Sponsor Reklamlar 
Seçenekler
Alt 15.01.13   #21
BERF62
BERF62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Oct 2012
Nereden: Hiçlik
Mesajlar: 1.892
Rep Puani : 46
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Erdoğan'dan cenaze töreni tehdidi: Kendi iç hesaplaşmalarının bedelini bu millet ödememeli

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, Öcalan ile görüşmelerin ardından başlayan yeni süreci değerlendirdi.

Başbakan Erdoğan, Öcalan ile başlayan görüşmeleri değerlendirdi. Erdoğan, Paris'teki suikastin ardından önümüzdeki günlerde yapılacak cenaze törenlerinde provokasyon olabileceğini ileri sürerek, "Başlattığımız barış süreci dinamitlenmek isteniyor. Buna izin vermemek lazım. Kendi iç hesaplaşmalarının bedelini bu millet ödememeli" dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasının satır başları:

Bizi hiç kimse teslim alamaz
Son haftalarda başlayan daha önceki sürecin devamı olan süreçle ilgili ayrıntıları paylaşmak istiyorum. Biz millet olarak hem ecdadımızla istiklale yeryüzündeki her milletten daha aşığız, daha tutkunuz.

İstiklal ve hürriyetimize yönelik her saldırıya karşı kükremiş bir milletiz. Bu topraklar üzerinde millet 75 milyonun tamamıdır. Her evden tarih içinde bir şehit mutlaka uğurlanmıştır. Bize hiç kimse diz çöktüremez, bizi hiç kimse teslim alamaz, hiçbir saldırı karşısında geri adım atmadık, atmayız.

Bizim İstiklal Marşımız Korkma ifadesiyle başlar. Bu toprakları savunmaktan asla ve asla vazgeçmeyiz. Tek bir şehidimizin dahi aziz hatırasına leke sürdürmeyiz. Biz tek bir ırkı, inanç kökenini değil insanı seviyoruz. Yaradılanı, yaradandan ötürü seviyoruz.

1980'lerde Diyarbakır zindanlarında nelerin yaşandığını iyi biliyoruz. İşkenceciler aynaya baktıkların adeta aynadaki görüntüleri bile kendilerinden utanmaktadır. Bu ülkede insanlar düşüncelerinden, inançlarından dolayı sadece Diyarbakır'da yaşanmadı Metris'te, Mamak'ta da yaşandı. Onbinlerce kardeşim bu zulmü iliklerine kadar yaşadılar.

Namaz kılıyoruz diye
Namaz kılıyoruz diye bizimle alay ettiler. İmam hatipliyiz diye bizi aşağıladılar. Sakalı olanı, selamün aleyküm diyenleri bile ötelediler. Kitaplarımız yasaklandı. Gazetelerimiz dergilerimiz partilerimiz kapatıldı. Siyaset yapmanın önünü türlü engellerle tıkadılar.

Bizzat benim en yakın arkadaşlarım kalleşçe şehit edildiler. Eşi başörtülü olduğu için işinden atılanlar oldu. Kendi öz yurdunda kendi vergisiyle yapılmış okullarda okuyamayan çocuklarımız oldu. İnsanlarımızın iş kurma okuma hakkı kısıtlandı.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı çatısı altında toplanacağız
Biz bu gözyaşını mutlaka dindirmek istiyoruz. Onun için Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi diyoruz. Mili birliğin içerisinde her etnik unsur var. Tek çatı altında birleşmek var, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı. Kardeş olmak için aynı anneden doğmak yetmez, o bizim kültürümüzde karındaştır. Kardeş olmak için aynı inancı paylaşmak gerekir.

BDP'nin hassasiyetle davranması en büyük beklentimiz
Yeni süreçte temkinliyiz, dikkatliyiz ama umutluyuz. Tüm provokasyonları aşıp bu süreci nihayete erdirmek istiyoruz. Bu süreç BDP için önemlidir. Bölücü örgütün uzantısıdır dediğimiz BDP’ye neden böyle dediğimiz ortaya çıktı. BDP’nin bu süreçte hassasiyetle davranması en büyük beklentimizdir.

Paris suikastinin ardından hükümeti itham etmek densizliktir
Paris'teki suikastın hemen ardından bunu Türkiye Cumhuriyeti'ni itham etmek büyük bir sorumsuzluk ve densizliktir. Biz yargısız infazların her zaman karşısında durduk. Paris'teki suikastın ardından devleti ve hükümeti suçlamak gerçek katillere altın tepside fırsat sunmaktan başka bir şey değildir.

İmralı ile yıllardır görüşülüyor
Devletin yetkili isimleri İmralı ile görüşmeleri yıllardır sürdürüyor. Sabotajlar, tahrikler olabilir. Hükümetin devletin çeşitli birimlerini kullanması onları rahatsız ediyor ve siyasilerin görüşmesi olarak sunuyorlar. O farklı bir konu, bu enstrümanları kullanmak farklı bir konu.

Kendi iç hesaplaşmalarıyla bu süreci sabote etmek istiyorlar
Gelecek cenazelerin gideceği illere sesleniyorum. Birçok provakasyon yaşanabilir. Bu cenazeler istismar meselesi kılınabilir. İnanıyorum ki aklıselim Diyabarbakırlılar bu oyuna gelmeyecek, Tunceli ve Kahramanmaraş’taki vatandaşlar bu oyuna gelmeyecek. Başlattığımız barış süreci dinamitlenmek isteniyor. Buna izin vermemek lazım. Kendi iç hesaplaşmalarının bedelini bu millet ödememeli

(soL - Haber Merkezi)
Sponsor Reklamlar

BERF62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.01.13   #22
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


İktidarın rektörü; Sedat Laçiner vakası...

İktidarın karşısında oldun mu işin çok zor! İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu’nun başına gelenleri cumartesi günü bu köşede yazmıştım…

Ama iktidarın yanında olunca, sistem senin için çalışmaya başlar. Basamakları beşer onar çıkarsın… Hele biraz yeteneğin de varsa; yediğin önünde, yemediğin arkandadır. 30 yaşında “Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi” Ortadoğu Masası Başkanı, 32 yaşında ise “rivayete göre” üye aidatları ile bağışlardan oluşan bir bütçeyle faaliyet gösteren (!) “Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu” başkanı olursun. Hemen arkasından da “Ortadoğu Araştırmaları Merkezi” başkanı. Sonra “Türk-Ermeni İlişkileri Milli Komitesi” üyesi olursun! Sonra… 38 yaşında rektör olarak atanıverirsin! Başka üniversitelerde ders vermek, gazetelerde köşe yazmak, özellikle iktidarın yaklaşımlarına uygun olarak televizyon tartışmalarına “uzman” olarak katılmak ise artık rutin işlerdir…

Bu kişi “Allahın şanslı kullarından Prof. Dr. Sedat Laçiner! Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörü. Adı “Mısır Büyükelçiliği” için geçen Laçiner’in ismi şu aralar “başarılarından” daha çok “icraatlarından ve sözlerinden” dolayı fazlasıyla gündemde…


* * *


Belki de Türkiye’de ilk kez KESK, DİSK, TMMOB, Tabip Odası, ÇGD ve ÜKD gibi kuruluşların yerel temsilcilikleri bir üniversite rektörüne karşı yürüyüş düzenleyerek rektörün istifasını istediler. Rektör Laçiner bu kuruluşları “marjinaller, bindirilmiş kıtalar, terör yanlıları” olarak nitelese de, CHP Çanakkale Milletvekilleri Ali Sarıbaş ve Serdar Soydan, Erenköy Belediye Başkanı Alaaddin Özkurnaz ve eski Çanakkale Belediye Başkanı İsmail Özay’ın yanı sıra öğrencilerin de desteğini alan bu kuruluşlar Laçinerle ilgili önemli iddialarda bulunuyorlar:

“Sedat Laçiner üniversitenin başına geldiğinden bu yana imzasız mektup ve asılsız ihbarlarla soruşturmalar açtı, 36 işçiyi sendikalı olmaları sebebiyle işten çıkardı, kendi kafasına uygun yeni 40 işçi aldı. Mahkeme kararları olmadan birçok çalışanı sürdü. Üniversitede öğretim üyelerinden Doç. Güran Yahyaoğlu'nu kemik iliği kanseri ile mücadele ederken "mazeretsiz işe gelmediği" gerekçesiyle müstafi sayarak işine son verdi. Yahyaoğlu bir süre sonra öldü. Yine eşi işten atılan gazeteci Mustafa Sezek kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Rektör, Çanakkale’deki Sanayi ve Ticaret Odası, belediyeler, belediye meclis üyeleri, Çanakkale Barosu, Çanakkale milletvekilleri, Ziraat Odası ve birçok sivil toplum örgütüyle kavgalı… Çanakkale’yi ‘zehirleyen’ bu rektör istifa etmeli ya da görevden alınmalı…”Hilmioğlu hocayla ilgili asılsız bir ihbarı hemen gündeme alan YÖK Çanakkalelilerin bu sesini duymuyor! Çünkü rektörün arası hem YÖK’le hem de AKP iktidarıyla çok iyi. “Ortadoğu uzmanı” rektörün Star Gazetesi’nde yazdığı yazılar da bunu gösteriyor… Başbakan gibi “Beşar Esad”a “Esed” demesi ve yazılarında “halkın iradesi yönetimlere yansıdıkça İslami renkler siyasette öne çıkıyor” vurgusu yapması bile onun dokunmaz olmasına şimdilik yetiyor…

Ancak rektörün sıkıntısı bu aralar çok büyük ve yalnızca “Çanakkaleli şer güçler” ile sınırlı değil… 2011’in son günlerinde TRT’de bir programda ettiği laflardan dolayı rektörün karşısındaki “şer güçlerin” sayısı epeyce artmışa benziyor. Cumhuriyet, Aydınlık, Yeni Çağ gazeteleri bu kategoriye girmiş gözüküyor. Yetmedi; Milletvekili Ali Sarıbaş da, gazeteci Sabahattin Önkibar da, Caferilerin lideri Özgündüz de…

“Ortadoğu uzmanı” Prof. Laçiner 27 Aralık 2011’de TRT’de demiş ki; “Suudi Arabistan ve Kuveyt için, Ürdün için, Mısır için bir insanın Şii olması Hıristiyan olmasından kötü. Çünkü Hıristiyan nihayetinde ehli kitaptır. Üç dinden bir tanesindendir; Allah onu işte selamete erdirebilir, belki cennete de koyar, ama Şii ise sapkınlık var orada. Yani dini bozmaya çalışmak var...” Önceki gün yaptığı açıklamada kendisi de bunu doğruluyor, ancak diyor ki; “Bu söylediklerim benim görüşüm değil, bunu Mısır için söyledim. Onlar böyle düşünüyor!” Sonra da döne dolaşa “bazı kişilerin kendisi üzerinden Türkiye'de Alevi-Sünni çatışması çıkarmak istediğini” yazıyor…

Star’da İslam, Suriye ve ODTÜ için yazdıklarını okumasam ben bile buna inanacağım ama bu tür adamların sıkça kullandığı “meşhur” sözü yine hatırladım: “Ben söylemedim, söylüyorlar!”

Yurt Gazetesi

kırmızı haber

akp diktasının islamı en iyi bilen rektörlerinden,

YALAMA LAÇİNER alevilere hakaret ediyor,

biz hala islammıyız degilmiyiz tartışması yapıyoruz,

cemevleri ni ibadet hane kabul etmeyen akp diktasının,

alevileri aşağılayan demeçleri gün geçtikçe,

farklı kişilere muaviye iktidarınca söyletiliyor,

madem islamız 1400 yıldır neden katlediliyoruz,

neden alevi katliamı emirleri veren ebu suhudu övüyorsunuz,

biz Aleviyiz bırakın ALEVİ OLARAK YAŞAYALIM.
Sponsor Reklamlar

cetinkayali bunu beğendi.
__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.01.13   #23
Aşk
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Nov 2012
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 530
Rep Puani : 20
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Belki iktidar yanlısı bir rektördür... Orasını bilemem... Ve fakat Sedat LAÇİNER'in Aleviliğe hakaret ettiği falan yoktur... "Alevilik sapkınlıktır." ifadesini tekzip etmiştir, yalanlamıştır. Onun yerine, "Aşırı sünnilerin bir kesimi Şia'yı sapkın olarak görüyor." demiş ve bu cümlenin de içinde geçtiği bağlam "aşırılıkların" zararları, "halkların birbirini tanımaması" ile ilintilidir.

Zaten bunu ilk haber yapan da Cumhuriyet Gazetesi'dir... Kiminipiyle kuyuya ineceğiz? "Cumhuriyet"'in mi?
Kendisi bu amaçla dava açmıştır, davanın içeriği "nefret suçu" ile ilgiliydi galiba, kendisi üzerinden Alevi-Sünni çatışması koruklanmak istediğini ifade etmiştir... Toplumun bir kesimini kendisine yönelik kışkırtıldığını beyan etti...

Bu tür haberler son zamanlarda çoğaldı... Saçma sapan, Kürt Sorunu bitirilme aşamasında iken, eşzamanlı bir Alevi-Sünni çatışması yaratılmak isteniyor.. Böyle haberler iyice elenip, sık dokunmadan önce itibar edilmemeli...

Canlar bu konuya bilhassa dikkat etsinler, her habere itibar etmesinler...

Hu!
Sponsor Reklamlar

Aşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.01.13   #24
BERF62
BERF62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Oct 2012
Nereden: Hiçlik
Mesajlar: 1.892
Rep Puani : 46
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Aşk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu tür haberler son zamanlarda çoğaldı... Saçma sapan, Kürt Sorunu bitirilme aşamasında iken, eşzamanlı bir Alevi-Sünni çatışması yaratılmak isteniyor.. Böyle haberler iyice elenip, sık dokunmadan önce itibar edilmemeli...

Canlar bu konuya bilhassa dikkat etsinler, her habere itibar etmesinler...

Hu!

Bu çok doğru işte
Sponsor Reklamlar

Aşk bunu beğendi.
BERF62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.01.13   #25
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


peki refarandum öncesi,

alevi katliamı fermanları yayınlayan ebu suhuda methiyeler dizen başbakanın

söylemlerine ne diyeceksiniz,

ve 1400 yıldır yapılan alevi katliamları hakkında ne düşünüyorsunuz,

münferit bir olaymı,

yoksa MÜNFAŞİST BİR YAPIMI.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.01.13   #26
Aşk
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Nov 2012
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 530
Rep Puani : 20
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Sevgili bilgeyol can, Sedat Laçiner davasının o mevzularla bir ilişkisi yok... O konuları çok da tartıştık. Gerekirse, açın yeni bir başlık, yeniden beyin fırtınası yapalım... O konularda sizden farklı düşündüğümüz da yok zaten...

Olay şudur ki Sedat LAÇİNER, Cumhuriyet Gazetesini bu uydurma haber üzerine mahkemeye verdi. Olay hukuki aşamada... Ortalık karıştırmak, Alevi-Sünni çatışması fişeklemek kimsenin haddi ve görevi değil... Ben isterim ki hiç bir can, böyle karanlık olaylara bilerek ya da bilmeyerek alet olmasın... Sonra Pirler Divanı'nda hesabını veremez...
Hu!
Sponsor Reklamlar

Aşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.01.13   #27
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


katliamları yapan ve destekleyenler,

kınamayanlar hangi hak divanında hesap verrecekler.
Sponsor Reklamlar

BERF62 bunu beğendi.
__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.01.13   #28
Aşk
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Nov 2012
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 530
Rep Puani : 20
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Aynı divanda...
Sponsor Reklamlar

Aşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.01.13   #29
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Aşk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Aynı divanda...

işte bu hikayedir kardeşim,

sen 1400 sene alevi katliamı yap,

ibret almadan katliamlara devam et,

hata olduğunu kabul etme kınama,

katliam yapanlarla katledilenler aynı divanda yargılansın.

bu sadece rivayettir.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.01.13   #30
Aşk
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Nov 2012
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 530
Rep Puani : 20
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Haklısınız değerli can... Ama bu haklılığınız Sedat LAÇİNER'in bahsedilen konudaki suçsuzluğuna leke düşürmez...
O dava başka dava... Elma ile armudu karıştırmamak elzem bu devirde...
Hu!
Sponsor Reklamlar

Aşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 14 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 14 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Zaytung haberleri. dAbBe Komik Bölüm 33 26.03.14 22:44
Bu Yolu Sürenler Bilir Yılmaz Bakar Şiir ve Türkü-Ezgi Bölümü 0 09.01.12 11:41
“Bağımsız Türkiye” Düşünü Gerçeğe Çevireceğiz… yorum111 Alevi Konser - Alevi Dernek Etkinlikleri 3 27.03.11 00:59
Turgut Öker, AABK adına bağımsız milletvekili adayı Pir Mehmet Siyaset,Politika ve Ekonomi 8 20.02.11 09:10
Sefire Yolu Gösterin !!! akdora Mustafa Kemal ATATÜRK 0 23.05.10 00:48
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2