Sponsor Reklamlar


 
Seçenekler
Alt 30.01.10   #1
yozgatli yigit
Avatar mevcut degil.
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jan 2010
Yaş: 57
Mesajlar: 30
Rep Puani : 10
Standart CHP'nin yerini alacak olan Parti nihayet kuruluyor...
TÜRKİYE DEĞİŞİM HAREKETİ - MUSTAFA SARIGÜL'ÜN
TÜRK SİYASETİNDE ÖNLENEMEZ YÜKSELİŞİ

En güvenilir ve en dürüst Lider olarak anketlerde Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra Mustafa Gül seçilmiş ve kendisi çok iddialı şekilde politik sahnesinde yerini alacaktır. Kuyumucu Köyü olarak onu desteklememiz bize en yakışır davranış olacağından herkesi dürüst ve alevi kanına eli bulaşmamışları desteklemek insanlık adına bizim yapmamız gereken bir görevdir.1936-1938 yılları arasında yapılan Türkiye tarihinin kara lekesi olan Dersim Katliamı yani Alevi katliamı'nı meşru haklı ve doğru yapılmış bir olay olarak gören ve savunan CHP'li Kemal Alemdaroğlu, Deniz Baykal, Onur Öymeni başta olmak üzere tüm yöneticileri Lanetliyoruz hatta onlara oy verenlerede Lanet olsun diyoruz ve yüzlerine tükürüyoruz. Mazlum milletimize çoluk çocuk demeyip katliam yapanları ve bu katliamı savunanları asla unutmayacağız, dolaysıyla CHP yerine bu yeni oluşumu destekliyoruz.
Tamda şimdi değişim zamanı.
http://www.degisimhareketi.org/default.asp
http://www.mustafasarigul.com/yeni/sarigul/default.aspx

CHP'den istifa ettikten sonra DSP'den Şişli Belediye Başkanı olan ve Türkiye Değişim Hareketiyle solda yeni bir kutup oluşturan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Ajans5.com'a konuştu...

Pazar günü Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kalesi olarak nitelendirilen İzmir'de yoğun bir katılımla ilk mitingini yapan Mustafa Sarıgül yeni hareketiyle ilgili Ajans5.com’a çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
Genel Yayın Yönetmenimiz Selim Akduman’ın sorularını yanıtlayan Sarıgül ‘İnançlar Allah’a ulaşmanın yoludur. İktidara ulaşma yolu olarak kullanılmamalı ve siyasete alet edilmemelidir.’diyerek mesaj gönderdi.

İşte Sarıgül’le gerçekleştirilen röportaj:

Barış, özgürlük, insan haklarından yana demişsiniz. Size göre Türkiye’de özgürlük ve insan hakları yok mu? Neden?

Öncelikle şunu belirtmek isterim; bir siyasi hareketin, partinin, hatta bir yurttaşın barışı, özgürlüğü, insan haklarını savunması için, o ülkede tüm bunların bulunmaması gerekmiyor. Bunlar evrensel değerler ve evrensel hukuk ilkeleridir. Biz de bu değerleri savunuyoruz ve temel ilkelerimizdir diyoruz; çünkü sosyal demokrat eksenli, ama bayrak ve hudut birliğini savunan en geniş yelpazeyi kucaklamak isteyen bir siyasi hareketiz. Bu değerleri savunmak ve var olanları en üst seviyeye yükseltmek, korumak, bunların ihlal edilmemesi için duyarlı olmak en başta bizim ve tüm yurttaşların görevidir diye düşünüyorum.

Hareketimiz; Emekten, varlıktan, bereketten yana diyorsunuz. Türkiye’de emekçi ile varlıkçıları nasıl değerlendiriyorsunuz.

Bizim anlayışımıza göre emek en yüce değerdir. Bu nedenle, emek sömürüsüne karşıyız, emeğin her zaman hak ettiği değeri bulmasını savunuyoruz. “Ben değil biz” diyoruz; bu emeği ve alın terini savunmaktır. Bizim mücadelemiz emeğin ve alın terinin mücadelesidir. Ülkemizde tüm emekçilerin, çalışanların, işçinin, memurun, çiftçinin, emeklinin yaşam standardının daha yükselmesi, tüm yurttaşlarımızın yoksulluk sınırının üzerinde yaşaması için mücadele ediyoruz.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'le gerçekleştirdiğimiz röportajda söz dönüp dolaşıp Başörtüsü meselesine geldi. Özgürlükten ve emeğe saygıdan yana olduklarını söyleyen Sarıgül'e adeta kangrene dönüşmüş bir sorun gibi Türkiye'nin önünde duran Başörtüsü Yasağı meselesini sorduk... İşte Sarıgül'ün Başörtüsü Meselesine bakış açısı....

Başı açık da bizim, başı kapalı da bizim diyorsunuz. Başı kapalılara nasıl özgürlükler vaadediyorsunuz? Okullarda ve kurumlarda özgür olacaklar mı?

Bakın size şunu söyleyeyim; biz her yerde şunu söylüyoruz; başı açık olan da işsiz, başı kapalı olan da. Başı açık olan da aç, başı kapalı olan da. Yani işsizlik, açlık başı açık ya da kapalı ayrımı yapmıyor. Halkın gündeminde bunlar yok; halkın gündeminde ekonomi var, işsizlik var, geçim derdi var. Bu sorunu bugüne kadar Türkiye’deki siyasetçiler bir siyaset ve oy malzemesi olarak kullanmak yerine, bu mantıkla baksalardı herhalde bu hale gelmezdi. Sokağa çıkın ve insanlara sorun; en temel beş sorununuz nedir diye; size ekonomi, işsizlik, yoksulluk, terör, can güvenliği, gelecek kaygısı diyeceklerdir. Özgürlüğe gelince; Türkiye Değişim Hareketi özgürlükçü, haktan, hukuktan, adalet duygusundan yana bir harekettir. Sorduğunuz soruların da, diğer konuların da reçeteleri, çözümleri mevcuttur. İktidar olduğumuzda bunların hepsini uygulamaya koyacağız.

Yine farklı sayılacak söylemleriniz arasında ‘İnsanlara saygılı laikliği savunacağız.’ Var. Bu konuda seçmeninize neler taahhüt ediyorsunuz?

İnançlar Allah’a ulaşmanın yoludur. İktidara ulaşma yolu olarak kullanılmamalı ve siyasete alet edilmemelidir. Söylediğimiz çok açık; laiklik devletin temel kriterlerinden birisidir diyoruz; bunun yanında hangi din ve inançtan olursa olsun, herkes inancını, ibadetini özgürce yaşayacak, herkes kendisi gibi düşünmeyenlere saygılı olacak diyoruz. İnançlarla laiklik birlikte var olamayacak kavramlar değildir.

Sosyal Demokrat kökenli parti olduğunuzu söylerken ne kastediyorsunuz?

Bunu biraz önce açıkladığımı düşünüyorum. Evrensel hukuk ilkelerini benimsemiş, temel insan hak ve özgürlüklerini benimsemiş, inançlara saygılı, laikliğe bağlı, bayrağına, toprağına bağlı, bayrak ve hudut birliğini savunan, emekten yana, din, dil, ırk, kültür, siyasi düşünce farkı gözetmeyen bir anlayıştan söz ediyorum. Dar anlamda bir sosyal demokrasi değil, daha geniş ve kucaklayıcı bir anlayış.

Önceliğimiz iş ve aş olacaktır derken projeleriniz nelerdir?

Kalkınma projelerimiz var. İşsizliği ortadan kaldırmak, istihdamı sağlamak, üretim ve ihracatı artırarak kendi kendine yeten bir Türkiye yaratmak için projelerimiz var. Şimdi partileşme sürecindeyiz, biliyorsunuz. Projeleri sırası geldikçe, zamanı geldikçe açıklayacağız.

Seçimlerde başbakan olmazsam bırakırım diyorsunuz. Diyelim ki seçimi kazanamadınız bırakacak mısınız? Bırakmazsanız ne olacak?

O zaman gelince bu soruyu tekrar yöneltirsiniz.

Bugüne kadar geldiğimiz yol farklıydı Şimdi tamamen farklı yola çıkıyorum diyorsunuz?

Yerel yönetimlerde, dar anlamda yerelde uyguladığımız projeleri ve Şişli modelini bundan sonda daha geniş anlamda, tüm Türkiye için uygulamak istediğimi belirtiyorum.

Önce milletvekili oldunuz, sonra belediye başkanı. Birkaç parti değiştirdiniz, neden? Bu değişikler güven sarsmadı mı? Bundan sonra başka bir değişiklik olmayacağını nasıl garanti ediyorsunuz?

Bunların hiçbiri kulvar değişikliği değildir. Sosyal demokrat kulvardaki siyasi partiler arasında yaşanmış değişikliklerdir. Güven sarsıntısı olup olmadığına siz karar verin. Şişli halkı üç dönemdir bize rekor oyla görev veriyor, oy oranımız her geçen gün yükseliyor. Demek ki güven sarsıntısı olmamış. Çizginizden, ilkelerinizden, tutarlılığınızdan taviz verirseniz, ilkeleriniz olmazsa, yani ilkesel gelgitler yaşarsanız, işte o zaman güven sarsılır.

Yeni parti çalışmaları ve seçimlerde mali gücü nereden bulacaksınız?

Siyasi parti, bir örgütsel bütünlüktür. Biz siyaset yapmaya yeni karar vermedik. 35 yıldır siyasetin içindeyim. Türkiye’nin 81 ilinde siyasi arkadaşlarımız, gönüllülerimiz var, halk desteğimiz var. Siyaset para ile yapılsa, ülkenin en zengini başbakan olur. Bizim hareketimiz imece usulü çalışıyor; her il ve ilçe kendi dayanışması ile ayakta kalıyor. Bir yerden taşıma su ile değirmen döndürmüyoruz. Bir ilde miting yaptığınızda 40 bin kişi katılıyorsa, bu insanlar parayla oraya gelmez, sevgi varsa, inanç varsa gelirler. Biz de bu anlayışla çalışıyoruz.

Önümüzdeki seçimler için iktidar hedefliyorsunuz, diğer partiler için tahminleriniz nedir?

Seçimlere daha bir hayli zaman var; şimdi tahmin yürütmek doğru olmaz. Biz ancak kendi adımıza konuşuruz.

Yeni bir sol parti daha kuruluyor, Ufuk Uraz, Ecevit de bir parti kuruyor, DSP de var CHP de. Solun oylarını nasıl toplayacaksınız?

Biz yalnızca solun oylarına talip değiliz. Sosyal demokrat oylar başta olmak üzere, her siyasi görüşten, daha geniş bir yelpazenin oylarını hedefliyoruz. Birçok parti kurulabilir, zaten birçok parti de var; önemli olan tabela partisi olmak değil, halkın içinde köklerinizin olması.

Türkiye’nin problemlerini sıralamak gerekirse siz nasıl bir sıralama yaparsınız?

Yoksulluk ve işsizlik, sağlık, eğitim, üretim ve istihdam, terör ve güvenlik.
Türkiye’de yaşayan en güçlü lider olarak kimi görüyorsunuz? Bir sıralama yapmanız gerekirse bu listede kimler olur?

Böyle bir sıralama yapmayı şuan için doğru bulmuyorum…

Efendim bu yoğun programınızda vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz…

Bende sizlere ve tüm Ajans5.com okurlarına teşekkür ederken, çalışmalarınızda kolaylıklar ve mutlu yarınlar diliyorum...
Sponsor Reklamlar

yozgatli yigit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 30.01.10   #2
yozgatli yigit
Avatar mevcut degil.
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jan 2010
Yaş: 57
Mesajlar: 30
Rep Puani : 10
Standart Cevap: CHP'nin yerini alacak olan Parti nihayet kuruluyor...17 Ocak 2010 Pazar


Sarıgül'den Gövde Gösterisi


Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri Mustafa Sarıgül,
İzmir'de ışığı gördüklerini söyledi.

Buradan Türkiye'nin her tarafına 'Bismillah' diyerek yürüyeceklerini anlatan Sarıgül, kendisiyle birlikte yola çıkanların, ev ev gezerek hareketi anlatmalarını istedi. Mutlu bir yola çıktıklarını belirten Sarıgül, "İlkbahara kadar hareketiz, sonra bereket olup Ankara yağacağız." dedi.

TDH, 'İktidar Yolunda İzmir Buluşması' adı altında İzmir'de yaptığı mitinge yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Partileşme yolunda çalışan hareketin lideri Mustafa Sarıgül, miting için geldiği İzmir'de Adnan Menderes Havalimanı'nda kalabalık tarafından karşılandı.

Uzun bir konvoyla buradan yola çıkan Sarıgül, mitingin yapılacağı Bornova Meydanı'na geldi. Konvoydaki araçların plakaları sarı zemin üzerine siyah renkle 'Sarıgül' yazılı kartonla kapatıldı. Mitingde 'Baykal gitme vaktin geldi' pankartı dikkat çekti. Sarıgül, CHP eski Genel Başkanı Hikmet Çetin, CHP eski milletvekili Muharrem Sarıkaya ve ANAP eski milletvekili Yüksel Yalova'yı İzmir'de tanıttı.

Sarıgül, yaptığı konuşmada, tıkanan siyaseti açacaklarını kaydetti. İzmir'den önce Türkiye'nin birçok noktasında vatandaşlarla buluştuğunu belirten Sarıgül, İzmir'de gördüğü manzaranın başka olduğunu vurguladı. Sarıgül, "İzmir'de bu muhteşem manzarayı gördükten sonra umutlu ol Türkiye, Türkiye Değişim Hareketi geliyor." diye konuştu.

Değişimin, kardeşliğin tek partisinin kendileri olacağını ifade eden Mustafa Sarıgül, halkla birlikte Ankara'ya yürüyeceklerini kaydetti. Mitinge katılanlara, "Buradan soruyorum sevgili İzmirliler, Türkiye değişim hareketine vize veriyor musunuz ? Bismillah diyerek vize veriyor musunuz?" diye seslendi.

Türkiye'nin yorgun bir iktidar, dermansız bir muhalefete mahkum kalmasına izin vermeyeceklerini belirten Sargül, özgürlük ve demokrasi için hedeflerinin iktidar olmak olduğunu vurguladı. İzmir'den Türkiye'nin her tarafına 'Bismillah' diyerek yürüyeceklerini anlatan Mustafa Sarıgül, "İzmir'e bakıyorum, İzmirliler mutlu değil. Çünkü, İzmirliler hak ettiği değeri alamıyor. Yerel yönetimler de hak ettiği hizmeti alamıyor. Ankara da yeteri kadar temsil edilemiyor. Yerel iktidarı genel iktidara taşımak için hareket ediyoruz." şeklinde konuştu.
Ankara'dakilerin karşılıklı atışmalarla günlerini gün etmeye çalıştığını söyleyen Sargül, şöyle konuştu: "Buradan Ankara'dakilere sesleniyorum. Halkımızı oy için birbirine düşürmeyin. İnançlar üzerinden oy avcılığı yapmayın. Oy uğruna Atatürkümüzün üzerinden de elinizi çekiniz."

Sarıgül, Türkiye Cumhuriyeti'ni 'Bismillah' diyerek yeni baştan halkla birlikte inşa edeceklerini ifade etti. TDH'nin yolunun yüreksizleri, tembellerin değil cesurların, mertlerin, delikanlıların yolu olduğunu kaydeden Sarıgül, toplumun çıkarlarını her zaman ön planda tutacaklarını aktardı. Sarıgül, "Bundan sonra üzerlerinize karabulutlar gelecek. Bazılarının öfkeleri artacak. Dün gece üzerimize geldikleri gibi yine üzerimize gelecekler. Birbirimize sıkı sıkıya sarılacağız." dedi.

Sarıgül, TDH'nin değişmez ilkelerinden birinin de inanç ve siyaset ayrımı yapmamak olduğunu belertti. TDH iktidarında şefkatli devlet olacağını söyleyen Sarıgül, devletin kurumları arasında ayrımın kesinlikle olmayacağına dikkat çekti. Siyaseti demokratik hale getireceklerini anlatan Sarıgül, partilerinde lidere bağlı bir siyaset olmayacağını, siyaseti halkla birlikte yapacaklarını vurguladı. Sarıgül, partilerinde gece yarısı darbeleri olmayacağını dile getirdi.

Partide kadınlara yüzde 30 kontenjan ayırdıklarını söyleyen Sarıgül, şunları söyledi: "Dağa taşa çare yazıyorsunuz bunu boşa çıkarmayacağım. Vakit geldi, zaman tamam. Tünelin ucunda ışık göründü. Ankara'ya ne zaman gideceksin diye soruyorlar. Bazı hasetler münafıklar da soruyor. Bende diyorum ki TDH Ankara tabela asmaya gitmez. Ben siyasetin demokratik olmasını istiyorum. Onlar, İçişleri Bakanlığı'na dilekçe vererek Ankara'ya gittiler. Biz ilçe ilçe gezerek Ankara'ya gidiyoruz. Ankara tabela takmaya gitmeyiz. İktidara yürümeye gidiyoruz. TDH seçime hazırdır. Son hazırlıkları yapıyoruz. En uygun zamanda Ankara gideceğiz. Programı hazırdır. Ankara'ya şikayet etmeye değil, karalamaya değil çare bulmaya gideceğiz."

"İZMİR TDH'NİN KALESİ OLACAK"

Türkiye Değişim Hareketi Ege Bölge Sorumlusu Hüseyin Aslan da kürsüde yaptığı konuşmada, CHP'ye göndermede bulunarak, İzmir'in TDH'nin kalesi olacağını savundu. Aslan, "Biz, bu sefer inadına İzmir diyoruz. İzmir TDH'nin kalesi olacaktır." dedi.

İzmir'den atılan iktidar fişeğinin dalga dalga bütün Türkiye'ye yayılacağını savunan Aslan, "İzmir, sadece özgürlüklerin yaşam alanı ve demokrasinin simgesi değil; aynı zamanda değişim ihtiyacının sözcüsü, Türkiye Değişim Hareketi'nin de kalesi olduğunu kanıtlamıştır." diye konuştu.
Sponsor Reklamlar

yozgatli yigit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Altan Tan'dan AK Parti'ye Ağır Tehdit miSbon Siyaset/Politika Tartışma Mekanı 2 26.06.11 23:58
AK Parti milletvekili aday listesi Alevi Seçimler 2 12.04.11 12:31
Ak parti ye oy vermeyen şerefsizdir Alevi Siyaset/Politika Tartışma Mekanı 21 19.03.11 14:56
bugün kupayı kim alacak F B ,, T S sert ismail Fenerbahçe 4 06.05.10 08:47
Chp'nin yeni parti programında şok! omergul Pir Yolu Haber Merkezi 0 15.09.09 16:47
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2