Sponsor Reklamlar 
Seçenekler
Alt 18.03.14   #2261
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Ana Sayfa Seçim Gündemi İzlenim M. Ali ÇELEBİ
Maraş’ta hesap sorma zamanı


M. Ali ÇELEBİ / Maraş
Güncellenme : 18.03.2014 04:32
Katliam acısının dinmediği, büyük acılara zemin olan Maraş’tayım. Derin devletin ırkçı grupları kullanarak gerçekleştirdiği katliam sonrası demokrat, özgürlükçü kesimlerin, Alevilerin yurt dışına göç ettiği kentteyim. Köylerde az nüfus kalmış. Ermenilerin 4 kilisesinin ibadet hizmeti veremediği belirtiliyor. Kentin kültür merkezi bile yok. “Devran böyle kalır” sananlara karşı direnmek için Maraş’tan oy istiyor HDP. Maraşlı Ozan Mahzuni Şerif “Soyguncu fakirde boza pişirdi, devrin peygamberi kesildi para, bir gün her zalimden hesap sorulur, bizim bu devirler döndü dönecek” diyordu. Bakalım bu seçimde yeni bir devir açılacak mı? Maraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Salih Baykal’a soruyorum.

“Maraş’ı barışın, kardeşliğin ve özgürlüğün başkenti yapmaya geliyoruz. Özellikle 1978’de Maraş Katliamı’yla hesaplaşma gibi, o dönemin suçlularıyla hesaplaşmak gibi bir sorumluluğumuz var” diye başlıyor söze. Belli ırkçı kesimin Maraş’a sürdüğü lekeyi temizleyeceklerini, ötekileştirilen bütün halklarla buluşacaklarını, ezilenden yana duracaklarını belirtiyor. Kimseyi kimseden üstün tutmayacaklarını kaydederken, Çerkes derneklerine yaptıkları ziyareti örnek veriyor. Çerkeslere yönelik soykırımı kınadıklarını kaydetmişler, ilk defa bir siyasi partinin bu şekilde kendilerini ziyaret edip tutum sergilediğini belirtip memnun kalmışlar.

Alevilerin, Sünnilerin, Kürt, Türk, Ermeni, Çerkeslerin yaşadığı bir kent olan Maraş’ta Mevcut yapının sadece Türk-İslam sentezi üzerine odaklandığını vurgulayan Baykal, “Bütün farklı kültürleri zenginlik olarak kabul ediyoruz. Çok dilli, çok kültürlü belediyeciliği hakim kılacağız. Alevi halkımızın Maraş merkezinde cemevi yok. Adaletsizliği kaldırmak için tam teşeküllü bir cemevi projelerimiz arasında” diyor. Katledilenlerin anısına bir anıt ve müze de düşünülüyor. 4 kilise gibi tarihi yapıları restore edeceklerini, kentin geçmiş hafızasını yeniden ortaya çıkaracaklarını, kimsenin kimseye düşman olmadığı bir kent amaçladıklarını vurguluyor.

Sadece Kıbrıs ve Trabzon caddesinde hizmet olduğunu söyleyen Baykal, hizmet görmeyen varoşlara hizmet götüreceklerini, sosyal aktivite imkanları, kadın yaşam alanlarının eksikliğini gidereceklerini belirtiyor. Baykal, Suyu bol kentte ekolojiyi bozan barajlara da izin vermeyeceklerini ifade ediyor.

Kentte 10 cemaat olduğunu belirten Baykal, Kur’an kurslarının ve dinin istismar edilerek gençlerin toplanıp Rojava’ya gönderilip, halklara karşı kullanılmasına karşı duracaklarını ekliyor.


Kürtler, Aleviler, Çerkesler, Ermeniler yönetecek

Sabahın 10’unda Elbistan’dayım. Büyükşehirlerde nerdeyse her şeyin tadı bozulurken, uzun aradan sonra bu kadar güzel ekmek kokusu geliyor. Kasabada nüfusun çoğu Kürt. Sünni Kürtler ile Alevi Kürtlerin nüfusu birbirine yakınmış. İlçeyi AKP’nin yönetmesi, Kürtler arasında birlik olmamasına bağlanıyor. Daha önce de ANAP, MHP, CHP yönetmiş. Hiç kadın belediye başkanı yönetmemiş, şimdi de sadece HDP’de kadın aday var. AKP’nin hizmette ayrımcılık yaptığını söylüyor Elbistanlılar. Alevi Cumhuriyet Mahallesi’ne, Pınarbaşı Mahallesi’ne, Gavurbağları’na (Türkbağları deniyormuş şimdi) hizmet verilmemesini örnek veriyorlar. Kasabanın çoğu köyünün yolları asfaltsızmış. Geçmişte çok köyün Ermeni olduğu, kalan Ermenilerin asimile edildiği kaydediliyor. Sinemili Aşireti HDP’ye yakınlaşmış. Alhas Aşireti’nden olanlar, Kürecik’ten göç edenlerin de oyunu HDP’ye vereceği kaydediliyor.

HDP’nin Elbistan eşbaşkan adayları Ayşenur Vaizoğlu ve Hüseyin Yıldırım. Elbistan’da bir süre önce seçim binasının önünde ırkçı biri havaya ateş açıp kaçmıştı. İlkin onu soruyorum. MHP adayının kardeşi birkaç kişi ile birlikte HDP’yi ziyaret edip olaydan dolayı özür diliyor. Ateş açan kuaför de özür diliyor.

Kirli siyasete karşı çalıştıklarını belirten Yıldırım, bu seçimde ilçede oyları katlayacaklarını kaydediyor. Yaklaşık 100 köy gezmişler. Yurtdışındaki hemşehriler HDP çalışmaları için kasabaya gelmiş. Avrupa Dernekleri Avrupa Federasyonu yönetiminden Doğan Erdoğan da gelenlerden. Erdoğan ötekileştirmeye karşı burada olduğunu söylüyor. “Alevi’yim, Kürt’üm demeliyiz” diyor.

Ayşenur Vaizoğlu da, Elbistan’ın sosyalist geçmişi olduğunu, çok bedeller ödediğini, ancak asimilasyon ve yozlaştırma politikasına kurban edildiğini, artık öze dönüş zamanının geldiğini kaydediyor. “Elbistan bir mozaik, Türkiye’nin genel yapısının yansıması aslında. Burada Kürtler, Türkler, Aleviler, Sünniler, Çerkesler, Ermeniler yaşıyor. Özellikle Ermeni vatandaşlar kendilerini gizleme ihtiyacı hissediyorlar. 15’lerden bu yana gelen Ermeni katliamıyla ilgili bir sonuçtur bu” diyen Vaizoğlu, sundukları öz yönetim modelleriyle bütün renklerin kendilerini ifade edebilmeleri için oy istiyor. Mahallelerde, birkaç köyde kadın ve gençlik meclisleri olduşturduklarını belirten Vaizoğlu, bütün farklılıkların belediye yönetiminde söz sahibi olacaklarının altını çiziyor.

Vaizoğlu, termik santralin havayı, toprağu, suyu zehrilediğini, üretimi vurduğunu belirtirken, “Gidin 10 dakikada üstünüz başınız simsiyah olur” diyor ve kanser tedavisi görenlerin sayısının arttığına dikkat çekiyor.

Kadın Yaşam Evi sorununu, elma, armut toplarken kadına erkeğe verilen yevmiyeden az verilmesi sorununu, mevsimlik işçilerin barınma ve sosyal güvenlik sorunlarını çözeceklerini belirtiyor.

Hüseyin Yıldırım da Maraş Katliamı sonrası asimilasyonun artmasına işaret ediyor. Bunu kırmak için anadilde hizmet, eğitim verileceğini belirtiyor. İlçede 14 mahalleden sadece bir mahalleye ciddi hizmet yapıldığını diğerlerinin hizmet görmediğine işaret ediyor ve hizmette ayrımcılığa son verileceğini kaydediyor. Yıldırım, ilçenin yol, park, su, yeşil alan sorununu da çözeceklerini, sağlıkta kuyrukları nihayetlendireceklerini belirtiyor. Kasabanın iki tarafından su aktığını, ancak değerlendirilmediğini belirtiyor. Toz, kanserojen üreten termik santrale dikkat çekerken, “Elektriği buradan üretiyoruz, bedava olması lazım, Elbistanlı’ya pahalı satıyorlar” diyor ve temiz, ucuz hizmet sözü veriyor.


Nurhak’ta sabahın sahibi var

Gerilla mücadelesini başlatmak üzere yola koyulan Sinan Cemgil gibi devrimci öncülerin katledildiği Nurhak’a yoğun bir sağanak altında gidiyorum. 1971’de belediye olan Nurhak’ta sırtımızı yasladığımız dağların doruklarında kar var hala. Sadece üç köyü var - Biçim (Türk), Ağcaşar (Kürt), Umutlu (Kürt) - ancak köylerde sağlık ocağı yok. Yine okul sorunu var köylerde. Nurhak’ta Alevi, Sünni, Kürt, Türkler yaşıyor. Kürt ve Türk nüfus neredeyse birbirini dengeliyor. HDP’nin 11 encümen adayının 6’sı kadın. Liste sıralamasını kadınlar belirlemiş.

Nurhak’ta artık hesapların sorulması için “sabahların bir sahibi var” deme iddiasında HDP. Nurhak dağlarından sonsuzluğa, halkın yüreğine uğurlananların özgürlük düşlerini büyütmek için HDP, belediyeyi kazanma arzusunda. Hedef asimilasyona karşı duruş. 10 kişi de istese o dilde belediye hizmeti vermek istiyorlar. Planlarına göre cemevi suyu ücretsiz olacak, yasal statü için meclis kararı alınacak. Yıllardır asimilasyonun ortağı olan CHP’nin yönettiği ama hizmet vermediği kasabada HDP adayları Ali Orak ve Güllü Bulut. “AKP’yi yıkacaksanız gelin HDP ile beraber yıkalım” diyor Bulut. Soyguna karşı halk ile birlikte yönetme ve temiz belediyecilik garantisi veren Bulut, şiddet gören kadınları koruyacaklarını da belirtiyor.

Ali Orak da, 1990’larda bazı yerlerin boşaltıldığını, Umutlu köyünün tamamen boşaltıldığını, son dönemde dönüşlerin olduğunu ifade ediyor. Meclisler oluşturduklarını kaydederken; “Projemiz insandır. Gittiğimiz her yerde pozitif karşılanıyoruz. Bu devrimi yapacağız” diyen Orak, HDP başarısının sabote edilmeye çalışıldığını aktarıyor. İnsan merkezli çalışacaklarını belirten Orak, “Rojava bizim için iyi bir örnektir” diyor. Devrimci mirası onurla taşıyacaklarını, sistemi yüzleşmeye zorlayacaklarını, asimilasyon ve sürülmeye artık izin vermeyeceklerini söyleyen Orak, demokrasi, adalet, tüm halkların kardeşliği, barış ve anayasal eşitliği için, savaşın sürmemesi, artık gerilla ve asker cenazesi gelmemesi için oy istiyor. Harcamalara halk denetimi olacağının altını çiziyor. Özcesi yolsuzluğa, yoksulluğa, yalana, talana karşı bir yürüyüş eylemişler, “Nurhak’a güneş yeniden doğsun” istiyorlar zulümlerin “yerde kalmayacağı” inancıyla. ..


Pazarcık’a kanton modeli

Geçmişte Kürtlerin, Alevilerin hedef alındığı yerlerden biri olan; ateşin ve dağların çocuklarının, adalet, barış, özgürlük düşlerini omuzlamışların mesken tuttuğu Pazarcık’tayım. Baraj kıyısında bir kasaba. Kıyım sonrası yurtdışına çok göç vermiş. CHP adayı geçen dönem yurtdışına gidip, aslında özgürlük felsefesini benimsediğini, ancak sadece kazanmak için CHP’den aday olduğunu söylüyor. Kazandıktan sonra da klasik CHP çizgisiyle şimşekleri üstüne çekiyor. Bu seçimde yine aday ve Pazarcıklılar ders almış, HDP çalışmaları için Kanada’dan İsviçre gibi Avrupa ülkelerinden HDP’ye destek için gelmişler.

HDP Pazarcık adayları M. Ali Büyüközdoğan ve Ayşe Sonzamancı. Bir süre İsviçre’de yaşayan Sonzamancı, dönünce Pazarcık ilçe başkanlığı, BDP il başkanlığı yapıyor. KCK davasından sabahın köründe gözaltına alınmış, bir yıl tutuklu kalmış, Mayıs 2013’te tahliye olmuş, tutuksuz yargılanıyor. Tahliyesine az zaman kala babası Narlı’da vefaat ediyor. Cenazeye kelepçeli olarak katılmasına izin veriyorlar. Biri akrep, biri panzer 10 araçlık askeri araç konvoyu 200 askerle peşine takılarak yasını tutmaya izin vermiyor.

Seçmenin kendilerini tercih edeceğini, çünkü HDP olarak vizyonu ve misyonlarının çok dilli, çok kültürlü olduğunu kaydeden Sonzamancı, köylerde halkın kendilerini coşkuyla kucakladığını belirtiyor. Maraş Katliamı’na Pazarcık Alevilerinin de uğradığını kaydeden Sonzamancı, sistemin yarattığı kırılmayı durdurmak istediklerini vurguluyor. Sonzamancı “Pazarcık halkı, Güneybatı hattı bizden çok şey bekliyor. Acı yaşatanlara tek cevap HDP” diyor ve sistemle hesaplaşacaklarını belirtiyor. Belediyenin ayrımcılık yaparak kendisine oy vermeyen Kürt mahallelerine hizmet götürmediğini belirten Sonzamancı, baraj olmasına rağmen suyun başka şehirlere götürüldüğünü, kasabanın ise sık sık susuz bırakıldığını söyledi. Sonzamancı, haftasonları dinlenilecek bir park olmadığını, kasabada sadece bir cemevi olduğunu, hiç huzurevi olmadığını ifade ediyor. 1987-1993 arasında yaşadığı İsviçre kantonlarındaki halk denetimini örnek veriyor ve Pazarcık’ta benzer bir model inşa edeceklerini ekliyor. Kantonlarda atanmışların seçilmişler üstünde vesayetine izin verilmediğinin, herşeye halkın karar verdiğinin altını çiziyor. 4 resmi dilin olduğunu, belediyenin önünde 3 bayrak dalgalandığını, ancak kimsenin bölünme histerisi yaşamadığını vurgulayn Sonzamancı, evlerin altındaki sanayi tesisleri için sanayi sitesi inşa edeceklerini belirtiyor.

“Maraş’ta görülmemiş bir soykırımla karşı karşıya geldik. Maraş boşaltıldı” diyen M. Ali Büyüközdoğan sonrası gelişmelerine işaret ederek şöyle devam ediyor: “Kemal Pir’ler, Haki Karer’ler, Başkan Apo da burada olmakla Pazarcık PKK hareketinin filizlendiği bir alan. 12 Eylül ile birlikte İsa üsteğmen geldi insanları işkencelerden geçirdiler. PKK saflarına katılan çok insanlar oldu. Göçler başladı. Japonya’ya bile yerleştiler. Kalan insanlar da sindirilmiş vaziyette.”

Fay hattı üstünde dinamitler patlatan iki çimento fabrikasına, deprem bölgesi diye Pazarcık’taki mülki amirleri, bürokratların Antep’te yaşamasına öfkeli. Bir felaket yaşandığında yardımsız, doktorsuz kalınacağını kaydediyor. Gerillaya siyaset yolu açılması gerektiğini belirterek, herkesi gücü oranında barışa ve HDP’ye desteğe çağırıyor, ateşe su taşıyan karınca gibi. Darbe döneminde 6.5 yıl hapis yattığını belirten, artık sistemle hesaplaşılması gerektiğini kaydeden Büyüközdoğan, “90 yıldır ağalar yönetiyor. Bir bakıyorsun MHP’den aday koymuş, bakıyorsun AKP’den adaylığını koymuş. En son Kamil Dalkara. Sloganımız şu: Pazarcık artık yüzleşmelidir. Biz Pazarcık’ta çok iddialıyız” diye ekliyor.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.03.14   #2262
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Arkadaşları Ali İsmail Korkmaz'ı unutmadı
İLGİLİ HABERLER


ETİKETLER

Ali İsmail Korkmaz - Eskişehir - doğum günü -

Eskişehir'de 2 Haziran'da Gezi direnişi sırasında uğradığı saldırı sonucu 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz'ı üniversitedeki arkadaşları doğum gününde unutmadı. Öğrenciler kampüsteki alışveriş mağazalarının bulunduğu binanın duvarına Ali İsmail Korkmaz'ın portresini yaptı, ardından da yürüdü.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi önünde toplanan öğrenciler, fakülte binası girişine 'İyi ki doğdun Ali İsmail' yazılı pankart ve fotoğraflar astı. Öğrenci Kolektifleri üyeleri daha sonra 'Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür' diye slogan atarak yemekhane ve alışveriş mağazalarının bulunduğu yere kadar yürüdü. Öğrenciler Ali İsmail Korkmaz'ın portresini alışveriş mağazalarının bulunduğu binanın açık otopark tarafına bakan duvarına yaptı. Portrenin yanına da 'Hiç unutmam. Hiç unutmam. Hiç unutmayın. İnsan nasıl direnir başka. Hiç unutma' yazısını yazıldı.

Arkadaşları portresini yaptıkları arkadaşları Ali İsmail Korkmaz'ın 18 Mart doğumlu olduğunu belirterek "Ali İsmail yaşasaydı bugün 20 yaşında olacaktı. Arkadaşları olarak onun resmini kendi fakülte duvarına yaptık" dedi.


ANTAKYA'DA MEZANI BAŞINDA DA HÜZÜNLÜ DOĞUM GÜNÜ

Ali İsmail Korkmaz'ın 20'nci yaş günü, Antakya'daki mezarı başında da kutlandı. Ali İsmail'in ailesinin yaşadığı Ekinci Beldesi'nde biraraya gelenler, Ekinci Mezarlığı'na kadar yürüdü. Mezarı başında toplanan grup, gözyaşları arasında Ali İsmail'in 20'nci doğum gününü kutladı. Ali İsmail'in annesi Emel ve babası Şahap Korkmaz'ın mezar taşına dokunarak gözyaşlarına boğulması, törene katılanları duygulandırdı. Baba Şahap Korkmaz oğlunun mezarı üstündeki çiçekleri sularken, anne Emel Korkmaz da mezar taşındaki fotoğrafına dokunarak gözyaşı döktü.
GEZİ ŞEHİTLERİNİN ANNELERİ TESELLİ ETTİ
Mezara eğilerek, "İyi ki doğdun oğlum, 18'inci doğum gününü de hatırlıyorum" diyen anne Emel Korkmaz'ı, Gezi direnişi sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın annesi Emsal Atakan ve Abdullah Cömert'in annesi Hatice Cömert teselli etti. Anne Emel Korkmaz, "Artık büyük bir ailesin, bak ağabeylerin de seni yalnız bırakmadı. Oğlum 20'nci doğum gününü böyle mi kutlayacaktık? Doğum günümde bana giysi alma derdin" diyerek ağladı. Baba Ali Atakan'ın katılanlara teşekkür etmesinin ardından grup mezarlıktan ayrıldı.
www.evrensel.net
Eklenme tarihi: 2014-03-18 19:11:09
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.
__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.03.14   #2263
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.http://www.evrensel.net/index.html
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.03.14   #2264
renk
renk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jul 2012
Nereden: istanbul
Mesajlar: 1.677
Rep Puani : 80
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


THY tonlarca silah taşımış: Bunun adı savaş suçu!


Yeni yayınlanan bir ses kaydına göre, Türk Hava Yolları uçakları Nijerya'ya tonlarca silah taşımış. THY Özel Kalem Müdürü Karakaş, "bu silahlar Müslüman mı öldürecek, Hrıstiyan mı" diye sorması da dikkat çekiyor. Kasetin AKP'nin başını oldukça ağrıtacağı tahmin ediliyor.

Nijerya'daki Boko Haram adlı şeriatçı örgüt son olarak 116 kişiyi katletmişti

(soL - Haber Merkezi)

Türkiye'nin başını ağrıtacak çok önemli bir ses kaydı daha yayınlandı. Başbakan'ın Başdanışmanı Mustafa Varank ve THY Özel Kalem Müdürü Mehmet Karakaş arasında geçen konuşma THY uçaklarının Nijeryaya tonlarca silah sevkiyatı yaptığını ortaya çıkardı. Uluslararası kamuoyunda Türkiye'nin Suriye'deki dinci çetelere destek vermesi ciddi tepkilere yol açmış, Erdoğan'ın Lahey'de yargılanma ihtimali dahi tartışılmıştı. Son ses kaydının AKP'nin başını oldukça ağrıtacağı tahmin ediliyor.

“Başçalan” adlı Twitter hesabı üzerinden yayınlanan konuşma kaydında Karakaş, “Mustafa sana bir konu arz etmiştim ama hatırlıyor musun şu bizim taşıma hususu ile ilgili” derken, Varank, Hakan Fidan’ı işaret ederek, “Hakan Bey ile bir araya gelemedik de ondan dönemiyorum sana” yanıtını veriyor. Bu yanıtın üzerine “onlarca malzeme taşıyorum, Nijerya’ya gidiyor şu anda... Müslümanları mı Hıristiyanları mı öldürecek, vebal altındayım haberin olsun” diyen Karakaş, Hakan Fidan’ın bir iletişim numarası vermesini en azından onlarla bir istişare yapmak istediklerini söylüyor. Varank, talebe olumlu yanıt verirken, “bir iki güne sana haber veriyorum” ifadesini kullanıyor.
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
__________________
"Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir."

Thomas Paine
renk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.03.14   #2265
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Rüşvet iddiasının

videosu da çıktı


Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın önceki gün çıkan ses kaydında 500 bin dolar aldığı iddia edilmişti. O iddiaların ardından rüşvet görüntülerine ait olduğu iddia edilen video da internete düştü


Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın önceki gün çıkan ses kaydında 500 bin dolar aldığı iddia edilmişti. O iddiaların ardından rüşvet görüntülerine ait olduğu iddia edilen video da internete düştü. Twitter'da Haramzadeler333 hesabından yayınlanan videolar öncesinde Rıza Sarraf'ın Egemen Bağış'ı arayarak "Sayın Bakanım, müsait bir zamanınızda size uğrayarak bir çayınızı içmek isterim" isteğinde bulunuyor. Egemen Bağış olduğu iddia edilen ses bu isteği olumlu karşılıyor ve 16:00'dan 18:00'a kadar ofiste olacağını iletiyor.

"PARAYI AYAKKABI KUTUSUNA KOYUN"
Rıza Sarraf bu görüşmeden sonra Abdullah Habbani isimli şahıs ile görüşerek 500 bin doları nasıl ve nereye getireceğini söylüyor. Bir süre sonra Rıza Sarraf aynı kişiyi arayarak motorlu kuryenin ayarlanıp ayarlanmadığını soruyor. Kayıtlarda Motorlu Kurye'nin Ebru Gündeş için bir şey getirmek için görevlendirdiğini bundan sonra arayacağını iletiyor. Rıza Sarraf da motorlu kuryenin bir an önce ayarlanmasını istiyor. Rıza Sarraf Abdullah Habbani isimli şahısa bir ayakkabı alarak parayı ayakkabı kutusunun içine koymasını söylüyor.

"EURO DEĞİL DOLAR, AMAN HA"
Daha sonra Euro mu Dolar mı dediğini hatırlayaman Sarraf, adamına telefon açıp, "Dolar ayarladın değil mi? Euro değil, aman ha" diyerek paranın dolar olarak konması isteğini tekrarlıyor. Rıza Sarraf'ın belirlenen saatler arasında konuşulan yerde olduğu da kamerayla kaydediliyor. Kayıtlarda Rıza Sarrf'ın koruması olduğu iddia edilen kişi moto kuryenin sırtındaki para dolu kutuyu alarak Rıza Sarraf'a teslim ediyor ve Rıza Sarraf da AB Bakanlığı kapısından içeriye giriyor. Bir süre sonra Bakanlık bürosundan çıkan Sarraf koruması ve şoförü ile birlikte olay yerinden uzaklaşıyor.


'Bu malzemeler Müslüman mı öldürecek, Hıristiyan mı..'
Paylaştığı ses kayıtlarıyla ses getiren Başçalan hesabından bu akşam 3 ses kaydı daha yayımlandı. İddiaya konu olan birinci ses kayıtlarına göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Mustafa Varank olduğu iddia edilen kişi THY Özel Kalem Müdürü olduğu iddia edilen Mehmet Karakaş ile kısa bir görüşme yaparak THY aracılığı ile sevkiyatı yapılması istenen malzemeleri soruyor. THY Özel Kalem Müdürü Mehmet Karakaş ise "Bu malzemeler Hristiyan mı öldürüyor, Müslümanları mı öldürüyor ?" diye soruyor. Bunun üzerine Varank birkaç gün içinde kendilerine konu ile ilgili kendisine kısa süre içerisinde bilgi verileceğini söylüyor.

'HER CUMA AYET SALLARIM'
Başçalan hesabından paylaşılan ikinci ses kaydı ise hakkındaki yolsuzluk iddialarının ardından görevinden ayrılmak zorunda kalan Egemen Bağış ile Gazeteci metehan Demir arasında geçiyor. İkili arasında geçtiği iddia edilen ses kaydına göre Metehan Demir, bir cuma günü Twitter'dan paylaştığı bir 'ayet' üzerine Egemen Bağış'ı arıyor ve Bağış'a sabahın bu saatinde attığı 'ayetten' dolayı hayranlığını ifade ediyor. Bağış'ın attığı tweeti alaya alan Demir'e karşı Bağış da, her cuma günü twitter'dan ayet salldığını söyleyerek cevap veriyor. İkili dakikalarca söz konusu tweetler üzerine gülüşüyor.

'MEĞERSE İÇİMİZDEYMİŞ DÜŞMAN'
Başçalan hesabından paylaşılan üçüncü ses kaydındaki iddiaya göre ise Yasin El Kadı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mısır konusunda Suudi Arabistan'a sert çıkmasından rahatsız oluyor. El Kadı'nın Bilal Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde bu rahatsızlığını dile getirmesi üzerine Tayyip Erdoğan ile el Kadı'nın aynı gün akşam saatlerinde Üsküdar'da bir araya geldiği iddia ediliyor. Görüşmeden sonra AKP'lilere ait olan bir Twitter hesabından Suudi Arabistan'a çatan bir tweet atılmasına sinirlenen Erdoğan, atılan tweetten Bilal Erdoğan'ı sorumlu tutuyor ve kendisini "biz de başka yerde düşman arıyoruz, meğerse içimizdeymiş düşman " diyerek azarlıyor.Editör : birgün
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.03.14   #2266
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.
Umut Oran: Başbakan ile Bilal Erdoğan arasında geçen görüşmelerin sinyalleri elimde


Kırmızı Haber | 18 Mart 2014 | Alt Manşet, Gündem, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Siyaset, Üst Haberler

CHP’li Umut Oran, Başbakan Erdoğan ile Bilal Erdoğan arasında geçtiği öne sürülen görüşmeler hakkında soru önergesi vererek, elinde görüşmelerin sinyalleri olduğu belirtti

T24‘den Arzu Yıldız’ ın haberine göre; CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, 17 Aralık operasyonunun ardından BaşbakanTayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği öne sürülen telefon görüşmeleriyle ilgili soru önergesi vererek, “17 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilen Büyük Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu’nun yapıldığı saatlerde Recep Tayyip Erdoğan ve aile fertleri arasında gerçekleşen telefon görüşme trafik ve sinyal (HTS) kayıtlarına dair tarafıma ulaşan bazı bilgiler bulunmaktadır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan yardımcısıBülent Arınç‘ın yanıtlaması istemiyle soru önergesinde verdi.
Oran, soru önergesinde Bilal Erdoğan, Sümeyye Erdoğan ve Tayyip Erdoğan ile ilgili telefon trafiğini sordu.
İşte umut Oran’ın yönelttiği o sorular: “17 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilen Büyük Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu’nun yapıldığı saatlerde Recep Tayyip Erdoğan ve aile fertleri arasında gerçekleşen telefon görüşme trafik ve sinyal (HTS) kayıtlarına dair tarafıma ulaşan bazı bilgiler bulunmaktadır. Bu kapsamda;
1. Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan, 17.12.2013 tarihinde Ankara’daki ikametlerinin bulunduğu Subayevleri semtinden saat 08:01:04’te kendisine ait 530….. numaralı cep telefonu ile Bilal Erdoğan’ın kullandığı 533…… numaralı cep telefonunu arayıp 14 saniyelik bir görüşme yaptı mı?
2. Bu görüşmenin üzerine Recep Tayyip Erdoğan, saat 08:02:56’da Ankara Subayevlerindeki ikametinde bulunduğu sırada kullanmış olduğu 536….. numaralı telefondan İstanbul Kısıklı’da bulunan Bilal Erdoğan 530…… ile 240 saniyelik bir görüşme yaptı mı?.
3. Bilal Erdoğan da aynı gün İstanbul Üsküdar Emniyet Mahallesi ve Bulgurlu’da iken 530….. numaralı telefonundan Ankara Subayevleri’ndeki Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak saat 08:12:00’da 73 saniye, 11:17:43’te ise 160 saniyelik bir görüşme yaptı mı?
4. Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’daki “paraların sıfırlanmasına” yardımcı olması ve “paraların dağıtılacağı adreslerin listesini vermesi” için kızı Sümeyye’ye aynı gün acilen İstanbul’a gitmesi talimatı verdi mi?
5. 17 Aralık 2013’te aynı gün THY’nin saat 09.00’daki İstanbul uçağına yetişmek için Esenboğa Havalimanına hareket eden Sümeyye Erdoğan, Esenboğa Havalimanı yakınında Akyurt Kavşağı’nda iken saat 08:53:21’de 505….. numaralı koruma polisi T.Acar’ı aradı mı?
6. Sümeyye Erdoğan ve T.Acar, THY’nin TK2123 sefer sayılı uçağıyla 17.12.2013 günü saat 09.00 İstanbul’a birlikte gittiler mi? Bu uçuşta Sümeyye Erdoğan Business Class’ta 01F, T. Acar ise 01D numaralı koltuklarda mı uçtular?
7. TK 2123 sefer sayılı bu uçuşta eski bakanlardan Koray Aydın da 2D numaralı koltukta seyahat ettiği doğru mudur?
8. Kızı Sümeyye Erdoğan’ın “paraları sıfırlama” işlemine yetişip yetişmediğini merak eden Recep Tayyip Erdoğan aynı gün saat 10.31.32’de 530…….. numaralı telefonundan İstanbul Bağcılar İstoç Oto Center bölgesinde bulunduğu sırada kızı Sümeyye Erdoğan’ı 530…… arayıp 82 saniyelik bir görüşme yaptı mı?
9. Bu görüşmenin ardından Sümeyye Erdoğan, 11:05:31’de Kısıklı’da bulunan abisi Bilal Erdoğan’ı arayarak paraları sıfırlamaya başlayabileceklerini bildirdi mi?
10. Gün içerisinde gelişmeleri Ankara ve Konya’da takip eden Recep Tayyip Erdoğan gün boyunca Bilal Erdoğan ile saat 11:17:43, 11:44:26, 15:40:12 ve 23:15:58’te tekrar görüştü mü?
11. Recep Tayyip Erdoğan’ın saat 23.15’te Konya’da iken oğlu Bilal ile yaptığı ve basına da yansıyan vagus.tv/wp-content/uploads/2014/03/2c6435c4a9b1ea85_560x250.jpg görüntüdeki telefon konuşmasının içeriği nedir?
12. İstanbul Başsavcılığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne 15 Aralık 2013 tarihi ve sonrasındaki telefon dinleme-izleme, sinyal bilgileri (HTS) kayıtlarını yok etme talimatını neden verdi? Yok etme talimatındaki amaç HTS kayıtlarının tamamen yok etmek midir?
13. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın Türkiye İletişim Başkanlığı (TİB) üzerinden de 3 GSM şirketine benzeri biçimde HTS kayıtlarının silinmesi talimatı verildi mi?
14. TİB’in 5 yıl saklaması gereken söz konusu HTS kayıtlarını acilen silinmesini istemesinin gerekçesi nedir?
15. Haberleşme Bakanlığı ve TİB’in HTS kayıtlarının silinmesi talimatı ilgili yasa ve yönetmeliğe aykırı değil mi?
16. Yasaya açık aykırılık nedeniyle Türkiye’deki 3 GSM şirketinin de buna direndiği ve bu nedenle Abdullah Tivnikli’nin devreye girerek, GSM şirketlerini ikna etmeye çalıştığı doğru mudur?
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.03.14   #2267
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


‘Yeni bir

Hitlerimiz var’


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın söylem ve politikalarını sert sözlerle eleştirdi. Kılıçdaroğlu “Emin olun Hitler bile bunu yapmamıştır. Yeni bir Hitlerimiz var. Bu diktatörden kurtulmak istiyor musunuz? Demokratik yollarla birlikte mücadele edeceğiz” diye konuştu


CHP Lideri Kılıçdaroğlu partisinin, Muğla’da Belediye Eski Garaj Alanı’nda düzenlediği mitingde konuştu. “Başbakan Kemal” sloganları ile kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, sözlerine “O da olacak inşallah, bir dahaki sefere Muğla’ya Başbakan olarak geleceğim. Yeni bir Türkiye için, özgür bir Türkiye için, kadın erkek eşitliği için, herkesin işi, aşı olsun, bunun için Başbakan olacağım. Bunun için Türkiye’yi, dünyayı gezeceğim” ifadeleri ile başladı. CHP için Sivas’ın ötesine geçemediğinin söylendiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, kendisinin 81 ili gezdiğini anlattı. Eleştirilerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelten Kılıçdaroğlu, “Onun hayatı para üzerine kurulu” dedi.

DİKTATÖRLÜĞE GİDİYORUZ
Türkiye’nin Ortadoğu’ya İslam dünyasına örnek olan, demokrasiyi taçlandıran tek ülke olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, demokrasinin ayakların altından kaydığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti:
“Ben bu zata diktatör diyordum millet bana ‘niye diktatör diyorsun’ diyordu. Kadınlar kaç kez nasıl doğum yapacak, hangi gazetede hangi yazar yazı yazacak, hangi gazetecinin işine son verilecek, havuz medyası oluşturulacak, bakanların çocuklarının yatak odalarına kasalar konulacak o karar veriyor. Emin olun Hitler bile bunu yapmamıştır. Yeni bir Hitlerimiz var. Bu diktatörden kurtulmak istiyor muzunuz? Demokratik yollarla birlikte mücadele edeceğiz. Ayın 30’unda sandığa gideceğiz. Kol kola, barış, birlik içinde omuz omuza sandığa gideceğiz ve bir demokrasi şöleni yaratacağız.”


BAŞÖRTÜLÜLERE SESLENDİ
Erdoğan’ın dile getirdiği Gezi Parkı protestoları sırasında camide içki içildiği ve başörtülü bir kadına saldırıldığı iddialarının gerçek olmadığının ortaya çıktığını anlatan Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen bir ses kaydında başörtülü bir kadın yazarı işinden attırdığının yer aldığını belirtt.

BAŞÇALAN HER YERDE
28 Şubat döneminde Başbakanlık’ta Batı Çalışma Grubu’nun olduğunu, ve bu çalışma grubunun kendisinin aleyhine rapor yazdığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bunların döneminde de batı çalma grubu var, başbakanlıkta. Başında da Başçalan var, bakanlar var, bürokratlar var. Altında ne var kirli işadamları var. Siz hiçbir bankanın genel müdürünün evinde ayakkabı kutusunda 4,5 milyon dolar para olacağını düşünebilir miydiniz, bakanların çocuklarının yatak odalarında milyonlarca dolar olabileceğini düşünebilir miydiniz? Neden daha fazla çocuk istiyor onu anladım. Çünkü malı götürmek için 1-2 çocuk yetmiyor, başka çocuklar da gerekiyor” diye konuştu.Editör : Deniz Sarı
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.03.14   #2268
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


ANASAYFA » POLİTİKA

Önder: Hikmet Sami Türk saygın değil,
elinde kan var

HDP İstanbul taahhütnamesi: Bir oy bir nefes

ETİKETLER

Sırrı Süreyya Önder - Hikmet Sami Türk -

Fezlekelerin görüşmesi sırasında Meclis Başkanvekili Sadık Yakut’un “saygın hukukçu” olarak eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk’ün adını da vermesine HDP İstanbul Milletvekili ve İstanbul Belediye Başkan adayı Sırrı Süreyya Önder’den tepki geldi.
Önder’in söz istemesi üzerine Yakut, “BDP adına mı istediğini” sordu. Önder’in HDP adına dedikten sonra itirazı şöyle oldu; “Siz, dediniz ki: ‘Saygın hukukçu Hikmet Sami Türk’. Oradaki ‘saygın’ ibaresinin tutanaklardan çıkarılmasını istiyorum. Çünkü, bu memlekette ‘Hayata Dönüş Operasyonu’ adı altında onlarca mahkûmun ölümünde ve sakat kalmasında vebali olan bir insandır. ‘Saygın’ ibaresi sizin böyle leblebi gibi dağıtacağınız bir şey değildir. ‘Saygın’ ibaresinin tutanaklardan çıkarılmasını istiyorum” dedi.
BDP ve HDP vekillerinin alkışlarla karşıladığı bu söz üzerine Sadık Yakut, “Ben, hukukçuluk yönü itibarıyla söylemiştim” diye yanıt verince HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü “O değil, o olmaz…”, Sırrı Süreyya Önder de “O saygın değil, başka bir tane söyle; onun elinde kan var, kan. O değil” itirazında bulundu. (Ankara/EVRENSEL)
-----------------------------------------
HİKMET SAMİ TÜRK,
FAŞİZMİN MASKELİ SÖZDE SOLCUSU İDİ AMA AMACI DEVRİMCİ MÜCAELEYİ ÇÖKERTMEKTİ.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (19.03.14 Saat 21:11 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.03.14   #2269
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


ANASAYFA » POLİTİKA

Erdoğan, kendisinden habersiz arazi satan TOKİ'yi fırçalıyor
İLGİLİ HABERLER

ETİKETLER

Recep Tayyip Erdoğan - Haluk Karlıbel - TOKİ - Biat İnşaat - Ataşehir -

Başçalan adlı Youtube hesabı Recep Tayyip Erdoğan ile TOKİ Başkanı Haluk Karlıbel arasında geçtiği iddia edilen bir ses kaydı yayımladı. Erdoğan, kendisinden habersiz satılan değerli bir arsa için öfkeleniyor, TOKİ Başkanı'nı fırçalıyor ve satışın iptal edilmesini istiyor.
Erdoğan’ın, TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ile yaptığı konuşmada Ataşehir'deki değerli bir arazinin BİAT İnşaat'a kendisinden habersiz satılmasına sinirleniyor.
Ataşehir’deki arazinin BİAT’a hasılat paylaşımı ile mi verildiğini soran Erdoğan, öyle olmadığını arazinin BİAT’a TOKİ’den 72 milyona satıldığını öğrenince kızıyor ve arazinin ne kadara satıldığı, ne kadar peşinat verildiği, kaç taksit ödendiği gibi ayrıntıları öğrenmek istiyor.
Erdoğan, TOKİ Başkanı Karabel’e “Eğer bir arsa satılacaksa önce benimle konuşacaksınız” diyor ve gerekirse satışı iptal edeceklerini söylüyor. Erdoğan, Karabel’e hemen satışın iptal edilip edilmeme durumlarını incelemesi talimatı veriyor.
Erdoğan konuşmanın sonunda Karabel’e talimatını vurguluyor: "Bundan sonra böyle kupon yerlerin satışında önce benden onay alacaksın. Benim onayım olmadan satış yapmayacaksın."
Ses kaydının tamamını dinleyebilirsiniz. (HABER MERKEZİ)
www.evrensel.net
Eklenme tarihi: 2014-03-19 19:31:06
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.03.14   #2270
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


ANASAYFA » DÜNYA

Ukrayna, askerlerini Kırım'dan çekiyorİLGİLİ HABERLER


ETİKETLER

Ukrayna - Kırım - Rusya -

Kırım’ın Rusya’ya bağlanma kararı alması sonrası Ukrayna, tüm askeri personelini bölgeden çekeceğini duyurdu. Alınan bu karar sonrası binlerce Ukrayna askeri ve aileleriyle birlikte toplamda 25 bin kişinin Ukrayna’ya getirilmesi bekleniyor.
Rusya’nın Kırım işgali sonrası askerler, askeri üslerde adeta kapana kısılmış, Simferopol’da dün Ukraynalı bir asker yaşamını yitirmişti. Ukrayna’nın askerlerini geri çekme kararı Ulusal Güvenlik Konseyi Andriy Parubiy tarafından açıklandı. Parubiy, Birleşmiş Milletler’den Kırım’ı “tarafsız bölge” ilan etmesini isteyeceklerini duyurdu. BM yaptırımıyla askerlerden arındırılan bölgeler, Kosovo ve Sırbistan arası, Kuzey Kore ve Güney Kore arası ve İsrail’de bulunuyor.
Parubiy ayrıca, Kırım’ı terk etmek isteyen Ukraynalılar için de gerekli çalışmaların yapıldığını duyurdu: “Hükümet, işgal altındaki topraklarda yaşamak istemeyenlerin tahliyesi için bir plan üzerinde çalışıyor.” Parubiy, Ukrayna’nın Rusya vatandaşlarına vize uygulaması başlatacağını da duyurdu.
Karar, Kırım’da Ukrayna’nın askeri açıdan “teslim olması” olarak da yorumlanıyor. Kiev hükümeti buna karşın Kırım’ın Rusya tarafından koparılmasının “yasa dışı” olduğunu vurgulamayı sürdürüyor. (DIŞ HABERLER)
www.evrensel.net
------------------------------------------
UKRANYA ASKERİNİDE GÜCÜNÜDE KIRIMDAN ÇEKECEKTİR,
SURİYEYİ ABD EMPERYALİZMİ VE AB YEDİRMEYEN RUSYANIN,
KIRIMI ABD EMPERYALİZMİNE YEDİRMESİNİ BEKLEMEK SAFLIKTIR.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Zaytung haberleri. dAbBe Komik Bölüm 33 26.03.14 22:44
Bu Yolu Sürenler Bilir Yılmaz Bakar Şiir ve Türkü-Ezgi Bölümü 0 09.01.12 11:41
“Bağımsız Türkiye” Düşünü Gerçeğe Çevireceğiz… yorum111 Alevi Konser - Alevi Dernek Etkinlikleri 3 27.03.11 00:59
Turgut Öker, AABK adına bağımsız milletvekili adayı Pir Mehmet Siyaset,Politika ve Ekonomi 8 20.02.11 09:10
Sefire Yolu Gösterin !!! akdora Mustafa Kemal ATATÜRK 0 23.05.10 00:48
Totobo Satılık pomeranian Pomeranian Boo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2