Kof Kabadayılık" başlıklı yazı ile ilgili açılan davanın ilk duruşması görüldü. Kadıköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada savunma yapan Ahmet Altan, "Ölçüleri böylesine aşmış biri Başbakan ise bu ölçü şaşırması herkes için bir sorun anlamına gelir" diye konuştu.

Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Gazeteci – Yazar Ahmet Altan’ın 15 Ocak 2011’de Taraf Gazetesi’nde Başbakan Erdoğan’ı eleştiren, "Bu mu senin manevi değerlerin, bu mu senin adamlığın, bu mu senin delikanlılığın?" sözleriyle ilgili açılan davanın ilk duruşması Kadıköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları Fatih Şahin ve Muammer Cemaloğlu tarafından hazırlanan dava dilekçesinde, Ahmet Altan’ın ‘Erdoğan ve Kof Kabadayılık’ başlıklı köşe yazısı ile Başbakan’ın şahsiyet haklarına saldırı kastıyla fevkalade ağır hakaretlerde bulunduğu savunuldu.
Dilekçede, dava konusu köşe yazısındaki ifadelerle, Altan’ın açıkça, Erdoğan’ı dürüst olmamakla, halkın emanetine hıyanet etmekle itham ettiği belirtildi. Dilekçede ayrıca, "Bu ifadelerin ne anlama geldiği, halk arasındaki kullanım şekli, açıklamaya gerek duyulmayacak şekilde ortadadır" denildi.

"BAŞBAKAN’A HAKARET KASTIM YOKTUR"

Duruşmada yaptığı savunmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret kastı olmadığını belirten Ahmet Altan, sözlerine şöyle devam etti:
"Başbakan Erdoğan ile aramızdaki mesele kendisinin bir heykeli ‘ucube’ diyerek yıktırmak istemesiyle başladı. Bir Başbakan bir sanatçının eserini toplumun önünde böyle insafsızca eleştirme hakkını kendinde bulsa bile, dünyanın hiçbir yerinde bir Başbakan’a beğenmediği bir heykeli yıkma hakkı tanınmaz. Erdoğan beğenmemekle kalmadı bu heykeli yıktırdı."

MADAM BOVARY VE ANNA KARENİNA ÖRNEĞİNİ VERDİ

Okuduğu bir şiir nedeniyle cezaevine giren Başbakan Erdoğan’ın şimdi kendisini hapsettirmek istediğini vurgulayan Altan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ölçüleri böylesine aşmış biri Başbakan ise bu ölçü şaşırması herkes için bir sorun anlamına gelir. Başbakan çirkin bulduğu herhangi bir Atatürk heykeline ya da camiye ‘ucube’ diyebilir mi, onları yıktırabilir mi, cesareti buna yeter mi? Onlara dokunamayan birinin sahipsiz bir heykeltıraşın heykelini aşağılayarak yıktırtması nasıl tarif edilebilir? İçi boş gösterişçi bir yiğitlik, kof bir kabadayılıktır bu. Kolay bir hedef seçip onun üzerinden çıkar sağlamaktır. Başbakan beğenmediği için Madam Bovary’i, kocasını aldatan bir kadını anlattığı için Anna Karenina’yı meydanlarda mı yaktıracağız? Sokaklarda henüz kitap yakmamayı, Başbakan’ın roman okumamasına mı borçlu olacağız?"

TARİHİ BİR LİDER Mİ TRAJEDİ KAHRAMANI MI?

Savunmasında Başbakan Erdoğan’ın Hazreti Muhammed’in bir hadisi söylendiğinde bunu hakaret olarak kabul ettiğini anlatan Altan, "Bir hadisten gocunan dindar Müslüman, ne o hadisten, ne o hadisi söyleyenden kuşku duymalı. O insanın kuşku duyacağı tek varlık, kendisidir. Başbakan bunu bile fark edemiyor artık. O dindar başbakanın hakkımda yazdırdığı iddianamede, aleyhimde delil olarak peygamberin bir sözünü söylemem gösteriliyor" dedi.

Peygamberinin sözünden korkan, peygamberinin sözünden gocunan dindar birinin ülkeyi yönetmekten çok, trajik bir romana başkahraman olmasının daha uygun olacağını kaydeden Altan sözlerine şöyle devam etti:
"Ama tarihi bir lider olmakla bir trajedi kahramanı olmak arasında sallanan bu başbakan, her şeyin sadece kendisine mübah olduğunu sandığından, bunun hakaret olarak görülüp cezalandırılmasını istedi. Sayın yargıç, vereceğiniz karar benimle ilgili olmayacak. Siz bu ülkenin hukukunun, keyfi davranışlara gücün hoyratça kullanılmasına, güçsüzlerin ezilmesine cevaz verip vermediğine karar vereceksiniz. Beni mahkum ederseniz, başbakan daha çok heykel yıktırır. Mahkum etmezseniz belki hata yaptığını fark eder. Bunu fark ederse, hem bu ülke, hem de kendisi kazanır. Ben, kendi zaferlerinin ağırlığıyla yolunu şaşırmış bu başbakana yardım etmenizi isterim."

hani derlerya sezarin hakkini sezara vermek lazim ..altani zirzop piskologa yönlenirilmesi gerek biridir diye tanimlarim ama dögruya dogru....eferin len ehmed... kedi oalali bi fare tuttun...
Sponsor Reklamlar

"-dost-" ve aSi_YaReN bunu beğendiler.
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.06.11   #3
aSi_YaReN
aSi_YaReN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Gönülden...
Rep Puani : 10

Hiçbir eleştiriyi kabul edemeyen insanda bir takım eksiklikler oldugunun gerçegini herkes bilir.Eleştiriye açık olamayan boş'bakanında davalarla son bulması çok açık ve nettir ki,ülkede içeri girmeyen aydın hiç kimse kalmadı nerdeyse...

ve bizim halkımız ise bu durumdan hiç gocunur degil.Bu düşünceyle destekleniyor hala boş'bakan.

ben hakkını savunabilen,cesaretli olan ve susmayan kimi görsem onu yurekten kutlarım.Düşmanım dahi olsa bu böyledir.

Ahmet Altan yaptıgı öz eleştiride yaşanılan ve yaşatılan butun dayatmaları,gerçegi örtpas etmeyip tüm gerekçeleriyle oy vermedigini kendi iradesi ve söz hakkıyla dile getirirken,düşüncede özgürlük bu degil midir? ve şimdi bu özgurlugu kısıtlayan boş'bakana sahibiz,bir oy daha mı atılır gözgöre göre????
Sponsor Reklamlar

"-dost-", cangibi62 ve miSbon bunu beğendiler.

Kiminin ruhu, kiminin beyni ve bir çoğunun bir kalbi yok..

Dediler ki; "yaşından çok daha olgunsun."

Evet, dedim.
Çünkü hep büyüklük bende kaldı.

aSi_YaReN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.06.11   #4
"-dost-"
"-dost-" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Mersin
Rep Puani : 22

Siz siz olunda bu Altanlara fazla inanmayın.Onların sağı solu belli olmaz.Seçimlere bir gün kala başka bir açıklama yaparsa şaşmam.
Sponsor Reklamlar

cangibi62, miSbon ve aSi_YaReN bunu beğendiler.
"-dost-" isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.06.11   #5
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30

haklisin can ailece yillardir receb abilerini ( finanze eden receb gulen...) tabiki yagladilar boyaladilar...eh reconun suyu isindi .....laf atmaya gecti....acep bu dönek herif...hangi sekle burunecek???
Sponsor Reklamlar

miSbon ve aSi_YaReN bunu beğendiler.
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.06.11   #6
miSbon
miSbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: boş
Rep Puani : 13

Alıntı:
acep bu dönek herif...hangi sekle burunecek???

aynen valla can
Sponsor Reklamlar

aSi_YaReN bunu beğendi.

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...