Sponsor Reklamlar 
Seçenekler
Alt 16.03.13   #521
BERF62
BERF62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Oct 2012
Nereden: Hiçlik
Mesajlar: 1.892
Rep Puani : 46
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Örgütsüz Halk = Köle Halk
Sponsor Reklamlar

BERF62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 16.03.13   #522
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


CHP'den 'çözüm süreci' ile ilgili açıklama
CHP Parti Meclisi'nin olağanüstü toplantısı sona erdi. 4 saat süren toplantının ardından üyelerin oy birliğiyle kabul ettiği metni Haluk Koç basın mensuplarına okudu.

CHP Parti Meclisi'nin (PM), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan olağanüstü toplantısı sona erdi. CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, toplantıda ele aldıkları konuları basınla paylaşarak, partisinin İmralı sürecine destek şartlarını açıkladı.

Kürt sorununun Türkiye'ye maliyetine değinen Koç, "Gerçekçi, kalıcı ve sağlıklı bir çözüm bulunmaması halinde sorunun Türkiye'nin geleceğini de karartacağı açıktır" ifadesini kullandı. Sürecin, samimi bir şekilde yürütülmesini isteyen Koç, süreçte iniş çıkışlara yer verilmemesi gerektiğini ve amacın gerçekten Kürt sorununa çözüm olması gerektiğini kaydetti.

"Ülke adına sorumluluk üstlenenler, yaşananlara 'üç-beş çapulcunun işi' diyerek kafalarını kuma gömerken, 1989'da soruna en doğru teşhisi koyan ve bu sorunun ancak barış ve özgürlükçü-çoğulcu demokrasi temelinde çözüleceğini savunanlar CHP'liler olmuştur" diyen Koç, Kürt sorununun parlamento çatısı altında çözümü için en radikal adımı atan, risk alan ve bedel ödeyen tek siyasi hareketin, sosyal demokrat siyaset olduğunu savundu.

Süreç şeffaf olmalı
"Bugün geldiğimiz yeni aşamada, halkımızın yüksek kardeşlik duygularından ve birbirine olan derin bağlılığından beslenen barış ve çözüm beklentilerinin, yeni hayal kırıklıklarıyla sonuçlanmaması için Sayın Başbakan'ı sorumlulukları konusunda bir kez daha uyarma ihtiyacı doğmuştur" diyen Koç, şunları kaydetti:

"Bu zorunlu uyarma, Sayın Başbakan'ın kendisi, ortaklık yaptığı muhatabı ve birkaç arkadaşı dışındaki toplumun hiçbir kesiminin ve devletin hiçbir kurumunun bilgi sahibi olmadığı ve amacının barış olduğuna dair şüphelerin bile derinleştiği bir sürecin doğal sonucudur.
CHP PM olarak Başbakan'ı, samimiyet ve dürüstlüğün asgari gereklerini yerine getirmeye, Türkiye Cumhuriyeti'ni hukuk kuralları dışına çıkarmamaya, kişisel ihtiraslarının belirlediği bir gizli kişisel ajandasının var olduğuna ve millete izah edemeyeceği angajmanlara girdiğine dair toplumdaki yaygın kuşkuları ortadan kaldırmaya, millete karşı ödemesi beklenen şeref borcunun gereği olarak açık ve şeffaf olmaya ve doğruları bir an önce açıklamak için konuşmaya davet ediyoruz. Aksi takdirde yaşanacak yeni hayal kırıklıklarının ve çözümsüzlüğün bedelinin ağır olacağı hususunda, kendisini millet ve tarih bir kez daha önünde ikaz ediyoruz"


sol haber

chp barış sürecinde insiyatif alırsa,

akp nin yapacağı oy patlamasını yapıp,

halkın güvenini kazanır,

chp nin oy tabanı barışı savunuyor,

yönetim merkezinde ise,

mhp liler etkin,

buda baykalın eseridir,

akp 3 dönem iktidarsa bunu baykala borçludur,

chp sol ve sosyal demokrat politikalara

bir an önce dönmelidir.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 16.03.13   #523
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Atma Recep!..

Belma Nur Kartal

Kızım olsaydı adı Eylem olurdu. Hiperaktif çocukluğumdan bugüne 48 yıllık hayatımın belirleyeni olmuş eylem… Oysa ben de isterdim; dingin sakin bir hayatın, gamsız tasasız bir ülkenin koynunda huzurla uyumak… Ama, olmadı. Olmayınca ben de şairin dediği gibi oldum.
“Uyuyamayacaksın; memleketin hali seni seslerle uyandıracak/ Oturup yazacaksın; çünkü sen artık o sen değilsin/ Sen şimdi ıssız bir telgrafhane gibisin/ Durmadan sesler alacak, sesler vereceksin/ Uyuyamayacaksın; düzelmeden memleketin hali, düzelmeden dünyanın hali gözüne uyku giremez ki...”

Memleketin hali bombok… Öyle kolay düzeleceğe de benzemediğine göre, kurtuluştan önce ölürsem eğer, gözlerim açık gidecek. Dostlar ve yoldaşlar son vedada başucumda “Gözün arkanda kalmasın, mücadeleni biz devraldık” dese de ıssız bir telgrafhane gibi yine uyuyamayıp, devam edeceğim memleketin haline rağmen mutlu mesut uyuyabilenlere kafa atmaya…

Atmak… Bu eylem, hiçbir dilde bizim ülkemizdeki kadar çok işlevli kullanılmamıştır. İmza atmak, mektup atmak, köprüleri atmak, çöpe atmak… Hava atmak, göz atmak, cirit atmak, nara atmak, bok atmak… Kafadan atmak, kafatası atmak, kafa atmak… Evden atmak, okuldan atmak, işten atmak… Laf atmak, iftira atmak, yatağa atmak, dayak atmak, tekme atmak… Suç atmak, hapse atmak, beti benzi atmak… Taş atmak, boya atmak, ok atmak, kurşun atmak…

Özgürsünüz, Türkçe kadar zenginsiniz. İçinde ‘atmak’ geçen istediğiniz eylemi yapabilir, canınızın çektiğini atabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken kritik nokta, atan- atılan ilişkisidir; tıpkı ezen- ezilen ilişkisi gibi… Atan, ezen ise ifa edilen ‘atma’ eylemlerinin hepsi yasal; ezilen ise hepsi suçtur!

İktidarın zorba yüzüne ve gücüne rağmen, içinde ‘atmak’ eylemi geçen çok eylemler yapıldı bu ülkede… 6. Filo’nun conilerinin üstüne kırmızı boya atma, dayak atma ve denize atma antiemperyalist eylemlerini nasıl unuturuz? Bu ülkenin yurtsever geleneği, emperyalistlerin fiyakasını bozup boyadığı için ne bedeller ödedi.

Kürtaj yasağına karşı içi boyalı su dolu prezervatifleri polislere atan hemcinslerimin başına neler geldi bilmiyorum ama AKP değerlerinin özeti dolar’ın ve dinci gericiliğin rengi yeşile sıkça boyanan DSİP’li Roni’yi boyamanın bile bir bedeli olduğunu gördü bu ülke… Roni’yi en son, AKP’li Suat Kılıç’la birlikte konuşmacı olarak geldiği İstanbul Üniversitesinin “İfade Özgürlüğü” panelini engelleyen öğrencilere kafası atıp el hareketi çekerken gördük.

Kim atıyor? Kime atıyor? Ne atıyor? Atılan nesne, iktidarın işine geliyorsa atan korunur kollanır, gelmiyorsa bu sorular yıldırım hızıyla yanıtlanıp ananız itinayla ağlatılır! Hatırlayın; Samsun’da zamanın behrinde bir üniversite öğrencisi Demirel’e postal attı da başına gelmeyen kalmadı.
Bu memlekette postal atmak suç, askeri postalıyla beraber hapse atmak yasal! Bu memlekette parlamenterizmi yıkıp adı başkanlık kendi dikta rejimi kurmak yasal; eşitlik ve özgürlük sosyalizmde demek yasak! Bu memlekette faşist bir anayasa yapmak, buna imza atmak, teslimiyet mektupları yazmak, bir ülkeyi emekçileri ve ezilenleriyle birlikte çöpe atmak yasal; “Atma Recep!” demek, boyun eğmeye kafa atmak suç!

Tarikata, şeyhe, cemaate, padişaha laf atmak yasak; okuldan, işten atılmak, hapse atılmak yasal! Kadınlara dayak atmak, tekme atmak, kurşun atmak, etini pazarlarda satmak, eve kapatıp beş çocuk doğurtmak yasal; kürtaj, insanca çalışma ve yaşam hakkı yasak! Polise taş atan üç çocuğa 20 yıl ceza kesmek, gizli tanıklarla binlerce insana suç atmak, hapse atmak yasal; “Bu nasıl demokrasi lan!” demek yasak!
Türkü söylemek, halay çekmek, mazlumun avukatlığını yapmak yasak; maden ocaklarında, fabrikalarda, inşaatlarda, cezaevlerinde ölmek yasal! Şeriat ve faşizm istemek yasal; “Düzeniniz de tezgahınız da batsın, yaşasın sosyalizm!” demek yasak!

Samsun’da dokuz saat TKP İl binasına taş attırıp içindeki insanları linçle yüz yüze bırakıp yüzlerce saldırgandan sadece ikisini taş atarken tespit etmek yasal, Ümraniye’de inşaatta çalışan Kürt işçilere saldırıp iki işçiyi bıçaklamak yasal; adaletiniz bu mu demek yasak! Samsun’da dart oynamak, Başbakanın fotoğrafına ok atmak yasak; bu ülkenin yurtseverlerine bok atmak yasal!

Henüz 14 yaşında bir çocuğa tecavüz edip cezaevinde hidayete ermek, başına sarık- koltuk altına seccade alıp mahkemede iyi hal indirimi vermek yasal; adaletinize tüküreyim demek yasak!

[email protected]

sol haber


yoruma gerek yok utanç verici.
Sponsor Reklamlar

renk ve gülveşeker bunu beğendiler.
__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 16.03.13   #524
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


RedHack İçişleri Bakanlığı'nın
gizli belgelerini 'Google'ladı!
RedHack Twitter hesabından yaptığı duyuruda İçişleri Bakanlığına ait özel belgelerin google'da yapılacak bir arama ile internet üzerinden herkesin görebileceğini açıkladı.

Redhack, Twitter hesabından paylaştığı linkle, İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunan ve valilikler, özel idareler ve kaymakamlıkların özel yazışmalarının bulunduğu İnternet Sayfaları Yönetimi'ndeki zaafiyete dikkat çekti. RedHack, arama motoru Google'a giren herhangi bir kullanıcının arama yaparak İçişleri Bakanlığı'na ait özel bilgilere kolayca ulaşabilmesi mümkün olduğunu verdiği linkle anlattı.


resimler ve yazının devamı aşağı linkte

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-si...i-haberi-69932

REDHACK halka hizmetini sürdürmeye devam ediyor sağolasın redhack,

yoksa bu hükümet ve yalamalarının pisliklerini nasıl öğrenirdik.
Sponsor Reklamlar

renk ve gülveşeker bunu beğendiler.
__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 17.03.13   #525
BERF62
BERF62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Oct 2012
Nereden: Hiçlik
Mesajlar: 1.892
Rep Puani : 46
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Sponsor Reklamlar

bilgeyol, renk ve gülveşeker bunu beğendiler.
BERF62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 17.03.13   #526
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


CHP'den istifa den Salih Fırat AKP'ye geçiyor

CHP’den istifa eden Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, AKP’ye katılacağını açıkladı.

CHP’den istifa eden Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, AKP'ye geçiyor. CHP’den istifa ettikten sonra hem AKP’den hem de BDP’den davet aldığını söyleyen Fırat, 19 Mart Salı günü yapılacak TBMM grup toplantısında AKP’ye katılacağını açıkladı.

Fırat, AA muhabirine yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

”İkisini de değerlendirdim. Memlekette hem yakınlarıma hem seçmenlerime danıştım. AK Parti’ye geçeceğimin uygun olacağını söylediler. AK Parti’ye geçişimde, çözüm süreci ve Başbakan Erdoğan’ın tutumu etkili oldu. Yıllarca süren bir çatışma ortamı vardı. AK Parti, bu sorunun çözülmesi için 2009’dan başlayan ve Ocak ayında yoğunlaşan bir süreci yürütüyor. Başbakan Erdoğan’ın çözüm için gösterdiği çaba ve ardından İmralı görüşmeleri sonucu çözüme yaklaştığımızı hissettik. Bu süreçte hükümete destek olmak gerekir. Benim kararımda da bunlar etkili oldu. Kişisel bir beklentim yok. Ülke politikası adana böyle bir karar verdim. Hayırlı olsun.”

Allah sonumuzu hayır etsin.
Sponsor Reklamlar

bilgeyol, renk, iremsu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
__________________
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.03.13   #527
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


NAHALET OLSUN SENİN GİBİ CHP LİYE,

gerçi chp den istifa eden ya iktidar dalkavukluğuna soyunuyor,

yada mmhp li görünüp iktidar dalkavukluğuna soyunuyor,

daha doğrusu,

mhp=chp içindeki baykalcı ve savcılar?
Sponsor Reklamlar

gülveşeker bunu beğendi.
__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.03.13   #528
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


"Fikir Kulüpleri Federasyonu" yeniden kuruluyor
Solun tarihi örgütü "Fikir Kulüpleri Federasyonu" yeniden kuruluyor...Sayıları 180'i aşan üniversite kulübünün çağrıcılığıyla, ODTÜ U3 amfisinde toplanan Üniversite Kongresi, bugünlerde yoğun bir hareketliliğe sahne olan üniversitelerdeki bu hareketliliği uzun süreli bir eylemliliğe dönüştürecek bir adım attı.

25 Şubat’ta ODTܒde duyurusu yapılan ve tüm Türkiye'den 180'den fazla kulübün bir araya gelmesiyle gerçekleştirilen “Üniversite Kongresi”nden "Fikir Kulüpleri Federasyonu" kurulması kararı çıktı.

15 Mart'ta toplanan kongre'de daha önce belirlenen ve ilan edilen "üniversite ve bağımsızlık", "üniversite ve aydınlanma", "anayasa", "üniversitelerde bilim", "üniversitelerde kültür-sanat" ve "YÖK" başlıkları tartışıldı.Tüm bu başlıklarda yürütülen hararetli tartışmalardan sonra kongre karar taslak metinlerine son halleri verildi ve kararlar oy birliğiyle kabul edildi.

Son bölümde "ne yapmalı" başlığında yürütülen tartışmalarda, Fikir Kulüpleri Federasyonu kurulması önerisi büyük bir coşkuyla kabul edildi. Tüm salon tarafından dakikalarca alkışlanan kararla birlikte 25 Şubat'ta duyurusu yapılan Üniversite Kongresi, Fikir Kulüpleri Federasyonu kurulması kararıyla sonlandı.

BİRÇOK KESİMDEN DESTEK VAR

Kongreye, İstanbul Barosu adına Ümit Kocasakal, Çağdaş Hukukçular Derneği Adına Taylan Tanay, Tutuklu Öğrencilerle Dayanışma İnsiyatifi adına Mehmet Karlı desteklerini iletti. Ayrıca ODTÜ Mezunlar Derneği, ÜKD, Redhack ve Adana Demirspor taraftar grubu da kongreyi selamladı.

Kongrenin sonlanmasıyla birlikte Fikir Kulüpleri Federasyonu'nun kurulması çalışmaları başladı.İşte Sonuç Deklarasyonu:

"Tüm Türkiye’den 180’in üzerinde öğrenci kulüp ve topluluğunun 15 Mart’ta ODTܒde gerçekleştirdiği Üniversite Kongresi, ülke ve üniversiteye ilişkin üniversite gençliğinin fikirlerini ve bu doğrultuda geliştireceği tutumu ortaya koyarak tamamlamıştır. Temsil niteliği bulunduğuna ülkenin dört bir yanındaki irili ufaklı üniversitelerden gelen yüzlerce delegenin şahit olduğu Kongre’den çıkan kararlar ülkenin geleceğine damga vurma iddiasındadır.

Üniversite kongresi, üniversitenin kurumu olduğu toplumun sorunlarından bağımsız olamayacağı, bu sorunlara ilişkin geliştirileceği duyarlılığın konum itibariyle bilimden, aydınlanmadan, bağımsızlıktan ve özgürlükten yana olması gerektiği gerçeğinden hareket ederek bu başlıkları tek tek ele almış, bu değerlerin güncellikteki izdüşümleri üzerine tartışmıştır.

Burada belirtilen kararları oluşturan tartışmaların bütünü, Kongreden sonra çıkartılacak olan ve tüm tebliğ ve sunumların yer alacağı Kongre kitapçığında yer alacaktır.

1. Kongremiz, ülkemizde yürütülen savaş çığırtkanlığına, emperyalizmin politikalarında ülkemizin rol almasına kesin olarak karşı olduğunu ilan eder.

2. Kongremiz iktidarın dayattığı yeni anayasayı ve ülkeyi tek adam yönetimine geçirecek olan başkanlık sistemini koşulsuz reddetmektedir. Bu çerçevede yeni anayasa ve başkanlık sisteminin iç yüzü halka anlatılacak, alternatifler yaratılıp topluma mal edilecektir.

3. Üniversiteliler ülkede artan dinselleşmeye karşı aydınlanma değerlerinin taşıyıcısı ve aydınlanmanın kararlı savunucuları olmaya devam edeceklerdir.

4. Yeni YÖK yasasına karşı çıkmak bir ülke meselesidir. İlerici üniversite gençliği, meydanı akıl dışılığa teslim etmeyecek, üniversitenin ruhuna Fatiha okutacak yeni YÖK yasasına geçit vermeyerek işe başlayacaktır.

5. Üniversiteli kimliğine şeklini veren bilimsel düşünüşün terk edilmesine izin verilmeyecek, akademiden uzaklaştırılan bilim üniversitede var edilmeye devam edecektir.

6. Kültür sanat alanına yönelik ülke genelinde süren kısıtlama ve içerik boşaltma çabalarına Kongremiz kesin olarak karşı duracaktır. Üniversitelerdeki kültür-sanat alanının canlandırılması kongremiz katılımcısı üniversite kulüplerinin ve tüm Türkiye gençliğinin sorumluluğudur.

7. Kongremiz, üniversite gençliğinin uzun yıllardır savunduğu ve savunduğu için hapislerde dahi yattığı eşit – parasız eğitim talebini sahiplenmektedir. Kongremiz, bu mücadelenin yükseltilmesi görevini üstlenecektir.

8. Üniversite gençliğinin umutlarını ve hayatla olan bağlarını zedeleyen, bunun yanında ülkenin geleceğini olumsuz etkileyen geleceksizliğe karşı mücadele edilecek, üniversite öğrencileri arasında dayanışma bağlarının kuvvetlendirilmesi için çalışmalar yapılacaktır.

9. Kongremiz yüzlerce öğrenciyi cezaevlerine gönderen siyasi iktidarı ve artık onun güdümünde işlediği herkesçe kabul edilen yargıyı lanetler. Kongremiz cezaevlerindeki öğrencilere özgürlük talebini tekrar eder ve cezaevindeki öğrencilerle dayanışma duygularını ilan eder.

10. Kongremiz, üniversitelerde artarak devam eden soruşturma ve Özel Güvenlik terörüne gençliğin boyun eğmeyeceğini ilan eder. Soruşturma ve ceza alan, ÖGB terörüne maruz kalmış tüm öğrencilerle dayanışma duygularını belirtir.

11. Kongremizde tüm Türkiye yükseköğretiminden anlamlı bir toplam birleşmiştir. Bu birlikteliğin ülkeye umut olabilmesi için güçlenerek sürdürülmeldir. Bu nedenle Üniversite Kongresi, kongreye katılan ve kongre kararlarını onaylayan tüm kulüp ve toplulukların oluşturduğu Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun kuruluşunu ilan eder."

Umarım bu girişimde bulunan gençler, abilerinin heyecanıyla yola ışık olurlar.
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
__________________
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.03.13   #529
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Roboski Katliamı’nda emri veren komutan:
‘Coşku olmadı!’Roboski Katliamı’nda top atışı emrini veren komutan konuştu. Komutan "Kuşku vardı, bu nedenle bölücü terör örgütü mensupları yok edildi diye bir coşku olmadı’’ ifadelerini kullandı.

Roboski'de 34 yurttaşın savaş uçakları ile bombalanarak katledilmesinde top atışı emrini veren komutan "Kuşku vardı, bu nedenle bölücü terör örgütü mensupları yok edildi diye bir coşku olmadı’’ şeklinde konuştu.

Gazeteport'un haberine göre, Roboski Katliamı’nı araştıran TBMM İnsan Hakları alt komisyonu, konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı raporu inceledi. Rapora göre, kaçakçı grubuna yönelik görüntüler insansız hava araçlarından alınıca, savaş uçaklarından önce sınır ötesine topçu atışı yapıldı.

23. Sınır Jandarma Tümen Komutanı Tümgeneral İlhan Bölük, gruba yönelik 5 adet aydınlatma 7 adet tahrip olmak üzere 12 adet top mermisi atışı yapıldığını belirtti. Atış emrini veren Binbaşı M. ise, ‘’Hedef kitlenin top mermilerine tepki göstermemesi kafamda bir soru işaretidir. Bu sebeple bir kuşku olduğu için, bölücü terör örgütü mensupları yok edildi diye bir coşku olmadı’’ dedi.

Komisyon üyelerine bilgi veren bölgedeki komutanlar da, “Uludere Irak sınırı 77 kilometre, Irak’ın sınırda hiçbir karakol yok. Örgütün burada konuşlanıyor” dedi. Komisyon tarafından yapılan belirlemelere göre bombalama süreci şöyle gerçekleşti:

* 28 Aralık 2011’de pusu dinleme faaliyeti yapıldı ve 2. Ordu’dan verilen haberle, bölgeye İndansız Hava Aracı (İHA) geldi. İHA görüntüleri, Tugay, Tümen, 2. Ordu ve Genelkurmay’dan izlendi.

* Örgüt daha önce yaptığı Hantepe, Gediktepe, Dağlıca ve Aktütün saldırılarında, ağır silah ve mühimmatı katır ve araçlarla taşıdı. Kaçakçılık olaylarında, gurupların 1-5 kişi ve 5-10 katırdan oluşması, ancak gelenlerin kalabalık olması nedeniyle, bu grup terörist olarak değerlendirildi.

* 2. Ordu Komutanlığı olay gecesi 3 araç görüntüsü tespit etti ve bu noktaya topçu atışı yapıldı.. Saat 19.28 ile 20.21 arasında grubun 5-6 kilometre önüne 5 aydınlatma ve 7 tahrip mermisi atıldı., 20.21’den sonra atış kesildi.

* Saat 21.00 sularında da 2. Birleştirilmiş Hava Harekât Merkezi’nden (Diyarbakır) uçaklar havalandı ve hava sahası kapatılarak bombalama yapıldı.


sol haber

NERESİNDEN BAKARSAN REZALET.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (18.03.13 Saat 12:15 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.03.13   #530
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Hacettepe Üniversitesi'nde polis işgali:
Polis öğrencilere gaz bombası yağdırıyor,
plastik mermi atıldı!


Hacettepe Üniversitesi'nde solcu öğrencilerin protesto eylemine polis saldırdı.

Güncelleme: 14:58
Polisin saldırısı sonrasında çok sayıda öğrenci yaralandı. Öğrenciler ambulanslarla hastaye götürüldü.

--------------------------------------------------------------------------------

Güncelleme: 14:53
Hacettepe Üniversitesi adeta polisler tarafından işgal edildi. Polis üniversitenin tüm bölümlerine girerek adeta işgal havası yaratırken, öğrencilere yönelik gaz bombası saldırısı çığrından çıktı. Polis saldırıda plastik mermi de kullandı.

--------------------------------------------------------------------------------

Güncelleme: 14:45
Hacettepe'de durulan polis saldırısı bir kez daha başladı. Polis yine gaz bombalarıyla çok sert bir saldırıda bulundu.


detay ve haberle ilgili resimler aşağıdaki linkte

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-si...asi-yagdiriyor


ünveristelerdeki aktif muhalefeti pasifize etmek isteyen

diktatörlük amaçları doğrultusunda ilerlemeye davet ediyor,

ünveristeleri molla ünveristesine çevirinceye kadar,

ilerici dinamikleri pasifize etmeye devam edecekler.
Sponsor Reklamlar

gülveşeker bunu beğendi.
__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 4 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 4 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Zaytung haberleri. dAbBe Komik Bölüm 33 26.03.14 22:44
Bu Yolu Sürenler Bilir Yılmaz Bakar Şiir ve Türkü-Ezgi Bölümü 0 09.01.12 11:41
“Bağımsız Türkiye” Düşünü Gerçeğe Çevireceğiz… yorum111 Alevi Konser - Alevi Dernek Etkinlikleri 3 27.03.11 00:59
Turgut Öker, AABK adına bağımsız milletvekili adayı Pir Mehmet Siyaset,Politika ve Ekonomi 8 20.02.11 09:10
Sefire Yolu Gösterin !!! akdora Mustafa Kemal ATATÜRK 0 23.05.10 00:48
Totobo Satılık pomeranian Pomeranian Boo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2