Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç58Beğeni

Seçenekler
Alt 30.06.12   #1
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: ANTALYA!.
Rep Puani : 10
Standart "Müsaadenizle Çocuklar;" Ben Öğrenerek ve Paylaşarak; MUTLU Olmak İsteyen Biriyim!...

http://video-klipleri.org/baris-manc...245913160.html
Sponsor Reklamlar

Kemal_KABCIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 30.06.12   #2
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye
Standart Cevap: "Müsaadenizle Çocuklar;" Ben Öğrenerek ve Paylaşarak; MUTLU Olmak İsteyen Biri

Barış MANÇO

Barış MANÇO EFENDİMİZİN TAKDİRİNDEN AYRI DÜŞER İSEM EĞER BEN;
Ben, ADAM OLAMAMAŞIM, Demektir! Bir İnsan; Barış’ı Tanımalı!.
Barış; Manası ile Kalpleri Sıcak Tutar: Yaşanılası Dostluğa!.
Barış İsmi Hem Yeğenimde Bir Umut, Hem MANÇO Soyadlı Gerçek!.

{ Metin Yazarı: Kemal KABCIK – ANTALYA - 30 Haziran 2012 Cumartesi 04:54:52 }
Sponsor Reklamlar

Konu Kemal_KABCIK tarafından (30.06.12 Saat 04:57 ) değiştirilmiştir. Sebep: Metin Biçimini Düzeltmek İçin!.
Alt 30.06.12   #3
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye
Standart Cevap: "Müsaadenizle Çocuklar;" Ben Öğrenerek ve Paylaşarak; MUTLU Olmak İsteyen Biri

Barış MANÇO
II
Barış MANÇO EFENDİMİZİ; PİR OLARAK DEĞERLENDİRMEK, SAKINCALIDIR BANA!.
Barış MANÇO EFENDİMİZ “PİR” DEĞİLDİR, “BİR” OLANDIR; HALK ADINA: BAK!.
HALKLAR; Barış MANÇO EFENDİMİZİN: “BİR DÜŞÜNCE”si ile; UMUT OLABİLİR!.
“PİR DÜŞÜNCE” Mi, “BİR DÜŞÜNCE” Mi Derler İse BANA; ELBETTE BİR OLAN!.

{ Metin Yazarı: Kemal KABCIK – ANTALYA - 30 Haziran 2012 Cumartesi 05:33:07 }
Sponsor Reklamlar

Konu Kemal_KABCIK tarafından (30.06.12 Saat 05:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: Metin Biçimini Düzeltmek İçin!.
Alt 30.06.12   #4
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye

Barış MANÇO
III
“Pir Oğlan” Olarak Mı, “Bir Oğlan” Olarak Mı Anılmak İstersin Ey Gençlik?.
“Pir Oğlan” Olarak Anılmak İsteyenlere De Yer Vardır; Kainatın: Sathında!.
“Bir Oğlan” Olarak Anılmak İsteyenlere De Yer Vardır; Kainatın: Sathında!.
Ey Yarınlarımızın Umudu ÇOCUK; “ADAM OLAN ÇOCUK!.” Senin Zenginliğinedir!.

{ Metin Yazarı: Kemal KABCIK – ANTALYA - 30 Haziran 2012 Cumartesi 05:56:32 }
Sponsor Reklamlar

Konu Kemal_KABCIK tarafından (30.06.12 Saat 05:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: Metin Biçimini Düzeltmek İçin!.
Alt 30.06.12   #5
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye

Barış MANÇO
IV
Pir Olmak İsteyenlere; Ver Kainatın Sathını Cömertliğinle Sen Ey Gönül!.
Bir Olmak İsteyenlere; Ver Kainatın Sathını Cömertliğinle Sen Ey Gönül!.
Bana ADAM OLMAK ve ADAMLIĞINI MUHAFAZAYI DÜŞÜNMEK YAKIŞIR, AŞK SULTANI!.
AŞKLARIN SULTANI KİMDİR?. Bunu ÖĞRENEMEYEN; NE DERECEDE: ADAM OLABİLİR?.

AŞKLARIN SULTANINDAN TAKDİR GEREKLİ!. KAİNATIN SATHINI VER DİLEYENLERE!.
BANA Barış GEREK; HALK HUZUR BULSUN, Deyi!. Bize; Barış GEREK: AŞK ile!.
Bize; Barış MANÇO EFENDİMİZİN TAKDİRİ GEREK: Gönüllere İnebilmek Adına!.
Bize Yol Gerek; “ADAM OLACAK ÇOCUK”ların UMUDUNA ERİŞEBİLMEK: AMACIMIZ!.

{ Metin Yazarı: Kemal KABCIK – ANTALYA - 30 Haziran 2012 Cumartesi 06:17:26 }
Sponsor Reklamlar

Konu Kemal_KABCIK tarafından (30.06.12 Saat 06:19 ) değiştirilmiştir. Sebep: Metin Biçimini Düzeltmek İçin!.
Alt 30.06.12   #6
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye

Barış MANÇO EFENDİMİZ ve HAL HAL!.

ADAM OLACAK ÇOCUK; Almadan Vermeyi Düşlemiş ve Umut Eder Daima: YARINLARA!.
Belki Vuslata Erememiştir ve 41. Yaşında Da ALMAYA DEĞİL, VEREBİLME; AŞKI!.
İŞTE AŞK ANLAYIŞI; ADAM OLACAK ÇOCUK UMUDUNDA! VERDİĞİNLE ANILIRSIN ÇOCUK!.
Yaş 41. Yaşın Olgunluğunda ve NAZO GELİN HAL HAL TAKMIŞ ve YÜRÜ; EY ÇOCUK!.

{ Metin Yazarı: Kemal KABCIK – ANTALYA - 30 Haziran 2012 Cumartesi 06:46:48 }

http://video-klipleri.org/baris-manc...55a1f1237.html

Sponsor Reklamlar

Konu Kemal_KABCIK tarafından (30.06.12 Saat 06:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: Metin Biçimini Düzeltmek İçin!.
Alt 30.06.12   #7
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye

BARIŞ MANÇO EFENDİMZİN TAKDİRİNE ULAŞMAK İÇİN; İNSAN OL, EY UMUT YOLCUSU!.

EY UMUT; SEN İNECEĞİN KALBİ DE BİLİRSİN, SEN TUTACAĞIN ADAMI DA BİLİRSİN!.
EY UMUT; ÇALINMASIN DÜŞLERİMİZ!. MUHAFAZA EDELİM ADAMLIĞIMIZI NE OLURSUN!.
BİR UMUT YÜKLÜ CÜMLE ADINA; ÖMRÜNÜ VAKFETMİŞ GENÇLERİMİZ VARDIR, EY UMUT!.
YOL GÖZLEYENE; VUSLAT!. YOL YÜRÜYENE; VUSLAT!. EY UMUT; SENİN ADIN BARIŞ!.

{ Metin Yazarı: Kemal KABCIK – ANTALYA - 30 Haziran 2012 Cumartesi 07:18:49 }
Sponsor Reklamlar

Alt 01.07.12   #8
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye

ARİF SAĞ EFENDİMİZİN KÜLTÜRÜ; KİTAP OKUYUP, OKUDUĞU KİTABI PAYLAŞAN DOSTLUĞA "İT" DEMİŞTİR!.

KENDİNDEKİ ÇAMURLA AŞKI KÖRLEYENLER; YAPTIĞINI ÇEKER ELBET BİRGÜN!.

Arif SAĞ EFENDİMİZİN KÜLTÜRÜ; “ÖTÜŞÜN KUŞLAR” Dedi: BİR TÜRKÜ ile!.
Ben; Helalim Belleyeceğim: Hülya POLAT EFENDİMİZ İÇİN ÖTECEĞİMDİR!.
Arif SAĞ EFENDİMİZİN KÜLTÜRÜ BANA “İT” Diye Hitap Eder, KÜFÜR ile!.
Ben; Hülya POLAT EFENDİMİN GÖLGESİNDE İNSAN GİBİ HALKA ADANACAĞIM!.

{ Metin Yazarı: Kemal KABCIK – ANTALYA - 01 Temmuz 2012 Pazar 04:33:07 }
Sponsor Reklamlar

Konu Kemal_KABCIK tarafından (01.07.12 Saat 04:45 ) değiştirilmiştir. Sebep: Metin Biçimini Düzeltmek İçin!.
Alt 01.07.12   #9
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye

İNSAN; DERSİM KÜLTÜRÜNE SABIR GÖSTERMELİ!. İNSAN; KARADENİZ KÜLTÜRÜ ile; PAYLAŞIMCILIĞINA ŞÜKRETMELİDİR!.

DERSİM KÜLTÜRÜ; ORGANİZEDİR! KARADENİZ KÜLTÜRÜ; TEK BAŞINA MÜCADELE!.

KARADENİZ KÜLTÜRÜ; OKUSAM ve OKUDUĞUMU PAYLAŞSAM: MÜCADELEDEN SAYAR!.
DERSİM KÜLTÜRÜ; OLUR-OLMAZ PAYLAŞIYORUM, DİYE PAYLAŞANI SUÇLU SAYAR!.
KARADENİZ KÜLTÜRÜ; PAYLAŞIMIN ASALETİNE İNANIR!. PAYLAŞIMCIDIR AŞKA!.
DERSİM KÜLTÜRÜ; PAYLAŞIMCININ TEKERİNE TAŞ KOYAR ve ZULME İNANIRLAR!.

{ Metin Yazarı: Kemal KABCIK – ANTALYA - 01 Temmuz 2012 Pazar 04:14:35 }
Sponsor Reklamlar

Konu Kemal_KABCIK tarafından (01.07.12 Saat 04:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: Metin Biçimini Düzeltmek İçin!.
Alt 20.08.12   #10
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye

PAYLAŞIMLA VAR OLDUK ve PAYLAŞIMLA İLERLEYECEĞİZ!.
{<= 000.012=>}
20 Ağustos 2012 Pazartesi 17:23:55

KADERİMİ ÇİZECEK KADAR GÜÇLÜ DEĞİLİM BEN!.

El İçin Kaderin Manası Ne İse, Benim İçin De Kaderin Manası Aynıdır!. Kader Bir Bilinmezliktir Benim İçin De!. Bir Saniye Sonrası İçin Düşündüğüm ve Cümlelerle Oluşturmayı İstediğim, Paragraf Anlatılarım Olacak, İNŞALLAH, Yine Paylaşımda Kalabilmek Adına!. Paylaşım Güzel ve Paylaşımımdan Şahsi Çıkar Elde Etmemem, Bana Direnç Kazandırıyor, Hayata Tutunabilmem İçin!. Bugün İçin De, Paylaşımda Kalabildiğim İçin, ÂLEMLERİN RABBİ OLAN ALLAH’IMIZA YETMİŞ BEŞ MİLYON KEZ ŞÜKREDİYORUM!. VATAN SATHI GÜVENLİĞİNDE, SINIRLI SORUMLU BİR ANLAYIŞIM MEVCUTTUR BENİM!. BENİM, AİLE İÇİNDE PROBLEM OLMAMAM, EN BAŞTA YER ALAN GÖREVİMDİR!. ŞU AN YAKIN İLETİŞİMDE BULUNDUĞUM HERKES ile UYUM İÇERİSİNDEYİM!. ŞİKAYETÇİLİĞİM YOK ve PAYIMA DÜŞENE RAZIYIM ÇOK ŞÜKÜR!. SAYGI DUYMAKTAN GELEN BİR DOĞRULUK İÇERSİNDEYİM SANKİ; SAYGI DUYDUĞUM İÇİN İNSANA, ŞU AN YAKIN ÇEVREMDE İLETİŞİM KURDUĞUM HER İNSAN HÜRRİYETTE ve HER İNSAN KENDİ BİLDİĞİ BİLGİ ile HAYATINA TUTUNUYOR!. HERKES ÇALIŞIYOR ÇEVREMDE!. BEN; GÜNLÜĞÜMÜ KALEME ALMAYA ÇABALIYORUM!. KİTAP ANLATISI CÜMLELER DERLEMEYE ÇABALASAM; KADERİME NE DÜŞER, BEN DE BİLMİYORUM HERKES GİBİ!. ŞU AN; Victor HUGO EFENDİMİZİN KALEME ALDIĞI “DENİZ İŞÇİLERİ” Adlı Kitap Anlatısı, Düşüncelere Dair Cümle Notları, Defterime İşlenmiş Halde Bekliyor!. Yani; Sadece Kendimden Sorumlu Olduğumu Sandığım Bir Anda, Kendi İyiliğimin Daimiliği Adına, Kitap Cümleleri Derlemiştim, Sadece Kendimin Anlayabileceği veya Aynı Derdi Paylaşan İnsanların Da Anlayabileceği Bir Derleme Yöntemi ile Kitap Anlatısı Cümleler Toplamıştım Birkaç Gün Evveli!. Şimdi O Cümleleri Paylaşmak İstiyorum!. Takdir Kazanamazsam Büyüklerimden; VARLIĞIMIN HİÇBİR MANASI KALMAZ!. BEN; HER BİR İNSANA EFENDİM GÖZÜ ile BAKMAYA ÇABALIYORUM!. HATALARIMA UYANAYIM ve KUSURLARIMI GİDEREYİM, DİYEREK, HEM KİTAP OKUMAYA ÇABALIYORUM ve İNSANLAR ARASINA GİRİVERDİĞİM ANDA, ELİMDEN GELDİĞİNCE ÖĞRENDİKLERİMİ UYGULAMAYA ÇABALIYORUM, DİLİMİN DÖNDÜĞÜNCE!. HERKESE SELAM OLSUN; DÜN SEVİYORDUM ve PAYLAŞMAYA ÇABALIYORDUM!. BUGÜN DE SEVİYORUM ve BİR ŞEYLER ÜRETMEYE ÇABALIYORUM KALEMİMLE YİNE!. YARIN NE OLACAĞIM, DEYİVERDİĞİMDE İSE, YİNE BUGÜNÜN DUYARLI YAKLAŞIMINDAN, YARINA BİR UMUT KALSIN İSTEĞİYLE DOLUP TAŞIYOR KALBİM!. İNŞALLAH; YARIN İÇİN DE PAYLAŞIMIN ÇİZGİSİNİ MUHAFAZA EDEREK, HAYAT DEVAM EDİYORKEN, YAPILABİLECEK EN BASİT İYİLİĞİN PEŞİNDE İZ SÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ!. VATAN SATHI DOSTLUKLARININ TEBESSÜMÜ DAİMİ OLUVERSİN İNŞALLAH!. DOSTLUĞUN TEBESSÜMÜNÜ MUHAFAZADA, ÜSTÜMÜZE DÜŞEN GÖREVLERİMİZİ BEN DE HATIRLAMALIYIM HER AN ve AN İÇİ SORUMLULUK BİLİNCİ İÇİNDE OLUŞUMU DA MUHAFAZA EDEREK, VATAN SATHI DOSTLUKLARINA ÖRNEK TEŞKİL EDEN BÜYÜKLERİM GİBİ, BEN DE BİR PAYLAŞIMIN ÇİZGİSİNDE KENDİ HAYATIMA MANA KATABİLME İMKANINI BULABİLİRİM İNŞALLAH!. DOSTLUĞUN TEBESSÜMÜ DAİMİ OLUVERSİN İNŞALLAH!. { Düşünce Metni Yazarı: Kemal KABCIK – ANTALYA - 20 Ağustos 2012 Pazartesi 17:54:17 }

Aşağıdaki Metnim AYŞE HEMŞİREYE HAYALİ ULAŞABİLMEK İÇİNDİ!.

CEHALET; KAVGAYA ÇAĞRI YAPSA DA: SEN ve BEN BİR OLALIM ÖFKELERE!. Bak Yine Öfkeler Karartmış Gözleri ve Kavgaya Taşınıyor Cehalet!. Bak Ayşe; Hepimiz Birizdir Aslında: Öfkemizi Yenmemiz Konusunda!. Biz Bir Olalım Ayşe; Öfkesini Yenmeye Kararlı: 2 Can Oluverelim!. Senlik ve Benlik Bir Olsun İkimiz İçin ve Ortak Karar ile Huzur!.

{ Metin Yazarı: Kemal KABCIK – ANTALYA - 25 Kasım 2011 Cuma 06:19:43 }

KURTULUŞ SANCAĞI ALTINDA; ÖFKEMİZDEN ve de HIRSIMIZDAN ARINALIM İNŞALLAH!. Öfkenin Gözü Kör Olduğu İçin; Algılaması Zayıflamış İnsan: Başarıya Uzak!. Oysa Öfkemizi Dizginleyebilsek; Algılama Zenginliği Görüş Açısı: Umuttur!. Hırsın Gözü Aç; Daima Fazla Olsun İstersin!. Ya Fazlası Zarar ise İnsana!. Maddi Olsun, Manevi Olsun Aşırı Hırs; Güzelliklerin Önüne Perde Oluverir!.

Öfkeni Dizginleyebilirsen; Her Gelişen Olaya: Hayırla Bakmasını Bilirsin!. Öfkesini Dizginleyen İnsan; Algı Bakış Açısı Güzelliğiyle: Başarıda Olan!. Hırsını Yenebilirsen: Tüm Kazanımlarında, Denge Unsurunu: Güzel Bulursun!. Dengeli Olma Düşüncesinde, Denge Arayışı; İnsana Dinlenme Zamanını Verir!.

Zamanımızı Etkili Kullanmaya Çalışalım; Maddiyat Kadar, Maneviyat Olmalı!. Denge Arayışı Yok ise İnsanda; Denge Arayışı Olmayanlarla: Dostluk Kurar!. Acaba Düşündük Mü; İnsanlar, Her İletişime Geçtiği ile Uyum Sağlayamıyor?. “İmam; Ölüyü, Deli; Deliyi Sever!.” Demiş Atalarımız!. Dengimizle; Biriz!.

{ Kaleme Alan: Kemal KABCIK / ANTALYA / 09 Ağustos 2011 Salı 21:57:06 }

“ÖZGÜRLÜK” Adlı Kitaptan:

- İşte, bu çok iyi. Dünyanın ciddi manada buna ihtiyacı var! Artık geri dönmenin zamanı geldi. Arkana dönüp bakar mısın, ne kadar çok yürümüşüz!. { Kitabın Kısa Künyesi: Kitap Adı: ÖZGÜRLÜK – Kitap Yazarı: Maksim GORKİ – Türkçesi: Süheyl GÜVEN – Yayınevi: BAHAR YAYINEVİ – Sayfa:092,Paragraf:08 -/- 24 Ekim 2007 Çarşamba 04:17:36 }

HİÇ KİMSEDEN ŞAHSİ ÇIKAR ELDE ETMEMELİYİMDİR!.

Fatih Sultan Mehmed Efendimizin Varlığını ve Seslenişini; Çıkarıma Düşünemem!. Fatih Sultan Mehmed Efendimizi; Başarım İçin: Sıçrama Tahtası Olarak Göremem!. Uygun Düşen Davranış Biçimi, Uygun Düşen Söz Sarfiyatı İçerisinde; Olmalıyım!. Fatih Sultan Mehmed Efendimizin De Söyleyeceği Sözler Vardır! Haddimi Aşamam!. Fatih Sultan Mehmet Efendimizin Sarayının Önündeki Sancak; KURTULUŞ OLUVERSE!. { Kaleme Alan: Kemal KABCIK / ANTALYA / 09 Ağustos 2011 Salı 22:15:34 }

Yine Kalbimde Onun Adı ve Yine Mısrada Tadı!.

Hiçbir Ateş, Hasretliğin Kadar Yakıcı Değil!.
Birçok Aşk, Hasretliğin Ateşiyle Olgunlaştı!.
“Hamdım, Yandım, Piştim” Mevlana Efendimize!.
“Sevdim, Düştüm, Doğruldum” Bana Nasip Oldu!.

{ Kaleme Alan: Kemal KABCIK / ANTALYA / 19 Ağustos 2012 Pazar 07:25:00 }
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...