Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Pir Yolu Haber Merkezi (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi.html)
-   -   KANALİZASYON patladı.!!! (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi/7640-kanalizasyon-patladi.html)

bilgeyol 01.02.14 12:14

Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!
 
Tüm

Bilal Erdoğanların

dikkatinegeçen günlerde AKP organizasyonlarından birinde açılan “hepimiz Bilal Erdoğanız” pankartı dikkat çekiciydi.

http://birgun.net/icerikler/resimler...ikkatine-1.jpg
Okuyucu Modunu Aç Okuyucu Modu Kapat Yazıyı Büyüt: 12 14 16 18 20
Geçen günlerde AKP organizasyonlarından birinde açılan “hepimiz Bilal Erdoğanız” pankartı dikkat çekiciydi. Pankart çok eleştirildi. Fakat ben bu pankarta farklı bir açıdan bakmak istiyorum. İnsanlarımız, imar sıkıntıları çeken işadamlarının bir miktar dolar bağışladıkları “hayırsever” bir vakfın yönetim kurulunda olmak istiyor.

Herkes Yasin El Kadı ile arkadaş olmak istiyor. Cengiz İnşaat’ın sahibi gibi özgür basın gönüllüsü olanlar, milletin bir tarafına koymak isteyenler de mutlaka vardır. Cengiz İnşaat’ın sahibinin yerinde olmak isteyenler de haklı. Milletin bir tarafına daha sağlam koydukça daha çok vergi borcu siliniyor.

Siz de telefonu, “Hayırlı cumalar, ne oldu bizim villalar?” sorusuyla açmak istemez miydiniz?

Annesi ile villa planlarını incelerken Sümeyye Erdoğan’ın duyduğu heyecanı kim yaşamak istemez ki?

İnsanlar bu adrenaline yaklaşabilmek için extreme sporlara gönül veriyor. Yamaç paraşütü yapanlar bile Sümeyye Erdoğan’ın villa planlarını incelerken yaşadığı adrenalin seviyesine ulaşamıyor.

Öyle değil mi Latif Amca?

Aile üyelerinden bahsediyoruz diye Recep Tayyip Erdoğan bize kızar mı acaba? Gece su içmeye kalktığımızda koridorda Tayyip Erdoğan hologramı ile karşılaşır mıyız?

Samimi soruyorum, siz de 17 tane evi olan ve bir devlet bankası müdürüne, “Süleyman 2 milyon TL gönder, reklam faturası keserim” diyebilecek sıcakkanlılıkta bir gazete genel yayın yönetmeni olmak istemez miydiniz?

Mahalle arası ganyanlarındaki milyonlarca işsiz gencin, 7 milyon dolarlık yalısı ile dikkat çeken Rasim Ozan Kütahyalı’nın yerinde olmak istediğinden şüphem yok.

Fakat şu var ki; kapitalist üretim ilişkilerinde ne yazık ki sınırlı sayıda insan lüks tüketim ürünlerine sahip olabiliyor. Herkesin Ferrari marka arabası olsaydı, Ferrari bu kadar değerli olmazdı. Öyle değil mi? Kendini Bilal Erdoğan ile özdeşleştiren, empati yeteneği ile öne çıkan yoksullara sesleniyorum: Akbiliniz dolu ise Bilal Erdoğan olmaya devam edin.


Editör : birgün

bilgeyol 03.02.14 11:27

Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!
 
K

http://www.kirmizihaber.com/wp-conte...620&h=340&zc=1

Almanya’da bir dizi temaslarda bulunmak üzere 4 Şubat günü Berlin’e gelecek olan Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto etmek için Brandenburg Kapısı’nda kitlesel bir miting düzenleniliyor. “Özgürlük, Eşitlik ve Demokrasi için Erdoğan’ı protesto ediyoruz”
--------------------------------------------------------

PATLAYAN KANALİZASYON, (RÜŞVET;YAĞMA;TALAN;YOLSUZLUK)
EMNİYET MÜDÜRLERİ,
EMNİYET AMİRLERİ,
POLİSLER,
SAVCILAR,
YER DEGİŞTİRİLEREK,
GÖREVDEN ALINARAK,
TEMİZE ÇIKMAYA ÇALIŞILIYOR,
OYSA KANALİZASYON KOKUSU,(RÜŞVET,YAĞMA,TALAN,YOLSUZLUK)
AVRUPAYA,
AMERİKAYA,
TÜM KITALARA ULAŞTI,
SAVCI HAKİM DEGİŞİKLİĞİ İLE LEKELER ÇIKMAZ
.

bilgeyol 05.02.14 21:06

Cevap: KANALİZASYON patladı.!!!
 
'Adalet,
dolarları olanlar için var'


http://www.evrensel.net/files/news/d...113ad0a481.jpg


İLGİLİ HABERLER

ETİKETLER

Mehmet Ayvalıtaş - mahkeme - polis saldırı -

İstanbul Ümraniye’de Gezi direnişinde, bir aracın kitleye hızla çarpması sonucu hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş davasının ikinci duruşması görüldü. Mahkeme heyeti duruşmayı apar topar bitirerek davayı 21 Mayıs’a erteledi. Polis Kartal Adliyesi önünde bekleyen kitleye gaz bombasıyla saldırdı

Görkem Demirbaş ve Cengiz Aktaş’ın ‘Taksirle ölüme neden olma ve yaralama’ suçlarından 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava Anadolu Adliyesi İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesinde polis ablukası altında başladı. İlk duruşmada Fadime Ayvalıtaş oğlunun fotoğrafını taşırken, bu kez Mehmet’in anneannesinin kızının fotoğrafını taşıması dikkat çekti.

Duruşma öncesi adliyenin giriş kapısı polis tarafından ablukaya alındı. B blokta bulunan açık otoparkın, araç girişine kapatıldığı adliyenin giriş kapısı, demir barikatlarla çevrildi. 2 TOMA’nın da bulunduğu adliye bahçesinde çok sayıda çevik kuvvet polisi de görevlendirildi.
Duruşmayı Gezi direnişinde hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in, Ali İsmail Korkmaz ve Ethem Sarısülük’ün aileleri, hâlâ komada olan 15 yaşındaki B.E’nin ailesinin yanı sıra Sanatçı Şebnem Sönmez, CHP Milletvekilleri Süleyman Çelebi, Mahmut Tanal ve Taksim Dayanışmasından Mimar Mücella Yapıcı, İTO Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu da izledi.

Duruşma öncesinde konuşan baba Ali Ayvalıtaş, “Bir tane milletvekili bir kere telefon açıp sormadı. İnsanlık bu kadar zor mu? Yine bizimle dalga geçecekler. Adalet dolarları olanlar için var. Bize yine adalet çıkmayacak. Bizim suçumuz insan olmamız. Bizim suçumuz dürüst olmamız” dedi.

GERGİN ANLAR

Sanık Cengiz Aktaş’ın katılmadığı duruşma öncesi ilk olarak aile ile güvenlik arasında gergin anlar yaşandı. Duruşma salonu kapısı önünde bekleyen özel güvenliği salona silahlı polis sokmaması konusunda uyaran ailenin bu uyarısı üzerine kısa süreli tartışma yaşandı.
İlerleyen dakikalarda salona çok sayıda polisin girmesinin fark edilmesi üzerine ailenin ve duruşmayı izlemeye gelenlerin tepkisi arttı. İçeriye polisleri alacağınıza bizleri alın denilerek tepki gösterildi.

Adliye içinde, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Anaların öfkesi katilleri boğacak” “Gezi şehitleri yaşıyor”, “Hepimiz Mehmet’iz, öldürmekle bitmeyiz”, “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek” sloganları atıldı.

YİNE UYKU REZALETİ


Salona girişte yoğun izdiham yaşandı. Çok sayıda izleyici dışarıda kaldı. Salonun küçük olması nedeniyle çok sayıda izleyici ve avukat duruşmayı ayakta izlemek zorunda kaldı. Ayvalıtaş’ın anneannesi gerginlik ve izdiham nedeniyle kısa süreli baygınlık geçirdi.
Duruşmada, avukatların kimlik tespiti sırasında sesin duyulmaması üzerine Av. Kemal Aytaç yüksek sesle isimleri söylemeye başladı. Mahkeme Başkanı avukatlara çıkışarak “Yeteri kadar müsamaha gösterdim” dedi. Bunun üzerine salondakiler mahkeme başkanına tepki gösterdi. Bu arada mahkeme heyetinden bir üyenin duruşma sırasında uyuduğu görüldü.

ADALET BEKLENTİSİYLE BURADAYIZ

Söz alan ailenin avukatı Ayla Öztabak, “Adaletsizlik bir insanı öldürebiliyormuş. Bir insanı öldürmek için silaha, taşa sopaya araba çarpmasına gerek yokmuş. Biz bunu burada geçen celse gördük. Adalet aramaya gelmiş bir anneye burada da zulüm edildi. Hepimizin belleğinde Fadime Ana’nın gözyaşı var. Kilitli kapılar ardında sözde aleni duruşma yapıldı. Yine müvekkilim, Fadime Ana’nın ölümünün üzerinden bir süre sonra müvekkilimiz Ali Ayvalıtaş da baypas ameliyatı geçirdi. Bu ağır ameliyata rağmen burada. Adalet hava gibi su gibi temel ihtiyaç. Hepimiz bu beklenti ile buradayız” dedi.

KUZENİ İFADE VERDİ

Kazada ağır yaralanan Ayvalıtaş’ın kuzeni Seyit Kartal’ın 18 yaşından küçük olması nedeni ile psikolog nezaretinde ifadesi tekrar alındı. Kartal, sanıklardan şikayetçi olduğunu bir kez daha dile getirdi.

Kartal, ilk ifadesinde sol şeritte 15 kişi olduğu yönündeki beyanın eksik olduğunu, ilk anda 15 kişi ile birlikte sol şeride geçtiklerini daha sonra bu sayının arttığını söyledi. Kartal önceki ifadesinde yola çıktıklarında beyaz bir aracın geçtiğini aracı gördüklerinde bir metre geriye çıktıklarını ancak Mehmet Görkem Demibaş’ın bunu görmesine rağmen durmadığını ifade etmişti.

DURUŞMA ERTELENDİ

Dışarıda müdahale olduğuna dair gelen haberler üzerine mahkeme heyeti müzakere yapmak üzere salondan ayrıldı. Avukatların hiçbir şekilde konuşmasına müsaade etmeyen mahkeme heyeti Sanık Cengiz Aktaş’ın yeniden zorla getirilmesine, tanıkların zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı 21 Mayıs tarihine erteledi.

AĞABEY AYVALITAŞ: İNANCIMIZ KALMADI

Duruşmanın ardından Ayvalıtaş'ın ağabeyi Volkan Ayvalıtaş, "Bugün buraya gelene kadara adalete inancımız vardı. Ama buraya geldikten sonra bu inancımız kalmadı. Biz dışarıda olaylar çıktıktan sonra mahkeme heyetinden ara talep ettik. Ama onlar kararını açıklayarak vicdansız bir uygulama yaptılar. Eğer mahkemelerin vicdani yoksa halkın adaleti vicdanı var" dedi.

DIŞARIDA POLİS SALDIRISI

Dava sonrası duruşmanın apar topar bitirilmesini protesto eden halka polis gaz bombasıyla saldırdı. Polis Ayvalıtaş ailesi ve avukatların davayla ilgili açıklama yapmalarına izin vermeyerek açıklama yapanlara ve dışarıda bekleyen halka gaz bombasıyla saldırdı

AYVALITAŞ'IN BABASI: ADALETİ ALACAĞIZ

Gerginliğin sona ermesinin ardından konuşan avukat Ayla Özkabak, yargılamada hukuksuzluklar yaşandığını ifade ederek, savcı ve hakimlerin adeta avukatlarla dalga geçtiğini söyledi.

Baba Ali Ayvalıtaş ise, "Adalet yok adaleti alacağız. Fadime'nin katilleri hesap verecek" dedi.

Açıklamanın ardından adliyenin ön tarafına doğru dağılan grupla çevik kuvvet arasında bir gerginlik daha çıktı. Polis biber gazı kulandı. Polis müdahalesi ile başlayan gerginlik son buldu. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net
Eklenme tarihi: 2014-02-05 15:00:23


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 07:53.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2