Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 27.07.10   #1
gezgin1881
Banned
Banned Users
Rep Puani : -10
Standart alevilerinde icabına bakarız...

Merhaba canlar

zaman uyanık olma zamanıdır

zaman birlik olma zamanıdır

zaman iri diri olma zamanıdır

zaman canlarımıza sahip cıkmak zamanıdır

zaman aleviligi dogru ögretme zamnıdır

Bunları neden yazıyorum basımdan gecen bir olayı anlatayım ozaman canlarımız anlayacaktır.

Bir arkadasımla kafenin birinde oturuyorduk ,sohbet ederken daha önce hiç görmedigim o günden sonrada görmedigim yan masadaki kişilerin konusmalarına kulak misafiri oldum

yan masada 3- 4 kişiliik bir gurup konusuyordu. Şiveleri dikkatimi cekmisti. Konusmalara kulak misafiri olunca isin rengi degişti. Bu kişiler malum halkın ezildigini ve vatan topragının bir kısmını sözde devletleri oldugunu vs vs konusuyorlardı

daha fazla dayanamadım ve söze bende girdim. Konusan kişiye peki dedim sizin sözde devletinizin sınırları icinde Elazıgda var sanırım dimi dedim ? bana evet dedi.

peki dedim biz alevi köyüyüz ve sizinle yasamak istemiyoruz ve baskaldırdık ne yapıcaksınız dedim ?

verdigi cevabı tüm canların dikkatli okumasını istiyorum

SİZİNDE İCABINIZA BAKARIZ dedi

bunun uzerine daha fazla dayanamadım ve bu biraz sıkar dedim
biz hem TÜRK üz hem ALEVİ yiz

daha sonra ordan kalktık ve gittik. Bir dahada o kişileri oralarda görmedim. Bu olay gözü kapanmıs olan alevi canların umarım uyanmasını saglar. Türklerin milliyetçiligine faşistlik diyen bazı kişiler Kürtlerin milliyetçiligine neden Faşist demedigi manidardır...

Alevi forumlarındada alevi gibi görünüp aslında alevilikle ilgisi olmayan bu gibi kişilerin dolastıgını canlarımız asla aklından cıkarmasın

saygılarımla
Sponsor Reklamlar

Merdan, DevrimChe ve cangibi62 bunu beğendiler.
gezgin1881 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.07.10   #2
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10
Standart Cevap: alevilerinde icabına bakarız...

Boyle okadar cok insan varki hangi biriyle ugrasacagiz inanin bilmiyorum..Yapacagimiz tek is Aleviligi gerektigi gibi yasamak ve inancimiza sahip cikmaktir...
Sponsor Reklamlar

isoNehir ve gezgin1881 bunu beğendiler.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 30.10.10   #3
gezgin1881
Banned
Banned Users

DevrimChe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Boyle okadar cok insan varki hangi biriyle ugrasacagiz inanin bilmiyorum..Yapacagimiz tek is Aleviligi gerektigi gibi yasamak ve inancimiza sahip cikmaktir...

Merhaba canlar

Bu yaz Elazıgdaydım üzümlerimizi şaraba vermeye gitmiştim. Herzamanki gibi köyümü özlemistim bizim köy alevi köyüdür ve Elazığda ve Elazığ dışında biçok yerde bilinen bir köydür, ama son yıllarda yaklasık 10 aile özellikle güneydoğudan göc etmişler alevi degiller kürtler

insan ayırımı yapmam ama yaşadıgım bir olay beni üzdü bunu paylaşmak istiyorum;

Bag bozumu sırasında bu ailelerdende birkac genc yardıma gelmişti. Derken birden hava bozdu yagmur fırtına bunlardan biri aynen sunu dedi namaz kılın namaz kılın oruc tutunki Allah sizi affetsin ...

Ordaki diger alevi canlarda buna bozulmustu hatta biri yüksek sesle ve sertçe cem tutsak olmazmı diye çıkıstı.

Bu olay aslında durumun vahametini gösteriyor. Bizim köy ki yüzyıllarca eskiye dayanır, köyüm yavas yavas homojenligini yitirmeye başlamış, gelen göclerle korkuyorumki yakında bu kişiler kendi akrabalarını getirerek köyumü kürt şafii haline getirecekler

canlarımızın bu hisseden pay alması dilegiyle

saygılarımla
Sponsor Reklamlar

Alt 31.10.10   #4
mechul
Banned
Banned Users
Nereden: mmmmm
Rep Puani : 30

gezgin1881 anlattıgın hadisede eleştirilecek olan konu yobazlıktır, kürtlük degil.

yobaz her yerde yobazdır türk kürt ermeni alman sünni hatta alevide dahi
hepsinde öyle veya böyle vardır, ne diye konuyu kürtlere dayatmaya calısıyorsun anlamış degilim.

buna benzer yazılarını hep okuyoruz kürtlerle bir sorunun olabilir, sevmek zorunda da degilsin ama bu düşmanlıgını aleviligi kullanarak yapamazsın,

aleviligin sırtına etnik kimliklerin yüklerini yüklemekten ve etnik kimlik siyaseti yapmaktan ne zaman vazgecilecek merak ediyorum..
Sponsor Reklamlar

profet, "-dost-" ve Pir Mehmet bunu beğendiler.
mechul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 31.10.10   #5
"-dost-"
"-dost-" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Mersin
Rep Puani : 22

Konuyu ben de okudum.Arkadaş sanki tek başına Elazığ'da yaşıyor.Kendisinide köyünüde iyi bilirim.Elazığ'da hiçbir alevi köyünde sünni veya kürt vatandaşlar alevilere veya Türklere hakaret edemez.Hele hele köyüm dediği yerde asla.Bu arkadaş başka forumlarda da bu gibi yalanları atıyor.Irkçı olan, ister Kürt ister Türk olsun bu gibi insanları asla sevmem.Zaten inancımız ırkçılığı reddeder.Arkadaş anlaşılan Elazığ'ın faşistlerinden bayağı etkilenmiş.Bu forumdada birşeler karıştırmaya çalışıyor.Arkadaşım sakın unutma alevi inancının olduğu yerde ırkçı Kürtlerede,ırkçı Türklerede asla itibar edilmez.Arkadaşlarımızı yanlış düşüncelere çekmeye uğraşma.
Sponsor Reklamlar

Alevi ve profet bunu beğendiler.
"-dost-" isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.11.10   #6
gezgin1881
Banned
Banned Users

[QUOTE="-dost-";10933][B]Konuyu ben de okudum.Arkadaş sanki tek başına Elazığ'da yaşıyor.Kendisinide köyünüde iyi bilirim.Elazığ'da hiçbir alevi köyünde sünni veya kürt vatandaşlar alevilere veya Türklere hakaret edemez.Hele hele köyüm dediği yerde asla.Bu arkadaş başka forumlarda da bu gibi yalanları atıyor.Irkçı olan, ister Kürt ister Türk olsun bu gibi insanları asla sevmem.Zaten inancımız ırkçılığı reddeder.Arkadaş anlaşılan Elazığ'ın faşistlerinden bayağı etkilenmiş.Bu forumdada birşeler karıştırmaya çalışıyor.Arkadaşım sakın unutma alevi inancının olduğu yerde ırkçı Kürtlerede,ırkçı Türklerede asla itibar edilmez.Arkadaşlarımızı yanlış düşüncelere çekmeye uğraşma.[/B][/QUOTE]

[B]Merhaba [/B]

arkadasım öncelikle yalan söyledigimi ispat edemezsen alevilerin tüm günahı vebali senin üzerine olsunmu ?

benim yalan söyledigimi nerden biliyorsun bunu kesin dille söyleyebilecek kadar küçülüyorsun ?

asıl sen benim yalan söyledigimi söyleyerek yalan söylemis oluyorsun bunu bil.

Ben yasadıgım seyleri söylüyorum senin gibi [B]gözü ve aklı kapalı[/B] insanlar günün birinde söylediklerimle karsılasınca emin ol ozaman suratlarınızın halini görmeyi cok isterim tabi döneklik yapıp onlardan olmazsanız

[B][COLOR="Red"]Not: Herkes karsısındakini kendisi gibi bilirmis ...[/COLOR][/B]

saygılarımla
Sponsor Reklamlar

Alt 02.11.10   #7
"-dost-"
Kıdemli Üye
Üye

Gezgin 1881,olaya tepki verdim diyosun ama hiçbirşey yapmadığın en büyük tepkin olmuş.Benim köyümde bana böyle diyecek adamın anlını karışlarım.Sen kalkmış tepki verdim diyosun.Unutma ki ırkçılık dünyanın en kötü tedavi edilmesi gereken bir hastalığıdır.Bizler ırkçı kürt yada türk olsun asla bir arada yaşayamayız.Ayrıca böyle bir olayla karşılaşırsan lütfen ciddi tepki ver.Kalkıp gitme.Hele hele senin köyünde asla.Yoksa Mığı köyünüde mi kaybettik.?
Sponsor Reklamlar

Alt 09.03.11   #8
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30

20 yil boyunca ima edilen gruba sempati duyarak ve kendi capinda maddi manevid estek veren bi tanidigimiz vardi vardi diyorum...cunku benim icin yok

neyse sürekli mazlume edebiyati yapan hak huktan bash ederek bizleride yandas etmeye calisiyordu sonunda pes etii cunku benim basim gider ama YOLUMdan kimse ölum dahi dönduremez.

konferanslarda surekli kurt diger etnik kökenlerin hak esit özgurluklerinden bash edilirken ben kalkip ya iyide peki biz alevilerin dili inanci farkli ne olucak ayni cumle icabina bakariz hele bi bagimsizligimizi kuralim...

yaslilik iste habire konuyu dagitiyorum

efendiem söylim baktik bu universitede docentlik yapan abimiz geldi bizlere hic o konulardan bahs etmiyor ve basladi anlatma...biz yunanistanda kampa gidip aratsimalar yaptik tabiki bi kac gun kaldik .

bu arada mutfakta yemek yaparken biri bicak istedi bende elimdeki bicagi uzattim alamdi.önce anlam veremedim sonra kusura bakma ama sen kizilbassin almam deyince icimdeki bir ses vay be sen ne salakmissin sen birlik olma adina cevrenden hisimlarindan uzaklastin meger bunlar seni masa olarak kullaniyorlarmis..

ve o abimiz simdi yolumuza emek vermeye basladi kisacasi kimsenin masasi olmayalim etnik köken din dil bizleri ayrimciliga suruklemesin...birlik olalim.

ulkemde ensesi kalin olmayan dayisi olmayan memuruda tahsiliside haksizliga ugramistir yoksa yillarin memurlari pazaralarda veyahut aksamlari simit vb satarlarmi??

ulkemdeki HAK guclerin elinde dogudaki agalarin , para babasi olanlarin elindedir..
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.03.11   #9
"-dost-"
Kıdemli Üye
Üye

Sevgili canlar ,konuyu açan adamı sergilediği faşist tutumdan ötürü kınıyorum.Tekrar ediyorum.Elazığ'da herhangi bir alevi köyünde alevilere kimse hakaret etmemiştir ve edemezde.Bu zat aynı konuyu şu an bir kısmı kapalı olan birkaç forumda açtı ama hiç itibar görmedi.Hep takip ettim.Adam düpedüz yalan söylüyor.Ben ordaki yaşanan olayda anlattığı gibi ucuz tepki vermesini eleştirdim.Açıkçası yalan olduğunu,yoksa hiçbir alevi gencinin hele hele kendi köyünde böyle bir hakarete tepkisiz kalacağını düşünemiyorum.Besbelli adam Elazığ'ın faşist kültüründen bayağı etkilenmiş.Kendisini Atatürkçü gibi gösterip aslında Atatürkçü olmayıp düpedüz faşist olduğunu savunduklarıyla belirtiyor.Ben bir alavi olarak hiçbir ırkın taraftarı veya savunucusu olamam.Bizim felsefemiz insan üzerinedir.İnsanların ırkı ve dili beni hiç ilgilendirmez.Eğer orada böyle bir yaklaşım olmuşsa o insanların cahilliğinden veya cahil cesaretliliğinden olmuştur.Ben de Elazığlıyım hiçbir sünninin,kürdün veya bir ırkçı faşistin alevilere hakaret etmesine hele hele kendi köyümüzde asla izin vermem ve verilmezde.Bu adam kocaman bir yalancıdır.
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ bunu beğendi.
Alt 10.03.11   #10
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Biliyorum Dost Can ilgili uyeyi daha once cezalandirmistim, konu eski oldugu icin uyenin bir hatasini bekliyorum.. yine Turkluk propagandasi yapip kurdleri asagilarsa suresiz banlanacak.. alevilik kimsenin tekelinde degildir. ve turklerden ibaret degildir.. burada herkes birdir kimse kimseden ustun degildir..
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...