Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 21.11.13   #1561
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76
Question Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.

Uğur’un katilleri
9 yıldır serbest

İlgili Haberler

Etiketler

Uğur Kaymaz - Mehmet Şah Oruç -

Mehmet Şah Oruç

Uğur Kaymaz’ın polisler tarafından öldürülmesinin üzerinden tam 9 yıl geçti. Eşi Ahmet Kaymaz’ın ve oğlu Uğur’un katledilişlerinin her zaman gözlerinin önünde olduğunu ifade eden anne Makbule Kaymaz, “Katiller dışarıda geziyor. Bu adalet değildir” diyor.
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 21 Kasım 2004 günü evlerinin önünde babasıyla birlikte öldürüldü Uğur. Uğur’a 13 kurşun sıkanlar bir de yanına kalaşnikof bıraktı ‘eylem hazırlığındaki terörist’ diye lanse edebilmek için. 12 yaşındaki Uğur 5. sınıf öğrencisiydi. Uğur’u ve babasını katleden polisin ‘Yanlış ihbar ve istihbarat üzerine yargısız infaz yaptığı’ iddiaları kamuoyuna yansımasına rağmen, operasyonda silah kullanan hiçbir polis ceza almadı. Şu an ise ülkedeki hukuk yolları kapandığı için dava AİHM’de (Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi)
‘BAŞKALARININ CANI YANMASIN’

“Uğur eğer yaşasaydı şu anda bir delikanlı olmuş olacaktı” diyen anne Kaymaz, “Ölümlerinin yıl dönümü olduğunda öldürüldükleri gün aklıma geliyor. Unutmuyoruz. Gezsek de yesek de katledilişleri gözlerimizin önünden gitmiyor. Allah kimseyi eşsiz ve çocuksuz bırakmasın” diye konuştu. Katillerin hâlâ dışarıda gezdiğini hatırlatan Anne Kaymaz, “Böyle adalet olmaz” diyor. Anne Kaymaz, her şeye rağmen barış talebini haykırıyor: “Artık kimse öldürülmesin. Çocuklar öldürülmesin. Yeter artık; bizim yüreğimiz yandı başkalarınınki yanmasın. Biz barışı istiyoruz savaşı değil.”
Kaymaz ailesinin avukatı olan Erdal Kuzu ise, “AİHM’de davayı kazanırsak o zaman buruk bir sevinç yaşamış olacağız” diyor. (Mardin/DİHA)
www.evrensel.net
Eklenme tarihi: 2013-11-21 06:00:57

-----------------------------------------------------
dokuz yaşında 13 kurşunla öldürülen uğur kaymaz ın katilleri

elini kolunu sallayarak gezerken,

hangi barış ortamına hangi adım atılır.

tabiki gösterişten başka adım atılamaz,
Sponsor Reklamlar

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 21.11.13   #1562
bab'ül ilim
bab'ül ilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: TERCAN
Rep Puani : 50
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.

Gazete Manşetleri
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
Alt 21.11.13   #1563
bab'ül ilim
Kıdemli Üye
Üye

AKP'li TBMM Başkanvekili: Kızlı erkekli eğitimi kaldıracağız

Meclis Başkanvekili ve AKP Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, Meclis'te toplanan 14'üncü Ulusal Çocuk Forumu'nda, gelecek dönemde karma eğitimi kaldırmaya dönük çalışma yapılacağını söyledi.

Hürriyet'ten Bülent Sarıoğlu'nun haberine göre, Meclis Başkanvekili ve AK Parti Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, Meclis’te toplanan 14’üncü Ulusal Çocuk Forumu’nda, gelecek dönemde karma eğitimi kaldırmaya dönük çalışma yapılacağını söyledi. Yakut, “Maalesef şimdiye kadar kız ve erkek öğrencilerin birlikte eğitim yaptırılmasını büyük bir yanlışlık olarak değerlendiriyorum. İnşallah bu yanlışlık önümüzdeki dönem içinde düzeltilecek” dedi.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve UNICEF’in işbirliğiyle düzenlenen 14’üncü Ulusal Çocuk Forumu, 81 ilden gelen birer kız ve birer erkek Çocuk Hakları Komitesi temsilcisinin katılımıyla TBMM Tören Salonu’nda yapıldı. Törende konuşan Yakut, şunları söyledi:

BATICILIK ADINA
“Eğitimle ilgili kız ve erkek çocuklarının ayrı ayrı okullarda okutulması adına Türkiye’de maalesef geçmişten bu tarafa yapılan bir yanlışlık, batıcılık adına çocukların aynı okullarda okutulması. Fakat Türkiye’de batıdan gelip okul açanlara baktığınız zaman örnek olarak Galatasaray Erkek Lisesi, İtalyan Kız Lisesi, Alman Kız Lisesi diye kendileri kız ve erkek öğrenciler için ayrı ayrı özellikle Türkiye’de okullar açıp eğitim yaptırırken, maalesef şimdiye kadar kız ve erkek öğrencilerin birlikte eğitim yaptırılmasını da büyük bir yanlışlık olarak değerlendiriyorum. İnşallah bu yanlışlık önümüzdeki dönem içinde düzeltilecek. Milletlerin en büyük zenginliği ve gücü yetiştirmekte oldukları nesillerdir. Ülkeler çocuklarını iyi yetiştirirlerse, devleti yönetenler çocukları her türlü olumsuzluktan korumayı başarabilirlerse, dünya sağlam temeler üzerine oturtulmuş demektir.”

ÇOCUKLAR ANAYASAYI YAPARDI

Yakut’tan önce konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de “TBMM, Türkiye’nin nabzının attığı yerdir, dolayısıyla bu nabza çocuk bakışıyla bakmak ve sizlerin bakışını sorunun değil, çözümün bir parçası haline getirmek için buradayız” dedi. Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizin gözünüzle, aklınızla sorunu çözebilmek bizim için çok önemli. Aslında büyüklere de çok önemli ders veriyorsunuz. İş çocuklara kalsaydı bu anayasa çıkmıştı, sorun çocuklarda değil büyüklerde. Büyüklerin sizden öğrenmesi gereken çok şey var. Her türlü ayrımcılığı yok etmemiz lazım. Bizim ülkemizde artık doğan çocuk sigortalı doğuyor. 18 yaşına kadar bütün sağlık imkanlarından istifade edebiliyor. Bizim ülkemizde artık çocuklar yüzde 99 gibi önemli bir oranla eğitim hayatına başlıyor. Güneydoğu’dan gelenler çok iyi bilirler, katı gelenek göreneklerin getirdiği bakış, kız çocuklarının başka bir şehirde üniversiteyi okutmama gibi bir anlayışı getiriyor. Ama artık her şehirde üniversitemiz var. Sizin bizden istediğiniz şeyler bizim için ödevdir.”
ALTERNATİF OLSUN DİYE SÖYLEMİŞ!Karma eğitimi kaldırmaya dönük çalışma yapılacağı yolundaki sözlerinin uyandırdığı yankı üzerine DHA muhabirine açıklama yapan Sadık Yakut, bunu ‘partisinin değil, kendisinin görüşü olarak’ dile getirdiğini söyledi. Yakut, “Sözlerimin arkasındayım. Düşüncelerimi alternatif olsun diye söylüyorum. TBMM Başkanvekili olarak törende görüşlerimi dile getirdim. Bu partimin görüşleri değildir. Karma eğitimin yanı sıra kız ve erkek ayrı eğitim de olmasını da söyledim. Bu benim fikrim. Türkiye’de herkes fikrini özgürce söyleyebilir” dedi. Yakut, Bu konuda yasa teklifi verdiği veya vereceği yolundaki haberlerin ise doğru olmadığını belirtti.
ŞU ANDA GÜNDEMİMİZDE BÖYLE BİR KONU YOK
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Sadık Yakut’un açıklamalarına ilişkin gazetecilerin soruları üzerine, karma eğitime ilişkin bir düzenleme yapılmasının “şu anda gündemlerinde” olmadığını söyledi. Elitaş, Yakut’un sözlerinin, ‘kişisel görüşü’ olduğunu ifade etti.

TEKKE VE ZAVİYELERDE GÜNDEMİMİZDE DEĞİLElitaş, AK’nin bir diğer milletvekili Milletvekili Haluk Özdalga’nın tekke ve zaviyelerle ilgli kanunun yürürlükten kaldırılmasını içeren yasa teklifini 25 Kasım Pazartesi günü ele alacaklarını belirterek, “Konunun gündemimizde olmadığını kendisine bildireceğiz” dedi.

AKP 'li vekil de 'doğru bulmuyorum' demişti

AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz da Başbakan Erdoğan'ın 'kızlı-erkekli öğrenci evi' açıklamasıyla gündeme gelen tartışmalar sırasında 'karma eğitime karşı olduğunu belirterek, "Ben karma eğitime karşı olan bir insanım, doğru bulmuyorum. Türkiye'de erkek liseleri vardı, kız liseleri vardı. Bunlar 28 Şubat cuntasının ortadan kaldırdığı uygulamalar, darbe hükümetlerinin ortadan kaldırdığı uygulamalar" demişti.
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
Alt 21.11.13   #1564
bab'ül ilim
Kıdemli Üye
Üye

Erdoğan ile Arınç yine ayrı düştü

'Kızlı erkekli öğrenci evleri'ne ilişkin farklı açıklamaları nedeniyle aralarına mesafe giren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu kez de Fethullah Gülen Cemaati'nin dershanelere ilişkin yeni önerisi konusunda görüş ayrılığına düştü.

ANKARA– Cemaat’in, dershanelerin kapatılmaması, kullanımının devlete verilmesi yönündeki önerisine Arınç, “Bu düşüncenin sahibini takdir etmek gerekir” değerlendirmesinde bulunurken, Başbakan Erdoğan , “Devlete veririz diyorlar; kusura bakmayın biz darbe hükümeti değiliz” dedi.

Bülent Arınç, gündüz saatlerinde ABD’ye hareketinden önce, Atatürk Havalimanı düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin soruları üzerine, dershane konusuyla ilgili görüşlerini açıklarken, konuyu Fettullah Gülen Cemaati’nin son önerisine getirerek, “Eğer dershaneler konusunda farklı düşünüyor ve bunların kapatılması gerektiğine inanıyorsa hükümetin, dershanelerin, kursların, okuma salonlarının, etüt merkezlerinin eğitimimiz açısından, öğrencilerimiz açısından faydalı olduğunu, kapatılmaması gerektiğini Muhterem Hocaefendi söylüyor. Bu çok doğru bir gerekçe olabilir. Bunun karşılığında diyor ki ‘Kapatmayın ama eğer isterseniz, bütün bu dershaneleri, okuma salonlarını siz kullanın, yine de öğrencilerimize faydalı olsun.’ Bu bir fedakarlıktır. Bu düşüncenin sahibini takdir etmek gerekir” diye konuştu.

Erdoğan’dan akşam aksi açıklama
Arınç’ın değerlendirmelerine karşın Başbakan Erdoğan, Gülen Cemaati’nin son önerisine de sıcak bakmadığını akşam bir televizyon kanalının canlı yayınında açıkladı. Erdoğan, Arınç ile ters düştüğü son açıklamasında “Şimdi biz devlete verebiliriz diyorlar. Kusura bakmayın biz bir darbe hükümeti değiliz. O zaman kurun okulları biz sizden hizmet alımı yapalım. Böyle hayırlı bir konuda neden böyle bir tartışma yapılıyor. Değişik yerlerde okullarınız da var, bunları da biliyoruz. Alın bu çocukları çok daha faydalı hizmetini yap dedi.
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
Alt 21.11.13   #1565
bab'ül ilim
Kıdemli Üye
Üye

Tacizden ceza aldı ama görevde

Cinsel istismardan 8 yıl hapis cezasına çarptırılan ve kamuda görev yapması yasaklanan Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Çalışır, hâlâ mesaide.

Haber: UMAY AKTAŞ SALMAN- [email protected] / Arşivi

Cinsel saldırı ve cinsel taciz iddiasıyla yargılanan, ‘cinsel istismar’ suçundan 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan ve karar kesinleşinceye kadar 50 bin TL kefalet ile serbest kalan Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeref Çalışır, dün makamına giderek çalıştı. Mahkemenin kamuda görev yapmasını da yasakladığı Çalışır, “Henüz ceza kesinleşmedi” diyerek kendini savunurken, Eğitim-Sen İstanbul 8 No’lu Şube Başkanı Mustafa Turgut, Müdür Çalışır’ın açığa alınması gerektiğini, savunurken, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ise ‘‘Gerekçeli karar elimize ulaşınca tutumumuzu belirleyeceğiz’’ dedi.
Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde memur olarak çalışan Ç.A. ve J.Y. 2011 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na isimsiz bir dilekçe göndererek Şeref Çalışır tarafından elle ve sözlü tacize uğradıklarını iddia edip şikâyetçi olmuştu. Görevlendirilen müfettişler durumu araştırmış ve savcılığa bildirme kararı almışlardı. Çalışır, savcılıktaki ifadesinde suçlamaları kabul etmemişti. Müdür Şeref Çalışır hakkında, ‘görevindeki nüfuzunu kötüye kullanarak birden çok kez cinsel saldırı ve taciz’ suçlarından 21 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava önceki gün sonuçlandı. Mahkeme Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde memur olarak çalışan J.Y.’ye karşı basit cinsel istismar suçunu işlediğinin sabit olduğunu’ belirterek Çalışır’ı 3 yıl hapse çarptırıp, cezayı 2 yıl 6 aya indirdi. Mahkeme, Çalışır’a ayrıca mağdur Ç. A.’ya karşı basit ‘cinsel istismar’ suçunu işlediği gerekçesiyle 3 yıl hapis cezası verdi. Cezayı ‘eylemin birden çok kez gerçekleştiği’ gerekçesiyle 6 yıl 9 aya çıkarıp, sanığın geçmişi ve suç sonrası tutum ve davranışlarını göz önünde bulundurarak 5 yıl 7 ay 15 güne indirdi. Mahkeme, Çalışır hakkında önce tutuklanma karar verdi. Daha sonra ise Çalışır’a kamu görevi yasağı koyan mahkeme karar kesinleşinceye kadar 50 bin TL kefalet ödeyip serbest kalmasına hükmetti. Avukatları da karara itiraz etmişti.

Karar kesinleşmedi

Karar sonrası görevden alınacağı düşünülen Müdür Çalışır, dün hiçbirşey olmamış gibi Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki makamına gitti. Çalışır, Radikal’e yaptığı açıklamada kararın henüz kesinleşmediğini belirterek “ Bugün karara itiraz ettik. J.Y. şikâyetçi olmamasına ve ‘Bana bir şey yapmadı’ demesine rağmen ceza aldım. Hakkımda il denetmenlerinin ve bakanlık müfettişlerinin yaptığı soruşturmalarda ceza almadım. Görevimin başındayım“ dedi. Eğitim-Sen İstanbul 8 No’lu Şube Başkanı Mustafa Turgut ise böyle bir kararın ardından, karar kesinleşmemiş de olsa açığa alınması gerektiğini belirterek şunları söyledi: “En küçük soruşturmalarda bile yetkisini kullanarak yer değişikliği uygulayan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü burada tasarrufu Şeref Çalışır’ın lehine kullanıyor. Oysa biz öyle davalar biliyoruz ki, daha mahkeme aşaması sürerken kişiler açığa alınıyor, çok küçük, sudan sebeplerle yer değişikliğine uğruyor. Burada anormal bir durum var. Bu kişiyi kim neden koruyor?”
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ise kendilerine henüz kararın tebliğ edilmediğini belirterek “Gerekçeli karar ulaştıktan sonra tutumumuzu belli edeceğiz. Hukuk müşaviri arkadaşlardan görüş alıp ona göre uygulama yapacağız” dedi.

‘Henüz suçlu değil’

İstanbul Üniversitesi Hukuk Bilimleri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersan Şen bir memur ve kamu görevlisiyle ilgili hukuka aykırı bir eylem iddiasının üç sonucu olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Disiplin, idari ve adli tasarrufu ayrı değerlendirmek lazım. Disiplin soruşturması yapılmış, aleyhine sonuçlanmamış olabilir. Bu dönemde tedbire başvurulmamış demek ki. Bu istikrarsızlık halkta, toplumda kişiye ve olaya özel muamele iddiası, güvenlik endişesi yaratır. Ancak bu endişeye bağlı olarak tedbiren görevden çoktan alınmalıydı diyemem. Ceza alınca suçsuzluk karinesi bitmiyor. Ta ki Yargıtay kararı çıkıncaya kadar. Henüz suçlu değil. Genelde devlet memurları kanununa göre cezanın kesinleşmesi bekleniyor.“

‘Bize bilgi verilmedi’

Mağdur Ç.A.’nın avukatı Metin İriz ise Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinin soruşturma yaptıkları ya da tahkikat yaptıklarından haberlerinin olmadığını belirterek “Dolayısıyla mağdurun travma sonrası stres bozukluğu, majör depresyon, depresif belirtiler taşıdığının belirtildiği Adli Tıp Kurumu ve birkaç hastanenin raporlarını almadılar, soruşturma dosyasına koymadılar. İdari ve disiplin işlemi yapmamaları görevi kötüye kullanmadır. İdari soruşturma idare etmeye dönmüştür” diye konuştu.
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
Alt 21.11.13   #1566
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

bab'ül ilim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Erdoğan ile Arınç yine ayrı düştü

'Kızlı erkekli öğrenci evleri'ne ilişkin farklı açıklamaları nedeniyle aralarına mesafe giren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu kez de Fethullah Gülen Cemaati'nin dershanelere ilişkin yeni önerisi konusunda görüş ayrılığına düştü.

Onlar ayri düsmezler.
Rol icabi, kostüm degistirir, danisikli dövüs yaparlar.

Simdi ücü birden, bir birinin özlemiyle göz yasi döküyorlardir.
Secimden sonra kucaklasir, hasret giderirler.
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 21.11.13   #1567
bilgeyol
Yönetici

Ülkeyi kız erkek

ikiye ayırın bitsin

AKP Sadık Yakut ‘kızlı erkekli’ açıklamaları skandal bir boyuta taşıyarak kız ve erkek öğrencilerin birlikte okumasının yanlış olduğunu, ‘yanlışın’ düzeltileceğini söyledi

Okuyucu Modunu Aç Okuyucu Modu Kapat Yazıyı Büyüt: 12 14 16 18 20
Meclis Başkanvekili ve AKP Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, gelecek dönemde karma eğitimi kaldırmaya dönük çalışma yapılacağını söyledi. Yakut, “Maalesef şimdiye kadar kız ve erkek öğrencilerin birlikte eğitim yaptırılmasını büyük bir yanlışlık olarak değerlendiriyorum” dedi.
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile UNICEF’in işbirliğiyle düzenlenen 14’üncü Ulusal Çocuk Forumu, 81 ilden gelen birer kız ve birer erkek Çocuk Hakları Komitesi temsilcisinin katılımıyla TBMM Tören Salonu’nda yapıldı. Törende, Aile Bakanı Fatma Şahin’in ardından konuşan Yakut skandal bir açıklamaya imza attı. Kız ve erkek öğrencilerin birlikte okutulmasını batıcılık adına yapılmış bir yanlış olarak değerlendiren Yakut, bu uygulamaya son verileceğini de söyledi. Yakut şöyle konuştu.

‘YANLIŞTIR, DÜZELTİLECEK!’
“Eğitimle ilgili kız ve erkek çocuklarının ayrı ayrı okullarda okutulması adına Türkiye’de maalesef geçmişten bu tarafa yapılan bir yanlışlık, batıcılık adına çocukların aynı okullarda okutulması. Fakat Türkiye’de batıdan gelip okul açanlara baktığınız zaman örnek olarak Galatasaray Erkek Lisesi, İtalyan Kız Lisesi, Alman Kız Lisesi diye kendileri kız ve erkek öğrenciler için ayrı ayrı özellikle Türkiye’de okullar açıp eğitim yaptırırken, maalesef şimdiye kadar kız ve erkek öğrencilerin birlikte eğitim yaptırılmasını da büyük bir yanlışlık olarak değerlendiriyorum. İnşallah bu yanlışlık önümüzdeki dönem içinde düzeltilecek. Milletlerin en büyük zenginliği ve gücü yetiştirmekte oldukları nesillerdir. Ülkeler çocuklarını iyi yetiştirirlerse, devleti yönetenler çocukları her türlü olumsuzluktan korumayı başarabilirlerse, dünya sağlam temeler üzerine oturtulmuş demektir.”

VEKİL DE SÖYLEMİŞTİ
Başbakan Erdoğan’ın öğrenci evlerine yönelik açıklamaları sonrası konuşan AKP Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz da karma eğitime karşı olduğunu söylemiş ve “Ben karma eğitime karşı olan bir insanım, doğru bulmuyorum. Türkiye’de erkek liseleri vardı, kız liseleri vardı. Bunlar 28 Şubat cuntasının ortadan kaldırdığı uygulamalar, darbe hükümetlerinin ortadan kaldırdığı uygulamalar” ifadelerini kullanmıştı.

Editör :
birgün
------------------------------------------------------------------------

devletin dini olmaz anayasası olur,

dindeki unsurları siyasi malzeme yaparsanız,

hem din yozlaşır hem devlet,

buda ülkeyi felaketin eşşiğine yuvarlar,

sizler ne yapmaya çalışıyorsunuz,

AKP, taşeronluğunu yaptığınız,

abd ve Avrupa ülkelerinde böyle bir uygulama gördünüzmü,

sadece abd emperyalizmine göbekten bağlı sultanlıklarda,

ve arabistanda bu uygulamaya raslanır,

din kul ile allah arasındadır,

onu ticarete dökerek çıkar sağlamayın,

karma eğitimden vaz geçmek intihardır.

ülkeyi felakete götürürsünüz,

akp seçmenide şapkayı masaya koyup düşünmeli gidişatı.
Sponsor Reklamlar

dAbBe bunu beğendi.

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 21.11.13   #1568
lipanali
lipanali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üye
Nereden: almanya
Rep Puani : 20

------------
‘Vurun Kızılbaş komünistlere!’ DOĞU EROĞLU Bolu’nun Göynük ilçesindeki AKSA Holding’e bağlı termik santral inşaatında çalışmaya başlayan 5’i Alevi 6 işçi, bağlı oldukları taşeron firma sahibiyle yaptıkları konuşmanın ardından saldırıya uğradı. Taşeron şirket Okul-San Ltd.Şti’nin sahibi Cengiz Okul’la aralarında geçen bir konuşmada Dersimli olduklarını söyleyen işçiler, çok geçmeden eli sopalı 30 kişinin saldırısına uğradı. Saldırıya uğrayan 6 kişi yaralanırken, başına demir boruyla vurulan Hüseyin Doğan’ın hayati tehlikesi sürüyor. PATRONLA KONUŞTULAR SALDIRIYA UĞRADILAR 6 işçi, 15 Kasım tarihinde AKSA Bolu Göynük Termik Santrali inşaatında makine-montaj bölümünde çalışmaya başladı. Bir konuşma sırasında taşeron şirketin sahibi Cengiz Okul, işçilerden Hüseyin Doğan ve Mazlum Dündar’a nereli olduklarını sordu. Doğan ve Dündar Dersimli oldukları yanıtını verince, işçiler ve Okul arasında soğukluk yaşandı. Bu konuşmanın bir gün sonrasında, 19 Kasım akşamı 21.00 sularında, 5’i Alevi olan 6 işçi aralarında şirket sahibi Okul’un yakınlarının da bulunduğu 30 kişinin saldırısına uğradı. SOPALARLA SALDIRDILAR İddiaya göre, saldırganlar işçilere sopalarla vururken, “Vurun Kızılbaş komünistlere!” ifadelerini kullandılar. İşçilerin tümü çeşitli uzuvlarından yaralanırken, saldırganların kafasına demir boruyla vurduğu Hüseyin Doğan ağır yaralandı. Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırılan Doğan’a ilk müdahaleyi gerçekleştiren doktorlar, Doğan’ın hayati tehlikesinin sürdüğünü belirten rapor düzenlediler. Saldırıya uğrayanlardan ustabaşı Cemil Yaman ise çenesine ve yüzüne aldığı darbeler sonucu hastaneye kaldırıldı. İşçiler uğradıkları saldırının ardından işten de çıkartıldılar. SALDIRI SEBEBİ DERSİMLİ OLMALARI Saldırıya uğrayan işçilerden Mazlum Dündar, yaşananları BirGün’e anlattı. “Bize planlı bir saldırı yapıldı. Özellikle Dersimli olduğumuzu bildikleri için bana ve Hüseyin Doğan’a vurmaya çaba sarf ettiler. Saldırı sırasında, ‘Vurun bu Kızılbaş komünistlere’ diye bağırıyorlardı. Üç gündür çalıştığımız iş yerinde böyle bir olay yaşadık” ifadelerini kullanan Dündar, saldırının sebebinin şirket sahibi Cengiz Okul’la yaptıkları konuşmadan kaynaklandığını görüşünde: “Cengiz Okul bize memleketimizi sordu. Dersim cevabını verince afallayıp buz kesti. Şirket sahibinin milliyetçi veya ülkücü olması bizim için fark etmez; neticede oraya ekmeğimiz için gitmiştik. Böyle kişisel bir Madımak yaşayabileceğimizi düşünmemiştik. Azdık ama direnmeye çalıştık.” OKUL'UN SALDIRIDA PAYI VAR Dündar, saldırıya uğrayanların biri dışında tümünün Alevi olduğunun, bu kişilerin Alevi kimliklerini gizlemediklerinin altını çizdi. Saldırının ardından bir görüşme yaptığı Çetin Okul’un saldırıda dahli olduğu iddiasını kabul etmediğini belirten Dündar, AKSA Holding yönetiminin şantiyede herhangi bir güvenlik önlemi almadığını, saldırıda yaralananlara “geçmiş olsun” bile demediğini sözlerine ekledi. (Birgün Gazetesi)
-------
adim.adim nereye dogru gittigimizi artik görmeliyiz,,,,,,,sokak baskisi hizla yükseliyor,,,
komsu ülkelerdede böyle olmamismiydi,,,,,,
birakin alevi olmayi..mualefet olan her kesim bu ikdidarin baskisi altinda
bu görevi bazen akp polisi,,bazen gericiler,,yani akp gencligi,,bazende kasarlanmis mhp liler yapmaktadir
ikidar tarafinda yasalastirilan taseron firmalari,,,,emekciyi ezmek,,emegini ucuza satmak icin ve ikdidara yalakalik etmek icin varlar,,,,,
..
yani bir nevi modern köleler olusturmaktadirlar....
...
emeye,,insana. saygimiz varsa bu insanlik disi uygulamalara,,baskilara karsi durmaliyiz
...
sevgilerimle,,lipanali
Sponsor Reklamlar

bilgeyol ve DİVANE bunu beğendiler.
lipanali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 21.11.13   #1569
lipanali
lipanali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üye
Nereden: almanya
Rep Puani : 20

.........
mahir demir,,sigmamed,,GIDI:GIDI
-----
Gıdı gıdı,
Güldürü ile ilk tanıştığımız andır bu.
Ah gidi..
Analarımız barnağıynan garnımızın üsdüne dohandığı bille nası gah gaha atıydıg deemi?
Gülmeynen ilg analarımız tanışdırmışdı bizleri.
Gülmeg insanovlunun yapısında var aem.
Ey eşşeg gadar insannarı güldürmeg uçun guvalayıbda gıdıglayacag deelik ya.
İlg sahnelediğimiz oyun 2010 senesiydi oyunun adı ‘çeled uşaglar’ idi.
Göynü Anteb aşgıynan yanan bir gaç uşagdıg. Küresel kültür erezyonunun urgadığı Anteb’de yoğunlaşan horanta (nüfus) sayısı Anteb kültürü uçun teelike çanlarını çalıydı. Yüreemiz elvermedi tabıy. El ele verib bunu nası ayagda dutacaamızı haseb eddig. Mizah ve Tiyatrov bunun en eyi yollarından biriydi.
Orhan Uslu yazmaya başladı Çeled Uşaglar oyununu, gara önlüglernen sahene çıgdıg, seyiciler bi yandan göbeeni hoblada hoblada gülüy bi yandan da bu uşagların gayretine bahıp bravo sesleriynen desdegley, ötee yandan da bizlerin yabdığı bu iş uçun duygulanıy aaleylerdı sağossunlar.
Bizim oynarken heyecandan ayaglarımız tidreyken naaden böög bi iş başardıımızın farhında deeldig ozamanlar.
Daha oyun biter bidmez sahneye çıhıb bizlernen fotulaf çegdirenner, yeni oyun nazaman dey sormaya başladığında deeşmişdi şehrimizin kültürel tarihi. Her oyunda bu sahneyi yaşadıg, her oyun bitişinde yeni bir oyun talebi geliydi halgımızdan. Beyle beyle onlarca oyun oynadıg, sahnelere sığmeydi gelen seyirciler, beşyüz gişilig salonda merdivanlara gadek oturan bini aşgın seyirci bizleri bööne gadar daşıdı sağolsunlar. Bu sene Ellibin seyirci sayısını çogdan aşıp kent tarihinde en çog izlenen tiyatro ekibi olarak yer verilmişdi bizlere.
Bundarın hepsi halgımızın göynünün güzellee, kültürüne sahib çıgması ve bizlere sundugları sonsuz desdeglernen oldu.
Bizim kültür ve sanad ile ilgili çog plojelerimiz var. Yeri geldigce sizlernen pölüşücüg bundarı.
Şindi en önemli isdeemiz Bu şehrin en azından bin gişilig modern bi tiyadro sahnesining olmasıdır.
Ekib olarag bi mizah dergisi çıharma özlemimiz vardı ama nasib olmadı. Kentimizin bu egsigleeni hisseden Gaziantep27 gasdesiynen el birliği ile şehrimiizn bu ehdiyacını gedermiye çabaleycig.
Bu vesileynen Gaziantep27 gasdesi yöneticilerine sonsuz teşeggürler.
Artıg kültür, sanad ve mizah gonusunda yazılı basında yerimizi aldıg. Sizlernen esgilerden hakiyeler, güldürüleri, gendi yazdıımız gomik yazılar, garikatürler filan pölüşücüg.
Hayırlı uğurlu ossun aem.

------------
Yüregine saglik deyerli dost,,basarilarinizin devamani dilerim
--
sevgilerimle,,lipanali
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
lipanali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 21.11.13   #1570
bilgeyol
Yönetici

İtiraf ediyoruz,

oradaydık

Çatalı, kaşığı o gece biz fırlattık. Çok engellemeye çalıştınız, çok uğraştınız siz şeriatçılar, ülkücüler, alperenler, liberaller falan… Ama dinlemedik yaptık. Biz yaptık…

Okuyucu Modunu Aç Okuyucu Modu Kapat Yazıyı Büyüt: 12 14 16 18 20

BARIŞ İNCE

Çatalı, kaşığı o gece biz fırlattık. Çok engellemeye çalıştınız, çok uğraştınız siz şeriatçılar, ülkücüler, alperenler, liberaller falan… Ama dinlemedik yaptık. Biz yaptık… “Zamanın ruhu” dedik, yaptık. Serdar… Çekik gözlü çocuk… Yazık çok uğraştı, durdurmak istedi bizi… Hem şimdi demokrat bir Ak Partili’dir kendisi… Ama onu da dinlemedik yaptık... Hatta göbeğimizde biriktirdiğimiz siyah zeytinleri de kafasına fırlattık. Öyle yaman, öyle terör şeyler yaptık. Çatalları fırlatırken biz Ahmet Kaya’ya, “Kızıl Biberim” şarkısını da söyledik bağıra bağıra... Sonra hep beraber bir araya gelerek ırkçı bir marş olan Avusturya İşçi Marşı’nı okuduk: “Din farkı bilmeyiz, dil farkı bilmeyiz, sanki bir anadan doğduk.”
Darbeleri biz yaptık. Oradaydık… ABD ile Sovyetlerden aynı anda aldığımız destekle, valla bak, gülüyorsun ama ikisinden de aynı anda! aldığımız destekle, darbe tezgahlayıp kendimizi zorla hücreye soktuk. Kaçak elektrik çekmek suretiyle kendimize elektrik vererek milli ekonomiyi de bir güzel zarara soktuk. Siz dışarıda paşalarla hoşbeş halinde mağdur olurken biz yıllarca mahpuslara koyulduk, kendi arkadaşlarımızı da dar ağacına koydurduk. Sonra da sizler değil aslında biz iktidar olduk, hatta çok acayip de zengin olduk.
Kürtleri biz vurduk. Evet, evet yaptık. Zaten hep oradaydık. Önce ilk Türk kadın pilotumuz Rosa Luxemburg’un hamurlu elleriyle, 38’de Dersim’i bombaladık. Çoluk, çocuk, yaşlı, genç demeden soyduk, Evladı Kerbela’nın da başını vurduk. Sonra Yaşar Kemal, Fakir Baykurt gibi toprak ağalarının eliyle epey bir muktedir olduk. Vurduk, kırdık, yaptık… Siz sağcılar o coğrafyaya Kürdistan derken biz “kart kurt diye ses çıkaran dağ Türklerinin otağı” adını taktık. Tabi biz yaptık... Musa Anter, Metin vardı bizim Göktepe, sonra Cemil falan bir araya geldik, asit kuyuları açtık Kürtleri onların içine attık. Kendimizi öldürmek suretiyle de zekice bir planla ceza almaktan yırttık!
Sivas’ta siz değil biz yaktık… O gün zaten oradaydık. Turan, Uğur, Aziz, Ahmet Taner falan toplaştık, kafa kafaya verdik, birbirimize biraz da gaz verdik, sonra elimize gaz bidonlarını aldık ve Nazım’dan şiirlerle, şarkılarla oteli kuşattık. Siz şeriatçılar, ülkücüler, alperenler, liberaller falan çok karşı çıktınız ama biz dinlemedik ve kibriti çaktık. Otel alev aldı, hem de ne alev… “İşte bu” diye bağırıyordu içimizden biri… “Prometheus ateşi”… 35 arkadaş… Dost, sevgili, yoldaş… Diri diri yaktık…
Ahmet Atakan’ı çatıdan biz attık. Oradaydık. Faiz lobisi olarak borsa haberleri izliyorduk ki birden anten bozuldu çatıya çıktık. Tam o sıra panzer geçiyordu, biraz hır gür çıksın diye Ahmet’i önüne attık, kafasına da uzaktan gaz fişeği fırlattık. Siz şeriatçılar, ülkücüler, alperenler, liberaller falan insan sevginiz çoktur. Bizde insan değil “kapital” sevgisi çok olduğundan yaptık. Bize bu işleri öğreten adam bile Kapital diye kitap yazınca gerçek yüzümüzü bir anda ortaya çıkardık. Sonra koşarak gidip Ali İsmail’i dövdük. Evet biz yaptık… O gün Eskişehir’deydik. Fırının önünde oturmuş 1844 El Yazmaları’nı okuyorduk. Çocuk koşarak yanımızdan geçti. Üzerindeki Adam Smith tişörtünü görünce çok kızdık. “Çıkar onu ulan” dedik, çıkarmadı, üzerine saldırdık. Sopa, tekme, küfür… Annesi ertesi gün yüzümüze bile bakmadan, “Ölmesinler, utana utana yaşasınlar” dedi. Siz şeriatçılar, ülkücüler, alperenler, liberaller falan utanmanız çoktu ama bizde o da yoktu. Ondan yaptık…
Okmeydanı’ndaydık… 14 yaşında bir çocuk ayarladık… Tam polisin ateş açacağı sırada karnımız acıktı, çocuğu ekmek almaya yolladık. Lobilerden, kobilerden topladığımız yüklü paralarla iki ekmek üç tane de yumurta aldırdık. Tam geri dönerken, onu bombanın önüne biz attık. Sonra koşarak kameraları çabucak kırıp polisleri de olay yerinden uzaklaştırdık. Berkin… Güzel kaşlı çocuk… Gözlerimizi kapattık açtık… Uyanmayınca da onu hastaneden yollamaya çalıştık. Ablasının gözlerinin içine yalandan baktık. Şeriatçılar, ülkücüler, alperenler, liberaller falan masumdu. İtiraf ediyoruz, hepsini biz yaptık.
Kızlı erkekli bir araya geldik; dövdük, yıktık, vurduk, yaktık… Hepsini bir güzel yaptık da yalan ve hilelerinizle başa çıkamadık. Bir tek de ona yandık.

birgün

Sponsor Reklamlar

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 3 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...