Sponsor Reklamlar

Kılıçdaroğlu O Anneyi Ziyaret Etti

Siyaset,Politika ve Ekonomi Katagorisinde ve  Siyaset/Politika Tartışma Mekanı Forumunda Bulunan  Kılıçdaroğlu O Anneyi Ziyaret Etti Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 03.09.10   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Kılıçdaroğlu O Anneyi Ziyaret Etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2006 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Mersin ziyareti sırasında 'ananı da al git dediği' çiftçi Kemal Öncel’i ve annesini evinde ziyaret etti. Öncel’in evinde annesi Ümmü Öncel ve babası Halil İbrahim Öncel tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamada, Öncel’in annesini ziyaret etmek istediğini ve bu amaçla eve geldiklerini kaydetti.

Ümmü Öncel ile yaptığı sohbette sağlık sorunları olduğunu öğrendiğini aktaran Kılıçdaroğlu, kendisine geçmiş olsun dileğindi bulundu.

Kemal Öncel’in babası Halil İbrahim Öncel de geçmişte bir çok partiye oy verdiğini ancak hiç bir zaman Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermediğini ifade ederek, "Kemal bey gelmiş evimize ben de bundan sonra oyumu Halk Partisine
vereceğim. Bundan sonra oyum sizin" dedi.
O anneyi ziyaret etti

Kemal Öncel de "Başbakanım" diye hitap ettiği Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Geçmişte yaşanan olaya ilişkin, kendisinin bir protestocu olmadığını, sadece Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanına sorunlarını aktarmak istediğini savunarak, ancak bunu başaramadığını kaydetti.

-"BAŞBAKAN BAŞIMIZIN TACI AMA NEDEN KIZDIĞINA ANLAM VEREMEDİK"-

Bu arada, Kılıçdaroğlu’nun ziyareti öncesinde Kemal Öncel’in annesi Ümmü Öncel, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kalp rahatsızlığı olduğunu, o nedenle çok fazla konuşamadığını belirten anne Öncel, şunları kaydetti:

"Oğlum, Başbakanımıza mallarımızın para etmediğini, borçlarımızı ödeyemez hale geldiğimizi anlatmaya çalışmıştı. Başka hiçbir kötü niyeti yoktu. Sadece derdimizi paylaşmak istemiştik. Başbakan bizim her zaman başımızın tacı ama neden bu kadar kızdığına anlam veremedik."

Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinin ise kendisini heyecanlandırdığını ifade eden anne Öncel’in konuşması sırasında duygulandığı ve göz yaşı döktüğü görüldü.

Öte yandan, Kılıçdaroğlu, Öncel’in evinden ayrılırken gazetecilerin Başbakan Erdoğan’ın yarın Diyarbakır’ı ziyaret edeceği hatırlatılarak, "Başbakan’ın ne mesaj vermesini bekliyorsunuz" sorusuna "Mesaj vereceğini
sanmıyorum. Bu anayasa değişikliğinde evet oyu verin diyecektir. Yurttaşlar da evet oyu vermek istemiyorlar. Baskı kuracaktır, bu kadar basit" karşılığını verdi.

ÇİFTÇİYE ‘ANANI DA AL GİT’ DEMİŞTİ

Başbakan Erdoğan, Mersin’de kendisine “Anamızı ağlattınız be. Aşk olsun size aşk olsun. Tarım Bakanı Anayasa’yı ihlal ediyor. Yetmedi mi? Öldük, bittik sayın başbakanım. Hangi yüzle geldin buraya?” diyen Kemal Öncel adlı çiftçiye, “ananı da al git” demişti. Kendisine karşı kullanılan üsluptan rahatsız olan Erdoğan’la çiftçi arasında geçen ve uzun süre gündemi meşgul eden diyalog şöyleydi:

Başbakan: Böyle bağırılmaz ki, terbiyesizlik yapma.
Kemal Öncel: Terbiyesizlik yapmıyorum. Lütfen bana hakaret etmeyin.
Başbakan: Artistlik yapma
Kemal Öncel: Artistlik yapmıyorum, ben sanatçı değilim.
Başbakan: İyi bir sanatçısın
Kemal Öncel: Tarım bakanımızın anayasayı ihlal ettiğini biliyor musunuz?
Başbakan: Lan terbiyesizlik yapma
Kemal Öncel: Lan mı?
Başbakan: Evet
Kemal Öncel: Lan mı Canın sağ olsun.
Başbakan: Şu anda çiftçiye ne verildiğinin farkında mısın?
Kemal Öncel: Ne zaman?
Başbakan : Şimdi.
Kemal Öncel: Benim mahsulüm öldükten sonra mı? 2 senedir anamız ağlıyor.
Başbakan : Hadi ananı da al git buradan.
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...