Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç58Beğeni

Seçenekler
Alt 21.08.12   #11
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: ANTALYA!.
Rep Puani : 10
Standart Cevap: "Müsaadenizle Çocuklar;" Ben Öğrenerek ve Paylaşarak; MUTLU Olmak İsteyen Biri

PAYLAŞIMLA VAR OLDUK ve PAYLAŞIMLA İLERLEYECEĞİZ!.
{<= 000.014=>}
21 Ağustos 2012 Salı 02:33:48

AÇLIK DÜŞÜNDÜRÜYORSA BENİ, NİÇİN ŞİKAYETÇİ OLAYIM AÇLIĞIMDAN!.
KARNIMIN AÇ KALMASI; AFRİKA İÇİNDE DÜŞÜNDÜRÜYOR BENİ!. Karnının Tokluğunda; AÇLIĞIN DERDİNE ORTAK OLAMAZSIN!. Karnının Tokluğunda; AÇLIĞIN ÇEKTİĞİNİ: ANLAYAMAZSIN!. Aç Kaldım, Diye, Değil; AÇLIKLARA ORTAK ÇAREMİZ NEDİR, Afrika Açlığına Da Çare Olacak Can Nerede, Canan Kim?. { Kaleme Alan: Kemal KABCIK – ANTALYA - 26 Aralık 2011 Pazartesi 04:55:36 }

Bir İnsanın Duyarlılığında Yalnızlığın Ümidi Türkçe'miz!.

Seçilen Kardeş Olan Arkadaş Hasretinde Kaleme Alınanlar!. {<=III=>} Kendi tecrübe ve bilgileriyle elde ettikleri ulvi kazanımlar: Kendi mutluluklarını; başka insanların mutsuzluğu üzerine, Başka insanların kaybettiği ümitleri üzerine inşa etmediler!. Ümit ve sevinç için; ebediyeti düşünerek, geleceği yazdılar!. SAYGILARIMLA -ARŞİVCİLİK07- SEVGİLERİMLE { Kaleme Alan: arşivcilik07 ( Kemal KABCIK ) -/- 24 Ekim 2007 Çarşamba 04:54:43 }

“FEDAİLER MANGASI KIRK KUŞAĞI ANILARI” Adlı Kitaptan:

Bir Toplumcu Gerçekçilik Dalgasına Düşmüşüm. Nedeni De, Beş Yıl Kadar Önceki Bir Beyoğlu Sabahını Hatırlamam: Kemalgillerin Belki De En Güçlü Romancısı Olan Orhan Kemal’le Rastlaşmışız, Ayak Üstü Soruyorum: { Kitap Adı: FEDAİLER MANGASI KIRK KUŞAĞI ANILARI – Yayına Hazırlayan: Öner YAĞCI – ÇINAR YAYINLARI/KASIM 1993 – Sayfa:035 / Paragraf:01 - Kitap Cümlesi Seçkisi: Kemal KABCIK / ANTALYA / 12 Ağustos 2012 Pazar 15:53:48 }

“DENİZ İŞÇİLERİ” Adlı Kitaptan:

Birbirinden Ayrı Olarak Yürüyen Bu Üç Kişi Arasında Görünüşte Bir Bağlantı Yoktu. Sekiz Yaşlarında Kadar Olan Çocuk, Durmuş, Merakla Kara Bakıyordu. Erkek Yüz Adım Kadar Aralıkla Kadının Arkasından Gidiyordu. / Daha Pek Genç Olan Bu Adam İşçi, Ya Da Gemici Gibi Bir Şeye Benziyordu. Sırtında Günlük Elbiseleri, Kahverengi Kaba Çuhadan Bir Gömlekle Paçaları Katrana Bulanmış Bir Pantolon Vardı / Yolcu Kadına Gelince, / Serbest, Hafif Bir Canlılıkla Dosdoğru Gidiyordu, Daha Hayatın Hiçbir Yükünü Taşımamış Olan O Yürüyüşle Bir Genç Kız Olduğu Anlaşılıyordu. / Bir Çocuğun Sonunda Bir Kadının Başlangıcı Olan İlk Gençliği Belirten Yürüyüşün O Süreksiz Zarafeti Vardı Onda. { Kitap Adı: DENİZ İŞÇİLERİ – Kitap Yazarı: Victor HUGO – Çeviren: Nesrin ALTINOVA – Yayınevi: ALTIN KALEM KLASİK ROMANLAR/İstanbul/1970 – Sayfa:015,016 / Paragraf:02,01 - Kitap Cümlesi Seçkisi: Kemal KABCIK – ANTALYA - 12 Ağustos 2012 Pazar 17:07:23 }

“ÖZGÜRLÜK” Adlı Kitaptan:

Ruhunun en derin köşelerinde, zihninde kelimeler yıldızlar gibi parlıyor, arılar gibi dönüp duruyor, bazısı kaybolup gidiyor, bazısı canlanıyor, bir zincirin halkaları gibi birleşip bir şarkı sözü oluşturuyordu. Sima’nın keyfi fevkalade yerindeydi; kalbini masum bir sevinç kaplıyordu. { Kitabın Kısa Künyesi: Kitap Adı: ÖZGÜRLÜK – Kitap Yazarı: Maksim GORKİ – Türkçesi: Süheyl GÜVEN – Yayınevi: BAHAR YAYINEVİ – Sayfa:090,Paragraf:06 -/- 23 Ekim 2007 Salı 05:17:15 }
Sponsor Reklamlar

Kemal_KABCIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 21.08.12   #12
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye
Standart Cevap: "Müsaadenizle Çocuklar;" Ben Öğrenerek ve Paylaşarak; MUTLU Olmak İsteyen Biri

{<= 000.016=>}
21 Ağustos 2012 Salı 07:11:35

DUALARLA MANA ARARIZ ve SENİN ADINI ANARIZ!.

99’UMUZ TEK YÜREK OLUP “İNŞALLAH!.” DİYEBİLMİŞSEK EĞER DUANA: VARIZ!. 99’UMUZ BİR ARAYA GELSEK; SENİ ANLATMAYA ZAMAN İSTERİZ: ÖMÜR UZASIN!. 99’UMUZ BİR ARAYA GELSEK; SEN GİBİ DUADA ÖZVERİYİ YAKALAMAK İSTERİZ!. 99’UMUZ BİR ARAYA GELSEK; SENİN UĞRUNA: SENİN EMEĞİNİ 99 MUM IŞITAN!. 99’UMUZ BİR ARAYA GELSEK; SENİN OKUDUĞUNA “AMİN!.” DERİZ! SEN; EMEK!. { Yazar: Kemal KABCIK - 06 Haziran 2012 Çarşamba 08:06:41 – ANTALYA }

BÜYÜKLERİMİZİ TANIMALI ve ONLAR GİBİ DUYARLI OLMALI!.

DÜNYA COĞRAFYASINDA; AÇLIĞA ÇARE UMMAZ İSEK EĞER: KÜL OLURUZ!. Mavi Gözlerinin Ateşinde; Memleketimizin İnsanı Güven İçinde!. Sarı Saçlarında; Afrika Özlemi! Bereketli Başak; Aşk Azminde!. Daneler Toprağa Düştüğü Sayısınca Olsa Yeter Afrika Açlığına!. Karnımız Tok Olsun; Afrika Kıtası İle! Düşündük, Düşüneceğiz!.

Ocağında Yufka Pişiren Emek; Buldu Hak Ettiği Saygıyı, Şükür!. Sevgi; Toprağa Tohum Düşürür: Köylü Üretimde ve Adanmış Aşka!. Bir Avuç Buğday ile; Nasip Buluyor Değirmenciler: Aşk İçinde!. Ekmek; İnsana! Çalışmak; İnsana! Umut İçi Aşkları; O Da Öyle!. { Metin Yazarı: Kemal KABCIK – ANTALYA - 06 Aralık 2011 Salı 07:07:27 }

“ÖZGÜRLÜK” Adlı Kitaptan:

- Ama insanların endişelerini desteklememelisin, insanları sevinçle desteklemelisin, insanları coşkuyla sevmelisin! {…/././…} { Kitabın Kısa Künyesi: Kitap Adı: ÖZGÜRLÜK – Kitap Yazarı: Maksim GORKİ – Türkçesi: Süheyl GÜVEN – Yayınevi: BAHAR YAYINEVİ – Sayfa:089,Paragraf:06 -/- 23 Ekim 2007 Salı 04:42:37 }

BAŞARILARA MOTİVE OLABİLMEK İÇİN KİTAP OKUMALIYIMDIR!.

Kitap Anlatılarından Uzak Kalabileceğim Düşünülemez!. Ben; Sevdiğim İnsanı Görmeye Çabalıyorum Kitap Cümlelerinde!. Fatih Sultan Mehmet Han Efendimize Uyumlu veya Mustafa Kemal ATATÜRK Efendimize Uyumlu Anlatılarda, Büyük Sevinç ve Umut Buluveriyorum!. Paylaşabilmişsem İnsanlığımı Muhafaza Edebilirim!. Başarıya Odaklı İnsanlar Değil Miyiz Hepimiz!. { Düşünce Metni Yazarı: Kemal KABCIK – ANTALYA - 21 Ağustos 2012 Salı 07:40:02 }
Sponsor Reklamlar

Alt 21.08.12   #13
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye

{<= 000.017=>}
21 Ağustos 2012 Salı 15:49:36

OKU Kİ; FARKINA VAR BAŞARILAMAMIŞ OLANLARI!.

“SEVMİYORLAR!.” Demesinler Diye, Dünya Kültürü Örneği Her Türlü Kitaba Kalbimiz Açıktır!. Aynı Hataya Bizler Düşmeyelim, Diyerek De Bakmalı Kitap Sayfalarına!. Hatalardan Sonuç Alalım ve Aynı Hatayı Bizler De İşlemeyelim İNŞALLAH!. İstemeden, Az Düşünmemiz Sebebiyle, Şu An Bile Ben Bir Hata İşliyorum Belki De!. Ben, Hatalarımı Görebildiğimce Gidermeye Çabalayacağım İNŞALLAH!. Duyarlı VATAN SATHI DOSTLUĞU BÜYÜKLERİMİN UYARISINA ÇOK ÇOK İHTİYACIM VARDIR!. VATAN SATHI DOSTLUĞUNU ANLAYABİLDİĞİM KADARIYLA YAŞAYABİLİYORUM BEN!. İLETİŞİM KURDUĞUM ve TECRÜBESİNE DANIŞTIĞIM YAKIN BİR DOSTLUĞUM YOKTUR BENİM!. NE ÖĞRENMEK İSTERSEM; KİTAPLARDAN ÖĞRENMEYE ÇABALIYORUM!. KİTAPLARIMIZA UYUMLU OLMAYA ÇABALIYORUM ve PAYIMA NE DÜŞERSE KİTAPTAN, ONU ÖĞRENEBİLİYORUM ANCA!. VATAN SATHI DOSTLUKLARININ TEBESSÜMÜ DAİMİ OLUVERSİN İNŞALLAH, HER ALEMDE, DAİMA!. { Düşünce Metni Yazarı: Kemal KABCIK – ANTALYA - 21 Ağustos 2012 Salı 15:40:14 }

“KUTADGU BİLİG” Adlı Kitabımızın Önsözünden Kısa Bir Anlatı:

Okumak ve Anlamak Pek De Güç Değildir. Çünkü Dil Bizim Dilimiz, Eser Bizim Eserimizdir.

{ Kitap Adı: KUTADGU BİLİG – Kitap Yazarı: YUSUF HAS HACİP – TÜRKİYE DİYANET VAKFI YAYINLARI/2005 – Sayfa: XV, Paragraf:01 - 21 Ağustos 2012 Salı 15:45:26 }

“İYİ DÜŞÜN DOĞRU KARAR VER” Adlı Kitaptan:

“GİRİŞİMCİ TUTUM: Kişi Davranışını, İçinde Bulunduğu Koşulların Ötesinde Kendi İstediği Amaçları Gerçekleştirme Yönünde Kullanma Gücüne Sahiptir Anlayışını Belirten Tutum. Bu Anlayışa Göre, İstersek Çevresel Koşulların ve Onların Uyardığı Duygu ve Heyecanların Ötesine Geçer, İnandığımız İlkeleri Davranışlarımızda Yaşatabiliriz.

{ Kitabın Adı: İYİ DÜŞÜN DOĞRU KARAR VER / Kitap Yazarı: Doğan CÜCELOĞLU / Kitap Sayfa Sayısı:348 / SİSTEM YAYINCILIK A.Ş.-1995 / Sayfa:332, Paragraf:11 / 30 Nisan 2011 Cumartesi 01:49:01 }
Sponsor Reklamlar

Alt 21.08.12   #14
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye

{<= 000.020=>}
21 Ağustos 2012 Salı 19:55:51

HALKLAR VAR; İNSANLIK İÇİN DÜŞÜNEN, HAKLAR VAR; HALKLARA SUNULAN!. Bugün Dünden Daha Duyarlı Olmalı MEMLEKETİMİZ HALKLARININ HAKLARI İÇİN!. Bugün Dünden Daha SAMİMİ OLMALI ve GERÇEĞİN ÖZÜNÜ VURGULAMALI MEMLEKETİMİZ HALKLARININ HAKLARI İÇİN!. SADECE KENDİ YAŞADIĞIMIZ ÇEVRENİN GELENEKLERİNİ ve GÖRENEKLERİNİ YAŞATMAK İÇİN DEĞİL, TÜM MEMLEKET SATHINCA YAŞAYAN HALKLARIN GELENEK ve GÖRENEKLERİNİ YAŞATABİLMEK ve de GELENEK ile GÖRENEK KÜLTÜRLERİNİ GELİŞTİREREK, GELECEK KUŞAKLARA AKTARABİLMEK İÇİN AZİMLE ÇALIŞABİLMELİYİZ!. GELENEK ve GÖRENEK KÜLTÜRÜNÜ SUSTURMAK İÇİN DEĞİL, GELENEK ve GÖRENEK KÜLTÜRÜNÜ ZENGİNLEŞTİRMEK İÇİN DÜŞÜNEBİLMELİYİZ!. HALK ile HAK ANLAYIŞINA IŞIK TUTAN, DSP KÜLTÜRÜNE SAHİP SAYGIDEĞER BÜYÜKLERİMİZE TEŞEKKÜR EDER, SAYGILARIMI SUNARIM!. HALK ile HAK; ÇOK ŞEY ANLATIYOR BANA!. HALK İÇİN DÜŞÜNMEK ve HAKLARINA ULAŞABİLEN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ ile Şu Memleketimiz Sathı, Daha Güvenli ve Daha Verimli Olacak İnşallah, Eğitimimize Vermeye Çabaladığımız Önem ile!. Daima Eğitimde Bir Adım Sonrasını Düşüneceğiz; HALKLARIN HAK ALABİLMELİRİ ADINA!. DAİMA GELECEK KUŞAKLARIN EĞİTİM DİRLİĞİNİ DÜŞÜNECEĞİZ ve BUGÜNDEN ALINAN KARARLARLA, DAİMA HALK KAZANACAK ve HAK ANLAYIŞINI GELİŞTİREN İNSANLARIN OLUŞTURACAĞI BİRLİK İNANCI, DSP PARTİSİNDE KENDİNE YER BULACAK ve DUYARLILIĞI ile ÖNE ÇIKAN İNSANLAR, ÖZLEMİNİ DUYDUĞU İYİ, GÜZEL ve DOĞRULUKLARLA BESLENEN UMUT İÇİNDE, KENDİLERİNE ÖZGÜ OLAN HUZURU, KALPLERİNİN GENİŞLİĞİNDE CÖMERTÇE YAŞAYACAK ve de MEMLEKETİMİZİN BİRLİK İÇİ DİRLİĞE ULAŞMA İSTEĞİYLE SERGİLENEN TÜM ÇABALAR, HAK ETTİĞİ SAYGINLIĞI KAZANACAK ve SAYGINLIĞINI MUHAFAZAYI DA DÜŞÜNEN HALKLAR, ÇOCUKLARDAN EMANETEN ALDIĞI ŞU MEMLEKET SATHIMIZI, DAHA DA GÜZELLEŞTİRECEK ve İYİLİKLERLE GÜZELLEŞEN HALK, HAK ANLAYIŞI İÇİNDE KENDİ DOĞRUSUNU BİLECEK ve de KENDİ DOĞRUSUNDA VERİMLİLİK İÇİNDE ÇALIŞACAK ve MEMLEKETİMİZ SATHI OLAN, TÜM VATANIMIZI İÇİNE ALAN ve TÜM VATANIMIZI KAPSAYAN, VATAN ve MEMLEKET SATHI BÜTÜNLÜĞÜNE BİR KATKI SAĞLAYABİLMENİN VERECEĞİ HUZUR İÇİNDE, GELECEĞİMİZE DAHA DA ARTAN BİR UMUTLA BAKMAYI ŞU ZAMANDA DA BAŞARDI ve GELECEKTE DE YENİ, DUYARLILIK GÖSTEREN İNSANLARIN KATILIMCILIĞI ile BAŞARILARI HER DAİM YAŞAMAYI SÜRDÜRECEK İNŞALLAH, HER ALEMDE, DAİMA!. VATAN ve MEMLEKET UĞRUNA ÖZVERİSİNİ SERGİLEYEN SAYGIDEĞER BÜYÜKLERMİZİN İZİNDE YÜRÜYEBİLMELİYİMDİR BEN!. DOSTLUĞUN TEBBESSÜMÜ HER ALEMDE DAİMİ OLUVERSİN İNŞALLAH!. { Düşünce Metni Yazarı: Kemal KABCIK – ANTALYA 21 Ağustos 2012 Salı 19:55:36 }
Sponsor Reklamlar

Alt 22.08.12   #15
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye

{<= 000.021=>}
22 Ağustos 2012 Çarşamba 07:46:34

USTA ve ÇIRAK; MEMLEKETİMİZ İÇİN ADANMIŞ!.

USTA ve ÇIRAK; VATAN SATHI BÜTÜNLÜĞÜNE ADANMIŞ ve BEN, ELİMDE ve KALBİMDE OLANLA: YURDUMUZA ve YURDUMUZ İNSANLARININ DAİMİ HUZUR ile UMUDU ADINA VAR OLABİLME MÜCADELESİNDE OLABİLMELİYİM!. SAYGILARIMLA!. TEŞEKKÜRLER SAYGIDEĞER SEVGİLİ DOSTLUK!. İYİ Kİ VARSINIZ!. DOSTLUĞUN TEBESSÜMÜ DAİMİ OLUVERSİN İNŞALLAH!. { Düşünce Metni Yazarı: Kemal KABCIK – ANTALYA - 22 Ağustos 2012 Çarşamba 07:52:28 }

USTA ve ÇIRAK; EĞİTİM DİRLİĞİNİN UMUDUDUR!.

USTA; ÇIRAK YETİŞTİRİR! ÇIRAK; TESLİM EDER BAŞARIYI USTASINA! İNSANLIK EY İNSAN!. İtaatinde Sakınca Olmayan; Değerlerimizin Işığında, Bir Hatıran Olsun: EY İNSAN!. Düşündüren Değil, Çözüm Sunan Paylaşımlarında; BİN BİR TEBESÜMÜN OLSUN EY İNSAN!. TEBESSÜME NEDEN OLACAK ARAYIŞLAR İÇİNDE OL ve de DAİMİLİĞİNİ DÜŞÜNÜVER EY İNSAN!. TEBESSÜMÜNE ADANMIŞ; İNSANI VAR! TEBESSÜMÜNE ADANMIŞ İNSANA; ÇIRAK VAR EY İNSAN!. { Kaleme Alan: Kemal KABCIK / ANTALYA / 29 Şubat 2012 Çarşamba 04:55:21 }

ERDEM; BAŞARIYI HAK SAHİBİ USTASINA TESLİM EDER!.

Erdem Yüklü Olgun İnsan Karakter Donanımına Sahip Öğretmenlerimin Hükmüyle; Varlık Mana Kazanır!. = 000.004 = Öğretmenlerimin Duyarlılık Yüklü Yaklaşımı ile; Hayatımı Muhafazayı Düşünebildim!. ÇOK ŞÜKÜRLER!. Öğrenerek; Hayata Tutunabiliyorum!. Paylaşarak; Hayatıma Mana Katabiliyorum! İyi Ki Var Dostluk!. Şahsi Çıkarlarımı Geride Bırakabilmişsem; İnsan Olma Adına İlk Adımımı Atabilmişimdir! ŞÜKÜRLER!. İlk Adımımın Atımında; Emeği Geçen Tüm Öğretmenlerimize: SEVGİLER ve SAYGILAR!. İYİ Kİ VARSINIZ!. { Kaleme Alan: Kemal KABCIK / ANTALYA / 27 Ağustos 2011 Cumartesi 01:55:47 }

"Halk İçin; DSP!. Hak İçin; DSP!."
Sponsor Reklamlar

Alt 22.08.12   #16
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye

Memleket Sathı; Eğitime ve Öğretime Dirlik İçinde Olmalı!.
= Kayıt No: 000.001 =
Memleket Sathı; Duyarlı Öğretmenlere, Samimi Öğrencilere!.

“DENİZ İŞÇİLERİ” Adlı Romandan Kısa Bir Anlatı:

Derin Huzurunu Belirtir / Bilgileri Vardır / Denizde Oldukları Zamanlar / Pek Çok Tedbir Almak Zorundadırlar / Orada, Oturmuş, Kitap Okurken Sık Sık Gördüklerini Söylerlerdi / Masal Ortadan Kaybolup Da Yerini Gerçeğe Bıraktığı Güne Kadar / Çok Bilgi Sahibi Olmak Gerekir / { Kitap Adı: DENİZ İŞÇİLERİ – Kitap Yazarı: Victor HUGO – Çeviren: Nesrin ALTINOVA – Yayınevi: ALTIN KALEM KLASİK ROMANLAR/İstanbul/1970 – Sayfa:017-018 / Paragraf:04,01 - Kitap Cümlesi Seçkisi: Kemal KABCIK – ANTALYA - 22 Ağustos 2012 Çarşamba 12:06:48 }

Eğitim ve Öğretime Kazandıracağın Değerler Üzerine Düşün!.
= TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ =
Şahsi Çıkarlarını Kenara Koy!. Ömrünü Vakfedebil Eğitime!.
Sponsor Reklamlar

Alt 22.08.12   #17
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye

= Kayıt No: 000.003 =

Kimine Göre Yeğeni, Kimine Göre Oğlu, Başkalarına Göre Torunu Olan, Bir Başkalarına Göre De Hiçbir Şeyi Olmayan Bu Çocukla Yalnız Yaşıyordu. Pek Yoksul Bir Şekilde Geçinecek Kadar Parası Vardı. { Kitap Adı: DENİZ İŞÇİLERİ – Kitap Yazarı: Victor HUGO – Çeviren: Nesrin ALTINOVA – Yayınevi: ALTIN KALEM KLASİK ROMANLAR/İstanbul/1970 – Sayfa:020 / Paragraf:02 - Kitap Cümlesi Seçkisi: Kemal KABCIK – ANTALYA - 22 Ağustos 2012 Çarşamba 14:04:46 }

Sponsor Reklamlar

Alt 22.08.12   #18
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye

= Kayıt No: 000.004 =

Ev Sakinleşti / Şafak Sökerken Çığlıklar Duyulmuyordu / Toprağından Yararlanıyordu. Sapsarı Tereyağı Veren İyi Bir İneği Vardı. Lahana, <<Altın Damla>> Türü Patates Üretiyordu. Herhangi Köylü Bir Kadın Gibi <<Yaban Havucunu Fıçıyla, Soğanları Yüzer Yüzer, Baklaları Da Ölçekle>> Satıyordu. Kendisi Pazara Gitmiyordu. { Kitap Adı: DENİZ İŞÇİLERİ – Kitap Yazarı: Victor HUGO – Çeviren: Nesrin ALTINOVA – Yayınevi: ALTIN KALEM KLASİK ROMANLAR/İstanbul/1970 – Sayfa:020-021 / Paragraf:03,04,01 - Kitap Cümlesi Seçkisi: Kemal KABCIK – ANTALYA - 22 Ağustos 2012 Çarşamba 14:23:08 }

Sponsor Reklamlar

Alt 22.08.12   #19
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye

= Kayıt No: 000.005 =

Ev, İçinde Yaşamaya Yetecek Kadar, Biraz Tamir Edilmişti. Odaların İçine Ancak Pek Şiddetli Havalarda Yağmur Yağıyordu. Bir Zemin Kattan, Bir De Tavanarasından Meydana Gelmişti. Zemin Kat Üç Odaya Ayrılmıştı, İkisinde Yatılıyor, Birinde De Yemek Yeniyordu. Kadın Yemeği Pişiriyor, Çocuğa Okuma Öğretiyordu. / <<Hiçbir Yere>> Gitmemek Önemlidir. / Kısacası, Bunlar Hiçbir Şeyin Açıklayamadığı İnsanlardı. { Kitap Adı: DENİZ İŞÇİLERİ – Kitap Yazarı: Victor HUGO – Çeviren: Nesrin ALTINOVA – Yayınevi: ALTIN KALEM KLASİK ROMANLAR/İstanbul/1970 – Sayfa:021 / Paragraf:02,03, - Kitap Cümlesi Seçkisi: Kemal KABCIK – ANTALYA - 22 Ağustos 2012 Çarşamba 14:43:19 }

Sponsor Reklamlar

Alt 22.08.12   #20
Kemal_KABCIK
Kıdemli Üye
Üye

= Kayıt No: 000.006 =

Ne Kin Duyarlar, Ne De Öfke / Kadın Yaşlandı, Çocuk Büyüdü, Yalnız Yaşıyorlardı / Birbirlerine Yetiyorlardı / Çocuk Delikanlı Oldu, Delikanlı Erkek Oldu { Kitap Adı: DENİZ İŞÇİLERİ – Kitap Yazarı: Victor HUGO – Çeviren: Nesrin ALTINOVA – Yayınevi: ALTIN KALEM KLASİK ROMANLAR/İstanbul/1970 – Sayfa:021 / Paragraf:03,04,05 - Kitap Cümlesi Seçkisi: Kemal KABCIK – ANTALYA - 22 Ağustos 2012 Çarşamba 18:44:32 }

Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...