Sponsor Reklamlar 
Seçenekler
Alt 07.03.14   #2211
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


HRW: Rojava Suriye'nin en güvenli ve istikrarlı yeriİLGİLİ HABERLERETİKETLER

Seriye - Rojava - Kobane - el Kaide - Til - Koçer - HRW - KDP -

Rojava'da incelemelerde bulunan İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Rojava için Suriye'nin "en güvenli ve istikrarlı yeri" derken, Türkiye ve KDP'yi siyasi çıkarları bir kenara bırakarak insanlara yardımcı olmaya çağırdı.

Rojava'da yaptığı incelemelere ilişkin Radikal gazetesine konuşan HRW yetkilisi Fred Abrahams, izlenimlerini aktarırken, "Hem olumlu hem olumsuz izlenimlerimiz var. En sevindirici olan, Suriye'nin geri kalan kesimlerine göre bu bölgenin daha güvenli ve istikrarlı olması. İnsan hakları ile ilgili bazı sıkıntıların olduğunu gördük" dedi. Abrahams, "Kendilerine şu mesajı vermek istedik: Bu 'de facto' bir yönetim olsa da beraberinde legal sorumlulukları da getirir. Uymakla yükümlü olduğunuz uluslararası normlar var" diye konuştu.

Gözlemledikleri sorunlardan birinin sınır kapıları olduğunu belirten Abrahams, özellikle KDP ve Türkiye'nin çıkardığı engellere işaret etti. Abrahams şöyle konuştu: "Gözlemlediğimiz iki şey daha var. Birincisi terörist grupların saldırıları. İkincisi sınır ihlalleri. Irak'la Yarubiya Kapısı'nın açılması yönündeki anlaşma iyi bir haber . Türkiye 'nin sınırlarını kapalı tuttuğunu biliyoruz. İlginçtir Türkiye'nin Dirbesiyê (Şenyurt) Kapısı'nı ayda bir açtığını duyduk. Bu yetersiz. Fişhabur (Pêşabîr-Semelka) Kapısı'nda da tuhaf bir durum var. Kürdistan Bölgesel Yönetimi (KBY) yardımların rahatça geçmesi için daha fazlasını yapabilir. Bazı yardımların geçişine izin veriliyor ancak yetersiz. Türkiye ve KYB siyaseti bir kenara bırakıp insanlara yardımcı olmalı. Sınırı kapatmak durumu daha da kötüleştiriyor."

KAPILAR HALA KAPALI

21 Ocak'ta ilan edilen Cizîre Kantonu hükümetinin Irak hükümeti ile yaptığı görüşmeler sonucunda, Musul ile sınırı olan Til Koçer Kapısı, 26 Şubat günü insani yardımların geçişine resmen açılmıştı. Til Koçer Kapısı (Al Yarubia), 23 Ekim 2013'te başlatılan "devrimci operasyonlar" ardından el Kaideli grupların elinden alınmıştı.

27 Ocak'ta ilan edilen Kobanê Kantonu'nun Dışişleri Bakanlığı da 5 Mart günü yaptığı açıklamada, Kanton hükümetine bağlı Kobanê Sınır Kapısı Yönetim Komitesi'nin Türkiye yetkilileri ile yaptığı görüşmeler sonucunda sınır kapısının açılması konusunda anlaşma sağlandığını söylemişti. Açıklamaya göre Kobanê ile Kuzey Kürdistan arasındaki sınır kapısı, her hafta Pazartesi ve Perşembe günleri bölge sakinlerinin gidiş gelişlerine açık olacak. Açıklamada, Türkiye tarafının onayından geçecek hastaların Kuzey Kürdistan'a geçebileceği ve Kuzey'den Batı Kürdistan'a geçişlerin mümkün olabileceği ifade edildi.

Federal Kürdistan Bölgesi ile olan Sêmalka (Peşabî) Kapısı ise özellikle Mayıs 2013'ten bu yana kapalı tutulmaya devam ediyor. (HABER MERKEZİ)


www.evrensel.net
Eklenme tarihi: 2014-03-07 10:28:59
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.03.14   #2212
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Erdoğan,
Malezya'dan
sığınma mı istedi
?


Erdoğan, Malezya'dan sığınma mı istedi?


Yolsuzluk operasyonu - AKP - Cemaat - yolsuzluk - rüşvet - Tayyip Erdoğan - Bilal Erdoğan - ses kaydı - CHP - Sezgin Tanrıkulu - Malezya -

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, “Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi ve ailesi için Malezya’dan sığınma hakkı istediği iddiası doğru mudur?” diye sordu.

Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Arınç’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu sorulara yanıt aradı:

“Türkiye tarihinin en büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun 17 Aralık 2013 günü başlatıldığı gün Recep Tayyip Erdoğan’un oğlu Bilal Erdoğan’ı saat sabah 8:02 de arayarak operasyondan haberdar etmesi ve Bilal Erdoğan’ın Kısıklı’daki villası da dahil 5 ayrı evde tutulan paraların evlerden tasfiye edilmesini istemesinden sonra gün boyunca süren ve ertesi güne dek sürdüğü paraların evlerden taşınması talimatından sonra gelişen süreçte paraların (Dolarlar ve Eurolar) evlerden minibüslere aktarılarak Çalık Holding Binası’na taşındığı iddiası doğru mudur?
18 Aralık 2013 günü Çalık Holding Binası’na taşınmaları tamamlanan paraların (Dolarlar ve Eurolar) daha sonra Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanının bulduğu bir formülle Uzakdoğu’daki bir ülkeye sevk edilmesi planının devreye sokulduğu iddiası doğru mudur? Recep Tayyip Erdoğan bu formülü bulan danışman kimdir?
Hiç planda yokken birden Uzakdoğu resmi gezisi gündeme alınarak Çalık Holding Binası’nda tutulan paraların (Dolarlar ve Eurolar) 3 Ocak 2014 tarihinden itibaren Uzakdoğu gezisi için ayarlanan uçağa sevk edildiği iddiası doğru mudur?
Uzakdoğu gezisinin, şüpheli görünmemesi için 3 ülkeyi kapsayacak şekilde gezi düzenlendiği iddiası doğru mudur?
Japonya ve Singapur’a ziyaretlerin tamamen göstermelik olarak düzenlendiği iddiası doğru mudur?
Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi ve ailesi için Malezya’dan sığınma hakkı istediği iddiası doğru mudur?
İddia doğru ise Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi ve ailesi için Malezya’dan sığınma hakkı verildiği iddiası doğru mudur?
25 Aralık 2. dalga operasyon ve soruşturmasından bir gün önce Medical Park Hastanelerinin Carlyle (Varlık Yönetimi Şirketi) tarafından sahip olunan yüzde 40 hisselerinin 24 Aralık 2013 tarihinde Malezyalılara (Turkven Özel Yatırım Fonu) satıldığı iddiası doğru mudur? Doğruysa bu bir tesadüf müdür?
25 Aralık 2. dalga operasyon ve soruşturmasından iki gün önce 23 Aralık 2013 tarihinde Hintli GMR’ye ait yüzde 40 payın 1 milyar Ringgit’e (yaklaşık 225 milyon Euro) Sabiha Gökçen Havalimanının yüzde 20 oranla ana hissedarlarından Malezyalılara (Malaysia Airports ) satıldığı iddiası doğru mudur? Doğruysa bu bir tesadüf müdür?” (ANKA)
www.evrensel.net

Eklenme tarihi: 2014-03-07 10:56:41
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.
__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.03.14   #2213
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


[email protected]


Kürt sorunu, sol ve HDP


Türkiye’nin demokrasi mücadelesinde işçi sınıfının talepleri ve ihtiyaçları mı yoksa Kürt halkının talepleri mi öne çıkartılmalıdır? Bu sorunun yanıtı Türkiye solunun, sosyalistlerinin son dönemdeki tartışmalarının, ayrışmalarının temeline de işaret etmektedir. Solun bir kesimi Kürt hareketini ve onun taleplerini liberal ve hatta Kürt milliyetçiliği olarak nitelerken, Kürt sorununu önceleyenlerin de buna alet olduğunu iddia etmektedir. Kürt sorununu öncelik haline getiren solun bir bölümü ise kendileri hakkında bu iddialarda bulunanları sınıf indirgemeci veya ulusalcı olarak tanımlamaktadır.
Eğer demokrasi yoksunluğunun temel nedenini kapitalist sistemin varlığı olarak görüyorsak (ki böyle görmeyenleri zaten sol ya da sosyalist olarak tanımlamak mümkün değildir), kapitalin yani sermayenin biriktiği yer olan üretim sürecindeki çelişkilerin toplumsal sorunların tümüne kaynaklık ettiğini de algılayabiliriz. Üretim sürecindeki çelişkilerin yarattığı baskıya, sömürüye, şiddete doğrudan maruz kalanlar hiç şüphesiz emekçilerdir, işçi sınıfıdır. Dolayısıyla emekçilerin haklarını savunmak, sınıf mücadelesinin içinde yer almak sosyalistler için kaçınılmazdır. Ancak burjuvazi, 19. yüzyıl işçi sınıfı mücadelelerinden çıkarttığı derslerle emekçiler arasında ayrımcılık yaratarak, mücadeleyi bölmek konusunda önemli aşama kaydetmiştir. Özellikle 19. yüzyıl başlarından itibaren ulus devlet inşa sürecinde ve sınıflar arası çelişkileri örtmek için kullandığı milliyetçiliği, ayrımcılığın çok daha etkili bir aracı haline getirmiştir.
Milliyetçiliğin halklar arasında yarattığı düşmanlık sayesinde sermayenin çıkarları doğrultusunda yerel ve bölgesel savaşlar kışkırtılmış; bu savaşlardan milyonlarca insan etkilenmiştir. Türkiye’de de önceleri ulus devletin inşa sürecinin gereği olarak; özellikle 1980’li yıllardan itibaren de sınıflar arası çelişkileri örtmek, emekçiler arası rekabeti arttırmak gibi nedenlerle Kürtlere karşı düşmanlaştırıcı bir politika izlenmiştir. Kürtleri yok sayan, halkları birbirine düşmanlaştıran politikalar 30 yıl süren çatışma sürecine neden olmuş ve 40 binden fazla işçi, emekçi, köylü, yoksul genç yaşamını yitirmiştir. Çatışma sürecinde milyonlarca Kürt, yerinden yurdundan göç ettirilmiş, batıdaki kentlerde son derece düşük ücretlerle, en kötü koşullarda çalışmak, yaşamak zorunda bırakılmıştır. Güvencesizliğin, işsizliğin yaygınlaşmasıyla birlikte göçe zorlanmış olan Kürtler, diğer emekçiler tarafından rakip olarak görülmeye başlayınca milliyetçilik daha da yükselmiş, Kürtlere yönelik ayrımcılık linç girişimlerine kadar varmıştır. Özellikle emekçilerin yoğun olduğu kentlerde seçim çalışması yürüten HDP’lilere yönelik saldırılar bunun en son örnekleridir.
Eğer halklar arasında düşmanlık yaratan politikaların sonucu olarak, özellikle işçi sınıfı içinde milliyetçilik yükselmiş ve böylece sınıf çelişkilerinin üzeri örtülüp, emek piyasasında da ayrımcılık yaratılarak emekçiler arasında rekabet körüklenmişse, sosyalistlerin bu süreci göz ardı edebilmesi mümkün değildir. Kaldı ki tarihsel süreçte Komünist Manifesto’dan itibaren sosyalistler, milliyetçiliği sınıf mücadelesinin en büyük düşmanı olarak tanımlamışlardır. Sosyalist düşüncenin öncülerinden Engels, ezilen ulusların özgürlüğünün ezen ulusların özgürlüğünün ön koşulu olduğunu belirtirken; Lenin, egemen ülkelerdeki sosyalistlerin ezilen ulusların kurtuluşu için çalışma görevi olduğunu ifade etmiş ve azınlık milliyetçiliğini önlemenin tek yolunun halkların kendi kaderlerini tayin hakkının sosyalistlerce tanınması olduğuna dikkat çekmiştir.
Gerek bugün içinde bulunduğumuz koşullar gerekse sosyalizmin tarihsel yaklaşımı ezilen ulusun hakları için mücadelenin sınıf mücadelesinden kopuk olmadığını açıkça ortaya koymaktadır. Hal böyle iken mücadelede işçi sınıfının taleplerini mi yoksa Kürt halkının taleplerini mi öncelemek gerektiği sorusu üzerinden yürütülen tartışmaları aşmak gerekir. Bunun için de işçi sınıfı ile Kürt halkının karşı karşıya olduğu sorunların ortak yönlerini öne çıkartıp, mücadelelerin ortaklaştırılması gerekir. HDP, Kürt halkının özgürlük mücadelesi ile emekçilerin mücadelesini, diğer ezilen, ayrımcılığa uğrayan kesimleri de göz ardı etmeden birleştirmek için yola çıkmıştır. Dolayısıyla HDP’nin temsil ettiği cephe içinde yer alan sosyalist unsurlar ne Kürt milliyetçiliğine ne de Kürt burjuvazisine hizmet etmekte, tarihsel süreçte kendilerine yüklenen görev doğrultusunda sınıf mücadelesinin gereğini yerine getirmektedir.
Sözün özü: Ezilen halk ile birlikte mücadele sınıf mücadelesinin gereğidir.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.03.14   #2214
renk
renk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jul 2012
Nereden: istanbul
Mesajlar: 1.677
Rep Puani : 80
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Berkin direniyor!


Gezi Parkı eylemleri esnasında ekmek almak için evden çıkan Berkin Elvan polisin attığı gaz kapsülüyle başından vurulmuştu. 264 gündür yoğun bakımda olan Berkin’in durumu dün akşam saatlerinde kritikleşti. Ailesi az önce herkesi dayanışma amacıyla hastaneye çağırdı.

Güncelleme: 17:19

İstanbul Tabip Odası (İTO) Başkanı Taner Gören, yaptığı açıklamada Berkin'in kalbinin kısa bir süreliğine durduğunu ancak yapılan müdahaleler sonucu tekrar çalıştırıldığını aktardı. Berkin'in durumunun şu an stabil olduğunu belirten Gören, aynı zamanda durumun hala ciddiyetini koruduğunu ifade etti. Atlatılan tehlikeden sonra aynı sorunun bir daha yaşanmayacağının kesin olmadığını dile getiren İTO Başkanı, aileye geçmiş olsun dileklerini iletti.

İTO Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu, "Tapibler Odası olarak Berkin Elvan'ın durumunu başından beri takip ediyoruz ve sonuna kadar da yanında olacağız" diyerek sözlerine başladı. Berkin'in Gezi'nin simgesi ve ülkenin vicdanı olduğunu söyleyen Çerkezoğlu umutlarını hiç kaybetmediklerini dile getirdi. Konuşmasını bitirirken Elvan ailesini yalnız bırakmamak adına temsili olarak bir grubun hastanede kalmasını istedi.Sol haber
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
__________________
"Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir."

Thomas Paine
renk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.03.14   #2215
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Eskişehir'de

öğrencilere

polis saldırdı:

200 gözaltıBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yapacağı Eskişehir mitingine karşı yürüyüş düzenleyen öğrencilere polis saldırdı. Camiye sığınan birçok öğrenci polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltıların sayısının 200'e yaklaştığı öğrenildi


Okuyucu Modunu Aç Okuyucu Modu Kapat Yazıyı Büyüt: 12 14 16 18 20
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yapacağı Eskişehir mitingine karşı yürüyüş düzenleyen öğrencilere polis saldırdı.Camiye sığınan birçok öğrenci polis tarafından gözaltına alındı.Gözaltı sayısının 200'e yaklaştığı öğrenilirken, birçok öğrenci ise yaralandı. Eskişehir'deki birçok öğrencinin ise öğrencilere destek için sokağa çıktığı haberleri geliyor.
Özellikle üniversitelerden büyük katılımın olduğu öğrenilen "Gelme Tayyip" eylemi için gençler Espark önünde toplanmıştı. Polis ise öğrencilere saldırmak için Espark'a doğru yola çıkmıştı.
(Güncelleniyor)
(14:35)
@esesmuhalefet: Polis müdahaleye başlamak için hazırlanıyor.


@muhalefetinsesi: Gençlik Muhalefeti'nden bir arkadaşımız plastik mermiyle yaralandı.@muhalefetinsesi: Eskişehir'de gözaltı araçlarında işkence yapılıyor.
(14:22)
@esesmuhalefet: Üniversite caddesi zaman geçtikçe kalabalıklaşıyor.

(14:20)
esesmuhalefet: Gözaltına alınanlar Aydıner Polis Merkezine getirildi. Sloganlarla bekleyiş sürüyor. Araçtan inecekler bekleniyor.


Editör : birgün
-----------------------------------------------------
FAŞİSTLERİN POLİS DESTEGİNDEKİ,
ÜNVERİSTEDE DEVRİMCİ ÖĞRENCİLERE VE
HDP SALDIRILARI SÜRÜYOR,
NE YAZIKKİ ANA MUHALEFETTEN KINAMA DAHİL YOK.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.03.14   #2216
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Cumhurbaşkanlığı seçim

tarihi belli oldu


Kırmızı Haber | 07 Mart 2014 | Alt Manşet, Gündem, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Siyaset, Son Dakika

YSK, iki turlu yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tarihini açıkladı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili çalışma komisyonları oluşturdu. YSK, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunun 10 Ağustos , ikinci turunu ise 24 Ağustos olarak planladı.
Yurt dışında yaşayan vatandaşlar ilk kez Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy kullanacak. Yurt dışında 500′den fazla seçmeni olan ülkelerde yaşayan vatandaşlar, Cumhurbaşkanlığı seçimi için 31 Temmuz, 01-02-03 Ağustos tarihlerinde oy kullanacak. Yurt dışı seçmen çalışmasında oy kullanabilecek ülke sayısının 60 civarında olduğu öğrenildi.
YSK, önümüzdeki dönemde 3-4 seçim olabilecekmiş gibi hazırlıklarını yapıyor. Alınan bilgiye göre, YSK seçimde kullanılacak kağıt, paravan gibi ihtiyaçlarını önümüzdeki dönemde 3-4 seçim yapabilecek şekilde tedarik ediyor. (cihan)
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.03.14   #2217
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Ordu'da Urla senaryosu


DİHA
Güncellenme : 07.03.2014 20:30
HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü'nün Karadeniz turu kapsamında ziyaret ettiği Ordu'da ırkçı bir gurup HDP'lilere saldırı girişiminde bulundu. Kentte gerginlik sürüyor.

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü'nün seçim çalışmaları kapsamında Karadeniz turağında ikinci durağı Samsun'un ardından Ordu oldu. Ünye Fatsa ve Perşembe ilçelerinde halkı selamlayarak Ordu'ya geçen Kürkçü ve beraberindeki heyet Fidan Gör Caddesi'nde HDP'nin seçim çalışmaları kapsamında kullandığı EMEP İl binası önünde kalabalık bir kitle tarafından karşılandı.

Çalınan tulumlarla ve davullarla karşılanan Kürkçü'ye yurttaşlar karanfiller verdi. Sık sık "Yaşasın halkların kardeşliği" sloganlarının atıldığı karşılama sırasında Kürkçü yurttaşlara seslendi. Kürkçü Karadeniz halkının kendilerini sıcak karşıladığını belirterek Ordu'da da HDP ile halkların kardeşliğinin sağlanacağını söyledi.

Kürkçü konuşmasına devam ettiği sırada Kürçü'nün yurttaşlara seslendiği alan yakınlarına sayıları 30-40 civarında olan ırkçı bir grup gelerek "Ordu Kürkçü'ye mezar olacak" sloganlarıyla provokasyon girişiminde bulundu.

Polisin tutumundan cesaret alan ırkçılar Oluç'u darp etti
Seçim çalışmaları yürüttüğü sırada bir ırkçı grubun saldırı girişiminde bulunduğu HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü ve beraberindekiler, provokasyonun önüne geçmek için EMEP İl binasının içerisine girerek, grubun polis tarafından dağıtılmasını bekledi. "Ordu Kürkçü'ye mezar olacak" sloganlarıyla provokasyon yaratmak isteyen gruba uzun süre müdahalede bulunmayan polis, ancak bir süre sonra söz konusu grubu il binasının biraz daha uzağına geriletti.

Dışarıda bunlar yaşandığı esnada il banasının içinde açıklama yaparak polisin söz konusu gruba herhangi bir müdahalede bulunmamasına tepki gösteren Kürkçü ve beraberindeki partililer, polisin olası saldırılarının önüne geçmeyen tutumu üzerine, kentteki diğer programlarını iptal etti. İl binasında bir süre kalındıktan sonra Kürkçü, yanında bulunan bazı partililer ile birlikte il binasının önünde bulunan araca binerek ayrıldı. Polislerin, Kürkçü'nün içinde bulunduğu aracın bölgeden güvenli bir şekilde çıkışı için bile herhangi bir önlem almaması dikkat çekti.

Binanın önünden ayrıldıktan kısa bir süre sonra sıkışık trafiğe takılan Kürkçü'nün içinde bulunduğu araç bölgeden uzaklaştırılmayan grubun saldırısına maruz kaldı. Aracın kapısını açan saldırganlar, Kürkçü'nün yanında oturan Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Uluç'a saldırdı. Uluç'u darp eden saldırganlara dönük burada da polis tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmazken, Kürkçü ve beraberindekileri taşıyan araç, ancak önünün açılması ile birlikte hızla bölgeden uzaklaşabildi.

-------------------------
GÜNDEM
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.03.14   #2218
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Aydınlar: Hrant'a bir kez daha
kurşun sıktılar


İLGİLİ HABERLER


ETİKETLER

Yerel seçimler 2014 - HDP - İstanbul - HDP Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Pınar Aydınlar -

HDP Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Pınar Aydınlar, Hrant Dink cinayeti zanlısı Erhan Tuncel'in tahliye edilmesi için "Dün hırsızları tahliye edenler, Hrant'ın katillerini serbest bırakarak bir kez daha kurşun sıktılar" dedi.

HDP, seçim çalışmaları kapsamında Üsküdar Ünalan mahallesinde seçim irtibat bürosu açılışı gerçekleştirdi. Açılışa HDP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Pınar Aydınlar, HDP Üsküdar Belediye eş başkan adayları Sabri Bingöl ve Ayşecik Yıldız katıldı. Aydınlar'ı Göztepe köprüsünde karşılayan yurttaşlar, konvoyla seçim irtibat bürosu önüne kadar eşlik etti. Seçim bürosu önünde halaylar çeken halk, Aydınlar'ın da halaya girmesiyle büyük coşku yaşadı.

HDP Üsküdar Belediyesi Eş Başkan Adayı Ayşecik Yıldız burada seslendiği yurttaşlara, eş başkanlık sistemini anlatarak, sistemin BDP'nin Türkiye'ye siyasetine armağanı olduğunu ve HDP'nin de uygulandığını söyledi. Yıldız, kadınlar olarak toplumun yüzde 50'sini oluşturmalarına rağmen siyasette çok az yer alabildiklerini belirtti. Birçok engele rağmen çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Yıldız, tek alternatifle seçime girdiklerini ve bunun da HDP olduğunu kaydetti.

HDP Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Pınar Aydınlar ise konuşmasına Ordu'da HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü'ye yönelik yapılan saldırıyı kınayarak başladı. Faşizmin insanları katlettiğini söyleyen Aydınlar, hırsızların, tecavüzcülerin ve katillerin serbest bırakıldığını vurguladı. Aydınlar, katledilen Hrant Dink'in katil zanlısı Erhan Tuncel'in bugün tahliye edilmesine de "Dün hırsızları tahliye edenler, Hrant'ın katillerini serbest bırakarak bir kez daha kurşun sıktılar" diyerek tepki gösterdi.

HDP'nin barışçıl, eşitlikçi bir anlayışla halkın denetim anlayışıyla hareket edeceğini söyleyen Aydınlar, "Çare çözüm olarak başkalarını gösterdiler. Biz şehir senin diyoruz. Şehir senin derken çare de sensin diyoruz" dedi.

Yapılan açıklamaların ardından seçim bürosu Aydınlar ve kadınlar tarafından zılgıtlar eşliğinde açıldı. (İstanbul/DİHA)


www.evrensel.net
Eklenme tarihi: 2014-03-07 23:23:40
------------------------------------------------------
erhan tuncelden sonra,
not-ilker başbuğ tahliye edildi,
diğer ergenekoncularda sırada!!!!!!!!!!!!!!!
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (07.03.14 Saat 23:40 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 08.03.14   #2219
Beşiktaş
Avatar mevcut degil.
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Dec 2012
Nereden: J
Mesajlar: 43
Rep Puani : 10
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Biri Başbakan, diğeri Adalet Bakanı. Konu; bir medya patronunun davası. Başbakan “cezalandırılsın” istiyor, dönemin Adalet Bakanı hatırlatıyor: “Mahkemenin hakiminin Alevi olduğu yönünde bir bilgi var.”

Başbakan o sözün montaj olduğunu söylerken, eski Bakan “Hakimin Alevi olduğuna dair ağzımdan çıkan kelimeler, her gün kullandığım bir ifadedir. Onları rencide edecek şekilde kullanmamız söz konusu değildir.” diyerek konuşmayı kabul etti.

Meselenin yargıya açık müdahale tarafı bir yana…

Recep Tayyip Erdoğan ve Sadullah Ergin arasında geçen telefon görüşmesindeki bu söz, her ne kadar Alevilerin fişlenmesinin en üst düzeyde yapıldığını bir kez daha yüzümüze çarpsa da, dünü bilenler için şaşırtıcı değil.

Şaşırtıcı değil, çünkü biz onların Sivas katliamı davasında zamanaşımı kararı verilmesini “Ülkemiz için hayırlı olsun” diyerek kutlamalarını unutmadık.

Unutmadık; Alevilere “sapık” ve “ellerinden yemek yenmez” diyenleri nasıl koruduklarını.

“Dedelerden talimat alıyorlar”, “Ucube Cemevi”, “İsminin başında Alevi sıfatı olan dernek” sözleri hala zihnimizde.

Yani, “Alevi hakim” sözü AKP’nin Alevilere bakışı konusundaki bilgilerimizi tazeledi sadece.

Ancak…

Burada gözden kaçırılmak istenen önemli bir nokta var.


UNUTMADIK


Artık şüphe yok ki; söz konusu ses kayıtlarını Cemaat sızdırıyor.

Peki bu sızıntıyla ne demek istiyor Cemaat:

“Bakın, Başbakan yargıya müdahale ediyor”

“Bakın, Alevileri fişleyen Adalet Bakanı, Alevilerin yoğun olduğu Hatay’da belediye başkanı olmak istiyor.”

Evet, ikisi de doğru.

Peki bunları bilmek, sızıntıyı yapan Cemaat’in Aleviler konusundaki kirli sicilini unutturur mu bize?

Cemaatçi polis ve savcıların birlikte hazırladığı Ergenekon iddianamesini hatırlayalım.

“Ordu içinde Alevi cuntası” konusunu…

Onur intiharını seçen Yarbay Ali Tatar’ın Alevi olduğunun iddianameye yazılmasını…

Albay Cengiz Köylü’nün “Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda 30 Alevi akrabasını yerleştirmekle” suçlanmasını…

“Alevi komutanlara okullarda cinselliğin sınırları zorlayın talimatı” verildiği yalanının Ergenekon ek klasörüne konulmasını...

İzmir Askeri Casusluk Davası sanıklarının “Sert seks seviyor, Alevi” diye fişlenmesini…

Cezaevine atılan askerlerin çoğunluğunun Alevi olmasını…

Taraf’ın bavulcusunun, “28 Şubat’ın mimarı Karadayı aslında Alevi” derken niyetini...

Zaman yazarı Ali Ünal’ın “Yüksek yargıda vicdanları kanatan kararları verenlerin pek çoğu, Alevi yargıçlar olsa gerek” demesini...

Yine Zaman’da “TSE (Tunceli-Sivas-Erzincan) damgalı değilsen yargıda bir yere gelemezsin” diye haberler yapılmasını…

Cemaat’in dergisi Aksiyon’un "PKK'nın önemli bir kısmı artık Alevilerden oluşuyor. Teröristlerin en çarpıcı özelliği Alevi ve Ateist olmaları” diye hedef göstermesini…

Ve dahasını…

Unutmadık.

Evet, Cemaat kurnazlık yapıyor. Alevileri AKP’ye karşı yanına çekmek için bu ses kayıtlarını sızdırıyor. Ama unutuyor ki; Özel Yetkili Mahkemeler kaldırılsa da, arşivleri hep duracak. Ve bu iktidar savaşının iki tarafının da Alevi düşmanlığı yaptığı gerçeği tarihteki yerini alacak.


Barış Pehlivan / Karşı Gazetesi


Odatv.com
Sponsor Reklamlar

Beşiktaş isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 08.03.14   #2220
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Ne yani ALEVİLER,,

MHP VE AKP DÖNEKLERİNİNİN YOLUNDA GİTTİLERMİ ALEVİLEER,
ALEVİLİK ,
İNSANİ ÖZGÜRLÜK DAYANIŞMASIDIR.
GERİSİ MUAVİYEE VE YEZİTE HİZMETTİR.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 3 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Zaytung haberleri. dAbBe Komik Bölüm 33 26.03.14 22:44
Bu Yolu Sürenler Bilir Yılmaz Bakar Şiir ve Türkü-Ezgi Bölümü 0 09.01.12 11:41
“Bağımsız Türkiye” Düşünü Gerçeğe Çevireceğiz… yorum111 Alevi Konser - Alevi Dernek Etkinlikleri 3 27.03.11 00:59
Turgut Öker, AABK adına bağımsız milletvekili adayı Pir Mehmet Siyaset,Politika ve Ekonomi 8 20.02.11 09:10
Sefire Yolu Gösterin !!! akdora Mustafa Kemal ATATÜRK 0 23.05.10 00:48
Totobo Satılık pomeranian Pomeranian Boo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2