Sponsor Reklamlar

PİRYOLU Bağımsız haberleri.

Genel konular Katagorisinde ve  Pir Yolu Haber Merkezi Forumunda Bulunan  PİRYOLU Bağımsız haberleri. Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 24.01.14   #2001
bab'ül ilim
bab'ül ilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: TERCAN
Rep Puani : 50
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.

Yıldırım’dan çok bomba röportaj!

Aziz Yıldırım, Yargıtay'ın onama kararından sonra Posta gazetesine çok önemli açıklamalarda bulundu.

Yargıtay’ın şike davasında 6 yıl 3 aylık cezasını onadığı ve en az 2 yıl 8 ay daha hapis yatması gündemde olan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kararın ardından açıklamalarına devam ediyor.
- Nasıl hissediyorsunuz kendinizi?
“Gayet iyiyim”
- Bekliyor muydunuz böyle bir kararı?
“Tabii ki bekliyordum”
- Yargıtay bu kararı bozer diye aklınızdan hiç geçmiyor muydu?
“Hiç öyle bir beklentim yoktu. Kamuoyunda öyle bir hava yaratmaya çalıştılar ama ben emindim”
- Havaalanına indiğinizde ne hissettiniz?
“Mutlu oldum, duygulandım. Bunun sebebi 16 yıldır Fenerbahçe’de yaptıklarım. Bakın bu salonu (Fenerbahçe Ülker Arena) ben yaptırdım. Stat yaptık. Samandıra’yı yaptık. İyi takımlar kurduk. Kalıcı şeyler yaptık. İnsanlar bunu görüyor, bunun için arkamızdalar”
“MAHKEMEDEKİ İSİM, YARGITAY’DA DEĞİŞİYOR”
- Başından beri bir tezah var diyorsunuz. Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?
“Kardeşim ben şike yapıp yapmadığımı bilmiyor muyum? Şike tapmış olsam bu kadar dikilebilir miydim? Her şey ayarlanmış, tezgah kurulmuş. Emenike para saydı diyorlar, görüntü yok. Yok tarlalar, Sivas’a para gitti, ortada para yok. İddianame hazırlanıyor.
Fezlekedeki oyuncunun yerine başka oyuncu koyuyorlar. 19 maç deyip 6 maça indirdiler. Bunu hazırlayanların hepsinin sonradan istifa etmesi gerekirdi. Bu ne biçim tezgahtır. Ben şike filan yapmadım. Suçlamayı yapan ispat eder.
Bana şike yaptın diyorlar, onlar yaptığımı ispatlayamıyor. Benim yapmadığımı ispat etmemi bekliyorlar. Böyle bir saçmalık mı olur? “Bu parayı şuradan aldın, şuraya bıraktın, al sana görüntü” demen lazdım! Nerede? Yok öyle bir şey. İbrahim Akın olayı… Yahu ben para flan vermedim. İddianamedede Ahmet Çelebi, Bülent İşçan vasıtasıyla parayı verdi diyorlar. Yargıtay kararında başka bir şey diyorlar. Mahkemedeki isim Yargıtay’da değişiyor. Bu nasıl hukuk? Biz kime güveneceğiz?”
“ATATÜRKÇÜ OLDUĞUMUZ İÇİN HEDEFTEYİZ”
- Peki hedef ne?
“Hedefte ben yokum. Fenerbahçe Kulübü var. Ben Fenerbahçe’nin başkanı olduğum için hedefe girdim. Hiçbir zaman ne hükümetten ne de cemaatten yana oldum. Atatürk ilkerlerine bağlı, Cumhuriyet’in değerlerine, laikliğe inanan biriyim. Bunlara yanaşmadığım, bunlarla birlikte olmadığım için hedefteyim. 16 yıl başkanlık yaptım. Bir tane ihale aldım mı? Haa, ihale aldım, 5 milyon – 10 milyon benim mühanedislerim alıp o da kendi maaşlarını çıkartıyorlar. Onun dışında benim başkanlık dönemimde böyle bir camiayı yöneten adam olarak benimle ilgili bir kelime söyleyebilir mi kimse? Söyleyemez. Çünkü yapmadım. O zaman ne oluyor? Taraf oluyorsun. Benim tarafım belli. Ben Atatürkçüyüm, Cuhmuriyetçiyim, laikim. Ödedeğim bedel bunun bedelidir”
- Kim ödetti?
“Onu da siz bulun.”
- Avukatlarınız ne diyor? Ne kadar yatacakmışınız?
“26-28 ay arası”
- Yeniden yargılanma olacak mı sizce?
“Adil, yeniden yargılanma olacaksa varız. Onun dışında af-maf istemiyorum. Beni adil, taraftar kişiler yargılayacaksa olur ama aksi olmaz. Benim öyle bir ümidim yok ama Allah bu ülkeye yardım etsin”
- Mahmut Uslu, “Başbakan yeniden yargılanma garantisi verdi” demiş…
“Hayır Mahmut Bey’in ifadesi o değil. Mahmut Bey’le görüşmede başbakan hiç bu konulara girmedi. Tamamen Başbakan’ın yeniden yargılanma konusundaki kamuoyu deklaresinden dolayı ona ithafen böyle bir yere çekildi”
- Size ulaşan bir bilgi yok mu peki?
“Bilmiyorum. İlgilenmiyorum.”
- Aileniz ne durumda?
“Herkes biliyor nereye gittiğimizi, ne olacağını da biliyor. Rahatız”
- Fenerbahçe’de ne olacak?
“Fenerbahçe Türkiye’nin en önemli kalesidir. Bir şey olmaz. Başkan da yönetim de sorun olmaz, hallolur. Tüzüğe göre gereken yapılır”
CEMAAT DE HÜKÜMET DE SORUMLU
- Bir açıklama yaptınız Cemaat’i işaret etiniz. Sonra düzelttiniz o açıklamayı. Neden?
“Benim açıklamamda düzeltme yoktu. Açıklamamdaki her şeyi cımbızlarsan her yere çekersin. Ben anlatıyorum, diyorum ki; bu olay şöyle başladı: Hükümetle cemaat kol kolaydı. Geldikleri noktada 2011′de bize yaptıkları operasyonu cemaat yaptı. Hükümetin haberi var mıydı yok muydu? Haberi varsa cemaatin yaptığına müsaat ettiler. Sonra süreç devam etti. 16. Ağır Ceza’da yargılandık. Bu mahkeme Başbakan’ın dediği paralel devlete mi bağlı? Türkiye Cumhuriyeti’ne mi? Bunu ben bilemem, kim bilir. Hükümet bilir.
Sonra Yargıtay’a geldik. 5. Daire’nin verdiği bu karar Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı bir dair mi paralel devlete mi bağlı? Bunu başbakan bili. Adalet bakanı bilir. Açıklık getirsinler. Benim yorumum yanlış olur. Ama ne diyor başbakan; “Bütün bu operasyonları yapan cemaattir” Bizim ki de dahil. Benim şüphelerim var ve soruyorum. Her şeyi götürüp bir yere yıkma. Ben son noktada tek bir yeri suçlamıyorum. Başlangıç için suçluyorum. Bak ne diyorum, bu operasyonu cemaat yaptı, hükümet de sorumludur. Son kısmına cemaat yaptı diyemiyorum.
CEMAAT İLE O KAHVALTI
Bak ilk kez burada açıklıyorum. 25 Kasım’da bana Samanyolu’nun başındaki Hidayet Karaca Bey geldi. Bir kahvaltı yaptık. Yanımda Mahmut Uslu da vardı. Futbol Federasyonu’nda görevli bir hukukçu ve bir iş adamı da. Üçü geldi. Benden Şükrü Saracoğlu Stadı’nda Türkçe Olimpiyatları yapmak istediklerini söyledi. Ben de statta çimleri değiştireceğimizi, statta sıkıntı olduğunu ve 1-2 ay sonra buna cevap verebileceğimizi söyledim. Bana dosyayla yazılı olarak müracaat ettiler. Ben de “yazılı olarak cevap vereceğim ama şu an zor görünüyor” dedim. Diyorlar ki Aziz Yıldırım, Fethullah Gülen ile konuştu. Ben öyle bir konuşma yapmadım. benim konumu da konuşmadık. Genel memleket mevzuları konuştuk. Ben de orada tenkitler yaptım. Cemaate de genel de tenkitlerim oldu. Bugün söylediklerimi söyledim”
- Türkiye’ye niye döndünüz? Kaçmak gelmedi mi aklınızdan?
“Ben 1 sene niye yattım? Niye o kadar bağırdık, çağırdık? Geldiğimiz noktada benim haklı olduğum çıkmadı mı? Başbakan diyor ki; “Hepsi kumpas” Bize de kumpas yaptılar. Sahanın içinde şike yoksa dışında nasıl olacak? Sen Emenike’ye beraat veriyorsun, bana ceza veriyorsun. Ben haklı olduğuma inandığım için geldim. Bu memleket için geldim. Şahsımla ilgili gelmedim. Korkmadığımı görsünler istedim. Bunu yapanların hepsi hesap verecek bu ülkede. 10 sene, 20 sene, bir gün verecekler”
- Cezaevine girmeye hazır mısınız?
“O kolay, ne olacak. Rahatım. Benim idealim var. 62 yaşındayım ama 16 sene bu kulübe inancıma göre hiçbir siyasi partiyi sokmadım. Ne AKP, ne CHP, ne MHP. 16 sene Atatürk’ün çizgisinde gittik. Ben yatmaya hazırım. Onun için geldim. Korkmam. Bir gün çıkarız elbet. Haa, ölürsek yapacak bir şey yok tabi..”
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
Alt 24.01.14   #2002
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76

TIR'ları aramak isteyen savcı görevden alındı

İLGİLİ HABERLER

ETİKETLER

TIR - Suriye - silah - Adana - Aziz Takçı - Özcan Şişman -

Adana'da pazar günü MİT'e ait TIR'larını jandarmalara talimat vererek aramak isteyen TMK ile görevli Adana Cumhuriyet Savcısı Aziz Takçı görevinden alındı.
Daha önce de TIR araması yapmak isteyen savcı Özcan Şişman da görevden alınmıştı. (DHA)
www.evrensel.net
Eklenme tarihi: 2014-01-24 10:14:43

--------------------------------------
NE GÜZEL DİKTATÖRLÜK BE,
SAVCILARI,EMNİYETİ TASFİYE ETTİKTEN SONRA,
ŞAMAR OĞLANI SAVCILARUNI (KENDİ MEMURLARINI)
GÖREVE GETİRDİKTEN SONRA OĞLUMU,
YARGILAYABİLİRLER DE,
SEVMİŞLER SENİN FAŞİST DİKTATÖRLÜĞÜNÜ,
TÜRKİYENİN EKSENİ DEGİL,
RUHU VE KİŞİLİĞİ KAYMIŞ,
KİRLİ SAVAŞTA AMERİKAYA TAŞERONLUK YAP,
ÜLKEYİ MEZHEP ÇATIŞMASI İÇİN
PROVAKASYONA BOĞ,
BARIŞ SÜRECİ DİYİP İKİ YÜZLÜLÜK YAP HER ZAMANKİ GİBİ,
GERÇİ KÜRTLERDE SANA HİÇ GÜVENMİYORDA......
HER FAŞİST DİKTATÖRLÜK GİBİ,
TARİHİN ÇÖPSEPETİNE GİDECEKSİNİZ.
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (24.01.14 Saat 11:24 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.01.14   #2003
renk
renk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 80

AKP'li Satır: 'Hala kredi kartını ödeyemeyen arkadaşlarımız var'

Meclis'te kendilerine 'hırsız' denmesinden rahatsız olan 320 AKP'li milletvekili dava açmaya hazırlanıyor. AKP'li Belma Satır, hırsızlık ithamlarını reddederek, 'hala kredi kartını ödeyemeyen arkadaşlarımız var' dedi.

TBMM Genel Kurulu’nun dünkü görüşmelerine, AKP'li milletvekillerine yolsuzluk suçları hatırlatılınca, AKP'li Oktay Saral'ın CHP'li milletvekili Bülent Tezcan'a yumruklu saldırısı damga vurmuştu.

Hürriyet'ten Umut Erdem'in haberine göre, bugün de Meclis'te konuşan AKP'li Belma Satır, kendilerine "hırsız" diyenlere, 320 AKP'li milletvekilinin dava açacağını söyledi.

'Hala kredi kartını ödeyemeyen arkadaşlarımız var'
Son bir haftadır muhalefet milletvekillerinin kendilerine fon halinde sürekli “hırsız var”, “hırsız geliyor”, “hırsızlar” gibi ifadeler kullandıklarını belirten AKP'li milletvekili Belma Satır, tüm AKP milletvekilleri olarak tek tek bu kişiler hakkında dava açacaklarını kaydettiği konuşmada şunları söyledi: “Şunu bilmenizi isteriz ki gerek bireysel olarak açacağımız davalarda gerek grup olarak ortak hareketle, bu tip ifadelerde bulunan değerli milletvekillerine, grup başkanvekilleriyle gerek hukuki zeminde gerek siyasi alanda halkımıza şikâyet ederek mücadele edeceğiz. Bizler buraya sırça köşklerden gelen milletvekilleri değiliz. Hepimiz dişimizle tırnağımızla çalışarak emeğimizle buraya geldik. Ne onurumuzu size yediririz, ne ezdiririz, ne grubumuzu size ezdiririz."

Ardından gazetecilerle sohbet eden Satır, ilginç bir iddiada bulundu ve "Hala kredi kartını ödeyemeyen arkadaşlarımız var. Bundan sonra bize hırsız diyen herkesle ilgili birer birer dava açacağız” dedi. Babasının memur olduğunu belirten Satır, "hepimizi zan altında bırakıyorlar" diye konuştu.

Muharrem İnce: 'Hepinize demedik'
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de Satır’ın sözlerine şu yanıtı verdi: “Yatak odasında kasalar çıkmış, ayakkabı kutusunda dolarlar çıkmış. Bir telaş içindesiniz. Kaba kuvvetle bunu kapatmak istiyorsunuz. Bir düşünceyi, yolsuzluğu, rüşveti, hukuksuzluğu yumrukla kapatamazsınız. İnsanlar bunu anlatacak, bunu söyleyecek. Biz susmayacağız, bunu anlatacağız. Kanunlar yaparak kendinizi sağlama alacağınızı düşünmeyin. Biz hepinize, size ‘hırsız’ demedik, biz hırsıza ‘hırsız’ dedik, biz hırsıza ‘hırsız’ dedik.”

Sol Haber
Sponsor Reklamlar

Thomas Paine
renk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.01.14   #2004
renk
Kıdemli Üye
Üye

Ses kayıtları yayınlandı, site erişime engellendi

Ses dosyalarının yayınlandığı Soundcloud.com‘a Erdoğan ve ailesiyle ilgili 6 ses kaydı yayınlayınca erişim engellendi.

(soL - Haber Merkezi)

Vimeo ve YouTube’un ardından müzik paylaşım sitesi Soundcloud da erişime engellendi. Erişime engellenen Soundcloud, son dönemde mahkeme kararı olmadan kapatılan üçüncü sosyal paylaşım sitesi oldu.

Soundcloud için engellemeyle ilgili açıklamada “Ulaşmaya çalıştığınız uygulama şirket kuralları gereği bloklanmıştır” ifadesi kullanıldı. Tıpkı Vimeo’ya uygulanan erişim engelinde olduğu gibi servis sağlayıcıları tarafından atanan DNS’ler ile Soundcloud’u açan kullanıcılar siteye bağlanamıyor. Farklı DNS kullanıldığında ise siteye erişim mümkün.

Kullanıcılar soundcloud‘a ses kaydedebiliyor, bu kayıtları arkadaşlarıyla, bloglarda, sitelerde ve sosyal ağlarda paylaşabiliyor. Herkese açık bir platform olan SoundCloud en çok DJ’ler tarafından ilgili görüyor. soundcloud.com son günlerde Sümeyye Erdoğan, Fethullah Gülen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının yüklenmesiyle gündeme gelmişti.

Sitenin engellenmesini sağlayan kayılarda ne vardı?
AKP-Cemaat arasında yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun kavgası sürerken, internete sızan ses kayıtlarında Erdoğan ve ailesinin İzmir Urla’da 2 villa aldığı, bunların imarı için üniversiteden rüşvetle rapor alındığı ileri sürüldü. İnternete sızan kayıtlara hemen müdahale edildi ve internetten kaldırıldı. Kayıtlarda iki villanın imar planı değişikliği için 130 bin lira rüşvette anlaşmaya varılıyor.

Tayyip Erdoğan ile kendisine “Abi” diye hitap eden bir işadamı arasında 5 Ocak 2013 günü gerçekleştiği öne sürülen ilk telefon kaydına göre, işadamı Başbakan’dan, Urla’nın Zeytineli Köyü yakınlarındaki “birinci derece SİT alanı” olan Hacılar Koyu’nun imar durumunun “üçüncü dereceye” dönüştürülmesi için yardım istiyor.

İmar du*ru*mu*nu ta*kip eden bü*rok*rat, Baş*ba*ka*n’*a ‘A*bi*’ di*yen işa*da*mı*na te*le*fon açıp, “Ho*ca*mız aradı. Bi*zim ra*por ha*zır*mı*ş” di*ye*rek ‘müj*de*yi*’ ve*ri*yor. Bü*rok*rat, ra*por için “ö*de*me*yi*” sor*du*ğu*nu, “5 ho*ca*nın her bi*ri için 20’şer, ken*di*si için de 30 ol*mak üze*re top*lam 130 bin li*ra ra*ka*mı*nı uy*gun bul*duk*la*rı*nı*” ak*ta*rı*yor.
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.

Thomas Paine
Alt 25.01.14   #2005
bilgeyol
Yönetici

Suriye hükümeti ve muhalifler yarın 'aynı odada' olacak

İLGİLİ HABERLER

ETİKETLER

Suriye - Suriye krizi - Lakhdar Brahimi - BM - Cenevre-2 Konferansı -

Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Lakhdar Brahimi, Suriye hükümetinden bir delegasyonla, Batı destekli muhalefetin yarın “aynı odada” bir araya geleceğini belirtti. Brahimi “Taraflar Cenevre 1 tebliğini kabul etti” dedi.
Bugün taraflarla iki ayrı toplantı gerçekleştiren Brahimi, basına yaptığı açıklamada “Her iki taraf da yarın burada olacaklar. Cumartesi ya da Pazar günü gitmeyecekler” dedi. Brahimi, görüşmeleri “cesaret verici” olarak niteledi.
Brahimi, en önemli konuların henüz tartışılmadığını ve bunlar üzerinde uzlaşıya varmadan sorunun çözüme kavuşamayacağını belirtti.
Cumartesi günkü görüşmenin Suriye’deki insani duruma ve erişimin mümkün olmadığı bölgelere ulaşım konularına odaklanacağı belirtildi. Görüşmelerin Cenevre 1 tebliğini baz alacağı ifade edildi. Brahimş, Cenevre 1 tebliğindeki bazı noktaların tarafların farklı yorumladığını da hatırlattı.
“Teröristler dışında kimse terörizmin devam etmesini istemiyor. Dolayısıyla Suriye’yi kurtarmak aynı zamanda onu terörizmden de kurtarmak olacak” diyen Brahimi “Ben her zaman kaygılıyımdır. Umarım iyi bir başlangıç olur” ifadesini kullandı.
Muhalif delegasyondan Enes el Absah, Brahimi’nin açıklamalarından ve rejimin Cenevre 1 tebliğini kabulünden dolayı memnun olduklarını söyledi. (DIŞ HABERLER)
www.evrensel.net
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 25.01.14   #2006
bilgeyol
Yönetici

Rojavalı
kanser hastası çocuk
tedavi edilmiyor

Kırmızı Haber | 24 Ocak 2014 | Alt Manşet, Gündem, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler

Zeynep Kuray-ANF / Böbrek kanseri teşhisi koyulan ve sol böbreği alınan 2,5 yaşındaki oğulları Hasan‘ı tedavi ettirmek için Rojava’nın Afrin şehrinden Türkiye’ye gelen Warsan ailesinin İstanbul’da gittikleri üç hastaneden de “yer yok” denilerek geri çevrildi. En son gittikleri Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan ultrasonda karın boşluğunda 85×90 mmlik bir kitlesel lezyon saptanmasına rağmen, küçük Hasan hastaneye yine kabul edilmedi. Hasan’ın annesi Amal ise ANF’ye yaptığı açıklamada, “Biz Türkiye’ye oğlumuzun iyi bir tedavi görmesi umuduyla savaşın içinden gelirken, bırakın iyi karşılanmayı bize sahip dahi çıkmadılar. Avrupa’ya gitseydik daha içten davranırlardı. En azından bir çocuğu bu şekilde ortada bırakmazlardı” dedi.
Warsan ailesi Suriyeli birçok ailenin tersine ülkelerindeki savaştan kaçmak için değil, böbrek kanserine yakalanan 2.5 yaşındaki küçük oğulları Hasan’ı tedavi ettirmek için gurbet yollarına düştü. Halep’te yaşanan yoğun çatışma nedeniyle hastaneye gidemeyen Warsan ailesi, Hasan’ın doktorunun tavsiyesiyle büyük umutlarla geldikleri Türkiye’de bu kez doktorların umursamazlığıyla karşılaştılar.

OĞULLARINI KURTARMAYA GELDİLER
Hasan Amal, Hoto’nun yedi çocuğunun en küçüğü olarak Suriye’deki savaşın en yoğun hissedildiği 2011 yılında dünyaya geldi. Warsan ailesi Halep’te savaş koşullarıyla boğuşurken, yeni doğan oğullarının hastalığıyla yıkıldılar. 1.5 yaşında yüksek ateş şikayetiyle Halep Devlet Hastanesine kaldırılan Hasan’ın hastalığı hemen anlaşılmasa da giderek karnının büyümesiyle çok geçmeden acı gerçek ortaya çıktı. Özel bir hastanede Hasan’a yapılan ultrason sonucunda sol karın tarafında atar damarın çevresinde 9,7 cm’lik kötü huylu bir kütle fark edilen ve biyopsi sonucunda kanser olduğu anlaşılan küçük Hasan 21 gün ve altı seanstan oluşan kemoterapi tedavisi gördü. Ancak tekrar ultrasona sokulan küçük Hasan’ın sol böbreğinde bir kütle daha belirlenmesiyle böbreği alındı. Oğullarının tedavisi için tüm varlıklarını satan aile, savaşın şiddetlenmesiyle Halep’ten asıl memleketleri olan Rojava Afrin ‘e bağlı Cinderes kasabasına yerleşti. Tedavisinin aksamaması gereken Hasan’ı her 21 günde bir Halep’teki hastaneye götürmeye çalışan ailenin çabalarına rağmen, yolları kesen çeteler yüzünden oğullarının tedavisi de yarıda kaldı. Aile doktorun tavsiyesi sonucunda oğullarının tedavisini yaptırmak için yedi çocukla birlikte kar kış demeden Hatay sınır kapısından Türkiye’ye geçti. Tam sıkıntılar bitti derken bu kez aile İstanbul’daki hastanelerin umursamazlığı ile karşı karşıya kaldı.
ÜÇ HASTANE DE HASAN’I KAPI DIŞARI ETTİ
Güngören’de çocukları ve eşiyle 10 metrekarelik bir dükkanda hayat mücadelesi veren anne Amal Hoto bizi, yedi ay önce Suriye’den İstanbul’a göç eden ablası Xalibe’nin evinde karşıladı. Çabuk yorulan Hasan’ı kucağından indirmeyen anne Amal Hoto yaşananları şöyle anlatıyor: “Suriye’de oğlumun tedavi koşulları kalmadığı için 2 ay önce büyük bir umutla Türkiye’ye geldik. Burada Kürt gençlerin büyük çabası sonucunda ailece bir dükkanda kalmaya başladık. Tek düşündüğümüz Hasan’ın tedavisiydi. İlk etapta yine bir Kürt gencin yardımıyla Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesine gittik. Yüzümüze bile bakmadılar. Hiç ilgilenmediler. Bizimle gelen gencin yaptığı tartışma sonucunda Hasan’a bir idrar testi yaptırıp bizi geri gönderdiler. Birkaç gün sonra yaptıkları idrar testini de kaybettiklerini itiraf ettiler. Bunun üzerine bu kez Bezmialem Vakıf Üniversitesi Hastanesine gittik. Orada önce yabancıların başvurduğu bir bölümde Hasan’ın kaydını yaptırdık. Daha sonra durumunu bütün açıklığıyla anlatmamıza rağmen birkaç tektik yapıp “Yer yok” diyerek bizi resmen kovdular. Son umutla Halkalı’da bulunan Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesine gittik. Yapılan ultrasonda, 85×90 mmlik kitlesel lezyon saptanmasına rağmen bizi “ Yer yok” diyerek kapı dışarı ettiler. Niye böyle davrandıklarını anlamadım Suriyeli olduğumuz için mi?”
“AVRUPA’YA GİTSEYDİK DAHA İÇTEN DAVRANIRLARDI”
Ağrıdan ağlayan Hasan kucağında, çaresizlik içinde boğuştuklarını ifade eden Amal, “Biz Türkiye’ye oğlumuzun iyi bir tedavi görmesi umuduyla savaşın içinden gelirken, bırakın iyi karşılanmayı bize sahip dahi çıkmadılar. Avrupa’ya gitseydik daha içten davranırlardı. En azından bir çocuğu bu şekilde ortada bırakmazlardı” diye konuştu. Hasan’ın Türkiye’ye geldikten sonra durumunun daha da kötüleştiğine dikkat çeken anne, “Gözüm ne ev, ne malda, tek istediğim çocuğumun sağlığı” dedi.
“Halep’teki doktorlara çok şey borçluyum. Onların değerini ancak burayı gördükten sonra anladım” diyen baba Ahmed Warsan, “İstanbul’daki hastanelerde doktorlar bize adeta pasaport kontrolü yapan polis gibi davrandılar. Bu acıyı bilseydim savaş ortamında da olsa çocuğumu yine Halep’te tedavi ettirirdim” dedi.
-----------------------------

bu insanlık dışı bir uygulamadır,
önce insanlık,
hastanın,
dinine,
diline,
ırkına bakmadan yardım edilmelidir,
ÇÜNKÜ BİZ İNSANIZ...........
Sponsor Reklamlar

kristal ve renk bunu beğendiler.

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (25.01.14 Saat 00:32 ) değiştirilmiştir.
Alt 25.01.14   #2007
bilgeyol
Yönetici

Ortalığı karıştıran secde fotoğrafı!

Kırmızı Haber | 24 Ocak 2014 | Alt Manşet, Gündem, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Üst Haberler

AKP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın seçim bürosu önünde çekilen bu fotoğraf, ortalığı karıştırdı.

AKP Kahramanmaraş İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 30 Mart seçimleri için AKP’den Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Erkoç, adaylık sürecinde Trabzon Caddesi üzerine bir seçim bürosu açtı. Erkoç’un seçim bürosunun önünde çekilmiş bir kare ise, sosyal medyayı adeta salladı. Büyük tepkilere yol açan karede, Bahçelievler Camii yanındaki Başbakan Erdoğan’ın fotoğrafının önünde vatandaşlar secde ediyordu.

CHP İstanbul Milletvekili ve emekli müftü İhsan Özkes bu fotoğrafa tepki göstererek, “AKP tabiri caizse dini konuları istismarda zıvanadan çıktı. Pervasız bir şekilde dini değerlerimizi kendi emelleri amaçları için kullanıyorlar. Bu görüntü hoş bir görüntü değil.” dedi.
“FOTOĞRAF ÖNÜNDE SECDE MEKRUHTUR”
Caminin hemen yanında Erdoğan fotoğrafının olmasının doğru olmadığına vurgu yapan Özkes, “Camiye sığmayan insanların, Erdoğan fotoğrafının önünde adeta secde ediyormuş gibi bir görüntü oluşturması doğru değil. Zaten bizim dinimize göre fotoğrafa karşı, hangi fotoğraf hangi resim olursa olsun, secde etmek mekruhtur.” dedi.
GEÇMİŞTE DE ÖRNEKLERİ MEVCUT
Geçmişte şimdiki AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun “Allahın sıfatları olan ilebelet, ebedi sıfatlarını Başbakan Erdoğan’a verdiğini; AKP Milletvekili Fevai Arslan’ın Başbakan’ın Allah’ın tüm vasıflarını kendisinde topladığını söylediğini ve yine geçtiğimiz yıllarda AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser’in, “Biz Başbakana o kadar aşığız ki adeta ikinci peygamber gibi görüyoruz” şeklinde konuştuğunu hatırlatan Özkes, “Seçim sürecine girildi, bu seçim sürecinde AKP her zaman yaptığı gibi; din, iman, cami, Kuran, Allah, peygamber söylemine iyice sarılacak, burada en önemli şey dinin zarar görmesi.” dedi.
“AKP HASSAS KONULARIN ÇEVRESİNDE DOLAŞIYOR”
“Allah’a ait olan vasıfların, tevekkülün son yıllarda özellikle Başbakan’a yüklenmeye çalışılması, ister istemez bu fotoğrafa da “ne oluyor” dedirtiyor.” diyen Özkes, “Aslında camiden uzak bir yere fotoğrafı koymuş olsalardı, cami cemaatinin secde edeceği bir yerde bunu koymuş olmasalardı bu konular olmayacaktı. Ama AKP hep bu hassas konularla siyaset üretme amacında olunca elbette bunların yanlışlığını ortaya koymak da gerekiyor. Cenabı Allah Cumhuriyeti bunların şerrinden korusun” diye konuştu.
“VATANDAŞ GELİP NAMAZA DURMUŞ”
AKP Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç ise bu kareyle ilgili konuşulanları kınadığını, çok üzücü bulduğunu belirtti.
Erkoç, “Namaz kılan vatandaşların olduğu yer kaldırım. Arkadaşlarımız seçim bürosunu kapatıp namaza gittiğinde, seccadelerini de seren vatandaşlar orada namaza durmuş. Biz seçim büromuzu açtığımızda binamıza ve kenarına Başbakan’ın ve benim resimlerimizi YSK’nın izni doğrultusunda astık. Bu resimlerin kılıfı da var.
Burası bir yol, burada namaz kılanlar da AKP’li değil, yoldan geçen-namaza geç kalan vatandaşlar. Bu sansasyonları yapanlar, sosyal medyada bu kareyi paylaşanlar art niyetli insanlar. Çok ayıp, çok üzücü bir durum. Bunları kınıyoruz.” dedi.
Sözcü
------------------------------------------------
YENİ BİR PEYGAMBERMİ GELİYOR
İNSANDA UTANMA OLUR,
NERDESE ALLAH İLAN EDECEKLER,
BUNU BU HALE GETİREN YOBAZ ÇEVRESİ,
MÜSLÜMANLARIN BUNA TEPKİ KOYMASI LAZIM...........
Sponsor Reklamlar

kristal ve renk bunu beğendiler.

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 25.01.14   #2008
bilgeyol
Yönetici

3 polis rehin alındı, 5 kişi öldü!

İLGİLİ HABERLER
Ukrayna - Viktor Yanukoviç - Vladimir Putin - Rusya - AB - Nikolay Asarov - Vitali Kliçko -

Ukrayna'da AB ile ortaklık anlaşmasının imzalanmamasına yönelik protestolarını Kasım 2013'ten bu yana sürdüren muhaliflerin, hükümetin istifa etmesi, erken seçim ilan edilmesi, gösteri haklarını kısıtlayan yasanın kaldırılması ve tutuklu göstericilerin bırakılması için tanıdıkları 24 saatlik sürenin bitmesini ardından dün açıkladıkları gibi 'saldırıya geçmesinin' ardından başkent Kiev'de gerilim iyice tırmandı.

Ukrayna'da 'radikal' gruplardan, "Ortak Çalışma" (Spilna Sprava) hareketi sabah ele geçirdiği Enerji Bakanlığı binasını boşalttı. Ukrayna Enerji Bakanı Eduard Stavitskiy yaptığı açıklamada, Ortak Çalışma hareketini eylemcilerini ikna edebildiğini ve eylemcilerin binayı boşalttığını ifade etti. Eduard Stavitskiy'nin, eylemcilere binanın faaliyetleri engellenmesi halinde ülkenin bütün enerji sisteminin çökebileceğini söylemesi eylemcilerin ikna olmasında etkili oldu.

Eylemciler ise binanın girişini tutarak bakanlık çalışanlarını kimlik kontrolü ile içeri alıyor. İktidarın ülkedeki kontrolü kaybettiğini ispatlamaya çalışan radikal grup, bir müddet sonra Enerji Bakanlığı'na sadece ülke için hayati ünitelerin çalışanlarını alacağını bakan dâhil kimseyi binaya sokmayacaklarını açıkladı. Kiev'de göstericilerle ülkenin çevik kuvveti 'Berkut' birliklerinin barikatlardaki 'savaşı' sürerken, son 5 günde 5 eylemcinin öldüğü başkentten bu kez polis tarafından ölüm ve rehin alma haberleri geldi. Bu gün 3 polisin eylemciler tarafından rehin alındığı bildirildi.

Öte yandan eylemler ülkenin batısına da yayıldı. Polisin güvenliğini sağlayamadığı ve eylemcilere direnemeyen yerel makamların 'teslim olduğu' haberleri gelirken, Volinskaya ve Hmelnitskaya Bölge valilerinin istifalarını sunduğu öne sürüldü.

RUSYA'DAN ABD'YE: MÜDAHALE ETME
Bu arada Rusya'dan da ABD'ye 'Ukrayna'ya müdahale etmemesi' yönünde uyarı geldi. Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Cenevre 2 Suriye Barış Konferansı'nda Ukrayna'daki durumu ABD'li mevkidaşı John Kerry ile görüştüğünü söyledi. Lavrov, "Kerry'ye, sürece müdahale edilmemesinin ve tansiyonu yükseltecek açıklamalardan uzak durulmasının önemini belirttim. Kerry'nin beni anladığını umuyorum" dedi. (DİHA)
www.evrensel.net
Eklenme tarihi: 2014-01-25 18:55:38
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 25.01.14   #2009
bilgeyol
Yönetici

Balık başkan kokar

“Aman efendim ne yolsuzluğu, ne rüşveti, ne kaçakçılığı? Bunlar hep ilerleyişimizi çekemeyenlerin darbe girişimleri. Üçüncü havaalanını kıskandılar” martavalları ile AKP hükümetinin sallanan imajını toparlamaya çalışacaklarmış. Artık şaşıran yerlerimiz kanayıp kabuk bağladığından, buna da “Olur mu öyle şey?” demedik.

Okuyucu Modunu Aç Okuyucu Modu Kapat Yazıyı Büyüt: 12 14 16 18 20
twitter.com/HandeKuday
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin Su Ürünleri Fakültesi öğretim kadrosu tarafından Fırat Nehri’nde bulunan ve bugüne kadar bilim literatürüne girmemiş 3 yeni sazan türü keşfedilmiş. Buraya kadar sıkılmadan okumayı başardıysanız, olay bundan sonra eğlenceli hale geliyor: Keşfedilen bu türlere Eminea, Recepi ve Velioglui isimleri verilmiş. Sazan Ailesi’nin göze çarpan en önemli eksiği Bilali ise galiba oltayı savcılık ifadesi sandığı için gitmemiş.
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre Emine araştırmayı yapan öğretim görevlisinin annesinin, Recep de araştırma arazilerine beraber gittiği kayınbiraderinin adıymış ve bilim dünyasında yeni bulunan türlere bu şekilde isim verme geleneği varmış. Özellikle kayınbiraderin ismini verme hadisesinin bilim dünyasındaki yaygınlığını öğrenince içim huşu ile doldu. Yani olur da bir gün kendimi hiçbir şey anlamadığım bilimsel bir muhabbetin ortasında bulursam ve ne anlama geldiğini bilmediğim bir teknik terim yakalarsam “Aynısı kaynımda var!” diyerek muhabbete dahil olup, bilim konusundaki cehaletimi saklayabileceğim. Teşekkürler Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, teşekkürler Başbakanım!
Yaratılmak istenen Yeni Türkiye’de omurgasızlık, yalakalık ve kraldan çok kralcılık geçer akçeler olduğu için bu tür şeyleri kanıksadık, artık eskisi gibi garipsemiyoruz. O yüzden de TRT’nin Kış Olimpiyatları’nda kadınlar buz pateni yarışlarını kıyafet hassasiyeti nedeniyle yayınlamayacağı iddiası hiç kimseyi şaşırtmadı. İddiadan daha da vahim olan “Eğer böyle olsaydı yüzme ve voleybol müsabakalarını da yayınlamazdık” açıklaması da en ufak bir şaşkınlık yaratmadı. Belli ki TRT yetkilileri o görüntülerden öylesine rahatsız oluyor ki, müdahale etmemeyi bir erdem, bir özveri zannediyor ve sanırım takdir bekliyor. Yine bu yükselen değerler ışığında, Star gazetesinde yer alan “Akil heyeti 17 Aralık operasyonunun arkasındaki ‘darbe girişimini’ halka izah etmek için tekrar sahalara inecek” haberi de aynı kayıtsızlıkla reaksiyon buldu. Kürt sorununun çözümüne destek olma amacıyla bir araya gelen akil heyeti çok eleştirilmişti. Çözüm sürecine destek verenler dahi akilliği kendinden menkul, itibarı soru işaretli isimler yüzünden heyetin meşruiyetini sorguladı. Heyetin özellikle Gezi Direnişi sırasındaki tavrı içler acısıydı. Heyette kalemşör kadrosundan bulunan, muhafazakar aydın cilası sıyrılmış tetikçi yazarlar komplo teorilerinden teori beğenirken, görece sağduyusuna güvenilen isimler akilliğini sinir bozucu bir sakinliğe devşirmiş ve “Aman ortada görünmeyeyim de şahit yazmasınlar” şiarını benimsemişti. Star gazetesinin haberi doğru ise, bu suskunluğu bozmak da Hükümeti aklama turnesine kısmetmiş. Ülkeyi karış karış gezip, “Aman efendim ne yolsuzluğu, ne rüşveti, ne kaçakçılığı? Bunlar hep ilerleyişimizi çekemeyenlerin darbe girişimleri. Üçüncü havaalanını kıskandılar” martavalları ile AKP hükümetinin sallanan imajını toparlamaya çalışacaklarmış. Artık şaşıran yerlerimiz kanayıp kabuk bağladığından, buna da “Olur mu öyle şey?” demedik. Öğretim görevlisinden kanal yöneticisine, gazetecisinden sinema sanatçısına, hayatta ve vizyonda kalmak için biat etmek, yaranmaya çalışmak, arayı iyi tutmak, “belki bir aferin koparırım” diye taklalar atmak hayatın olağan akışı haline geldi.
İtaat değil isyan edenlerin ödedikleri bedellerin ağırlığı, herkesin tıynetinin kaldıracağı ölçüde değil. 13 yaşında “Kahrolsun faşizm” yazığı için yargılanan çocuk, “Su haktır, satılamaz” dediği için öldürülen öğretmen, “Camide içki içildi” demediği için sürülen din adamı, parasız eğitim istedikleri için cezaevinde yatan öğrenciler, eyleme gittiği için örgüt üyeliğiyle yargılanan ve adliye önünde üzerlerine gaz sıkılan KESK üyesi memurlar, özgürlük mücadelesi verirken yitip giden gençler kadar yürekli ve omurgalı olmanızı da beklemiyoruz. Kimseye çapından büyük sorumluluk yüklemeye gerek yok. Yalnızca artık midemizi bulandırmayın, aynı havayı soluduğumuza utandırmayın istiyoruz; çok mu?

Editör : BİRGÜN
------------------------------------------
BU KADAR YALAKA ÜNVERİSTE YÖNETİMİ OLURSA,
YARIN İSTANBULUN ADI,
TAYYİPBUL
SİİRTİN ADI,
EMİNE DİYARI,
OLDU OLACAK,
ÜLKENİN İSMİNİDE,
TAYYİBİSTAN KOYSUNLAR,
BU HALK BU KADAR KUMAMI SOKMUŞ KAFASINI.
ÜLKEYİ GÖRMÜYORLARMI.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TİKSİNİYORUZ...................................... ..................
Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 25.01.14   #2010
renk
Kıdemli Üye
Üye

Roboski'de hayali adreste 200 sahte seçmen

Olmayan bir evde, nüfus kayıtları batı illerinde bulunan 200 "seçmeni" kayıtlı gösterdiler.

Roboski Katliamı'nda çocuklarını kaybeden Gülyazı (Bijuh) Köyü'nde, muhtarlığa çıkan seçmen kaydı listesine göre, 525 Nolu evde 200 seçmen kayıtlı görünüyor. Fakat köyde 525 Nolu ev yok.

Köylüler, 525 No'lu eve kaydedilen yaklaşık 200 seçmenin kim olduğunu bilmiyor. Söz konusu "seçmenlerin", nüfus kayıtlarının Düzce, Niğde, Samsun, Sinop, Isparta, Eskişehir, Manisa ve Balıkesir'in de içinde olduğu batı illeri olması dikkat çekti. Sol haber

Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.

Thomas Paine

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 15 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 15 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...