Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Pir Yolu Haber Merkezi (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi.html)
-   -   KANALİZASYON patladı.!!! (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi/7640-kanalizasyon-patladi.html)

bilgeyol 19.12.13 17:12

KANALİZASYON patladı.!!!
 
ülkeyi yaklaşık 12 yıldır din tüccarlığı yaparak yöneten akp diktatörlüğü,
iktidar içi rant kavgalarından,
tökezlemeye başladı.
gezi direnişi sırasında kitlelere gaz bombası ve katlimlar yaparak sindirmeye çalışan öve öve bitiremediği emniyet teşkilatında,
son yolsuzluk hadisesinin ortaya çıkmasından sonra,
görevde alma furyası başlattı.
bir dönem ısrarla savunduğu savcıyı bu soruşturmayı başlattığı için,
pasifize etti ve yeni savcılar atadı soruşturma için,
İNSANIN AKLINI DENİZ FENERİ DAVASI geliyor,
yurt dşında hırsızlıkları kanıtlanmış kişilerin,
türkiyedeki bağlantıları,
deniz feneri davasında değişen savcılarca serbest bırakılmıştı.
eger bu davada atanan yeni yargıçlar tüm kanıtlara rağmen
göz altındakileri serbest bırakırlarsa ülkemiz
toplumsal çürümeye yüz tutmuştur,
göz altına alınan bakanların oğlu olması dolayısıyla,
demokratik ülkelerde bu bakanlar istifa ederdi soruşturmanın selameti açısından oysa ne bakanlar istifa etmiş vaziyette nede başbakan bu konuda kararlı bir adım atmış vaziyette,
yeni atanan savcı ve emniyet yetkilileri
toplanan deliller karartılıp yok edilirse,
tutuklular sebest bırakılırsa
acaba diktatörlük temizemi çıkmış olacak.
YOBAZ DİKTATÖRLÜĞÜN KANALİZASYONU PATLADI,
ÜLKEMİZE PİS KOKULAR YAYILMAYA DEVAM EDİYOR.

bilgeyol 19.12.13 17:16

Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!
 
http://www.kirmizihaber.com/wp-conte...620&h=340&zc=1

BAKANLARDAN ÜÇÜNÜN ÇOCUKLARI,
YOLSUZLUKTAN ÜÇ GÜNDÜR İÇERİDE GÖZ ALTINDALAR,
BAKANLARDAN HALA İSTİFA YOK,
NEREDE SORUŞTURMA SELAMETİ İÇİN ONURLU İSTİFALAR.

bilgeyol 19.12.13 17:18

Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!
 
Ne diyelim … haklısın Tayyip Erdoğan: Hırsızlık
babadan oğula geçerKırmızı Haber | 18 Aralık 2013 | Alt Manşet, Gündem, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Video Galeri
http://www.kirmizihaber.com/wp-conte...dhirsizlik.jpg
Bugün sosyal medyadan yayılan bir videoda yolsuzluklara ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, “ben bugüne kadar evladından hırsızlık öğrenen baba görmedim, duymadım. Hırsızlık babadan evlada geçer” diyor.
1994 yılında Belediye Başkanlığı Kongresi’nde Erdoğan’ın yaptığı konuşma bugün sosyal medya üzerinden paylaşılmaya başlandı.
Erdoğan burada yaptığı konuşmada, “Ben bugüne kadar evladından hırsızlık öğrenen baba görmedim, duymadım. Hırsızlık babadan evlada geçer. Evlatdan babaya değil. Yönetimlerde hırsızlık yukarıdaki üst yöneticilerden altta ki yöneticilere oradan da halka yansır” sözlerini kullanıyor.
DEVAMI AŞAĞIDAKİ LİNK
http://www.kirmizihaber.com/ne-diyel...n-ogula-gecer/

bilgeyol 19.12.13 17:29

Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!
 
'Bu pisliği

direniş temizler!'


AKP ile Cemaat arasındaki kavga tarafların yolsuzluklarını ortaya çıkardı. Sol kamuoyu ise yaşananları tarafların gerçek yüzlerinin ortaya çıkması olarak yorumluyor

http://birgun.net/icerikler/resimler...temizler-1.jpg
Solun operasyona bakışı
AKP ile Cemaat arasındaki kavga tarafların yolsuzluklarını ortaya çıkardı. Sol kamuoyu ise yaşananları tarafların gerçek yüzlerinin ortaya çıkması olarak yorumluyor
ÖDP: Bu operasyonu kim hangi gerekçeyle yapmış olursa olsun, gerçek olan ortaya dökülen bu yolsuzluklardır. 11 yıldır ülkeyi bu karanlık ve kirli ilişkilerle birlikte yöneten AKP ve Cemaat’in düzeni işte budur. Bu düzen haramzadeler düzenidir. Böyle bir yolsuzluk başka bir ülkede olsa adı geçen hükümet yetkilileri de hükümet de on kez istifa ederdi. Ama Erdoğan aksini iddia etse de ülkeyi bir ‘muz cumhuriyetine’ dönüştürdükleri ortadadır. Belediyelerden TOKİ’ye, her şey denetimden kaçırılmaya çalışılmaktadır. Ancak AKP nasıl kapatmaya çalışırsa çalışsın, halkın emeğini çalan bu haramzadelerin peşini bırakmayacağız.
EMEP: Bu yolsuzlukta en temel nokta AKP-Cemaat çatışmasının ortaya çıkmasıdır. AKP-Cemaat çatışması olmasaydı bu çark devam ederdi. Bu operasyon sonucu normal de cezalandırılmalar beklenilirdi. Hala henüz bu bakanlar istifa etmedi. Bu soruşturma sağlıklı yürütülmüyor.
TKP: AKP’nin tek bir gün daha ülkeyi yönetme ehliyeti yoktur. Hükümet derhal istifa etmelidir. Halk da ortaya çıkacak boşluğu doldurmak için derhal harekete geçmeli, yerelliklerde örgütlenmeli, karmaşık ama umut vaadeden bir döneme hazır olmalıdır.


Editör : BİRGÜN

bilgeyol 19.12.13 18:22

Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!
 
Halkın parası
AKP’nin kasalarındaKırmızı Haber | 18 Aralık 2013 | Alt Manşet, Gündem, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Siyaset
Büyük rüşvet soruşturmasında gözaltına alınan İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler’in ev aramasından ilk görüntüler ortaya çıktı. Radikal’den Fatih Yağmur’un haberindeki görüntülerde Güler’in evinde çok sayıda kasa olduğu ve kasalardan yüklü miktarda para çıktığı görüldü.

http://www.sendika.org/wp-content/up..._aramasi_3.jpg
http://www.sendika.org/wp-content/up..._aramasi_2.jpg
http://www.sendika.org/wp-content/up..._aramasi_1.jpg
http://www.sendika.org/wp-content/up..._aramasi_4.jpg
Sendika.Org
---------------------------------------------
UTANMASALAR,
BU SOYGUNLARI DİN İÇİN YAPTIĞINI SAVUCAKLAR.

bilgeyol 19.12.13 18:26

Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!
 
Dünyada,
HANGİ ÜLKENİN İÇİÇLERİ BAKANIN OĞLUNUN EVİNDE,
ALTI TANE PARA DOLU KASA,
VE PARA SAYMA MAKİNASI VAR,
HANGİ İÇİÇLERİ BAKANI TELEFONLA OĞLUNU ARIYARAK,
AMAN DİKKAT ET DİNLENİYORSUN DER.
BİRAZ VİJDAN..............

bilgeyol 19.12.13 19:16

Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!
 
AKP'li meclis üyesi 'yolsuzluk' nedeniyle

istifa etti

http://www.evrensel.net/files/news/d...2333cc65de.jpg

Recep Tayyip Erdoğan - Cemaat - Egemen Bağış - Reza Zarrab - Adnan Kılıç -

Elazığ Belediyesi'nin AKP'li Meclis Üyesi Adnan Kılıç, yaşanan son yolsuzluk ve rüşvet operasyonları nedeniyle partisinden istifa ettiğini açıkladı.
Kılıç, "Mensubu bulunduğum Ak Parti üyeliğinden istifa ettim. Belediye meclis aday adaylığı müracaat dosyamı da geri çektim, parti üyeliğimden de istifa etmiş bulunuyorum. 17 Aralık operasyonu nedeniyle böyle bir karar aldım. 30 Mart 2014 yerel seçimlerine kadar belediye meclis üyeliğimi bağımsız olarak sürdüreceğim" dedi. (DHA)
EVRENSEL
--------------------------------------------
DİĞER AKP LİLERE ÖRNEK OLMASI DİLEGİ İLE.

renk 19.12.13 20:49

Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!
 
Kanalizasyon patladı, ortalığa pislik saçıldı! Hükümet istifa....... Etmeli, ama o onur yok onlarda maalesef.

bilgeyol 19.12.13 21:45

Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!
 
Halkevleri: İt dalaşına seyirci kalmıyoruz, Halkın Hakları için ayağa kalkıyoruz!


Kırmızı Haber | 18 Aralık 2013 | Alt Manşet, Gündem, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Sol Haber
Halkevleri, ‘yolsuzluk’ operasyonlarına dair, “İt dalaşına seyirci kalmıyoruz, Halkın Hakları için ayağa kalkıyoruz” başlığıyla bir açıklama yaptı
“Bu it dalaşının kendiliğinden halkın yararına bir sonuç doğurmayacağı açıktır” diyen Halkevleri Genel Başkan Oya Ersoy tarafından yapılan açıklama şöyle:
Halkevleri olarak AKP iktidara geldiğinden beri, kamu kaynaklarını yağmalayan, kamusal hizmetleri sermayenin talanına açan iktidar olduğunu söyledik.
En temel yaşamsal haklarımızın gaspına, doğanın talanına, kentleri yağmalanmasına karşı her alanda Halkın Hakları mücadelesini örgütledik.
İki gündür yaşanan operasyon bu yağma ve talan iktidarı içindeki it dalaşıyla kirli çamaşırlarının ortaya dökülmesidir.
Bu it dalaşının kendiliğinden halkın yararına bir sonuç doğurmayacağı açıktır. Onların kavgası rantın paylaşımı kavgasıdır. 11 yıldır birlikte çalıp çırptıkları, yağmaladıkları, talan ettikleri halkın ortak zenginlikleri ve geleceğidir.
Haziran İsyanı’nda kentine, doğasına, haklarına sahip çıkarak özgürlük, saygı ve adalet talebiyle sokağa dökülen milyonların bu it dalaşının bütün taraflarından soracağı hesabı vardır.
Biz eşitlik, adalet ve özgürlük istiyoruz. Bu kavgaya halkın çıkarları doğrultusunda müdahale ancak bağımsız, sol güçlerin sokaktan yükseltecekleri mücadele ile mümkündür.
Bu it dalaşından siyasi rant umanların sonu hüsran olacak!
Bu iktidar içi çatışmadan medet umarak sermaye çıkarlarını savunma, ABD’nin desteğini kazanma, sağa açılma projeleri yapanlar “fırsat”ı siyasi ranta tahvil etmeye çalışmaktadırlar. Bu hesapların Türkiye halkları yararına sonuç doğurmayacağı açıktır, olsa olsa yeni siyasi rant şebekeleri oluşturacaktır.
Halkın AKP iktidarına karşı Haziran İsyanı’yla ortaya çıkan gücü, dayanılması gereken gerçek yeri işaret etmektedir. Halka güvenmeyen, halkın taleplerini arkasına almayan “siyasi mühendislik” projeleri geçmişte olduğu gibi bugün de hüsranla sonuçlanacaktır.
Yalana, talana, zorbalığa artık yeter!
Yalana talana zorbalığa artık yeter! Hüküm halkındır. ABD ve sermayenin desteğiyle yıllardır bu ülkeye kan kusturan AKP de CEMAAT de halka karşıdır!
Halkevleri olarak “Eşitlik, özgürlük, adalet için tek yol halkın iktidarı!” diyecek, hesap sormak için Haziran İsyanı’nda omuz omuza verdiğimiz bütün halk güçleriyle sokakta olacağız!
Oya Ersoy
Halkevleri Genel Başkanı

bilgeyol 19.12.13 21:51

Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!
 
Yandaş medyada yolsuzluğu aklama yarışı

http://www.kirmizihaber.com/wp-conte...3bb5e6be6a.jpg
Kırmızı Haber | 18 Aralık 2013 | Alt Manşet, Gündem, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Siyaset, Son Dakika

yandas-medyada-yolsuzlugu-aklama-yarisif2a243219b3bb5e6be6a
Çağrı SARI-Evrensel / İstanbul polisinin yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla başlattığı operasyon hemen hemen tüm gazetelerin manşetine yansıdı. Hükümete yakın yayın yapan gazeteler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a adeta siper oldu. Köşe yazarları kolları sıvadı, operasyonun yerel seçim öncesi yapılmasına dikkat çekti. Başbakana toz kondurmak istemeyen gazeteciler gerek katıldıkları televizyon kanallarında gerek sosyal medya üzerinden operasyonun bir yolsuzluk operasyonu olmadığını ileri sürdü.
MANŞETLER KALKAN OLDU
Hükümet yanlısı gazeteler AKP’yi korumak için yolsuzluğu bile aklama yarışına girdi. Demokrasi paketi açıklandığında aynı manşeti atan ve “tarih”, “müjde” söylemleri ile paketi duyuran yedi gazete, aynı manşet ile çıkmadı ama her biri el birliği ile Erdoğan’a kalkan oldu. Erdoğan ne söylerse söylesin manşetinden duyuran Sabah gazetesi operasyonun amacını ‘Siyaseti İtibarsızlaştırmak’ olarak yansıttı. “Kaset Olmadı Dosya Verelim” başlığını kullanan gazete Mehmet Barlas’ın yazısından esinlenerek bu kelimeleri kullandı. Yerel seçimlere ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine dikkat çeken gazete siyaseti yeniden dizayn etmek için böyle bir girişimin olduğunu yazdı. Star gazetesi de aynı noktada durdu. Seçim vurgusu yapan gazete, “Seçim Ayarlı Operasyon” başlığını kullandı ve hedefin hükümeti yıpratmak olduğunu söyledi.
BARON VURGUSU
Takvim günün çarpıcı manşetlerinden birini attı. “Vaiz Lobisi” dedi. Gazete “Yeni Türkiye’yi hedef alan içki sigara, ilaç ve faiz lobisi Gezi’de başarılı olamadı. Baronlar bu kez seçim öncesi içerideki uzantıları ile birlikte harekete geçti” diye yazdı. Gazete bütün bu yaşananları yine çeşitli güç odaklarına bağladı. Hatta bu odaklar Gezi eylemlerinde başarılı olamamış, dış güçler bu sefer içerideki güçlerle iş birliği yapmış.
“Yeni Türkiye” vurgusunu sık sık yapan ve hükümet seviciliği yarışında liderliği almaya çalışan Türkiye gazetesi tam da beklendiği gibi Başbakan Erdoğan’ın sözlerini manşetine taşıdı. Erdoğan dün üstü kapalı olarak Cemaati hedef aldı ve “Hiçbir tehdide boyun eğmeyeceğiz” dedi. Bu sözler Türkiye gazetesinin manşetini oluşturdu. Gazetenin dikkat çeken yanı Türkiye’yi sarsan, bir anda gündemi belirleyen yolsuzluk operasyonu haberinin Erdoğan’ın sözlerinden daha küçük görülmesi oldu. Büyük bir Erdoğan fotoğrafı basan gazete hemen yan tarafına “Sürpriz Operasyon” şeklinde yaşananları yansıttı.
‘BİZE ALLAH YETER’
Bir diğer çarpıcı, bir o kadar da sosyal medyada komik bulunan manşet Yeni Akit gazetesinden geldi. Gazete ‘Bize Allah Yeter’ ifadelerini kullandı. Ayrıntıda ise Erdoğan’ın sözlerine yer verdi. Yeni Şafak ise ‘Nöbetçi Savcı İşbaşında’ yorumunu yaptı. Gazete “Hakim Ayarlayıp Karar Çıkarttı” vurgusu ile savcıları işaret etti. Yeni Şafak da operasyonun zamanlamasına dikkat çekti.
ZAMAN, TARAF VE BUGÜN NE DEDİ?
Fişleme iddiaları üzerinden cemaat ve AKP kavgasını derinleştiren haberlere imza atan gazete Taraf, operasyonu neredeyse tam sayfa gördü. “Büyük operasyon” şeklinde verdiği haberinde tek tek fotoğraflar kullandı. Fotoğrafların altına gözaltına alınma nedenlerini yazdı. Taraf, Bakanların fotoğraflarını da oğulları ile beraber kullanmayı tercih etti.
Operasyon haberlerine dair gözlerin çevrildiği Zaman gazetesi ise “Türkiye’yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonu” manşeti ile çıktı. Gazete operasyonun merkezindeki Reza Zarrab’ın fotoğrafı ve Bakan Güler’in oğlu B.G’nin fotoğrafını manşetine taşıdı. Mizanpajı ile dikkat çeken gazete birinci sayfasında operasyonun ayrıntılarına da yer verdi. Ayrıca Kanal D’yi referans göstererek, bir Bakanın da bir buçuk milyon dolar rüşvet aldığı iddiasını sayfasına koydu. Cemaate yakınlığı ile bilinen bir başka gazete Bugün ise “Şoke eden operasyon” cümlesini kullandı. Gazetenin, “137 milyon rüşvet iddiası” ve “Marmarayı tehlikeye atmışlar” başlıkları da dikkat çekti.
HÜKÜMETE İSTİFA ÇAĞRISI
Sözcü gazetesi, “Tayyip bu pisliği temizle ya da istifa et git” manşeti ile operasyon haberine yer verdi. Sözcü operasyonun arkasında cemaatin olduğu iddiasına da sayfasına taşıdı. Hükümete istifa çağrısı yapan bir başka gazete ise SoL oldu. SoL, “Hükümet istifa” dedi. Gazete fotoğraf olarak da patlamış, dağılmış bir ampul kullandı. Ayrıca, Türkiye’nin hukuksuzluk, zalimlik, yolsuzluk ülkesi haline geldiğini vurguladı Sorumlu olarak da Hükümeti işaret etti.
Aydınlık, AKP ve cemaat arasındaki kavganın Bakanlara kadar uzandığını yazdı. Yolsuzluk operasyonunda “4 bakan” vurgusu yaptı. 4 Bakan hakkında fezleke hazırlandığı iddiasını da haberin bir unsuru yaptı. BirGün “Takke düştü” dedi. BirGün AKP ve cemaat arasında bir iktidar kavgası yaşandığına ve kirli yolsuzluk belgelerinin ortaya saçıldığına vurgu yaptı.
----------------------------------------------
KANALİZASYON FARELERİ,
KANALİZASYONU TEMİZLEME ÇABASINDA.

bilgeyol 01.02.14 12:14

Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!
 
Tüm

Bilal Erdoğanların

dikkatinegeçen günlerde AKP organizasyonlarından birinde açılan “hepimiz Bilal Erdoğanız” pankartı dikkat çekiciydi.

http://birgun.net/icerikler/resimler...ikkatine-1.jpg
Okuyucu Modunu Aç Okuyucu Modu Kapat Yazıyı Büyüt: 12 14 16 18 20
Geçen günlerde AKP organizasyonlarından birinde açılan “hepimiz Bilal Erdoğanız” pankartı dikkat çekiciydi. Pankart çok eleştirildi. Fakat ben bu pankarta farklı bir açıdan bakmak istiyorum. İnsanlarımız, imar sıkıntıları çeken işadamlarının bir miktar dolar bağışladıkları “hayırsever” bir vakfın yönetim kurulunda olmak istiyor.

Herkes Yasin El Kadı ile arkadaş olmak istiyor. Cengiz İnşaat’ın sahibi gibi özgür basın gönüllüsü olanlar, milletin bir tarafına koymak isteyenler de mutlaka vardır. Cengiz İnşaat’ın sahibinin yerinde olmak isteyenler de haklı. Milletin bir tarafına daha sağlam koydukça daha çok vergi borcu siliniyor.

Siz de telefonu, “Hayırlı cumalar, ne oldu bizim villalar?” sorusuyla açmak istemez miydiniz?

Annesi ile villa planlarını incelerken Sümeyye Erdoğan’ın duyduğu heyecanı kim yaşamak istemez ki?

İnsanlar bu adrenaline yaklaşabilmek için extreme sporlara gönül veriyor. Yamaç paraşütü yapanlar bile Sümeyye Erdoğan’ın villa planlarını incelerken yaşadığı adrenalin seviyesine ulaşamıyor.

Öyle değil mi Latif Amca?

Aile üyelerinden bahsediyoruz diye Recep Tayyip Erdoğan bize kızar mı acaba? Gece su içmeye kalktığımızda koridorda Tayyip Erdoğan hologramı ile karşılaşır mıyız?

Samimi soruyorum, siz de 17 tane evi olan ve bir devlet bankası müdürüne, “Süleyman 2 milyon TL gönder, reklam faturası keserim” diyebilecek sıcakkanlılıkta bir gazete genel yayın yönetmeni olmak istemez miydiniz?

Mahalle arası ganyanlarındaki milyonlarca işsiz gencin, 7 milyon dolarlık yalısı ile dikkat çeken Rasim Ozan Kütahyalı’nın yerinde olmak istediğinden şüphem yok.

Fakat şu var ki; kapitalist üretim ilişkilerinde ne yazık ki sınırlı sayıda insan lüks tüketim ürünlerine sahip olabiliyor. Herkesin Ferrari marka arabası olsaydı, Ferrari bu kadar değerli olmazdı. Öyle değil mi? Kendini Bilal Erdoğan ile özdeşleştiren, empati yeteneği ile öne çıkan yoksullara sesleniyorum: Akbiliniz dolu ise Bilal Erdoğan olmaya devam edin.


Editör : birgün

bilgeyol 03.02.14 11:27

Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!
 
K

http://www.kirmizihaber.com/wp-conte...620&h=340&zc=1

Almanya’da bir dizi temaslarda bulunmak üzere 4 Şubat günü Berlin’e gelecek olan Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto etmek için Brandenburg Kapısı’nda kitlesel bir miting düzenleniliyor. “Özgürlük, Eşitlik ve Demokrasi için Erdoğan’ı protesto ediyoruz”
--------------------------------------------------------

PATLAYAN KANALİZASYON, (RÜŞVET;YAĞMA;TALAN;YOLSUZLUK)
EMNİYET MÜDÜRLERİ,
EMNİYET AMİRLERİ,
POLİSLER,
SAVCILAR,
YER DEGİŞTİRİLEREK,
GÖREVDEN ALINARAK,
TEMİZE ÇIKMAYA ÇALIŞILIYOR,
OYSA KANALİZASYON KOKUSU,(RÜŞVET,YAĞMA,TALAN,YOLSUZLUK)
AVRUPAYA,
AMERİKAYA,
TÜM KITALARA ULAŞTI,
SAVCI HAKİM DEGİŞİKLİĞİ İLE LEKELER ÇIKMAZ
.

bilgeyol 05.02.14 21:06

Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!
 
'Adalet,
dolarları olanlar için var'


http://www.evrensel.net/files/news/d...113ad0a481.jpg


İLGİLİ HABERLER

ETİKETLER

Mehmet Ayvalıtaş - mahkeme - polis saldırı -

İstanbul Ümraniye’de Gezi direnişinde, bir aracın kitleye hızla çarpması sonucu hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş davasının ikinci duruşması görüldü. Mahkeme heyeti duruşmayı apar topar bitirerek davayı 21 Mayıs’a erteledi. Polis Kartal Adliyesi önünde bekleyen kitleye gaz bombasıyla saldırdı

Görkem Demirbaş ve Cengiz Aktaş’ın ‘Taksirle ölüme neden olma ve yaralama’ suçlarından 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava Anadolu Adliyesi İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesinde polis ablukası altında başladı. İlk duruşmada Fadime Ayvalıtaş oğlunun fotoğrafını taşırken, bu kez Mehmet’in anneannesinin kızının fotoğrafını taşıması dikkat çekti.

Duruşma öncesi adliyenin giriş kapısı polis tarafından ablukaya alındı. B blokta bulunan açık otoparkın, araç girişine kapatıldığı adliyenin giriş kapısı, demir barikatlarla çevrildi. 2 TOMA’nın da bulunduğu adliye bahçesinde çok sayıda çevik kuvvet polisi de görevlendirildi.
Duruşmayı Gezi direnişinde hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in, Ali İsmail Korkmaz ve Ethem Sarısülük’ün aileleri, hâlâ komada olan 15 yaşındaki B.E’nin ailesinin yanı sıra Sanatçı Şebnem Sönmez, CHP Milletvekilleri Süleyman Çelebi, Mahmut Tanal ve Taksim Dayanışmasından Mimar Mücella Yapıcı, İTO Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu da izledi.

Duruşma öncesinde konuşan baba Ali Ayvalıtaş, “Bir tane milletvekili bir kere telefon açıp sormadı. İnsanlık bu kadar zor mu? Yine bizimle dalga geçecekler. Adalet dolarları olanlar için var. Bize yine adalet çıkmayacak. Bizim suçumuz insan olmamız. Bizim suçumuz dürüst olmamız” dedi.

GERGİN ANLAR

Sanık Cengiz Aktaş’ın katılmadığı duruşma öncesi ilk olarak aile ile güvenlik arasında gergin anlar yaşandı. Duruşma salonu kapısı önünde bekleyen özel güvenliği salona silahlı polis sokmaması konusunda uyaran ailenin bu uyarısı üzerine kısa süreli tartışma yaşandı.
İlerleyen dakikalarda salona çok sayıda polisin girmesinin fark edilmesi üzerine ailenin ve duruşmayı izlemeye gelenlerin tepkisi arttı. İçeriye polisleri alacağınıza bizleri alın denilerek tepki gösterildi.

Adliye içinde, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Anaların öfkesi katilleri boğacak” “Gezi şehitleri yaşıyor”, “Hepimiz Mehmet’iz, öldürmekle bitmeyiz”, “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek” sloganları atıldı.

YİNE UYKU REZALETİ


Salona girişte yoğun izdiham yaşandı. Çok sayıda izleyici dışarıda kaldı. Salonun küçük olması nedeniyle çok sayıda izleyici ve avukat duruşmayı ayakta izlemek zorunda kaldı. Ayvalıtaş’ın anneannesi gerginlik ve izdiham nedeniyle kısa süreli baygınlık geçirdi.
Duruşmada, avukatların kimlik tespiti sırasında sesin duyulmaması üzerine Av. Kemal Aytaç yüksek sesle isimleri söylemeye başladı. Mahkeme Başkanı avukatlara çıkışarak “Yeteri kadar müsamaha gösterdim” dedi. Bunun üzerine salondakiler mahkeme başkanına tepki gösterdi. Bu arada mahkeme heyetinden bir üyenin duruşma sırasında uyuduğu görüldü.

ADALET BEKLENTİSİYLE BURADAYIZ

Söz alan ailenin avukatı Ayla Öztabak, “Adaletsizlik bir insanı öldürebiliyormuş. Bir insanı öldürmek için silaha, taşa sopaya araba çarpmasına gerek yokmuş. Biz bunu burada geçen celse gördük. Adalet aramaya gelmiş bir anneye burada da zulüm edildi. Hepimizin belleğinde Fadime Ana’nın gözyaşı var. Kilitli kapılar ardında sözde aleni duruşma yapıldı. Yine müvekkilim, Fadime Ana’nın ölümünün üzerinden bir süre sonra müvekkilimiz Ali Ayvalıtaş da baypas ameliyatı geçirdi. Bu ağır ameliyata rağmen burada. Adalet hava gibi su gibi temel ihtiyaç. Hepimiz bu beklenti ile buradayız” dedi.

KUZENİ İFADE VERDİ

Kazada ağır yaralanan Ayvalıtaş’ın kuzeni Seyit Kartal’ın 18 yaşından küçük olması nedeni ile psikolog nezaretinde ifadesi tekrar alındı. Kartal, sanıklardan şikayetçi olduğunu bir kez daha dile getirdi.

Kartal, ilk ifadesinde sol şeritte 15 kişi olduğu yönündeki beyanın eksik olduğunu, ilk anda 15 kişi ile birlikte sol şeride geçtiklerini daha sonra bu sayının arttığını söyledi. Kartal önceki ifadesinde yola çıktıklarında beyaz bir aracın geçtiğini aracı gördüklerinde bir metre geriye çıktıklarını ancak Mehmet Görkem Demibaş’ın bunu görmesine rağmen durmadığını ifade etmişti.

DURUŞMA ERTELENDİ

Dışarıda müdahale olduğuna dair gelen haberler üzerine mahkeme heyeti müzakere yapmak üzere salondan ayrıldı. Avukatların hiçbir şekilde konuşmasına müsaade etmeyen mahkeme heyeti Sanık Cengiz Aktaş’ın yeniden zorla getirilmesine, tanıkların zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı 21 Mayıs tarihine erteledi.

AĞABEY AYVALITAŞ: İNANCIMIZ KALMADI

Duruşmanın ardından Ayvalıtaş'ın ağabeyi Volkan Ayvalıtaş, "Bugün buraya gelene kadara adalete inancımız vardı. Ama buraya geldikten sonra bu inancımız kalmadı. Biz dışarıda olaylar çıktıktan sonra mahkeme heyetinden ara talep ettik. Ama onlar kararını açıklayarak vicdansız bir uygulama yaptılar. Eğer mahkemelerin vicdani yoksa halkın adaleti vicdanı var" dedi.

DIŞARIDA POLİS SALDIRISI

Dava sonrası duruşmanın apar topar bitirilmesini protesto eden halka polis gaz bombasıyla saldırdı. Polis Ayvalıtaş ailesi ve avukatların davayla ilgili açıklama yapmalarına izin vermeyerek açıklama yapanlara ve dışarıda bekleyen halka gaz bombasıyla saldırdı

AYVALITAŞ'IN BABASI: ADALETİ ALACAĞIZ

Gerginliğin sona ermesinin ardından konuşan avukat Ayla Özkabak, yargılamada hukuksuzluklar yaşandığını ifade ederek, savcı ve hakimlerin adeta avukatlarla dalga geçtiğini söyledi.

Baba Ali Ayvalıtaş ise, "Adalet yok adaleti alacağız. Fadime'nin katilleri hesap verecek" dedi.

Açıklamanın ardından adliyenin ön tarafına doğru dağılan grupla çevik kuvvet arasında bir gerginlik daha çıktı. Polis biber gazı kulandı. Polis müdahalesi ile başlayan gerginlik son buldu. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net
Eklenme tarihi: 2014-02-05 15:00:23


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 07:32.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2