Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 2 gönderen DevrimChe
  • 2 gönderen hasan

Seçenekler
Alt 21.09.10   #1
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10
Standart Bizim Başbakan mı? Haşa, helaya bile gitmez!

Okumuşsunuzdur, Erdoğan afedersiniz bağırsakları bozmuş havadayken, helikopter zorunlu iniş yapmış, Erdoğan en yakın evin tuvaletine girip rahatlamış... mı dersiniz? Haşa! Erdoğan, aslında “fındık işçisini görmüş, inmiş”.
Türkiye’de yaşayan, akıl sağlığına zararını göze alıp gündemi takip etmeye kalkışan kişiler gerçi yalakalığın, paspaslığın, çanak tutmanın bin türlüsüne tanıktırlar ya, yine de hani bazı an gelir, (kibarlaştırılarak yazı diline dönüştürülmüş şekliyle) bir “Pes!” nidası yükselir şaşkınlıktan açık ağzınızdan, işte onlardan birisi, bu örnek.
Başbakan Erdoğan, Samsun’da AKP’nin referandum mitingine katılıyor, miting bitiyor, Ordu’da partinin düzenlediği iftara doğru yola çıkıyor. Helikopterinde. Ancak, Başbakan, Ünye üzerinde rahatsızlanıyor. Helikopter apar topar Ünye Havaalanı’na iniş yapıyor, Erdoğan ve peşisıra yanındakiler kendilerini havaalanı yakınındaki, işçi emeklisi Recep Kaya (52) ile ev hanımı eşi Nuray Kaya’nın (47) evine atıyor.
Sonrasını Recep Kaya şöyle Habertürk’e şöyle anlatıyor: “Birden helikopter piste indi. Telaş ve koşuşturma sonrası Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Başbakan’ın biraz rahatsız olduğunu ifade ederek, lavaboyu kullanmak için izni istedi. Başbakan içeri girerek lavabada bir süre kaldı. Daha sonra evin önünde bulunan bahçede oturduk, çevreden gelenlerle birlikte Başbakanımız Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Bakan Günay, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin bir süre sohbet ettik. İlk gördüğümde yüzü biraz soluktu ama dışarı çıktığında daha iyiydi.”
Olur öyle. İnsan bozar bazen bağırsaklarını.
Ancak... “Pes!” (ya da yalnız başınıza, içinizden hangi nida geliyorsa onu) demeye hazırlanın.
Radikal gazetesinin haberinin başlığı şu: “Başbakan fındık işçisini gördü, indi...”
Nasıl yani? “Helikopterden aşağıdaki fındık işçilerini görünce mi bozmuş bağırsakları Başbakan?” diyip habere bakıyoruz:
“Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle Samsun’dan Ordu’ya giderken Ünye’de inerek fındık işçilerine sürpriz ziyaret yaptı.”
Radikal’in haberine göre Recep Kaya, ziyareti bu defa şöyle anlatıyor: “Helikopteri inerken gördük. Başbakan olduğunu anlamadık. Bir koşuşturma oldu. Önce korumalar geldi. Ardından Başbakanımız geldi. Bahçede oturup konuştuk. Çevredeki arkadaşlar geldi. Doğulu işçileri gördü. Onları çağırdı. Onlarla açılımı konuştu. Yaklaşık yarım saat sohbet ettik. Sonra da gitti.”
“Havaalanının pistinde fındık kurutan çiftciler ve mevsimlik çalışma için bölgeye gelen Kürt fındık işçileriyle sohbet edip açılımı anlat”mış Erdoğan.
Yoksa Ünye’ye niye insin, değil mi? Koca Başbakan…
Öyle mübarek bir insan ki, medyamız mübareğe helaya gitmeyi bile yakıştıramıyor.
Yoksa Radikal Başbakan’ı “ötekileştirdi” de, biz mi anlamadık? Gerçi, herhalde Yiğit Bulut’a sorsak, o da aynısını söylerdi: “Bizim Başbakan mı? Haşa, helaya bile gitmez.”

Sol Haber..

Konu sonucta bri saglik sorunundan gelisen olaylar o yuzden saglik servisi bolumune actim belki tayyipte faydalanir bu servisten
Sponsor Reklamlar

hasan ve _Siranli_ bunu beğendiler.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 21.09.10   #2
hasan
hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 14
Standart Cevap: Bizim Başbakan mı? Haşa, helaya bile gitmez!

BİZİM BAŞBAKAN HALKIN GÖZÜNDE O KADAR BÜYÜMÜŞ O KADAR BÜYÜK BİRİ OLMUŞ KİANLAMAK İMKANSIZ.HALK BAŞBAKANA ÖYLESİNE BİR BALILIK İÇİNDE VE ADAM NE DESE HEMEN İNANIYORLAR.KÖRÜ KÖRÜNE BİR BAĞLANMASI VAR,HALKIN BAŞBAKANA.O KADAR MUBAREKKLEŞTİRDİLER Kİ HAŞA NEREDEYSE PEYAGAMBER GİBİ YAPACAKLAR.AMA GERCİ ADAMLARIN 86 YILLIK ÖZLEMİ BU CUMHURİYETİ BİTİRMEK.
Sponsor Reklamlar

Alevi ve DevrimChe bunu beğendiler.

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...