Sponsor Reklamlar 
Seçenekler
Alt 03.06.10   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 38
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Dünyanın En Cesaretli Başbakanı Recep Tayip Erdogan


Dünya’nın “En Cesaretli Başbakanı”

Yukarıdaki başlığa bakıp, “kim bu başbakan?” diye düşünmeye başladınız bile değil mi? Tahmin edin bakalım… Hugo Chavez mi? Hayır, bilemediniz. George W. Bush? O zaten olamaz değil mi? Peki, Ehud Olmert? Hayır, o da değil. Peki ya Angela Merkel? O da değil. Peki ya kim?

Tabii ki kudretli, haşmetli, konuşmaya geldiğinde mangalda kül bırakmayan, halkını azarlamaya geldiğinde ağzını sonuna kadar açan Kasımpaşalı Başbakanımız Tayyip Erdoğan.

Neden mi?

Anlatayım:

Tarih: Ocak 2004

Yer: New York AJC (Amerikan Yahudi Komitesi) HSBC Binası

Tayyip Erdoğan Amerika’daki Yahudi lobisinin en önemli isimleri ile birlikte… Ne işi olur Erbakan’ın antisemitik geleneğinden yetişmiş Tayyip Erdoğan’ın Yahudilerle?

Erbakan’ın antisemitik geleneğinden yetişmiş Tayyip Erdoğan’a Yahudi Cemaati tarafından, cemaatin en önemli ödüllerinden biri verilecek.

AJC (Amerikan Yahudi Komitesi), Tayyip Erdoğan’a, Yahudilere büyük yardımları dokunan kişilere verdiği “Cesaret Ödülü”nü layık görmüş.

AJC Başkanı, Erdoğan’ı öven bir konuşma yapıyor ve ödülü takdim ediyor. Herkes alkışlıyor. Peki bu ödül kimlere veriliyor?

Amerikan Yahudi Komitesi, Amerika’nın en önde gelen ve etkin Musevi lobilerinin başında bulunuyor. Amerika’da 33 merkezi bulunan komite, özellikle İsrail’e hizmet eden ve edeceğine inanılan devlet adamlarına ödül veriyor.

Ödül tüm dünya basınında “Erdoğan, Yahudi Kongresi’nden cesaret ödülü alan dünyadaki tek Müslüman devlet adamı” olarak bahsediliyor.

Kısa adı AJC olan Amerikan Yahudi Kongresi’nden, 2004 yılı Ocak ayında New York’taki HSBC binasında düzenlenen törenle “Cesaret Ödülü” nü alan Tayyip Erdoğan sonra bir de kısa konuşma yapıyor. Bakın neler diyor:

“Türklerle Yahudiler’in yüzyıllar içinde yoğrulan dostluk ve güven ilişkilerinin yeni dünyadaki yansımasını burada gördük. Türkiye ile İsrail arasındaki dostluk, anlayış ve güven temelindeki ilişkiler daha da geliştirilebilir. Ortadoğu’da salt askeri güç kullanımıyla çözüm bulunamaz. Türkiye üzerine düşeni yapmaya hazır.”

Peki, Türkiye’nin üzerine düşenler ne? İsrail’e hizmet mi?

Durun durun daha bitmedi.

İsrail’e bu kadar hizmet eden bir insana tek ödül mü layık görülür? Tabii ki hayır!

İkinci ödül kimden?

İkinci cesaret ödülü de Amerika’daki etkin Musevi lobilerinden olan Anti Defamation League’den (ADL).

Bu ikinci cesaret ödülü ne için?

Bu da 2. Dünya Savaşı’nda Türk diplomatların Museviler’in hayatını kurtarmasından dolayı “İlgi Göstermeye Cesaret Etmek Ödülü” olarak verildi.

Peki, neden Tayyip Erdoğan’a?

Çünkü Erdoğan daha önce, kısa adı CSIS olan Uluslararası Araştırma ve Strateji Merkezi’ne giderek burada Yahudilerle ilgili “cesaretli” konuşmalar yapmıştı.

Bu ödülleri alan Musevi olmayan tek Başbakan.

Tayyip Erdoğan’a “cesaret ödülü” veren “American Jewish Congress” (AJC) adlı kuruluş, WJC’ye bağlı. Theodore Herzl tarafından Dünya Musevileri’ni bir “ulusal yurda” kavuşturma amacıyla 19. yüzyıl sonunda kurulan “World Jewish Congress” (WJC), İsrail devletini kurmakla amacını gerçekleştirmiş bir Yahudi teşkilatı. Daha önce AJC tarafından 10 kadar kişi ödüle lâyık görülmüştü; bunlar arasında İsrailli veya Musevi olmayan tek Müslüman devlet adamı Tayyip Erdoğan.

Başlığı okuyup cevabı Tayyip Erdoğan olarak duyunca “yok canım ne cesareti” demiştiniz değil mi? Bakın Başbakanımız Yahudiler için ne kadar da “cesaretli” bir insanmış.

Ancak o gün bu ödülleri alırken mutluluğu gözlerinden okunan Tayyip Erdoğan, bugünlerde Gazze için eşi, hanımefendileri Emine Erdoğan’la birlikte timsah gözyaşları döküyor.

Tayyip Erdoğan gözyaşı döküyor; Konya 3’üncü Ana Jet Üssü’nde İsrail uçakları tatbikat yapmaya devam ediyor. Tayyip Erdoğan gözyaşı döküyor, İsrail’le ikili ticaret ve askeri anlaşmaları devam ediyor.

Emine Erdoğan gözyaşı döküyor; AKP Kadın Kolları Filistin için göbek atıyor. Yaşanılan katliam o kadar gerçek ki bu ortaoyununa tahammül etmek imkânsızlaşıyor. Timsah gözyaşları işe yaramıyor, canımız yanıyor!

Öfke ise… insanlığın, anneliğin, çocukların içinde büyüyor…

Not: Yukarıdaki fotoğraf Tayyip Erdoğan AJC’nin (Amerikan Yahudi Komitesi) “Cesaret Ödülü”nü alırken çekilmiştir.

ORTAK YAŞAM PORTALI
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 16.03.11   #2
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Dünyanın En Cesaretli Başbakanı Recep Tayip Erdogan


ARAP AYAKLANMASI, BOP EŞBAŞKANLIĞINI TELAŞLANDIRDI
:

Önce bir saptama: İran ve Libya’daki “kalkışma” ile Tunus, Mısır, Ürdün, Yemen ve Bahreyn’deki “halk hareketleri” birbirinden tamamen farklıdır
.

Birincisi ABD’ye karşı ve mesafeli olan ülkelerde ortaya çıkmıştır, ikincisi ABD’nin nüfuz alanı olan ülkelerde…

Birincisinin hedefi ABD’nin karşı olduğu Ahmedinejad ve Kaddafi’dir

, ikincisinin ise ABD’nin müttefikleri olan Bin Ali, Mübarek, Abdullah Salih ve Kral Hamad’dır.

Birincisinde isyancıların liderliğini –yine ortaya çıkan- “El Kaide” yapmaktadır,

ikincisinde ise hem tek bir lider örgütten söz etmek mümkün değildir, hem de halk hareketinin unsurları, sağdan sola pek çok kesimi kapsamaktadır.Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgilenmek ve Ortadoğu’daki gelişmeleri incelemek isteyenler, yeni çıkan “Soros, CFR ve Arap Ayaklanması” isimli kitabı okumalıdırlar.

ASKERİ MÜDAHALE RAFA KALKTI
Güçlü bir devlet olan İran, geçen yıllarda da zaman zaman ortaya çıkan bu tip Batı esintili kalkışmaları, anında bastırdı. Ancak daha zayıf bir ülke olan Libya hâlâ bu kalkışma ile uğraşıyor. Ancak ilk iki haftanın rüzgârı yön değiştirdi ve Kaddafi isyancıların ele geçirdiği yerleşim yerlerini tek tek geri alıyor!

Geçen hafta Libya’yla ilgili şunlar konuşuluyordu: ABD Başkanı Barack Obama, Libya’ya NATO’yla birlikte askeri müdahale seçeneğini değerlendirdiklerini ve aynı zamanda isyancılara silah desteği yapılmasının da gündemde olduğunu açıkladı. İngiliz Independent gazetesinin Ortadoğu muhabiri Robert Fisk, ABD’nin isyancılara silah yardımının Suudi Arabistan üzeriden yapılacağını yazdı. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Libya’da herhangi bir askeri müdahaleye karşı olduklarını açıkladı: “Yabancı, özellikle de askeri bir müdahaleyi Libya’daki krizi çözmenin bir yolu olarak görmüyoruz. Libyalılar sorunlarını kendileri halletmelidirler”.

Hatta bu gelişmeler, başından beri bölgedeki halk hareketlerini “ABD projesi” olarak değerlendiren kesimleri, tezlerine kanıt bulduklarını sanmaya sevk etti! ABD Tunus’ta düğmeye basmış ve nihai hedef Libya ve İran’a yönelmişti! “ABD’nin sırf Libya’da ayaklanma başlatabilmek için müttefikleri olan Tunus ve Mısır liderlerini feda ettiği” değerlendirmesine oturan bu tezin mantıki sakatlığı ortada, ancak tez buna rağmen bazı kesimlerde bayrak olmaya devam ediyor!

Biz, bu mantık dışılığı bir kenara bırakıp, kimi kesimlerin ortaya koyduğu, -daha mantıklı olan- şu tezi ince
leyeceğiz: “Tamam ABD, Tunus ve Mısır’da kaybetti ama Libya’da kazanıyor”.

LİBYA’DA KİM KAZANIYOR?
Peki, gerçek bu mudur? Yani Tunus ve Mısır’da kaybeden ABD, Libya’da kazanıyor olabilir mi? Müttefikini savunamayan, kendi kalesini koruyamayan bir ABD, kendisine karşı olan, rakip bir kaleyi zapt edebilir mi?
Gelin bu soruya biz yanıt vermeyelim!

ABD Senatosu, bu soruya yanıt aramak için Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper’i dinledi geçen hafta. Clapper konuşmasında, “Zamanla Kaddafi güçleri zafer kazanan taraf olacaktır… Libyalı isyancılara saygı duyuyorum. Verdikleri savaşı kazanıp kazanmayacaklarını bilmiyorum. Şu an gerçekten ağır bir savaş veriyorlar” dedi.

ABD Savunma İstihbarat Ajansı direktörü General Ronald Burgess, Clapper’a destek vererek, Libya’daki çatışmalarda güçlü olan tarafın “değişmeye başladığını” söyledi. Burgess, “Şu an Libya’da dengelerin eşit olduğu bir noktaya geldik. Ancak avantajın Kaddafi rejiminin yanında olduğu söylenebilir” dedi.

Clapper’in açıklamalarına öfkelenen Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham ise, Obama’nın en üst düzey istihbarat danışmanının görevine son verilmesi çağrısı yaptı. Ulusal Güvenlik Danışmanı Tom Donilon ise Clapper’in sözlerini, Kaddafi’nin sahip olduğu askeri üstünlüğe dayanarak yapılan, “sabit ve tek boyutlu bir değerlendirme” olarak yorumladı. Donilon, Libya’daki durumu “çok boyutlu bakışla” değerlendirmeyi tercih edeceğini belirtti.


Oysa Clapper haklıydı. Kaddafi teker teker isyancıların ele geçirdiği bölgeleri geri alıyordu!
Yani ABD, Tunus ve Mısır’da kaybettiği gibi Libya’da da kazanamıyordu!

BOP EŞBAŞKANLIĞI: BİZ ETKİLENİRİZ!

Halkların ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’ne yanıt vermesi, en başta BOP Eşbaşkanlığı’nı telaşa düşürdü.

İstanbul’da düzenlenen ve Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı “Değişim Liderleri Zirvesi” işte bu telaşı ortaya koydu. Zirvenin en önemli gündem maddesi, işte Büyük Ortadoğu’daki bu değişime karşı ne yapılması gerektiği üzerineydi.
Başbakan Erdoğan, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da değişen dengeler karşısında Türkiye’nin yeni rolünü anlattı: “Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki sorunları da ancak birlikte hareket ederek, ortak çözüm önerilerini ortaklaşa uygulama planına geçirerek çözebiliriz… Bizler, buralarda, değişimi kontrol etmek değil, değişime yardımcı olmak, istikamet tavsiyesinde bulunmakla mükellefiz”.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise daha açık konuştu: “Türkiye bu değişim dalgasının sürükleyici lider ülkesi olmak durumunda. Böyle bir hedefle hareket ediyor. Yoksa bütün bu etrafta, değişim dalgasının olumsuz sonuçlarından en fazla etkilenecek ülkelerden biridir. Eğer aktif bir öncülükle değişim liderliği yürütemezsek, biz bu coğrafyada bu gelişmelerden en olumsuz etkilenen ülke oluruz”.

BOP Eşbaşkanlığı gelişmelerin farkında… Ortadoğu’daki değişime “istikamet” verilemezse, değişime “liderlik” yapılamazsa, değişim en başta BOP Eşbaşkanlığı’nı etkileyecek!
Fark etme sırası, bu gelişmeleri “ABD projesi” olarak gören aydınlarımızda…

Mehmet Ali Güller

bop baskanligi tehlikede diye ulkemde satilacak bisi birakmadi pislik iranlarin yahudilere bu kadar dis bilemeleri ve dik durmalarina hayranim ki demokrasiden nasiblerini humeyni ve tayfasina emanet etmelerine ragmen cesur halk velhasil.
bizim recoya allah boy vermis..gerisini.....vatansevgisi vermemis
Sponsor Reklamlar

__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 16.03.11   #3
"-dost-"
"-dost-" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Sep 2010
Nereden: Mersin
Mesajlar: 290
Rep Puani : 22
Standart Cevap: Dünyanın En Cesaretli Başbakanı Recep Tayip Erdogan


Evet çok cesur başbakanımız var.İki manga sayısı korumayla geziyor.
Sponsor Reklamlar

"-dost-" isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.03.11   #4
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Dünyanın En Cesaretli Başbakanı Recep Tayip Erdogan


Başbakanımız o kadar cesur, o kadar özeleştirel, o kadar duygulu ki... Kendine Allah belanı versin diyen çocuğa dava açıyor, gazeteleri kapatıyor, para uğruna insan hayatını nükleer santrallerle satıyor. işte Başbakanlık budur, işte devlet anlayışı budur.
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.03.11   #5
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Dünyanın En Cesaretli Başbakanı Recep Tayip Erdogan


NÜFUS CÜZDANINDAN İSLAM İBARESİNİ SİLDİRDİ


Bir süre önce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık kimliğinde yazan İslam ibaresinin kaldırılması tartışılmıştı. Bu tartışmaların sonucunu beklemeyen Cemil Gündüz, kimliğinden İslam ibaresini sildirdi."Çanakkale'de balıkçılıkla geçimini sağlayan ve bir huzurevinde kalan 70 yaşındaki 'Komünist Cemil' lakaplı Cemil Gündüz, "Ülkenin büyük kesimi aç. Bizi yönetenler Müslüman ise ben değilim" diyerek nüfus cüzdanındaki 'Din' hanesinde yazan 'İslam' ibaresini sildirdi.
"O arsızların dininden değilim ben" dedi.


Çanakkale'de, bugüne kadar hiç evlenmeyen ve aile bireylerinin de yıllar içinde hayatını kaybetmesiyle tek başına kalan 70 yaşındaki Cemil Gündüz, ilginç protestoya imza attı. Aykırı fikirleri nedeniyle çevresinde 'Komünist Cemil' lakabıyla bilinen, balıkçılıkla geçimini sağlayan ve 'Deniş Acar Huzurevi'nde yatıp kalkan Gündüz, ekonomi politikalarına tepki göstererek, 3 Mart'ta Nüfus İl Müdürlüğü'ne başvurdu.

'BİZİ YÖNETENLER MÜSLÜMAN İSE BEN DEĞİLİM'

Gündüz, nüfus cüzdanındaki din hanesinde yazan 'İslam' ibaresini sildirdi. Hükümeti tek başına protesto ettiğini ve sesini duyurmak istediğini belirten Gündüz, "İslam aleminin peygamberi Hz. Muhammed'in 'Komşusu açken, tok yatan bizden değildir' sözünü herkes bilir. Şu an içinde bulunduğumuz durumu, bu ülke daha önce hiç yaşamadı. Ülkenin büyük bir kısmı aç. Vatandaşı açken bunlar tok yatıyor ve hâlâ 'Ben Müslümanım' diyorlarsa, ben de 'Müslüman değilim' diyorum. Yıllardır böyle dediğim için adım 'Komünist Cemil'e çıktı. Ama olsun, rahatsız değilim. Tüm gerçekler ortada" diye konuştusimdi bu yazinin burda ne isi var demeyin..halk yavas yavas tepkisini veriyor kendilerinde, yani korkunun ecele faydasi yok cesaretse,.evet bakin gariban bir vatandasin bu tepkisi azmidir sizce??.( gönul isterdiki 81 öncesi gencler olsun cesur yurekli gelecek ugruna kendilerini feda edebilen yurekli kitle olsun)
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.03.11   #6
"-dost-"
"-dost-" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Sep 2010
Nereden: Mersin
Mesajlar: 290
Rep Puani : 22
Standart Cevap: Dünyanın En Cesaretli Başbakanı Recep Tayip Erdogan


Ne varsa eskilerde var.Helal olsun adama.Kimsenin yapamadığını yapmış.
Sponsor Reklamlar

"-dost-" isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.03.11   #7
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Dünyanın En Cesaretli Başbakanı Recep Tayip Erdogan


Önemli olan eski yeni olması değil önemli olan kavgayı yaşaması ve yaşatacak kadar onurlu olması
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.03.11   #8
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Dünyanın En Cesaretli Başbakanı Recep Tayip Erdogan


« »
Savcılığın talebine ABD'den ret‘

IP’sini verin yakalayalım’a ABD’den ders gibi cevap

Karadeniz Teknik Üniversitesi Kanuni Kampusu’nde geçen yılın sonlarına doğru Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yüz portresi üzerine domuz resmi yerleştirilmiş karikatürler bulundu. Kampusun çeşitli yerlerine atılmış halde bulunan karikatürlerin üzerinde yer alan ‘gmail’ uzantılı elektronik posta adreslerinin sahibini bulmak için savcılık harekete geçti.

Trabzon Cumhuriyet Savcısı Ömer Gündoğdu, hakaret içeren karikatürün kimler tarafından hazırlandığının tespiti için Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne yazı gönderdi. Yazıda, el ilanları üzerindeki e-posta adreslerinin IP numaralarının belirlenmesi için ABD Adalet Bakanlığı’ndan yardım isteminde bulunulmasını istedi. Savcılığın gönderdiği yazıda, şöyle denildi:

Katkıda bulunun
“Açık bilgileri tespit edilemeyen faili meçhul şüpheli ya da şüphelilerce hazırlanan ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Kampusu içerisinde ele geçirilen, arka fonunda Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yüz portresinin, hakaret içeren karikatürün resmedilip üzerinde posta adresi yazılı kağıt parçaları ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma yapılmaktadır.

Şüpheli ya da şüphelilerin tespiti için suçun konusu olan kağıt parçalarının üzerinde yazılı e-posta adresini kullananların IP numaralarının tespiti gerekmektedir. ‘Türkiye Cumhuriyeti ile Amerika Birleşik Devletleri arasında akdedilmiş olan ‘Ceza İşlerinde Karşılıklı Adli Yardımlaşma Antlaşması’ hükümlerine uygun olarak istenilen hususların yerine getirilmesiyle hızlı yargılama sürecine girilecek ve adaletin yerine getirilmesine katkıda bulunulacaktır.”

‘Talebiniz anayasamıza aykırı’
ABD Adalet Bakanlığı, Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdiği yazıda, yardım talebini geri çevirdi. Yazıda, Başbakan Erdoğan’a hakaret içeren karikatürü çizmekten sorumlu kişi veya kişileri belirlemek için Google’dan IP ve giriş bilgilerin istendiği hatırlatılırken şöyle denildi, “Bu yardım talebini yerine getiremeyeceğimizi bildirmekten üzüntü duymaktayız. Çünkü hakaret soruşturmasına temel alınan bu talep ABD Anayasası tarafından korunan ve asli haklar kabul edilen konuşma özgürlüğü ilkelerini töhmet altında bırakmaktadır.

Anayasamızda konuşma özgürlüğünün korunmasına dair kısıtlamalar vardır. Örneğin konuşmanın yakın şiddeti kışkırtması gibi. Bu olayda söz konusu konuşmanın konuşma özgürlüğünün Anayasal korunması altında olduğu, bu korumaların Karşılıklı Adli Yardım Antlaşması’nın 22. maddesi altında asli hak oldukları ve bu talebin yerine getirilmesinin bu asli hakları ihlal edeceği sonucuna varmak durumundayız. Bu konuda size istediğiniz delili sağlayamama durumunda olmamıza rağmen, güçlü ikili ilişkilerimiz diğer taleplerin başarılı bir şekilde yerine getirilmesinde iyiye işarettir.”


eeee her horoz kendi cöplugunde öter senin kasimpasaligin ancak koyun halkina sökuyormus bunuda anla demi receb bey
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.03.11   #9
"-dost-"
"-dost-" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Sep 2010
Nereden: Mersin
Mesajlar: 290
Rep Puani : 22
Standart Cevap: Dünyanın En Cesaretli Başbakanı Recep Tayip Erdogan


Hukuk tüm insanlığın vazgeçemiyeceği en büyük kazanımdır.Keşke bizim ülkemizde hukuk tam anlamıyla işletilse.İnsan hakları korunabilse.
Sponsor Reklamlar

cangibi62 bunu beğendi.
"-dost-" isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 02.04.11   #10
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Dünyanın En Cesaretli Başbakanı Recep Tayip Erdogan


'Okyanus ötesinde teslimiyetçi'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ı eleştirirken, ''Ortadoğu’da sultan, Türkiye’de padişah, okyanus ötesinde de teslimiyetçi'' dedi

MHP Genel Başkanı Bahçeli, seçim çalışmaları için geldiği Afyonkarahisar’da, ilçe ziyaretlerine Emirdağ’dan başladı. Erdoğan ve hükümeti ’sadaka ekonomisi’ uygulamakla suçlayan Bahçeli, şöyle konuştu:

İFLAS ETMİŞTİR: Bugünkü iktidarın uyguladığı ekonomik politika iflas etmiştir. Peki bu ekonomik politikadan yararlanan olmamış mıdır? Bol miktarda yararlanan var. Bugünkü ekonomik politika, gelir dağılımının paylaşılmasında rant ekonomisini, oy avcılığında ise sadaka ekonomisini ortaya çıkarmıştır. Bugün AKP yönetiminin ve yandaşlarının varlıklarının üzerine varlık katılırken, öbür tarafta yoksulluk artmış, yoksulluk siyaseten istismar edilerek insanlarımızın hür iradesi sömürülmeye başlanmıştır.

YÜCE DİVAN’A GİDECEKLER: Diyorlar ki, ’nasıl olsa bu devleti biz yönetiyoruz, öyleyse istediğimiz şekilde milleti aldatır kandırır, oyunu alır, Ortadoğu’da sultan, Türkiye’de padişah, okyanus ötesinde de teslimiyetçi politikalar uygularız.’ Buna bir ’dur’ demek lazım.

Buna ’dur’ demenin yolu 12 Haziran’dır. Bu iktidar tükenmiştir. Bu iktidar yıpranmıştır. Bu iktidar yorulmuştur. Bu iktidar geçimini devletin ve milletin sırtına yüklemiştir. Bu iktidara oy verenler yoksul, iktidarı yönetenler varlık sahibidir. Bir at arabası yokken, şimdi sıra sıra araba ve villa sahibi oldular. Bunlar iktidardan düştüğü gün gidecekleri yer sadece villaları olmayacak. Haksız kazançla elde ettikleri serveti yiyemeyecekler. Nereye gidecekler, mutlaka adalete ve Yüce Divan’a gidecekler. Bunların ceplerine kalmayacak.


hani yigidi öldur ama hakkini yeme..misali recebi baya iyi tanimlamis...kendince abd amcalarina canakyalamak icin tabiki herseye YES SIR diyecek....ne mal olursa olsun nede olsa kendi tuzu gereginden fazla kuru...namert
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Tayyip Erdoğan Kimin Başbakanı? Seyhlerli Alevi Araştırmaları 2 01.08.11 22:42
Tayip Erdogan ve Kilictaroglu :) Alevi Komik Resimler 0 28.12.10 22:02
Tayip ile Zübük benzerligi Alevi Komik Videolar 1 13.10.10 07:24
Başbakanı eleştirdiği için çuval geçirip dövdüler işkence ettiler omergul Pir Yolu Haber Merkezi 0 10.09.09 10:57
Tayip ve Atatürk ayyil Komik Yazılar & Bektaşi Fıkraları 0 08.09.09 20:46
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2