Sponsor Reklamlar 
Seçenekler
Alt 28.01.13   #151
BERF62
BERF62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Oct 2012
Nereden: Hiçlik
Mesajlar: 1.892
Rep Puani : 46
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


İşe girmek için alınan sağlık raporu artık ücretli

Aile hekimliklerinden ücretsiz olarak alınan sağlık raporları artık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilen ortak sağlık güvenlik birimleri ile Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalışan sağlık birimlerinden 50 ile 100 TL arasında değişen ücret karşılığı alınabilecek.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre 1 Ocak 2013 yılından itibaren işe girişlerde temin edilmesi istenen sağlık raporları sadece yetkilendirilmiş sağlık birimlerinden ücret karşılığı alınacak.

İl Sağlık Müdürlüklerinin, müdürlüğe bağlı kurumlarda çalışan tüm hekimlere mevzuat hükümlerini ilettiği yazıda, 1 Ocak 2013’ten itibaren işe giriş sağlık raporları işyeri hekimlerinden, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilen ortak sağlık güvenlik birimleri ile Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalışan sağlık birimlerinden alınabileceği duyurusunu yaptı. ’İşe giriş raporu almak isteyenlerin dikkatine’ ibaresi ile işe giriş sağlık raporu alınacak merkezlerin listesi ve iletişim bilgilerini internet aracılığıyla yayınlandı. İşe girişlerde alınan sağlık raporlarına vatandaşlar sadece yetkilendirilmiş kurumlardan belirlenen ücret karşılığı alıyor.

SES ESKİ BAŞKANI: SAĞLIKTA YENİ SKANDAL

SES İzmir Şubesi eski Başkanı Dr. Ergün Demir, sağlık alanında yeni bir skandalın yaşandığını savundu. Dr. Demir şunları söyledi:
"Sağlık Bakanlığına bağlı çalışan sağlık birimlerine müracaat edenlere, Ziraat Bankasından Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye hesabına 50 TL yatırılması isteniyor. Bu tutar yatırıldıktan sonra 50 TL dekontu ile müracaat edilerek muayene ve tetkikler yapılıyor ve sağlık raporunu alabiliyorsunuz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilen merkezlere iletişim bilgilerinden ulaştığımızda ise, bu kuruluşlarda işe giriş sağlık muayene ücretlerinin 25 TL’den başlayıp 100 TL’ye kadar değiştiği bilgisini aldık. Bu durum bir an önce değişmeli ve piyasa koşullarına bağlı kar odaklı yaklaşım derhal terk edilmeli ve yeni bir düzenleme yapılmalıdır." (Dha)

Sermaye oyunlarına devam............
Sponsor Reklamlar

bilgeyol ve Redsefa bunu beğendiler.
BERF62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.01.13   #152
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Asgari ücret 773 TL, açlık sınırı 1000 TL...


Asgari ücretin 16 yaşından büyükler için net 773 TL, 16 yaşından küçükler için ise 673 TL olduğu ülkede, açlık sınırı 1,003 TL, yoksulluk sınırı ise 3,266 TL oldu.

Türk-İş tarafından çalışanların geçim koşullarını ortaya koymak ve temel ihtiyaç maddelerindeki fiyat değişikliğinin aile bütçesine yansımalarını belirlemek amacıyla her ay düzenli olarak yapılan “Açlık ve Yoksulluk Sınırı” araştırmasının sonuçları açıkladı.

Türk-İş’e göre, Ocak ayında 4 kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarı yani açlık sınırı 1.002,52 lira oldu. Ayrıca gıda harcaması ile birlikte giyim, konut, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarı yani yoksulluk sınırı ise 3.265,55 lira olarak gerçekleşti.

Bir ailenin yaşam maliyeti 57 lira arttı
Fiyat artışları nedeniyle geçtiğimiz aya göre mutfak için 18 lira daha fazla harcama yapmak gerektiğini belirten Türk-İş, bir ailenin yaşama maliyetinin ise bir ayda 57 lira artığını vurguladı.

Asgari ücret tutarı ile sadece 23 gün dengeli beslenilebilir
Asgari ücretin, açlık sınırı olarak tanımlanan tutarın yüzde 77’sini, yoksulluk sınırı olarak tanımlanan tutarın ise ancak yüzde 24’ünü karşılayabildiğine dikkat çeken Türk-İş, asgari ücret almakta olan bir çalışan, ailesi ile birlikte ancak 23 gün dengeli beslenebildiğini vurguladı. Aynı zamanda söz konusu asgari ücret tutarı ile insan onurunun gerektirdiği yaşam düzeyini ise sadece 7 gün için sağlanabildiğinin altını çizdi.

Mutfak enflasyonu yüzde 1,78 arttı
Türk-İş’in verileri temel alındığında Ocak 2013 ayı itibariyle “mutfak enflasyonu”ndaki değişim şöyle gerçekleşti:


"•Ankara’da yaşayan dört kişilik bir ailenin “gıda için” yapması gereken asgari harcama tutarı bir önceki aya göre yüzde 1,78 oranında arttı.

•Yılın ilk ayı itibariyle artış oranı yüzde 1,78 oldu.

•Gıda enflasyonunda on iki ay itibariyle artış oranı yüzde 4,55 oranında gerçekleşti.

•Yıllık ortalama artış oranı ise yüzde 5,93 olarak hesaplandı."

Fiyat artışlarının yüzde 4-6 düzeyinde gerçekleştiğini kaydeden Türk-İş’in, gıda harcaması çalışmasında temel alınan beslenme kalıbında yer alan ürünlerin fiyatlarında Ocak 2013 itibariyle gözlenen değişim şöyledir:


"•Süt, yoğurt, peynir grubunda; süt fiyatında artış görülürken yoğurt ve peynir fiyatında önemli bir değişiklik gözlenmedi. Peynir ve yoğurt fiyatlarında markalar itibariyle önemli bir fiyat farklılığı görülmezken, süt fiyatında 1,59 ile 2,99 lira arasında değişen fiyat aralığı dikkati çekti.

•Et, tavuk, balık, sakatat, bakliyat gibi ürünlerin bulunduğu grupta; et, tavuk ve sakatat ürünleri fiyatlarında bir değişiklik görülmedi. Balık fiyatı tüketimi fazla olan hamsi ve istavritte biraz arttı. Yumurta fiyatı ise değişmedi. Bakliyat ürünlerinden kuru fasulyenin fiyatında artış görülürken kırmızı mercimeğin fiyatında ucuzlama tespit edildi. Diğer bakliyat ürünlerinin fiyatı ise değişmedi.

•Ağırlaşan kış şartları ve havaların soğuması çalışanların mutfağını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay ortalama kilogram fiyatı 2,91 lira olarak hesaplanan yaş sebze-meyvenin fiyatı bu ay 2,96 lira oldu.

•Ekmek, pirinç, un, makarna, irmik gibi ürünlerin bulunduğu grupta; önemli bir fiyat değişikliği tespit edilmedi."

(soL- Haber Merkezi)

sırf karın tokluğu hesaplanıyor,

kira,elektrik,su,tlf, faturaları,

ve çocuklarun giyimi haşlığı,

egitim masraflarıda konunca,

üç bini buluyor,

ASGARİ ÜCRET degil,

KARIN DOYRMA ÜCRETİ DENSE DAHA MANTIKLI,

üç binliraya asgari ücret denirse daha mantıklı bence,

80 faşist darbesinden sonra,

emek bu hale geldiiiiiiiiiiiiii.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.01.13   #153
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Deniz Gezmiş ne demişti?


Kırk dereden su getirseniz de, ''Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz'' yaklaşımını sol, sosyal demokrat, sosyalist, hatta liberal bir bakış açısıyla bile savunamazsınız! Söylediğiniz her şey havada kalır ve uçup gider…

Felsefi ya da sosyolojik olarak yapılacak belirlemeler hayattaki gerçekleri değiştirmez. Son 500 yıla damgasını vuran Alevi düşmanlığını kenarda tutarak söylersek; Evet, bu ülkede ciddi bir Kürt düşmanlığı ve son yıllarda artan oranda azımsanmayacak ölçüde de Türk düşmanlığı var. Bu ülkede herkesin kesinlikle bir ötekisi var! Çünkü sistem, “eşitlik” üzerine kurulmadığından dolayı sürekli düşmanlık üretiyor. Böyle olunca da “kardeşlik, eşitlik” lafları “iş olsun” diye söylenmiş laflar oluyor…

Herkes bilir ki; Eşit olunmadan kardeş olunmaz! Olsan olsan “üvey kardeş” olursun. Terfi edeceğin en iyi yer ise “Külkediliği” olur! Yöneten-yönetilen, sahip-köle, ev sahibi-kiracı ilişkileri eşitliği de, eşit bakmayı da engelliyor…

Kuşkusuz bu yalnız bize özgü bir durum değil: Birkaç yıl önce Almanya’daki partilerin üyeleri arasında yapılan bir araştırmada Hıristiyan Demokrat Parti’de yabancı düşmanlığı oranı yüzde 60’ın üzerindeyken, Sosyal Demokrat Parti’de bu oran yüzde 40’a yakın, Yeşillerde yüzde 24, Sol Parti de ise sanıyorum yüzde 12-13 civarındaydı. Güler’in sözleri bana bunu hatırlattı. Bizde de böyle “eli yüzü düzgün”, manipülasyondan uzak bir araştırma yapılsa sonucun çok vahim olacağını söylemek için herhalde âlim olmaya gerek yok!

***

Birgül Ayman Güler, söylediği sözlere istediği kadar akademik ve sosyolojik gerekçeler bulmaya çalışsın, insani, siyasi ve toplumsal açıdan kabul edilmesi mümkün olmayan bu yaklaşımı, işin doğrusu lafa gelince solcu olduğunu, solda durduğunu söyleyen, birçok kişinin Kürtlere yönelik niyetlerine, duygularına tercüman olduğu anlaşılıyor! Asıl tehlike de burada!

Komik olan da şurası; Sistem değişmiş, devlet, ağırlığını siyasal İslamcıların oluşturduğu yeni bir oligarşik yapının eline geçmiş. Ulus ya da millet, ne derseniz deyin, bu kavram tıpkı Osmanlı’da olduğu gibi yeniden “dini” bir kavram olarak öne çıkmış, Patriotlar ülkeye yerleştirilmiş, buna rağmen ulusalcı / milliyetçi olduğunu söyleyenler hepimizi kandırmaya çalışıyorlar! Üstelik başta Erdoğan olmak üzere, sağcıların,muhafazakârlarının, hepimize “eşitlik ve kardeşlik” dersi vermelerine de zemin hazırlayarak. CHP adına da, sosyal demokrasi adına da utanç verici bir durum!

Bakın, bugün Latin Amerika’da eğer ulusalcılık prim yapıyorsa, bunun esas nedeni ulusalcılığın içeriye değil, dışarıya doğru yapılıyor olmasıdır. Venezuela’da Chavez’i, Bolivya‘da Morales’i, Ekvador‘da Rafael Correa’yı, Nikaragua‘da Daniel Ortega‘yı, hatta Arjantin’de, Şili’de ve Meksika’da ciddi bir sol eğilimin yükselmesinde halkçı yaklaşımlarla bütünleşmiş ulusalcılıktaki anti-Amerikancılık, anti emperyalizm belirleyicidir…

Solda durarak milliyetçilik olmaz!

Solda gözükerek Kürt düşmanlığı yapılamaz! Gücünün yettiğine düşmanlık yaparak ulusalcılık olmaz! Çok açık, eğer ulusalcılıktan, milliyetçilikten bahsedeceksek günümüzün ulusalcılığı Latin Amerika’daki gibi kesinlikle anti-Amerikancılığa tekabül eder. Anti-Kürtçülüğe değil!

Bu ülkede ben “milliyetçiyim” diyenler her nedense “NATO’dan çıkalım, ABD üstlerini bu ülkeden söküp atalım” demiyor. Milletvekilleri kendi memleketlerindeki üslere giremiyorlar! Gerçek bu! Bu gerçekten kaçacağız, ABD’nin, NATO’nun, AB’nin Ortadoğu’daki rolünü atlayacağız gelip Kürt’ün gırtlağına yapışacağız!Kaldı ki, Kürt milliyetçiliğine tavır almak, Türk milliyetçiliğini yüceltmekle olmaz! Bu yaklaşımın solla, sosyal demokrasiyle insanı merkeze koyan hiçbir siyasi anlayışla ilgisi yoktur. Irkçılığa ve milliyetçiliğe tavır almak ise ulusal değerlere sahip çıkmayı, yurtsever olmayı da asla ortadan kaldırmaz… Öncelikle, kendisine benzemeyenlere karşı kurgulanmış bir milliyetçilik üzerinden yürüyen sistemi reddetmemiz gerekiyor. Bugün solun bütün renklerinin sahip çıktığı ve örnek gösterdiği Deniz Gezmiş ve arkadaşları bunun olabileceğini zamanında hepimize gösterdiler. Bugüne kadar soldan Deniz Gezmiş’in yurtseverliğine itiraz eden bir tek ses bile duyulmadı! Peki hepimizin üzerinde anlaştığı bu Deniz Gezmiş idam sehpasını tekmelerken “Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği” dememiş miydi?
Durup bir kez daha düşünmekte yarar var!Yurt Gazetesi

kırmızı haber

Deniz Gezmiş’in yurtseverliğine itiraz eden bir tek ses bile duyulmadı! Peki hepimizin üzerinde anlaştığı bu Deniz Gezmiş idam sehpasını tekmelerken “Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği” dememiş miydi?
Durup bir kez daha düşünmekte yarar var!
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (28.01.13 Saat 20:19 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.01.13   #154
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Vanlı Depremzedelerden milletvekillerine mektupVan Depremzedelerle Dayanışma Derneği, Meclis’teki partilerin grup başkan vekillerine mektup göndererek Vanlı depremzedelerin afetzede değil müşteri yerine konulduğu belirtti.

Van Depremzedelerle Dayanışma Derneği, Meclis’teki partilerin grup başkan vekillerine mektup gönderdi. Mektupta yaşanan sorunlar anlatılarak taleplere de yer verildi.

Milletvekillerinin sorumluluklarının hatırlatıldığı ve taleplerin takipçisi olmaya davet edildiği mektupta bazı önemli ayrıntılara da yer verildi. Dernek Sözcüsü Mürsel Alkan tarafından yapılan açıklamada, Kocaeli depreminde hak sahiplerine verilen TOKİ konutlarından ortak gider dışında ücret istenmediğini ancak Vanlı depremzedelere satılan TOKİ konutlarından ortak gider dışında çeşitli adlar altında 1000 TL’ye yakın ek ücretler talep edildiğini vurguladı.

Açıklamada aynı zamanda Vanlılara TOKİ konutlarının en azı 65 bin TL olmak üzere 85 bin TL’den satıldığını, ancak Ankara’nın Mamak İlçesi’nde satışa sunulan TOKİ konutlarının bedelinin 55 bin TL olduğu belirtilerek, Vanlı depremzedelerin afetzede değil müşteri yerine konulduğu vurgulandı.
(soL - Van)


van depremini bir yılı aşkın süre geçmesine rağmen

çözmeyen hükümet,

suriyeli sığınmacılar ve paralı askerlerin sorununu çözüyor,

her yerde çifte standart insan biraz utanır.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.01.13   #155
Toros
Toros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jan 2013
Nereden: Stuttgart
Mesajlar: 41
Rep Puani : 10
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Cemevine Ticarethane Tarifesi Uygulanmasına Dava Açıldı


Cemevlerine işyeri ve ticarethanelerde geçerli tarifeden elektrik verilmesi üzerine Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Bakanlar Kurulu tarafından yayımlanan ‘Elektrik Tarifeler Yönetmeliğinin’ iptali ve yürürlüğünün durdurulması için Danıştay’a dava açtı.

Dava dilekçesinde yer alan açıklamalara göre, Kadıköy Kültür Merkezi ve Cemevi’ne, işyeri ve ticarethanelere uygulanan tarifeden elektrik verildi.

Radikal gazetesinden'nin haberine göre, Cemevi yetkilileri, 15 Kasım 2012’de İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ’ye başvurarak “Söz konusu cemevinin ibadethane statüsünde olduğu, Alevi yurttaşların ibadetlerini yaptıkları gibi, aş evinden ve cenaze erkânı hizmetlerinden yararlandığı, morg vs. bulunduğu; bu nedenle gelen elektrik faturasının ticarethanelere uygulanan tarifelerden çıkartılmasını talep ediyoruz” denildi.

Elektrik şirketi de başvuruya verdiği yanıtta, Bakanlar Kurulu tarafından 12 Nisan 2002 tarihinde çıkartılan Elektrik Tarifeleri Yönetmeliği’ne dikkat çekerek, itirazı reddetti. Söz konusu yönetmelikte “İbadethane Aydınlatılması” başlığı altında cami, mescit, kilise, havra, sinagoglara verilecek elektriğe “Ücretsiz ve Tarife Alt Yönetmeliği” hükümleri uygulanacağı belirtiliyor.

Dernek yetkililerinin yönetmeliğin “İbadethane Aydınlatılması” başlığındaki maddesinin iptali talebiyle yaptığı başvuruda, “Cemevinde, Alevi inancının yol erkânına göre hizmet vermek üzere hazırlanmış ‘aşevi’, ‘cenaze yıkama yeri’, ‘morg’, ‘ibadethane’, ‘derslikler’ bulunmaktadır.

Bölgede yaşayan Alevi yurttaşlar ibadetlerini yapmakta ve herhangi bir ticari faaliyet, ücret karşılığı yapılan bir iş bulunmamaktadır” denildi.


Kaynak: http://www.adilmedya.com/cemevine-ti...i-h34829.haber
Sponsor Reklamlar

Toros isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.01.13   #156
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


AKP, çapulun Müslümanlar eliyle yapılmasıdır’"Eğer bir ülkede ayrıştıranlar, Müslüman bir ülke olduğumuza göre, gayri Müslimler, Kürtler, Aleviler ötekileştiriliyorsa, bunlar Hrant’ın tabiriyle ‘Güvercin tedirginliği içinde’lerse orada adalet yoktur. "Antikapitalist Müslümanların liderlerinden İhsan Eliaçık, bu hafta Yurt Gazetesi Pazar ekinde Musa Ağacık' ın sorularını yanıtladı.


İşte o söyleşi :Gazeteci Hrant Dink, on binlerce insanın katılımıyla Osmanbey’de Agos’un önünde katledildiği yerde anılırken, anma törenine sendikalardan sivil toplum örgütlerine değin her kesimden ve kurumdan insanlar katıldı. Kendilerini ‘Antikapitalist Müslümanlar’ olarak niteleyen gruptan Muharrem Şaşkın ve İhsan Eliaçık’a, gündeme ilişkin sorular sordum, insan haklarından ve hukukun üstünlüğünden yana bir kısım sevgili okurlar...

Merhaba, sizi tanıyabilir miyim?
Muharrem Şaşkın, Antikapitalist Müslümanlar Derneği Yönetim Kurulu üyesiyim.

Ya başkanınız?
Bizde başkan yok, ortak akıl var…

‘AKP rantın Müslümanlar Hrant’ın yanında’ sloganın tam açılımı nedir?
Biz antikapitalist vicdan sahibi bir Müslüman hareketiz. Vicdansızlığın, sevgisizliğin, adaletsizliğin olduğu yerde Allah’a isyan vardır. İşte biz vicdan sahibi Müslümanlar olarak bundan dolaysıyla zalimlere karşı mücadele ediyoruz.

DEVRİMCİ İSLAM...

Zalimler dediğiniz kimler oluyor?
Haksızlık yapanlar! Örneğin; Alevilere, Ermenilere, Kürtlere ve bütün insanlara fark etmez, biz o haksızlığı yapan vicdansızlara her yerde mücadele vererek adaletin yanında yer alıyoruz..

Zalimliğin kaynağında ne var sizce?
Tüm bu zalimliklerin temelinde kapitalizmin aç gözlülüğü var. Mesela; biz geçen hafta Kuzudere’de işten çıkartılan işçilerin yanındaydık. Sonra Ülker-Koç Grubunun köprü ve otoyolları almasından dolayı Ülker’in önünde durumu protesto ettik. Roboski katliamında ve madende hayatını kaybedenler için gıyabında Fatih camisinde toplu cenaze namazını kıldık.

Diğer Müslümanlarla aranızdaki fark nedir?
Biz dinin devrimci yönünü savunuyoruz..
Peygamberin, “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” sözünden mi hareket ediyorsunuz?
Evet. Bizim asıl söylemimiz Müslümanlara. Bizim bugün burada olmamızın nedeni de Müslümanlar bunu düşünsünler istiyoruz.

Düşünebilecekler mi?
Amacımız düşündürmek. Mesela Maide Suresi 32. Ayetinde şöyle der: “Bir insanı suçsuz yere öldürmek, bütün insanlığı öldürmek demektir.” Sadece mazlumlara zulmedenleri Kuran tehdit eder. Yani dolayısıyla zalimler korksun, mazlumlar değil.

Özel Yetkili Mahkemelerin, karaciğer kanseri Prof. Fatih Hilmioğlu’nun tedavisinin engellemesine ne diyorsunuz?
Kabul edilemez. Ben bütün bunların Türkiye’de eyalet sistemine geçişi ve Başkanlık sistemini gerçekleştirmek için yapılan operasyonlar olduğunu düşünüyorum.

AKP iktidarının Suriye politikasına yorumunuz nedir?
ABD emperyalizmi, Suudi ve Katar sermayedarları Türkiye’yi Suriye’de tetikçi olarak kullanıyor. Biz bu politikada Suriye halkının kendi kaderini belirlemesinden yanayız.

KARŞI DEVRİM İKTİDARDA!Müslümanların genel sessizliğine sözünüz nedir?
Bakın İslam karşı devrime uğramıştır. Hazreti Peygamberimiz gözlerini kapar kapamaz, karşıdevrim harekete geçmiştir. Bu karşı devrim, 2013 hala iktidardadır. Yoksa insanlık bu şekilde olmazdı. Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da, Libya’da kendilerine Müslüman diyen insanlar birbirlerini bu şekilde kesip öldürmezlerdi.

Başbakan Erdoğan’ın ‘Kardeşim’ dediği Esad’ı şimdi devirmeye kalkması?
Tabii ki bunların siyasi kıbleleri Amerika, Siyonizm ve rant olunca, dolayısıyla emperyalizmin politikalarını öyle uygulamaları gerekli gördü.

Hrant’ın katledilmesinin sizce anlamı?
Masum bir insan, sırf Ermeni olduğu için öldürülmüştür. Hiç kimse inancından, düşüncesinden ve ırkından dolayı öldürülemez. Biz zaten buna karşı olduğumuz için buradayız.

OSMANLICILIKTAN PADİŞAHLIĞANeden vicdan hareketi?
Vicdan ‘buluşma yeri’ demektir. Dolayısıyla vicdan sahibi olan insan hiç kitap bile okumasa haklıyla haksızı, doğru ile yanlışı ayırabilir. Ama kapitalizm, emperyalizm ya da günümüzdeki abdestli kapitalistler, bu gerçeği iğdiş ediyor. Mesela AKP neden ötekileştiriyor insanları?

Sizce nedeni?
Ben 48 yaşımdayım. Bugüne kadar hiçbir Başbakan insanlarımızı Erdoğan’ın yaptığı gibi bir ayırıma tabii tutmadı. Erdoğan ise emekçisinden televizyon dizilerine kadar müdahale ediyor. Böyle şey olur mu?

Başbakan nasıl olmalı sizce?
Başbakan engin gönüllü olur. Kızdığı insanları işten attırıyor. Bu yanlış. Onun da yaşamaya hakkı var, çoluğu çocuğu var. Bir Başbakan olarak kendinden güçsüz insanların ekmeğiyle oynaması olabilir mi? Siz kendiniz de basının içindesiniz, basının halini görüyorsunuz.. Dolaysıyla Başbakan kendisine oy verenleri koruyup oy vermeyenleri tehditle kendi politikalarına tabii kılarak asimile ederek yeni Osmanlıcılık politikasıyla padişahlığını ilan etmek istiyor.

Başbakan neden padişah olmak istiyor?
Çünkü bu emperyalizmin 24 Ocak kararları ile başlattığı ve 12 Eylül darbesiyle uygulanmaya koyduğu, solu ve üniversiteyi tasfiye ettiği uzun soluklu bir politikanın hedefiydi. Bu projeyle 28 Şubat sürecinde Müslüman kitle de iğdiş edilerek, onun yerine emperyalizmle uyumlu abdestli kapitalistler Türkiye de iktidara getirilmiştir. Baktığınızda 28 Şubat sürecinde Koç ve Ülker Grubu iki zıt kutup! Ama bu abdestli kapitalistler, kamuya ait kurumları Koç ve Ülker Grubu’na peşkeş çekmekten kaçınmadılar. Koç da bununla ilgili bir açıklama yapmıştır.

Nasıl bir açıklama?
‘Başkanlık sisteminin Türkiye için çok faydalı olduğuna’ dair.. Dolayısıyla biz bu fotoğrafı görüyoruz ve bu fotoğrafı yırtana kadar da bu gerçeği halka anlatmaya devam edeceğiz.

‘KİTABIMIZ ADALETİN OLDUĞU YERDE OLMAMIZI İSTER’
İhsan Eliaçık olarak, bugünü kısaca değerlendirebilir misiniz?
Biz bugün Hrant için, adalet için, eşitlik için buradayız.

Eşitlikten kastınız?
Eğer bir ülkede ayrıştıranlar, Müslüman bir ülke olduğumuza göre, gayri Müslimler, Kürtler, Aleviler ötekileştiriliyorsa, bunlar Hrant’ın tabiriyle ‘Güvercin tedirginliği içinde’lerse orada adalet yoktur. Bizim kitabımız adaletin olduğu yerde, ezilenlerin, zayıfların, kimsesizlerin olduğu yerde olmamızı ister. Biz de bunun için buradayız.

“AKP rantın Müslümanlar Hrant’ın yanında” derken dikkat çektiğiniz nedir?
Şimdi AKP dediğimiz olay, Türkiye’de bir rant bölüşümü, siyasetteki yağma ve çapulun devam etmesidir. Şimdi de bunu Müslümanlar eliyle yapılmasını ifade ediyor. Biz bu gidişata ve sürece karşı çıkıyoruz. Zayıfın, ezilenin yanında yer alıyoruz. Onu ifade ediyor.
Çok teşekkür ederim Sayın Eliaçık..
Asıl ben teşekkür ediyorum…

kırmızı haber

yorumsuz.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (28.01.13 Saat 22:09 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.01.13   #157
BERF62
BERF62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Oct 2012
Nereden: Hiçlik
Mesajlar: 1.892
Rep Puani : 46
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Devrimci İslam sözü de mi çıktı, ay yok sonunda fenalık geçireceğim olacak olan o genç yaşımda
Sponsor Reklamlar

BERF62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.01.13   #158
BERF62
BERF62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Oct 2012
Nereden: Hiçlik
Mesajlar: 1.892
Rep Puani : 46
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Biraz stres atma zamanı, klasikler...

Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
BERF62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 29.01.13   #159
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


Ferdi Özbeğen hayatını kaybetti
Bir süredir kanser tedavisi gören sanatçı Ferdi Özbeğen, yaşamını yitrdi.

Sanatçı Ferdi Özbeğen 72 yaşında hayata veda etti.

12 yıldır kanser tedavisi gören Özbeğen dün, solunum yetmezliği nedeniyle Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı.

Gün içinde, tedavisine uyutularak devam edildiği ve durumunun ciddiyetini koruduğu açıklaması yapılan sanatçı gece saatlerinde yaşama veda etti.

İzmir'de 1941 yılında doğan Ferdi Özbeğen, İzmir Özel Türk Koleji'nden mezun oldu.

Lise eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde üniversite eğitimine başlayan Özbeğen, 1963 yılında babasının vefatı nedeniyle eğitimini yarıda bıraktı.

Hürriyet Gazetesi'nin 1965 yılında düzenlediği ''Altın Mikrofon'' yarışmasına katılarak müzik yolculuğuna başlayan Özbeğen, yarışmadan sonra kendi orkestrasını kurup eserler üretmeye başladı.

Kurduğu grubun dağılmasının ardından 1977 yılında ilk albümünü çıkaran Özbeğen, ''Sohbet'' adlı plağıyla ''Altın Plak'' ödülünü, ''Mutluluklar'' ile de ''Platin Plak'' ve ''Altın Piyano'' ödüllerini kazandı.

Müzikal yaşamına 28 albüm sığdıran Özbeğen, 1980'de, Gülşen Bubikoğlu, Tanju Gürsu ve Hulusi Kentmen ile ''Tanrıya Feryat'' adlı filmde oynadı. Banu Alkan ile ''Piyanist'' adlı yapımda yer alan sanatçı, 1980'li yılların en popüler yapımlarından biri olan ''Perihan Abla'' adlı dizide de konuk oyuncu olarak yer aldı.

Sponsor Reklamlar

__________________
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 29.01.13   #160
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİR YOLU Bağımsız haberleri.


İsrail 2005'ten bu yana 56 silahsız göstericiyi vurarak katletti


İsrailli insan hakları örgütü B'Tselem İsrail'in, Filistinli silahsız göstericilere karşı ölümcül silahlar kullandığını açıkladı. 2013'ün başından bu yana 5 Filistinli genç bu şekilde öldürüldü. 2005'ten bu yana ise öldürülen silahsız Filistinlilerin sayısı 56 oldu.

İsrailli İnsan Hakları Örgütü B'Tselem'ın raporuna göre, İsrail ordusu Batı Şeria'da silahsız Filistinli göstericilere, gerçek mermilerle saldırıyor.

Rapora göre, İsrail askerleri, bu ayın başınden beri en az 5 Filistinli göstericiyi ateşli silahlarla öldürdü. Yaşları 15 ile 21 arasında değişen göstericiler arasında kadınlar da vardı.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında 17 yaşındaki bir Filistinli, doğum günü pastası almaya giderken İarailli bir kadın asker tarafından öldürüldü.

İsrailli insan hakları kuruluşu B'Tselem'in raporuna göre, 2005'ten bu yana öldürülen silahsız göstericilerin sayısı 56 oldu.

Bu göstericilerin bir kısmı ölümcül silahlarla, geri kalanıysa uyarı amaçlı silahlarla hedef alınarak öldürüldü.

İsrail kendi kurallarını bile çiğniyor
Aslında göstericilerin öldürülmesi, İsrail ordusunun kendi kurallarına da aykırı. Zira İsrail askerlerinin ölüm tehdidi içermeyen kriz anlarında, silahsız göstericilere karşı bu tür silahlar kullanması yasak.

B'Tselem'in raporunu yanlı olmakla eleştiren İsrail ordusu, suçlamaları reddetti.

SOL HABER

iktidar suriyeye götürecegi demokrasinin birazını israile götürse ne olur.

tabiki cesaret varsa.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 8 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 8 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Zaytung haberleri. dAbBe Komik Bölüm 33 26.03.14 22:44
Bu Yolu Sürenler Bilir Yılmaz Bakar Şiir ve Türkü-Ezgi Bölümü 0 09.01.12 11:41
“Bağımsız Türkiye” Düşünü Gerçeğe Çevireceğiz… yorum111 Alevi Konser - Alevi Dernek Etkinlikleri 3 27.03.11 00:59
Turgut Öker, AABK adına bağımsız milletvekili adayı Pir Mehmet Siyaset,Politika ve Ekonomi 8 20.02.11 09:10
Sefire Yolu Gösterin !!! akdora Mustafa Kemal ATATÜRK 0 23.05.10 00:48
Totobo Satılık pomeranian Pomeranian Boo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2