Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 30.01.13   #191
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.

BERF62 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İşçi ölmüşse Başbakan umursayacak değil ya: Neyse 8..

İşçi ölmüşse Başbakan umursayacak değil ya: Neyse 8...

Bugün Gaziantep'te ikisi Suriyeli mülteci olan 7 işçi hayatını kaybetti. Bu yedi emekçinin ölümünün ardından Başbakanın sözleri ise kan dondurdu...

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında birçok konuya değinirken, yine oldukça saldırgandı ama bu kadarına da pes dedirtecek sözlerini yine emekçiler için söyledi.

Erdoğan grup konuşması sırasında 5 işçinin hayatını kaybettiğini söylerken o sırada yetkililer hayatını kaybeden işçilerin sayısının 8 olarak açıklamıştı. Erdoğan konuşmasında 5 derken, kendisine yapılan 8 uyarısına "neyse 8" diye yanıt verdi.(Sol)

İşte Erdoğan 7 emekçinin ölümünün ardından söylediği o sözlerin videosu

timsah avını yedikten sonra ağlarmış,

başbakanda din tüccarlığı ile,

emegi ve emekçiyi sömürüyor.
Sponsor Reklamlar

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 30.01.13   #192
BERF62
BERF62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Hiçlik
Rep Puani : 46

Boşver bilgeyol abi neyse 8 yer cümle keriz
Sponsor Reklamlar

BERF62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 31.01.13   #193
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76

İsrail savaş uçakları Şam'ı bombaladı: 2 ölü, 5 yaralı!

Suriye Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Şam'da bulunan bir bilimsel araştırma merkezini bombaladığı belirtiliyor.

Suriye Genelkurmay Başkanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, İsrail savaş uçakları Suriye hava sahasını ihlal ederek Şam'da bulunan bir bilimsel araştırma merkezini bombaladı. Araştırma merkezinin savunma teknolojileri konusunda çalıştığı belirtiliyor. Geçtiğimiz aylar boyunca silahlı muhalif grupların merkezi ele geçirmeye yönelik başarısız girişimlerinin olduğu da basına yansıyan bilgiler arasında. Merkezde bulunan ekipmanların ve yapılan ar-ge çalışmalarının oldukça önemli olduğu ve saldırıda pek çoğunun hasar gördüğü bildiriliyor. İsrail uçaklarının saldırısı sonucunda 2 kişinin yaşamını yitirdiği, 5 kişinin ise yaralandığı ifade ediliyor. Ayrıca araştırma merkezinde ve çevredeki binalarda ciddi maddi hasar oluşmuş durumda.

ÖSO militanları hava savunma sistemini tahrip etmişti
İsrail dün gece de Suriye'ye yönelik bir saldırı düzenlemiş ve Suriye-Lübnan sınırındaki bir konvoyu vurmuştu. İsrail'in saldırıları Suriye hava savunma sistemine takılmaksızın gerçekleştirmiş olması her iki saldırının da ortak noktası. Bu durumun nedenleri arasında, ÖSO militanlarının geçtiğimiz Kasım ayında Şam'ın güneyinde bulunan Marj el Sultan hava üssünü ele geçirerek tahrip etmesi de yer alıyor. Nitekim ÖSO'ya bağlı gruplar hava üssüne saldırdıklarında burada bulunan radar üssünü ve hava savunma sistemlerini tahrip ettikten sonra geri çekilmişlerdi. Marj el Sultan, İsrail sınırına yakın bir bölgede bulunuyor. Silahlı muhalif grupların benzer şekilde askeri hava üslerine sık sık saldırı girişiminde bulunduğu biliniyor.

İsrail 2007 yılında da benzer biçimde Deyr Ez Zor'da bulunan bir tesisi bombalamıştı. Ancak o dönemde Suriye hava savunma sistemi ağırlıklı olarak İsrail sınırına konuşlanmış olduğundan bu saldırı kuzey yönünden, yani Türkiye üzerinden gerçekleşmişti. İsrail savaş uçaklarının son iki saldırıda başarılı olmalarının bir nedeni de Türkiye'nin Suriye'ye yönelik tehditkar politikaları nedeniyle, Suriye'nin hava savunma sisteminin kısmen güney bölgesinden çekilmesi oluşturuyor.

(soL -Dış Haberler)

emperyal satrançta bir hamlede israilden.
Sponsor Reklamlar

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 31.01.13   #194
BERF62
Kıdemli Üye
Üye

Atatürk'ün ulus tanımı benim tanımımın aynısı

Meclis’teki konuşmasında söylediği, “Türk ulusuyla Kürt milliyeti eşit değil” sözleriyle CHP ’yi sarsan İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler kendisine güçlü bir referans gösterdi. Güler, ‘ırkçı’lık eleştirisine uğradığı görüşlerinin ‘Atatürk’ün görüşleriyle aynı’ olduğunu iddia etti: “Benim sözlerim Atatürk’ün ulus tanımının aynısı. Türk adını taşıyan etnik bir grup gösteremezsiniz. Türkmen, Yörük vardır. Kürt, Türk’ün değil Türkmen’in karşılığıdır.”
Sözleri partide istifalara yol açan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dolaylı yoldan uyardığı Güler geri adım atma niyetinde değil. Meclis’te neşeli tavırlarıyla dikkat çeken Güler, CHP tabanından tepki aldığı iddialarını yalanlarken MHP ’lilerin yanı sıra AK Parti’den de kendisine destek ziyaretleri yapıldığını öne sürdü. Güler, sorularımıza şöyle yanıt verdi:
- ‘Ulusalcı’ mısınız?
Evet, ulusalcıyım.
- Konuşmanız planlı mıydı?
Ben bu görüşleri yeni söylemiyorum ki. 20-30 yıldır dile getiriyorum. O sözlerim anlık değildi. Teori ve yaklaşımdan söz ediyorum.
- Üniversite kürsüsünden de söylediniz mi bu sözleri?
Tabii ki. Milletvekili seçilmeden önce de Türkiye’nin birçok yerinde konferanslar verdim. “Türkiye Nereye Gidiyor?” konferanslarında bunları söyledim.
- Pişman mısınız? ‘Keşke’ o sözleri söylemeseydim diyor musunuz?
-Hayır. Hayatımda ‘keşke’ diyecek bir şey yapmadım.
- CHP’de istifalar oldu. Tabandan çok tepki aldınız mı?
Hayır. Aksine, CHP tabanından yaygın destek alıyorum. Hatta AKP ’lilerden çok sayıda tebrik aldım. Odama kadar gelenler oldu
- Milletvekilleri mi geldi?
Kim olduklarını söylemeyeceğim. Söyledikleri şuydu: “Bize var olduğumuzu hissettirdiniz.”
- Sözleriniz Atatürk’ün ‘Ulus’ tanımına uyuyor mu?
Benim sözlerim Atatürk’ün ulus tanımının aynısı. Türk adını taşıyan bir etnik grup göremezsiniz. Etnik olarak Türkmen, Yörük vardır. Kürt dediğiniz zaman bunun karşılığı Türk değil Türkmen olabilir...

Evet, Atatürk aynen böyle düşünürdü, haklısınız.
DERSİM, KOÇGİRİ, ZİLAN, PİRAN
Sponsor Reklamlar

Alt 31.01.13   #195
BERF62
Kıdemli Üye
Üye

'Yüzbaşıdan uzman çavuşa: 'Alevisin, tipini beğenmiyorum, mezhebin beni kıl ediyor'

Çorlu'da uzman çavuş olarak çalışan bir asker, Alevi olduğu için üssü olan yüzbaşının hakaretlerine maruz kaldı.

Sözcü gazetesinin haberine göre, Çorlu’da 20 yıldır uzman çavuş olarak çalışan bir asker, Alevi olduğu için 1.5 yıldır baskı altında olduğunu söyledi. Kendisine yüzbaşı görevinde bulunan üstünün “Sen Alevisin, duruşunu, tipini, şeklini beğenmiyorum” dediğini anlatan uzman asker, gizli olarak sicilinin düşürüldüğünü söyledi.

Uzman çavuş, “‘Üzerimdeki baskılar beni rahatsız ediyor. Neden böyle yapıyorsunuz’ dedim. Bana ‘Endamın, duruşun, mezhebin beni kıl ediyor. İşin açıkçası bu’ dedi. ‘Ben bu sözleşme döneminde seninle sözleşme yapmak istemiyorum’ dedi. ‘Böyle şey olur mu?’ dedim. ‘Benim mezhebimden, inancımdan size ne?’ dedim. ‘Ben işimi yapıyor muyum, yapmıyor muyum siz buna bakın’ dedim. Bana ‘Senin sicillerini düşürdüm, kendine dikkat et’ dedi” açıklamasını yaptı.

“Üst komutanlığa şikâyette bulundum, ilgilenmediler. Olayı kapatmaya çalıştılar" diyen uzman çavuş, "Ben de Başbakanlık İletişim Merkezi’ne şikâyette bulundum. 30 gün içerisinde şikâyetim değerlendirilecek” şeklinde konuştu.

İnanır mısın Çavuş, sonucu çok merak ediyorum !
Sponsor Reklamlar

Alt 31.01.13   #196
ByMunzur
Banned
Banned Users
Nereden: Müzik Diyarı
Rep Puani : 31

İmamın ordusu çiyan gibi girmediği delik yok arkadaş ya onların içersindeyim ekmek davam mecbur ama Allah Muhamed Alim Şahidimdir zerre kadar onlara çalışmıyorum sadece ne derlerse ekmek davası için Eywallah diyorum Ha Birde Zorunlu zaman gazetesi abonesi yaptılar ayda 15 Tl bayılıyoz ben aboneliğimi iptal ediyorum onlar yapıyor gene decem bakalım ne zaman yapacaklar
Sponsor Reklamlar

BERF62 bunu beğendi.
ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 31.01.13   #197
BERF62
Kıdemli Üye
Üye

Kadına yönelik şiddete artık hapis yok, hapiste olanlarsa tahliye olacak!

AKP’den kadın cinayetlerinin önünü açan yeni bir düzenleme yapıldı. Yasa ile kadına karşı şiddet kapsamında suç işleyen ve çoğu eşini "kasten yaralama", "hakaret", "tehdit" gibi suçlardan birkaç yıl ceza alan erkekler derhal tahliye edilecek.

TBMM'de 24 Ocak'ta kabul edilen 6411 sayılı yeni Denetimli Serbestlik Yasası, onay için Cumhurbaşkanı Gül’ün onayını bekliyor.

Bu tehlike kamuoyunu ayağa kaldırırken, kadın örgütleri Cumhurbaşkanı Gül'den yasayı kısmen veto etmesi için kampanya başlattı. Kadın örgütleri, şiddet suçlarına dönük olarak özel bir infaz rejimi getirilmesini istiyorlar.

Cezanın caydırıcı olabilmesi için kadına karşı şiddet suçu işleyen erkeklerin cezalarının ertelenmemesini ve paraya çevrilmemesini talep ediyorlar. Yasanın kaderi ise şu anda Cumhurbaşkanı Gül'ün elinde bulunuyor. Gül, anadilde savunma hakkı, cezaevinde eşle mahrem görüşme imkanı da tanıyan bu yasayı aynen onarsa ilk etapta 15 bin mahkum değişikliklerden yararlanarak, cezaevlerinden derhal tahliye edilecekler. Gül'ün, dayakçı kocalara tahliye yolunu açan maddeleri kısmen veto edip yasayı TBMM'ye iade etmesi halinde, tepki çeken bu maddeler üzerinde revizyon yolu açılabilecek.

Tahliye yolu açılıyor

Kamuoyunda Anadilde savunma tasarısı olarak bilinen yasa Ceza Muhakemesi Kanunu ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda önemli değişiklikler getiriyor. Yasayla açık cezaevinde 6 ay kalma şartı 31.12.2015 tarihine kadar uygulanmayacak.
Meşruten tahliyesine bir yıldan az süre kalan mahkumlar açık cezaevinde 6 ay kalma şartı aranmaksızın tahliye edilecekler. Açık cezaevine ayrıldıktan sonra son 1 yılın denetimli serbestlik şartlarıyla toplum arasında geçirilebilmesine dönük önceki düzenlemede, 6 ay açık cezaevinde kalma şartı vardı.

Yeni düzenlemeyle 31 Aralık 2015 tarihine kadar bu 6 ay açık cezaevinde geçirme şartı uygulanmayacak. Böylelikle açık cezaevine geçme şartı kazanan mahkum, 6 ay burada kalma şartı aranmadan derhal tahliye edilecek. İlk etapta 15 binin üzerinde hükümlünün tahliyesi sağlanacağı bildiriliyor. Bu durumda eşini kasten yaralama (2-5 yıl), hakaret (3 ay-2 yıl, tehdit (6 ay-2 yıl)gibi suçlardan birkaç yıl ceza verilen ve neredeyse tamamı açık cezaevine ayrılma hakkını elde eden kocalar artık burada altı ay kalmaları gerek kalmadan salıverilecekler. Düzenlemenin şiddet sanıkları için af gibi işleyeceği ve patlatacağı tepkisi de gösteriliyor.

Şeriat hoşgeldin nasılsın hal keyf rındo? Böyle Acı bir duruma böyle saçma bir karara ancak ben de böyle saçma ama anlamı olan bir cevap verdim. Kadınları taşlayan öldüren diri gömen hiç sayan üç beş karısı olmayı gurur sayan bir şeriata ilerlemek mi bu yoksa tarihe topukları vura vura geri gitmek mi? Bütün kadınlar eylem yapmalı, hak aramalı, yoksa büyük çoğunluğu zaten sonsuzluğa uğurlanmış olacak.
[B]
Sponsor Reklamlar

bilgeyol ve ByMunzur bunu beğendiler.
Alt 31.01.13   #198
ByMunzur
Banned
Banned Users
Nereden: Müzik Diyarı
Rep Puani : 31
Smile Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.

Uşak'ta tehdit aldığı için koruma altında olan 48 yaşındaki Nermin Şen, 15 yıl önce boşandığı kişi tarafından iş yerinde bıçaklanarak öldürüldü.
DHA'nın haberine göre, Bugün saat 08.00 sıralarında Atatürk Mahallesi, Olgun Sokak’taki PTT Sivaslı Şubesi’ne gelen işsiz M.Ö., içerde temizlik yapan 15 yıl önce boşandığı eski eşi Nermin Şen’e bıçakla saldırdı. M.Ö., bir süre kendisine direnen 4 çocuğunun annesi Şen’i vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakla yaraladı. Talihsiz kadın kanlar içinde yere yığılırken, M.Ö., koşarak kaçtı.

Mesaiye gelen PTT çalışanlarının haber vermesi üzerine gelen 112 Acil Servis ekipleri Şen’in öldüğünü belirledi. Eski eşinden tehdit aldığı için savcılık kararıyla koruma altına alınıp, işe polis nezaretinde gidip geldiği öğrenilen Şen’in cesedi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Polis, boşandığı eşini tehdit suçundan 10 gün yattığı cezaevinden iki hafta önce tahliye olduğu belirlenen M.Ö.’nün yakalanması için çalışma başlattı....

Dikkatimi çeken nokta Polis tarafından sözde korunuyormuş bu nasıl koruma? MErak ediyorum acaba o koruma polişsler ne diyor kadını evden al iş yerine bırak sonra saldırgan gelsins saldırsın hani korumalıydı bu ? İmamın ordusu bu abi her şey beklenir
Sponsor Reklamlar

ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 31.01.13   #199
BERF62
Kıdemli Üye
Üye

ByMunzur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Uşak'ta tehdit aldığı için koruma altında olan 48 yaşındaki Nermin Şen, 15 yıl önce boşandığı kişi tarafından iş yerinde bıçaklanarak öldürüldü.
DHA'nın haberine göre, Bugün saat 08.00 sıralarında Atatürk Mahallesi, Olgun Sokak’taki PTT Sivaslı Şubesi’ne gelen işsiz M.Ö., içerde temizlik yapan 15 yıl önce boşandığı eski eşi Nermin Şen’e bıçakla saldırdı. M.Ö., bir süre kendisine direnen 4 çocuğunun annesi Şen’i vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakla yaraladı. Talihsiz kadın kanlar içinde yere yığılırken, M.Ö., koşarak kaçtı.

Mesaiye gelen PTT çalışanlarının haber vermesi üzerine gelen 112 Acil Servis ekipleri Şen’in öldüğünü belirledi. Eski eşinden tehdit aldığı için savcılık kararıyla koruma altına alınıp, işe polis nezaretinde gidip geldiği öğrenilen Şen’in cesedi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Polis, boşandığı eşini tehdit suçundan 10 gün yattığı cezaevinden iki hafta önce tahliye olduğu belirlenen M.Ö.’nün yakalanması için çalışma başlattı....

Dikkatimi çeken nokta Polis tarafından sözde korunuyormuş bu nasıl koruma? MErak ediyorum acaba o koruma polişsler ne diyor kadını evden al iş yerine bırak sonra saldırgan gelsins saldırsın hani korumalıydı bu ? İmamın ordusu bu abi her şey beklenir

Yahu Munzur kardaşım; el elin dawarını türkü söyleye söyleye ararmış. Onlar bir kadını korusa ne korumasa ne. Nasılsa yeni yasalar getirmediler mi? Onlar da yasanın gereğini yapıyor. Artık bu haberleri izlerken wah wah demeyeceğiz. Hani doktorlar ölü görünce çok normal gelir ya aynı öyle düşün. Nasılsa suç değil, kredi kartı borcu gibi erteleme yada taksitlendirme hakkı da var, oh değme keyfe.
Sponsor Reklamlar

ByMunzur bunu beğendi.
Alt 31.01.13   #200
Aşk
Banned
Banned Users
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 20

Bu kez de kocaya koruma verildi...
http://www.kanalon.tv/index.php?sayfa=haber&id=73738
Sponsor Reklamlar

Aşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...