Sponsor Reklamlar

5 yıl önce ölmüş sanık yargılanıyor

Alevi'lik Tarihinde Üzücü Olaylar Katagorisinde ve  Sivas Şehitleri Forumunda Bulunan  5 yıl önce ölmüş sanık yargılanıyor Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç12Beğeni
  • 2 gönderen Tasarımcı
  • 2 gönderen Alevi
  • 2 gönderen DevrimChe
  • 3 gönderen pirdesur
  • 1 gönderen Pir Mehmet
  • 1 gönderen cangibi62
  • 1 gönderen pirdesur

Seçenekler
Alt 23.02.11   #1
Tasarımcı
Yeni Üye
Üye
Nereden: Almanya - Ingolstadt
Rep Puani : 10
Standart 5 yıl önce ölmüş sanık yargılanıyor

SİVAS’TA 2 Temmuz 1993’te Madımak Oteli’nin yakılması ve 37 kişinin öldürülmesine ilişkin ana davadan dosyaları ayrılan 7 firari sanığın yargılandığı davanın duruşması dün Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Mahkeme Başkanı Kadir Kayan, 7 sanık arasında yer alan ve tutuksuz yargılanan Yılmaz Bağ’ın 2006’da öldüğüne dair nüfus kayıt örneğinin mahkemeye ulaştığını açıkladı. Terörle Mücadele Şubesi tarafından 15 Aralık 2010’da hazırlanan nüfus kayıt örneğine göre Yılmaz Bağ’ın doğum tarihi 16 Aralık 1970 Sivas görünüyor. Ayrıca Bağ’ın din hanesine “bilinmeyen” yazılı iken evlenme tarihi 16 Temmuz 1993 olarak belirtiliyor. Yani sanık Bağ’ın, Sivas katliamının yaşandığı 2 Temmuz 1993’ten 14 gün sonra evlenmiş. Dünkü duruşma sonunda mahkeme, esas hakkındaki görüşlerini hazırlamak üzere dosyanın iddia makamına verilmesini kararlaştırarak duruşmayı erteledi.

Duruşma sonrasında Sivas olaylarında yakınlarını kaybeden aileler adına yapılan basın açıklamasında, sanıkların devlet tarafından korunduğu iddia edilerek “Aranan sanıklarından bazıları askerlik hizmetini yapmış bazıları belediye başkanlarından devlet memurluklarında kadrolu olarak işe girmiş çalışmışlardır. Devlet Sivas’ın katillerini gözlerimizin önüne beslemiştir” denildi. Sivas katliamı sanıklarından İhsan Çakmak’ın arandığı dönemde 2007 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştığı, Amasya’da asker olarak görev yaptığı ve 2000 yılında ise ehliyet aldığı ortaya çıkmıştı.
Sponsor Reklamlar

DevrimChe ve ^çirkin^-^kral^ bunu beğendiler.
Tasarımcı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.02.11   #2
^çirkin^-^kral^
^çirkin^-^kral^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: Ankara
Standart Cevap: 5 yıl önce ölmüş sanık yargılanıyor

Türkiye nereye gidiyor ya ? Bizde içinde gidiyoruz tabiki ama nereye gidiyoruz onu çözemedik sanırım. Yada ben çözemedim.
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.02.11   #3
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

akillari sira is yapiyorlar, yargi ve hukuka olan inancim sifir..
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ ve miSbon bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.02.11   #4
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia

Sasirmamak lazim bizlerin katilleri veya herhangi bir katliamin iskencenin kahramanlari devlet bunyesinden cikiyor cikmasada onlar tarafindan korunmaya aliniyor...
Elbet gun gelecek devran donecek...
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ ve miSbon bunu beğendiler.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 04.06.11   #5
pirdesur
pirdesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Rep Puani : 20

Yahu Sivas ta yaşıyan yokmu ben 3 aydır Sivastayım adamlar müze olsun yine yakacaz diyor. Siz yargıdan adaletten bahsediyorsunuz. Biz bu zihniyetsiz gerici mahlukları nasıl adam ederiz onu düşünelim,
Sponsor Reklamlar

cangibi62, miSbon ve sivasolayları bunu beğendiler.
pirdesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 04.06.11   #6
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

pirdesur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yahu Sivas ta yaşıyan yokmu ben 3 aydır Sivastayım adamlar müze olsun yine yakacaz diyor. Siz yargıdan adaletten bahsediyorsunuz. Biz bu zihniyetsiz gerici mahlukları nasıl adam ederiz onu düşünelim,

Merak etme, artık iş o rakteye geldi mi adam olmazlar, bence bize düşen Madımak'a sahip çıkmaktır.
Sponsor Reklamlar

miSbon bunu beğendi.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.06.11   #7
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30

kesinlikle yakarlar--nede olsa küflu zihniyet mecliste , adam hitleri aratmiyor...mitinglerde biliyorsunuz kilicdaroglu alevi diyerek halki ( zir cahil kitle) ye yuhlatiyor...eeee adaletin terazisi bu kadar bozulmussa adamlar tabiki curret ederler heleki son uyduruk demecler medyaya yansimaarda daniskasi...

SAVCILAR KİMLERİ AKLAMA NİYETİNDE

30.05.2011 tarihli Sabah ve Star Gazetelerinin iddiasına göre, Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı; “iki yıl çalıştıktan sonra, Sivas/Madımak Katliamında, 4 PKK’lı ve İşçi Partisinin ortak rolü olduğunu tespit etmiş!”

Haberi, 01.06.2011 tarihinde Odatv’de çıkan yazıyla eleştirmiş ve sormuştum:

“Nasıl bir rol?”

Rollerini (?) yerine getirdikten sonra nasıl kaçmışlar; kaçmalarına kimler/neden göz yummuş; göz yuman kamu görevlilerine hangi yasal işlem yapılmış?

Şöyle anladım: “tanık gizli; sorumlular gizli; şüpheliler de ölmüş!” Eee; bağışlayın ama Özel Savcılığın sızdırdığı belgenin mesajı da şaka gibi değil mi: “Komşu komşu hu, hu; inek nerde, dağa kaçtı; dağ nerede, yandı bitti kül oldu!”

“Alevi ve Sünni kesime yönelik çapraz eylemleri organize eden PKK’lılar,” bu katliamı Sivas’ın merkezinde nasıl organize etmiş, onbinlerce insanı nereden getirmiş, nasıl yapmışlar?

Yani, yani şu: şeriat düzeni isteyenlerin, katliama göz yumanların, katilleri koruyanların, Madımak Oteli önüne mevzilenip, katliamı gerçekleştirinceye değin oradan ayrılmayan şeriatçı güruhun/örgütlerin suçu yokmuş!.. Benzin getiren, paçavrayı benzine bulayıp tutuşturan, çerçevelere tırmanıp içeriye atan, yangını söndürmeye gelen itfaiyenin önüne yatıp mani olan, Aziz Nesin’i itfaiye merdivenlerinden aşağı atan, linç etmeye kalkan, tempo tutan, slogan atan, Temel Karamollaoğlu, Rafet Erçakmak…

Ve…

Valinin “dağıtın” emrini dinlemeyen polis, “bana ne” deyip giden asker… Kolluk güçlerinin elini kolunu bağlayan KANLI İRADE, katliamın sütre gerisi sorumluları olan Demirel, Çiller, Doğan Güreş, Mehmet Gazioğlu, Mehmet Ağar, Ahmet Karabilgin, Tuğgeneral Ahmet Yücekök, Doğukan Öner… Hepsi, hepsi suçsuzmuş…

Yazıdan çıkan sonuç öyle…

Peki ya kim suçlu? “ 4 PKK’lı, İşçi Partililer, Sivas’a giden bizler ve yakılarak öldürülenler!..”

ÖZEL YETKİLİ SAVCILIK “NEYİ” NEDEN GÖRMÜYOR?

Yanılmıyorsam geçen Mart ayıydı. Bir emniyet amiri ve bir komiser, “bilgimize başvurmak” üzere Erzurum’dan gelmiş, Sivas katliamına dair sorular sormuşlardı. “Katliamın arkasındaki gerçeği bulsanız bile görmek istemezsiniz. Zira o gerçeği ararsanız, karşınızda; devlete, yürütmeye ve yargıya hükmeden muktedirleri bulursunuz” demiştim. Dediğim gibi dosyayı açtılar ve muhtemelen açtıklarına pişman oldular. Çünkü katillerin zihniyeti de partileri de belli… ve seçmen şimdi çok önemli…

Öyleyse “bir şey yapmalı!” Bir gizli tanık bul, ölüleri suçlu göster; ölüler konuşmaz!
Liberal maskeli beslemeler, bir önceki yazıma karşın görüyorum ki, ellerindeki medya gücüyle, yalanlarını sürdürmeye ve kamuyu yanıltmaya devam ediyorlar. Şimdi; Sabah, Star, Zaman, Taraf Gazetesi zihniyetinde olan ve hükümeti her koşulda kayıtsız-şartsız destekleyen yazılı-görsel medyanın kamuoyunu yanıltmayı ısrarla sürdürmesi karşısında aşağıdaki aleni itirafı-belgeyi koymak durumunda kaldım.

İşbu belgeyi, tarafsız-bağımsız yargımıza; cumhuriyetimizi ve cumhuriyet değerlerimizi korumakla mükellef olan ve bu mükellefiyetleri “hukuk adamı” nosyonuyla tescil edilmiş olan savcılarımıza, özellikle de Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığımızın bilgilerine;

gereğini yapmak üzere arz ederim.

Katliamı sahiplenen, onaylayan ve üslenen İBDA-C isimli şeriatçı örgütün, “Taraf” isimli dergisinin 1993 Ağustos (30. Sayı) sayısının 6. Sayfası:

“Geçen ay (Temmuz 1993) çok hareketli ve bereketli geçti. 70 yıllık Cumhuriyet tarihinin en büyük direnişlerinden biri 2 Temmuz’da Sivas’ta yaşandı…

Sivas’ta insanlarımız, yargılama ve cezalandırma hakkını kullanmıştır. Yargılama ve cezalandırma hakkı ancak Müslümanlarındır; bunun lamı cimi yok. ‘Yasadışı’ TC’nin hiçbir hakkı yoktur…

İslam’ın önüne çıkanların tepelenmesi çok normaldir. Fakat bu topraklarda yaşayan Müslümanların asıl hedefi TC’nin ta kendisidir; bu asla unutulmamalıdır.

2 Temmuz’daki Şanlı Sivas Kıyamından sonra İBDA Cepheleri taarruzlarına devam ettiler. İstanbul’da Çeliktepe, Gültepe, Sanayi Mahallesi taarruzları, Yalova çıkartması, Konya taarruzu ve diğerleri…

Yurdun her yanı alev alev… Alevler TC’yi yıkıp, kül edeceğe benziyor. Alevlerin bize tedaisi, azgınlık ve kokuşmuşluğun sembolü Pompei Şehrinin, yanardağın altında kalarak tamamen yanması. TC, Pompei’nin son günlerindeki gibi…”

SOMUT İLİŞKİ

Sanıklardan Cafer Tayyar Soykök, Orhan Demir, Ali Kurt, Erol Sarıkaya, İlhami Çalışkan, Muhsin Erbaş, Tufan Caymaz, Süleyman Kurşun ve Ahmet Onar’ın “Tüm Sivaslı Tutuklular” adına Afyon Cezaevi’nden bu örgüte gönderdikleri mesaj, adı geçen Derginin 33. sayısının 18. sayfasında yayınlanmıştır. 20 ve 21. sayfalarda, Dergi yöneticilerinin 4 Ekim 1993 tarihinde Afyon cezaevine giderek, “Sivas Gazileri” ve “Şanlı Sivas Kıyamı Sanıkları” olarak nitelendirilen Tufan Caymaz, Yalçın Kepenek, Ali Kurt, Cafer Tayyar Soykök ve Zafer Yelok ile görüştükleri kaydedilmiştir. Adı geçen sanıkların, Taraf dergisinin takipçisi ve destekçileri olduğu belirtilmiştir.

İşbu belge, müdahil avukatları tarafından, 1994 yılında dilekçe ekinde mahkeme heyetine sunulmuş ve dosyaya konulmuştur. “Özel” DGM Savcısı Nusret Demiral “ölürüm de görmem; bu itirafı delil kabul etmem” diyerek ayak diremiş, görmemiş, soruşturma açmamıştı…

Ama “sen cemaati nasıl soruşturursun” diyerek, Erzincan C. Başsavcılığını basıp, Başsavcı İlhan Cihaner’i yaka paça alıp götüren ve iki ay içerde tutan Erzurum Özel Yetkili Savcılığı, bu açık itirafı görür mü bilmem…

Söz konusu belge, tam 18 yıldan buyana; kamuya, basına ve savcıya avaz avaz bağırmaya devam ediyor; “beni görün, beni görün, beni görün; buradayım; katil benim; ben yaktım!!!

İçim acıyor, uykularım kaçıyor, yüreğim kanıyor!

Şair Hasan Hüseyin Korkmazgil'i sevgi ve saygıyla anıyorum: “… kör olasın demiyorum, kör olma da gör beni…”

Murtaza Demir

Odatv.com
Sponsor Reklamlar

***segah*** bunu beğendi.
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.06.11   #8
pirdesur
pirdesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Rep Puani : 20

Ne zaman okuyan ve düşünen bir toplum olacağız bilmiyorum. Bu yazıyı okuduktan sonra bile '' bırak kardeşim Tayyipten iyimi biliyorsun '' diyen bir zihniyetle beraber yaşamak inanın en ağır işkence. Herşeyi Siyasi iktidara bağlayan işlerine gelmedimi CEHAPEliler diye kenara atan bu insanlar.
Bilsinlerki MADIMAK Cem Evi de olsa HAYATİ YAZICI Akp millet vekilidir benim için amaç ne bellidir.
Hayati YAZICI'nın millet vekili olduğu parti MADIMAK da ne yapmak istiyor o da bellidir.
Sn.İlhan CİHANER'i CHP listeye almıyordu farkındayız değilmi hepimiz. Neden bu kadar Alevi Aday olmasın diye...
Son anda mail yağmuru ve tepkiler Sn.İlhan CİHANER'i listede yer almasını sağladı.
Bize karşı bu zulüm nedendir anlamak mümkün değil. Askerde bu katliamı izlemedimi ( herdefasında sadece Alevilerin arkasında durduğu Asker )
Bilmiyorum bazen Ergenekon olayına oh olsun diyorum. Bizim onlara sahip çıktığımız kadar onlar bize sahip çıktımı.
Şimdi kalkmışlar Onlar Türkiye Cumhuriyetinin bekçileriydi diyorlar.
Kim bekcisi bu CUmhuriyetin Biz mi onlarmı. Tabiki Aleviler. Bunca Katliama rağmen Aleviler halen ATATÜRKÇÜ halen CUMHURİYETCİ Halen LAİK HALEN MİLLİYETÇİ ...
Makalenin sonunda güzel bir dize var... aynı şekilde bitirmek sanırım en iyisi ve anlamlısı.

“… kör olasın demiyorum, kör olma da gör beni…”
Sponsor Reklamlar

***segah*** bunu beğendi.
pirdesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...