Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 03.04.13   #641
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.

'Âkil İnsanlar ' belli oldu
Nis 02, 2013

'Âkil İnsanlar Komisyonu'nda yer alacak isimler netleşmeye başladı. Hükümet kanadı her ne kadar 'şöhretler karması' olmayacak dese de listede renkli isimler bulunuyor.

‘Âkil İnsanlar Komisyon’ listesinde ünlü sanatçılar Kadir İnanır, Türkân Şoray, Hülya Koçyiğit, Hülya Avşar , Yılmaz Erdoğan ve Lale Mansur da bulunuyor.

Radikal’e ulaşan bilgilere göre ‘Âkil İnsanlar Komisyonu’na girmesine kesin gözüyle bakılan diğer isimler şunlar: Hüseyin Yayman, Avni Özgürel , Ali Bayramoğlu, Sibel Eraslan, Hilal Kaplan, Prof. Dr. Hayrettin Karaman, Prof. Dr. Mithat Sancar, Ethem Mahçupyan , Yılmaz Ensarioğlu, Oya Baydar.

Âkil İnsanlar Komisyonu’nda sinema ve sanat dünyasının şöhretli isimleri de yer alacak. Hükümetin listesinde Kadir İnanır, Türkân Şoray, Hülya Avşar, Hülya Koçyiğit, Yılmaz Erdoğan, Lale Mansur yer alıyor. Bu sanatçılardan bir kısmı ‘Kürt Sorunu’na dikkat çeken yapıtlara imza atmıştı.

Kaynak-radikal.com.tr

alıntı kırmızı haber

tam liste degil ,

tanımadığım isimlerde var ,

bu işi yapabileceklerde varama ,

türkan şoray,hülya avşar bu listede sırıtıyor.
Sponsor Reklamlar

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.04.13   #642
BERF62
BERF62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Hiçlik
Rep Puani : 46

Aynen, herkes işine baksın. Bunların yerine psikiyatr olursa daha makul olur bence.
Sponsor Reklamlar

BERF62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.04.13   #643
bilgeyol
Yönetici

Çarşamba, 3 Nisan 2013 - 11:10

Ve kara çarşaf okula girdi!

AKP'nin 4+4+4 eğitim sistemi, serbest kıyafet uygulaması derken okullara kara çarşaf da girdi.

İstanbul Arnavutköy Mehmet Akif Ersoy Lisesi'nde öğrencilerin kara çarşafla derse girdiği ortaya çıktı.

Yurt gazetesinden Ali Cemal Karabudak'ın haberine göre, AKP Hükümeti'nin 4+4+4 eğitim sistemi kapsamında 2013-2014 öğretim yılında okullarda uygulamaya koyacağı ''Serbest Kıyafet Yönetmeliği'' ile ilgili ilkokul çağındaki çocukların dahi türbanla okullarda eğitim görmesi tartışmaları sürerken, Arnavutköt Mehmet Akif Ersoy Lisesi'nde skandal bir fotoğraf ortaya çıktı. Görenlere ''Yok artık'' dedirten fotoğrafta, mevcut yönetmelik uyarınca bütün öğrencilerin üniformayla geldiği okulda, lise son sınıfta okuyan bir kız öğrencinin derse kara çarşafla girmesi görenleri hayrete düşürdü.

Öğretmenler tarafından kılık-kıyafet yönetmeliği kapsamında uyarılan çarşaflı öğrencinin, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir tarafından korunduğu ve uyaran öğretmenleri de, ''Kendinizi Silivri'de bulursunuz'' diye tehdit ettiği öne sürüldü. 10 Ocak 2013 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak Arnavutköy'e atanan İbrahim Demir'in daha önce Bayrampaşa'da Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir Sen üyesi olduğu ve İlçe Milli Eğitim Müdür'ü olmadan önce ''Arnavutköy'e Eğitim Bir Sen'i örgütlemeye gidiyorum'' dediği iddia edildi.

Konuyla ilgili Yurt'a konuşan Mehmet Akif Ersoy Lisesi yöneticileri fotoğraftaki sınıfın kendi okulları olduğunu teyit etti.

"Kılık-kıyafete uymayan öğrencileri uyarsak da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bize 'öğrencileri derse alacaksın' dediği için bir yaptırım uygulayamıyoruz" diyen okul yöneticileri, "Yasal olarak da bir yetkimiz yok. Velilerle aramız bozulmasın diye bazı şeylere göz yumabiliyoruz. Bakan bile çıkıp medyada 'öğrencilere karışmayın istedikleri gibi giyinebilirler' diyorsa, biz ne yapalım. Arada kalıyoruz'' dedi.

sol haber

ilkokul talebesine kara çarşaf giydirmek,

7,8 yaşındaki çocuklara çarşafı aile baskısı giydirir,

resmen siyasi bir simgeden öte bir anlam ifade etmez,

kara çarşafı ülkeye giydiriyorlar,

araplaştırıyorlar.
Sponsor Reklamlar

devran bunu beğendi.

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 03.04.13   #644
BERF62
BERF62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Hiçlik
Rep Puani : 46

Bunları görünce artık içimden bir böğürtü geliyor.
Namusu insanlığı bir tutam tüy yumağında gören bir zihniyetle yaşamak zorunda olmak ne kötü.
Her sabah liselileri görüyorum; ayakta konverse, elde iphone, pantolon dockers, kafasını da tepe gibi sıkmabaş yapmış güya okula gidiyor, muhabbetleri de erkekler.
Baskı ve geleneklerine sözde Filistin halatıyla bağlı olan ailelerin, yarattığı dindar gençler böyle demekki.
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
BERF62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.04.13   #645
devran
Moderatör
Deneme Mod.
Rep Puani : 20
Standart Malatyaya Nato Bayrağı

....

yorumu size bırakıyorum canlar
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
İblisin talim ettiği yola minnet eylemem
devran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.04.13   #646
bilgeyol
Yönetici
Standart Cevap: Malatyaya Nato Bayrağı

devran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

....

yorumu size bırakıyorum canlar

yoruma ne gerek var devran kardeşim,

ülkesinde yabancı asker sadece sömürge ülkelerde olur,

oysa biz bağımsız demokratik bir ülke mücadelesi veriyoruz.
Sponsor Reklamlar

devran bunu beğendi.

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 03.04.13   #647
bilgeyol
Yönetici

BDP’li Demir Çelik; Kürtlerle Alevilerin Kaderi Ortaktır

KIRMIZI HABER - HALKIN GÜNLÜĞÜ ÖZEL / Muhabirimiz Haydar Koçak, H.Ü.Eczacılık Fakültesi’nden dönem arkadaşı BDP Muş Milletvekili ve yerel yönetimlerden sorumlu Eşbaşkan Genel Başkan yardımcısı Ecz.Demir Çelik ‘i makanında ziyaret etti ve Öcalan’ın mektubu hakkında konuştu .

" 21 Mart ‘ta Diyarbakır’da okunan Öcalan’ın mektubunda “ Alevilere yer verilmeyişini, bunun yanında Öcalan’ın İslam vurgusunun artmasını BDP’nin nasıl yorumladığını sordum. Alevi örgütlerinin bu mektuba tepkisini nasıl karşıladığını ve BDP’nin bu müzakere sürecinde Alevilere bakış açısını sordum.

ÇELİK , BU KONUDAKİ DÜŞÜNCELERİNİ SAMİMİ VE İÇTEN DUYGULARLA İFADE ETTİ ;

“ 21 Mart Newroz’unda, sayın Öcalan’ın manifesto mesajında, bazı çevrelerin isimleri telaffuz edilmedi diye rahatsızlık duyduklarını bende duydum. Türkiye toplumunun çok kimlikli ve çok kültürlü olduğunu hepimiz biliyoruz. 36 etnik kimliği , 3 semavi dini , Alevilik gibi tarihi inanç ve onlarca kültürün varlığından bahsetmek mümkün. 75 milyonun yaşadığı Türkiye’de her kimlik ve inanışı dile getirmek istediğinizde sayfalar dolusu açıklamalar gerektirir. Bunun yerine herkesin kendisini içinde bulduğu açıklama asıl önemsenmesi gereken olmalıydı.

ÖCALAN’IN MEKTUBUNDA “İSLAM KARDEŞLİĞİ” VURGUSU HAKİMDİ

Tüm kültür ve inançların bir arada barış içinde yaşam bulacakları, eşit vatandaşlığa dayalı bir hukuksal yeniden yapılandırmanın ve cumhuriyetin demokratikleştirilmesi vurgusu önemsenmelidir.

Başta Aleviler olmak üzere Ermenilerin, Süryanilerin, Hıristiyanların, Rumların, Çerkezlerin, Arapların ve adını anamadığımız daha bir çok kimlik ve kültür mesajdaki bu üst ayıdiyette zaten yerini bulmaktadır.

O yönü ile sadece tek başına Sünni Türk ve Sünni Kürt ittifakına dayalı bir toplum tahayyülü yok, İslam kardeşliği vurgusu vardı. Bununla birlikte farklı kültürlerin bu ittifakın demokratik örgütlenmesinde yaşama fırsatı bulacağı ifade edilmişti.

ÖCALAN SAVUNMALARINDA HEP ALEVİLERE DEĞER VERMİŞTİR

Kaldı ki Kürt siyasal hareketi ve sayın Öcalan’ın savunmaları okunduğunda, Aleviliğin devlet dışı kalmış topluluk olmaktan ileri gelen tarihi birikimine değer biçen bir yaklaşımı hep olmuştur.

Onların tarihi direnişlerini her yerde sahiplendiklerini, mazlum ve mağdur halk olmaktan ileri gelen taleplerini savundukları bilinmektedir. Ulus- üniter devletin Kürtleri olduğu kadar Alevileri de red ve inkar ederek varlığını sürdürmek adına katliamlara ve soykırıma kalkıştığı göz önünde bulundurulduğunda bu mazlum iki kesimi ayrı düşünmek veya ayrıştırmak mümkün değildir.

Kürtler ve Aleviler tarihin mağdurları olarak zalimlere karşı birlikte olma şansını bu vesile ile yakalamış olacaklardır diye düşünüyorum.” Dedi.

kırmızı haber

aleviler ve kürdlerin ortak özelliği demokratik taleplerinin,

akp diktatörlüğünce kabul edilmemesidir.
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 03.04.13   #648
bilgeyol
Yönetici

Alevi Kadının Siyasetteki Yeri

Nis 03, 2013

Alevi Kadının Siyasetteki Yeri

Alevi Kültür Dernekleri Çankaya Şubesi, "Alevi Kadının Siyasetteki Yeri " konulu bir panel düzenliyor. Açılış konuşmasını şube başkanı Ali Rıza YILDIRIM' ın yaptığı panele CHP Kadın Kolları Başkanı Hilal DOKUZCAN, Halkevleri Genel Başkanı Oya ERSOY, EMEP Genel Başkanı Selma GÜRKAN ve BDP İstanbul Milletvekili Sebahat TUNCEL konuşmacı olarak katılacaktır.

Kolaylaştırıcılığını Sibel YALÇIN' ın yaptığı panel 20 Nisan 2013 tarih saat 14.00' de Ankara Barosu Eğitim ve Kültür Merkezi (ABEM) ' de yapılacaktır.

kırmızı haber

siyasette alevi kadının yeri parlak degil,

buda 33 yıllık faşist diktatörlüğün sindirmesinden kaynaklanıyor,

alevi toplumunun tereddütleri,

kadını siyasetten uzaklaştırmış gibi görünüyor,

ama alevi kadını siyaseti ve politikayı takip ediyor,

akd derneginin düzenleyecegi panelde,

durum daha net ortaya çıkacaktır.
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 04.04.13   #649
bilgeyol
Yönetici

Yeni üniversiteler kuruluyor

Patronlar AKP desteği ile vakıf üniversiteleri kurmaya devam ediyor.

Yeni vakıf üniversitelerinin kurulmasına ilişkin yasa tasarısı, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Tasarı, Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu'nda değişiklik yapıyor. Buna göre; Ankara 'da ''Anka Teknoloji Üniversitesi'', İstanbul 'da ''İstanbul Yeşilyurt Üniversitesi'', Adana'da ''Kanuni Üniversitesi '', Konya'da ''Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi '', Gaziantep'te ise ''Sanko Üniversitesi'' adıyla vakıf üniversiteleri kurulacak.

Tasarı, ''Altın Koza Üniversitesi''nin adının, 'İpek Üniversitesi'' olarak değiştirilmesini de içeriyor.

AA'nın haberine göre, tasarının gerekçesinde, 2011-2012 eğitim öğretim yılında üniversitelerin açık öğretim ve diğer yükseköğretim kurumları hariç önlisans, lisans, ikinci öğretim, lisansüstü ve tıpta ihtisas programlarında eğitim gören 2 milyon 359 bin 655 öğrencinin 205 bin 484'ünün vakıf üniversitelerinde okuduğu kaydedildi.

Vakıf üniversitelerinin "Türk yükseköğretim sisteminin ayrılmaz parçası" ve önemli bir bölümünü oluşturduğu belirtilerek, kurulacak vakıf üniversitelerinin Türkiye'nin genç nüfusunun talebini karşılanmasına katkı sağlayacağı iddia edildi.

SOL HABER

sağlık ve egititim özelleştikce,

toplumdaki sınıf ayrımı net şekilde ortaya çıkar,

demokratik ülkelerde egitim ve sağlık devlet denetiminde olur,

toplumda fırsat eşitliğini sağlamak için.
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 04.04.13   #650
bilgeyol
Yönetici

İsrail askerleri Filistinli genci öldürdü

Batı Şeria'da İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu Filistinli bir genç hayatını kaybetti.

Filistinli bir gencin Batı Şeria'nın Tulkerm kentinde İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybettiği, bir kişinin yaralandığı bildirildi.

Filistin resmi haber ajansının haberine göre, Tulkerm kentinin doğusundaki bir güvenlik noktasında İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu "Amir İbrahim Nassar" isimli 17 yaşındaki Filistinli genç, olay yerinde hayatını kaybederken bir kişi de yaralandı.

Olayın ayrıntıları hakkında bilgi verilmezken, Nassar'ın İsrail askerleri tarafından öldürüldüğü haberinin duyulmasından sonra Tulkerm'de gerginlik yaşandığı belirtildi.

sol haber

akp israilin filistini bombalamalarına ve yaptığı katliamlarına ses çıkarmıyor,

suriyede şahinleşen,

filistinde kuzulaşıyor,

bu çelişkiyi görmüyormu akp seçmeni.
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 35 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 35 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...