Sponsor Reklamlar 
Seçenekler
Alt 12.09.13   #1281
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


“Cami, Cemevi iç İçe” projesi “Barış projesi” değildir!
Kırmızı Haber | 11 Eylül 2013 | Kırmızı Haber, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Üst Haberler


ALEVİ KURUMLARI OLARAK YAPTIĞIMIZ BASIN AÇIKLAMASI METNİ;
BASINA ve KAMUOYUNA

Pensilvanyalı Hoca Efendi ve İzzettin Doğan Hoca Efendi ortaklığında yapılan “Cami, Cemevi iç İçe” projesi “Barış projesi” değildir. Her iki inanç açısından da bir meşruiyeti ve hakkaniyeti yoktur. Arsasından, imar projesine, temelinden, harcına kadar yöntemi korsan zihniyeti gayrı meşrudur! Bu bir Asimilasyon projesidir, Aleviliği “ılımlı Siyasal İslam” içinde eritmeyi amaçlamaktadır. İki Hoca Efendinin “Mukaddes maksadı” Alevi Toplumunu demokratik hak taleplerinden uzaklaştırmak, hak ve özgürlükler mücadelesinde toplumsal muhalefetten koparmak ve “Ehlileştirme” çalışmasıdır. Mevcut anlayış tarafından bilinçli ve kasıtlı olarak “Alevileri, Sünnilerle barıştırma” kavramı kullanılmaktadır. Biz Alevilerin Sünni toplumu ile çözümlenmeyecek, kavgayı gerektirecek bir sorunumuz yoktur. Aleviler, Sünnilerden değil, devletten hak istiyorlar. Alevileri ötekileştiren, meşru demokratik haklarımızı gasp eden, Aleviliği yasaklayan Sünni Toplumu değil ırkçı, gerici, asimilasyoncu devlet anlayışıdır. Biz Aleviler Laik, Demokratik Türkiye ve Eşit Yurttaşlık İstiyoruz. Aslında biz Aleviler hak alma noktasında bile değiliz! Varlık yokluk noktasındayız!!! AKP eliyle Türkiye’nin dört bir yanında ve Suriye’de Alevilere karşı yürütülen devletin geleneksel inkarcı politikası haklarımızı ve inancımızı tanımak yerine kendi siyasetine göre bir Alevilik tanımı yapıyor.

Mamak ve Tuzluçayır Alevilerin yoğun olduğu çok kültürlü ve köklü demokratik mücadele geleneği olan bir yerleşim birimidir. İki Hoca Efendi ve proje ortakları Mamak/Tuzluçayır’ı özellikle seçmiştir. Hoca Efendilerin proje ortakları evlerimizin içine kadar girip adına “Gaz bombası” dedikleri kimyasal silahlarla beşikteki bebeklerimizi, yatak odalarımızı zehirlemişlerdir. Gezi Eylemlerinde genç canlarımızı hunharca katleden polis güçleri dün yine Hatay’da Ahmet Atakan Canımızı katletmiştir. Polisin insan hakları, demokrasi ve toplum düşmanlığı, kimyasal gaz terörü, katliam tutkusu bizzat Başbakanın talimatlarıyla yürüyor. Soruyoruz, Gezi Eylemlerinde katledilen canlarımızın katilleri nerede? Bunca somut delil ortada iken, neden katilleri koruyup saklıyorsunuz?… Hangi hukuk katilleri koruma, kollama ve saklama hakkını size veriyor???

AKP Hükümetinin “İleri demokrasisi” sahtedir! AKP İçte ve dışta ısrarla yürüttüğü şiddet ve nefret politikasının adını “Çözüm süreci” koymuştur. AKP’nin “Alevi açılımı” ve “Çözüm süreci” de sahtedir. Maaşlı dedelik, devletleştirilmiş Alevilik, ibadethane statüsü tanınmaksızın cemevini diyanet vakfı içinde camileştirmek taleplerimiz arasında yoktur. Başbakanın yegane çabası sahte demokrasi paketleri ile Yerel seçimler için zaman kazanmaktır. Bakınız “Yeni anayasa” dedikleri “Süreç” 12 Eylül Askeri Darbe Anayasasını yamalama sürecine dönmüştür. Yarın 12 Eylül 1980 Faşist darbesinin 33. Yıldönümüdür. 33 Yıldır Türkiye 12 Eylül zihniyeti ile yönetilmektedir. “Darbecileri yargılayacağını” söyleyen AKP rejimi 12 Eylül zihniyetini yaşamın her alanında ısrarla sürdürmektedir.

Alevi kurumları olarak oyunun farkındayız! Hoca Efendilerin ve AKP Hükümetinin aktör olduğu bu asimilasyon, ırkçılık ve katliam senaryosunun uygulanmasına izin vermeyeceğiz.

Türkiye’de ve Avrupa’da örgütlü olan Alevi Kurumları olarak bir araya geldik, Laik, Demokratik Türkiye ve eşit yurttaşlık hakkı için bir kere daha Türkiye’nin her yerinde “Gezi Ruhu” ile alanlara çıkmaya, demokrasi mücadelesini yükseltmeye karar verdik.
Ekim (2013) ayı içinde Adıyaman, Mersin, İzmir, İstanbul’da yüz binlerce canımızla yapacağımız mitingleri Türkiye genelinden Ankara yürüyüşümüzle sürdüreceğiz.

Hiç kuşkusuz hak almanın, demokrasi ve özgürlükleri edinmenin yolu sokağa çıkmaktan, baskı ve katliam politikasına inat meydanlarda buluşmaktan geçiyor. Demokratik Alevi Hareketi olarak eylem programımızı yerel örgütlerimizle dost ve müsahip kurumlarla paylaştıktan sonra takvimlendirip, uygulamaya koyacağız.

Alevi Bektaşi Federasyonu (Federasyon üyesi 34 Dernek)
Avrupa Alevi Konfederasyonu (Avrupa’da 12 Federasyon ve 250 Alevi Kültür Merkezi-Cemevi)
İngiltere Alevi Kültür Derneği ve Cemevi (İngiltere’de 9 Alevi Kültür Merkezi)
Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (43 Şube)
Alevi Kültür Dernekleri (110 Şube)
Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri (75 Şube)
Şahkulu Sultan Vakfı (İstanbul)
Garip Dede Dergahı (İstanbul)
Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği (İstanbul)
Hacıbektaş Kültürünü Yaşatma Derneği (İzmir)
2 Temmuz Pir Sultan Abdal Kültür Vakfı
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.09.13   #1282
adsizkowboy
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Jun 2013
Nereden: Adsiz
Mesajlar: 347
Rep Puani : 0
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


CAMİ-CEMEVİ PROJESİNE BİR DESTEK DE AB'DEN

Avrupa Birliği, cami-cemevi dostluğunu esas alan Ankara'daki projeye destek verdi. İlerleme raporlarında Alevi haklarına büyük hassasiyet gösteren AB Komisyonu dini cemaatler arasında diyaloğu desteklediğini açıkladı. Genişleme ve

Avrupa Komşuluk Siyaseti'nden sorumlu Stefan Füle'nin sözcüsü Peter Stano, AB'nin en mühim hususiyetlerinden biri olarak dinlerarası anlayışı ve bir arada barışçı düşüncelerle var olmayı teşvik etmesine işaret etti. Stano, ibadethanelerini nerede ve nasıl inşa edeceklerine dini cemaatlerin karar vermesi gerektiğine dikkat çekti.

Alıntıdır.
Sponsor Reklamlar

adsizkowboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.09.13   #1283
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


12 Eylül, Direniş
ve Yeni Türkiye –
Fatih Yaşlı


Fatih Yaşlı | 12 Eylül 2013 | Alt Manşet, Gündem, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Üst Haberler, Yazarlar


Fatih Yaşlı /

12 Eylülcüler sadece devrimcileri değil ülkücüleri de cezaevlerine doldurmaya başladığında dönemin önemli ülkücü isimlerinden biri “fikirlerimiz iktidarda, biz ise zindandayız” minvalinde bir söz etmişti.
Bu sözü bugüne uyarlayabilir ve şöyle diyebiliriz: “12 Eylül göstermelik bir davayla yargılanıyor olsa da; zihniyeti iktidarda, işbaşındadır.”

Seçimle işbaşına gelmiş bir hükümetle bir cunta yönetimini, askeri bir diktatörlüğü karşılaştırmanın abartılı olduğu ve hakkaniyete sığmayacağı iddia edilebilir. Oysa az önce de belirttiğimiz üzere günümüz Türkiye’sinde 12 Eylül zihniyet olarak iş başındadır ve üstelik 1980’e göre çok daha güçlü bir şekilde işbaşındadır.
Anlatmaya çalışalım.
İlk olarak, 12 Eylül serbest piyasa ekonomisinin hükümranlığı adına yapılmış bir darbedir. Bugün Türkiye halen darbeden 9 ay önce IMF’yle imzalanan ve “24 Ocak Kararları” olarak anılan serbest piyasacı ekonomik programa uygun bir şekilde yönetilmektedir.
Özelleştirmeler, taşeron işçi çalıştırma, kayıt dışılık, sendikal örgütlenmenin önündeki engeller, sermayeden alınmayan vergilere karşılık vergi yükünün emekçilerin sırtına bindirilmesi, sıcak paraya bağlı ekonomi…
Bunların hepsi 12 Eylül’ün ekonomik programının devamı niteliğindedir ve AKP tüm bu uygulamaları on bir yıllık iktidarı boyunca en uç noktalarına kadar götürmeyi amaç edinmiş bir partidir.
İkinci olarak, 12 Eylül, “Atatürkçülük” maskesi altında Türk-İslam sentezini resmi ideoloji olarak benimsemiş, solu bastırmak adına muhafazakârlaşmayı toplumsal ve siyasal yaşamın her alanına yaymayı amaçlayan bir girişimdir.
İmam-hatiplerin sayısındaki artış, din dersinin zorunlu hale getirilmesi, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın etki alanının genişletilmesi, Kuran kurslarının yaygınlaştırılması, İslami sermayenin önünün açılması, tarikatların palazlandırılması…
Bunların hepsi 12 Eylül iktidarının uygulamalarıdır ve bunun mantıki sonucu sağcılaştırılmış ve muhafazakârlaştırılmış Türkiye toplumunda muhafazakâr bir partinin işbaşına gelmesi olmuştur.
Bu açıdan bakıldığında AKP’nin “12 Eylül’ün ürünü” olduğunu söylemek, içi boş bir laf değil, bir hakikati dile getirmek demektir. AKP, 12 Eylül’ün açtığı yoldan yürümüş, o yol sayesinde iktidara gelmiştir.
Tam da bu nedenle, “12 Eylül’ün ideolojisi olan Türk-İslam sentezi bugün çok daha güçlendirilmiş bir şekilde yürürlüktedir” dememiz mümkün görünmektedir.
Bir yanda yeni-Osmanlıcılık hayalleri, öte yanda neredeyse tüm ortaöğretimin imam-hatipleştirilmesi, bir yanda cemaatin egemenliği öte yanda Malazgirt Ovası’nda Alpaslan isimli 1071 çocukla anma törenleri düzenlenmesi saçmalığı gibi sayısız örnek bu durumu ortaya koyar niteliktedir.
Son olarak, 12 Eylül otoriter bir zihniyetin; örgütlü toplumdan, demokratik muhalefetten korkan bir zihniyetin kurumsallaşması demektir ve günümüz Türkiye’sinde şahitlik ettiğimiz tam da budur.
Bugün Türkiye’de bir “tek parti/tek adam rejimi” kurulmakta, her türlü örgütlü mücadele ve her türlü muhalefet terörist olarak damgalanmakta, anayasal haklar ayaklar altına alınmakta, devlet şiddeti kendisini sokakta bütün çıplaklığıyla hissettirmektedir.
Peki üzerinden 33 yıl geçmişken günümüz Türkiye’sinin hiç mi farkı yoktur 1980 Türkiye’sinden?
Elbette ki vardır! Haziran’dan Eylül’e uzanan direniş, aslında 12 Eylül’e karşı verilen gecikmiş bir mücadeleden başka bir şey değildir ve tam da bu nedenle “artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” sözü, bir klişe olmaktan çıkıp hakikati ifade eden bir söz haline gelmiştir. Yeni Türkiye buradadır.
Yurt Gazetesi
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.09.13   #1284
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


12 Eylül ruhu AKP’de CAN BULDUNagihan AKARSEL / Ankara - Diha
Güncellenme : 12.09.2013 04:36
Bugün 12 Eylül darbesinin yıldönümü. 33 yıldır darbe anayasası başta olmak üzere dönemin tüm kurumları varlığını sürdürüyor. 78’liler Girişimi Başkanı Özkan, 12 Eylül darbe yasalarının AKP’ye can verdiğini vurguladı

12 Eylül yasaları AKP’ye can veriyor

12 Eylül 1980 darbesinin yıldönümünde darbeyi değerlendiren 78’liler Girişimi Genel Başkanı Ali Özkan, bugüne kadar darbecilerin yargılanması konusunda adım atılmadığını ama AKP iktidarının son yıllarda Ergenekon, Balyoz, 28 Şubat ve benzeri davalar nedeniyle “darbecileri yargılıyormuş görüntüsü” vermek amacıyla göstermelik bir şekilde 12 Eylül davasını açtığını ifade etti. AKP’nin bu nedenle bir bakıma davayı açmak zorunda kaldığına işaret eden Özkan, o dönemin suçlu olan tüm görevlilerinden ziyade sadece iki kişinin yargılanmasının bunun en somut ifadesi olduğunu kaydetti. Davanın genişlemesini istediklerini ama bu yönlü hiç bir taleplerinin kabul edilmediğini belirten Özkan, “Evren ile Şahinkaya aslına işin piyonları. Dönemin komutanları veya sermaye grupları hakkında dava açmadı. Kenan Evren şahsında 12 Eylül’ü aklamaya çalışıyorlar. Sonuçta AKP de 12 Eylül ürünü bir partidir. 12 Eylül yasaları ile kendini yaşatan bir partidir. 12 Eylül yasaları AKP’ye can veriyor. O kadar samimilerse o dönemin ürünü olan seçim barajını kaldırsınlar. İşte Erdoğan, ‘Biz çıkarmadık ama istikrar için gerekiyor’ diyor. İşine gelince Anayasa’ya sığınıyor. İşine gelmeyince demokrasi havarisi kesiliyor. Burada ikiyüzlülük var. Anayasa’nın değiştirilemez dört maddesini tartışmaya dahi açmak istemiyor. Samimiysen onları Anayasa’dan çıkar” dedi.

Mücadele sürecek

AKP’nin darbecileri yargılamak istemediğine işaret eden Özkan, “Darbe dönemince hiç kimse hakkında dava açılamaz” şeklinde olan 15. maddeye “Darbe insanlık suçudur. İnsanlık suçundan dolayı zaman aşımı olmaz” fıkrasının eklenmesi yönünde önergeler olduğunu hatırlatarak, AKP’nin bunu da kabul etmediğini hatırlattı. Özkan, darbenin insanlık suçu olduğunun kabul edilmesi gerektiğini söyleyerek, “Darbe ürünü tüm kurumlar ortadan kalkıncaya kadar mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.


Mağduriyetler giderilsin

MAZLUMDER İstanbul Şubesi de 12 Eylül Darbesi’ne ilişkin açıklama yaptı. MAZLUMDER İstanbul Şubesi Hukuk Koordinatörü Arife Gökkaya Dinç, bundan tam 33 yıl önce gerçekleştirilen darbenin Türkiye’de hala onarılmayan derin yaraları açtığını belirtti. Binlerce insanın ağır işkencelerden geçirildiği ve yüzlerce insanın öldürüldüğünü hatırlatan Dinç, “12 Eylül darbesinin etkisi sadece idamların, hapislerin, işkencelerin tarafları olan insanlar üzerinde değil, yargı, yasama ve yönetim anlayışına etkisi sonraki nesillerde bile devam etmektedir” dedi. Dinç, tüm darbelerden bugünün Meclis’inin dersler çıkararak, darbelerin yol açtığı tahribatı kabul ederek her kesimden bütün mağdurların uğradıkları tüm zararların tazmini için yasal düzenleme yapması gerektiğini belirtti.

GÜNDEM
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.09.13   #1285
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Türkiye ayakta ..!


Kırmızı Haber | 10 Eylül 2013 | Alt Manşet, Gündem, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Sol Haber, Son Dakika


Türkiye Hatay’da hayatını kaybeden Ahmet Atakan için sokaklara döküldü…
İşte il il ilçe ilçe yaşananlar…
Güncelleme 21.10
İzmir’de çatışma sürüyor. Halk Basmane Meydanı’nı terketmiyor.
Güncelleme 21.07:
İzmir’de çatışmalar sürüyor
Güncelleme 21.06:
Kocaeli’de yürüyüş yapan halk AKP binası önüne geldi. Polis demir bariyerlerle yürüyüşü engellemeye çalışıyor.
Güncelleme 21.05:
Ankara’da Kızılay Metrosu kapatıldı.
Güncelleme 21.04:
Ankara Keçiören halkı Danişment Meydanı’nda buluştu.
Güncelleme 21.02:
Polis Ankara Güvenpark’ta dolmuş duraklarını boşalttı
Güncelleme 21.00
Ankara’da bir barikat: Metin Göktepe Ahmet Atakan düşmüş inanmıyoruz.

Foto: Faruk Ayyıldız (twitter)
Güncelleme 20.59
Mersin’de çok sayıda yaralı var.
Güncelleme 20.57
Ankara Dikmen Kızılay’a yürüyor.
Güncelleme 20.55
İzmir Basmane Meydanı’nda yolu TOMAların kestiği görülüyor.

Foto: twitter Pelinnn
Güncelleme 20. 49:
Ankara’da Keçiören’den yürüyüş başladı.
Güncelleme 20.47:
Ankara Güvenpark’ta kitle büyüyor.

Foto: sendika.org (twitter)
Güncelleme 20.46:
İzmir’de “Sık bakalım” marşı söyleniyor ve ölen direnişçiler için “Burada” sloganları atılıyor.
Güncelleme 20.45
Ankara’da polis helikopteri kalabalığın üzerinde uçuş yapıyor
Güncelleme 20.44
Çanakkale’de polis müdahalesi. Çok sayıda gözaltı var
Güncelleme 20.43
Mersin Barış Meydanı’nda polis müdahalesi ve gözaltılar sürüyor
Güncelleme 20.43:
İzmir’de yürüyüş devam ediyor.

Güncelleme 20.40:
Bursa’da direnişçiler AKP binasına girdi. Binaya Türk bayrağı astı.
Güncelleme 20.38:
Ankara Güvenpak’ta kalabalık 10 bini aştı.
Güncelleme 20.36:
Keçiören’de yürüyüş başladı.

Foto: ÖDP Keçiören (twitter)
Güncelleme 20.35
İzmir Gündoğdu: Halk sokaklarda

Güncelleme 20.33
Ankara Tuzluçayır’da elektrik kesintisi var. Kalabalık artıyor.
Güncelleme 20.31
İzmir’de Basmane’yedoğru yürüyen halka polis müdahalesi.
Güncelleme 20.30
Eskişehir’de tren yolu trafiğe kapatıldı. Yük treni durduruldu
Güncelleme 20.25
Bursa’da AKP önünde “işte burası katil yuvası” sloganları.

Foto: Yarın Haber
Güncelleme 20 15
Ankara Güvenpark tıklım tıklım

Kaynak: Çapulcu Kahin (twitter)
Güncelleme 20:09
Eskişehir Halkı Seylap(Aytaç) Caddesinde Gündoğdu Marşını okuyarak yürüyor.
Güncelleme 20.07
Çanakkaleli direnişçiler İskele Meydanı’ndan AKP binasına doğru yürüyor.
Güncelleme 20.06
Bursa Setbaşı’nda yasaklı yol kapatıldı. Yasaklı yoldan yürümek isteyen direnişçilerle polis arasında arbede yaşandı.
Güncelleme 20.05
Didim’de eylem sürüyor. Eylemciler yolu trafiğe kapattı. Eski adliye binasına yürüyor
Güncelleme 20.03
Ankara Güvenpark’ta direnişçiler “Ahmet Atakan ölümsüzdür” sloganı atıyor.
Güncelleme 20.00
İzmir’de halk alanlara sığmıyor. Yollar trafiğe kapandı.

Güncelleme 19.30

Mersin’de polisin engelleme girişimlerine rağmen halk Barış Meydanı’na geldi.
Güncelleme 19.30
İzmit Cumhuriyet Parkında yüzlerce kişi toplanmaya devam ediyor.

Güncelleme 19.36


Burası Antalya…

Güncelleme 19.29

Adanalılar, 5 Ocak Alanı’ndan başlayan yürüyüşünü Atatürk Parkı’na doğru sürdürüyor

Güncelleme 19:20
Denizli’de yürüyüş yapan kitleye polis saldırdı. Olaylar çıktı.
Güncelleme 19:16
Tarsus halkı Halk Eğitim Merkezi önünden yürüyüşe geçti.
Güncelleme 19:13
Çanakkale Özgürlük Parkı’ndan İskele Meydanı’na yol kapatılarak yürüyüş başladı. Ara sokaklardan geçilerek meydana varılacak.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.09.13   #1286
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Türkiye AKP’ye karşı sokaklarda


Kırmızı Haber | 12 Eylül 2013 | Alt Manşet, Gündem, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Sol Haber, Son Dakika


Kadıköy’de toplanan kitle büyüyerek AKP binasına doğru yürüyüşe başladı. Kitle şu anda Boğa heykeline varmış durumda. Ankara’da Mamak halkı Tuzluçayır meydanında toplandı. Elektriklerin kesildiği Tuzluçayır’da 2000 bin kişi ıslıklar ve havai fişeklerle protestoya devam ediyor.
(soL – Haber ) Kadıköy’de toplanan yaklaşık 3000 kişilik kitle büyüyerek AKP binasına doğru yürüyüşe başladı. Kitle şu anda Boğa heykeline varmış durumda. Burada bir süre oturma eylemi yapan kitle, tekrar AKP binasına yürümeye başladı.

Ankara’da ise Mamak halkı Tuzluçayır meydanında toplandı. Elektriklerin kesildiği Tuzluçayır’da 2000 bin kişi ıslıklar ve havai fişeklerle protestoya devam ediyor.
Denizli’de de Çınar meydanında polis halka sert bir şekilde müdahalede bulundu. Polisin Emek Partisi il binasına gaz atması sonucunda içeride 10-15 kişi mahsur durumda kaldı. Polis dışarı çıkmalarını engellemek için bina kapısını çevrelemiş durumda. 8 kişi de gözaltına alındı
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.09.13   #1287
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Diyarbakır'da
Ortak Vicdan Anıtı açıldı
<LI class=haberbody>

Diyarbakır’da Sur Belediyesi tarafından “Acıları ortaklaştırdık ki bir daha yaşanmasın” şiarı ile Anzele Parkı’nda inşa edilen “Ortak Vicdan Anıtı”nın açılışı farklı inanç kesimlerinin katılımıyla düzenlenen törenle yapıldı.
Törene; Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hafize İpek, Meryem Ana Süryani Kilisesi Vakfı Başkanı Can Şakarer, Surp Sarkis Giragos Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Vartkes Ergün Ayık, gazetemizin yazarı Mıgırdiç Margosyan, DTK İnanç Komisyonu üyeleri, Pir Sultan Abdal Kültür Sanat Derneği Diyarbakır Şubesinin ve BDP’nin de içinde yer aldığı çeşitli kurum temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı.
Tören saygı duruşuyla başladı. Sur Belediye Başkanı Demirbaş, “Artık birbirimize acı yaşatmayacağız. Egemenlerin tetikçisi olmayacağız. Bu anlamıyla insanlık, halk ve inançlara özeleştirimizi veriyoruz” dedi. Ermeni cemaati adına törende bulunan Yazar Mıgırdiç Margosyan, “Umut ediyorum ki; bundan sonra bu mahallelerde gavuru, Kürt’ü, Alevisi tüm halklar beraber, kol kola barış ve kardeşlik içinde yürüyeceklerdir” dedi. Can Şakarer ise, anıtın farklı inançlara ve halkların kardeşliğine yönelmesi temennisinde bulundu. Törene katılan diğer kurum temsilcilerinin konuşmasının ardından anıt açıldı. (DİYARBAKIR)
evrensel.net -
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.09.13   #1288
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Babasından Ethem’e…


Kırmızı Haber | 12 Eylül 2013 | Alt Manşet, Gündem, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Sol Haber, Son Dakika
Baktıkça devleti ve dini harabeye çevirecek bir isyanı hatırlatır bana mezarın


Ethem’e mektup (*)
İstanbul Boğazı yolcusu musun sen
Hisarlarla çevrelenmiş solcu musun sen
Bulutlara çevirseydim yüzümü
Sen alsaydın fazla olan gözümü
Et yiyenin yoktur makul çözümü…

Kabir azabı senden uzak kalsın. Topraktaki sert karışım yalnız taşlar değil, maden silsileridir. Kindar spermin devlete tetikçi olarak verdiği el değil, baban Muzaffer daha çok hatırlar seni. Seni getiren yol, bir tabloya sahip oluşumun ücreti neyse, maddi açıdan ancak o kadar değerlidir.
Binbir otun botaniği bu topraklardır. Binbir renk ve boydaki otun kesilip biçildiğini, yakıldığını, alevleri geride bırakan vahşi sürünün kaybolduğunu çok az görmüştü sendeki giz. Bende yaşamış ve meşru vakitlere akıp gitmiş gözyaşı gibi, korkunç yanık acılarımdan arda kalan kara topraktaki saklı bağlantılarına dönerlerdi.
Otların, ağaçların yarım asırdır tanığıyım. Gülümseyişe fırsatları yoktu. İmkânları geçici kabiliyetin robotlarınca ellerinden alınmıştı. Baktıkça devleti ve dini harabeye çevirecek bir isyanı hatırlatır bana mezarın.
Şarjörler, sürü halinde yaşayan, bireysel davranamayan hayvan egolu insanların saldırganlığı ve silahıdır. İşte onlar genel olarak devlet kapısına tetikçi olur.
Yüksek rakım ikinci sınıf (dört ihtimale göre) yerleşim özelliğine haiz Ankara şehri budak özü toprağını örten gökkubbe ve onun manyetik ellerince sana karıştırılmış olan meşhur özgül ağırlığı taşıyamaz. Bir gün seni sakatlar kaygısıyla korkardım.
3 adi halden oluşan, payitaht böbürüyle övünen ve kuvvetli kadınların perde ardından yönettiği kanun silahı seni vurdu, kaçtı. Doktorların belki haftadan fazla süren hijyenik saldırıları (belki felç kalacaktın) ölümünü hazırladı.
Ah… senden boşalan özgül ağırlık bir daha o topraklara uğramayacak.
Korktum. Tıbbın kanlı, hijyenik, ameliyatçı ellerinden seni alışa kurtarışa gelemedim.
Sanırım öcün… alındı. Kızılırmak toprağı benim ülkem, gizli devletim sayılırdı.
Anan misali devlete fazlaca güvenen ünlü somuncu oğlu da beyin kanaması veya kalp krizinden öldü. Evvel gün tırın arkadan çarptığı ana, baba ve dört evlat aile boyu öldü.
Ölümlerden sonraya kalanlar şanslı kişilerdir. Gezegenin gittikçe soğumasına bağlı kalarak bujisi, ateşleme sistemi olmayan araç misali ite kaka hareket ettirilen bir hayata karışırlar.
Baban Muzaffer SARISÜLÜK
[Bu mektup, Ethem yoldaş için hazırlanmakta olan bir kitap için babası tarafından kaleme alınmıştır.]
(alınteri)
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.09.13   #1289
bab'ül ilim
bab'ül ilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: TERCAN
Mesajlar: 429
Rep Puani : 50
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Erdoğan'dan savaşsız çözüm yorumu: Cambazlık!Başbakan Erdoğan: Suriye'de 106 bin kişinin ölümü unutturulmaya çalışıyor. Böyle bir cambazlık olur mu?İSTANBUL- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CNR Fuar Merkezi'nde düzenlenen TÜMSİAD Uluslararası Kobi Şurası ve TÜMEXPO Genel Ticaret Fuarı'nın açlılışında konuştu.

Başbakan Erdoğan, "Hukuk içinde özgürlüklere sınırsız saygımız var. Ama hukuk dışında başkalarının özgürlük alanlarına müdahale edilirse, tüm güvenlik güçlerimizle bizler de hukukun verdiği yetkiyi sonuna kadar kullanırız" diye konuştu. Türkiye'nin güçlünün haklı olduğu değil haklının güçlü olduğu bir ülke haline geldiğini ifade eden Erdoğan, "Küçük azınlığın Türkiye'de kaos oluşturma girişimleri asla başarılı olamayacak. Bu ülkenin sahibi artık millettir" dedi.

DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ HAFTAYA AÇIKLANACAK
Erdoğan, "Dün saatlerce yeni demokratikleşme paketini arkadaşlarımızla müzakere ettik. İnşallah yarın akşam son maddeleri görüşüp bitireceğiz. Ondan sonra zannediyorum öbür hafta büyük ihtimalle geniş basın toplantısıyla demokratikleşme paketimizi açıklayacağım" diye konuştu.

SURİYE
Erdoğan, Suriye'deki olaylarla ilgili, "Biz de diyoruz ki ölüm, ölümdür. Kullanılan silah ne olursa olsun, ister kimyasal, ister diğer silah türleri olsun. Bunla da öldürüyorlarsa onla da öldürüyorlarsa, bunların hepsini aynı kategori üzerinden değerlendirmeliyiz. Suriye'nin insanlığa karşı bunun bedelini, bu rejimin bunun hesabını vermesi gerekir" diye konuştu.

“CAMBAZLIK”
Erdoğan, Suriye'deki kimyasal silahlarının denetlenmesi tartışmaları ile ilgili, "Kimyasal silahlar konusunda verilen sözlerin yerine getirileceğine kuşkuyla bakıyoruz" diye konuştu.

Erdoğan, " Bu rejimin bunun hesabını vermesi gerek. Bin 700 kişi kimyasal silahla öldürülüyor, 106 bin kişi diğer silahlarla öldürülüyor. 106 bin kişinin ölümü adeta unutturuluyor. Böyle bir cambazlık olur mu? Bu 106 bin insanın kayıp olan 200 bin insanın hesabını kim verecek?" ifadesini kullandı.

“GEZİ OLAYLARININ ARKASINDA CHP YATMAKTADIR”
6 ay öncekiCHP heyetinin Suriye ziyaretini hatırlatan Erdoğan, “Suriye’ye gidip Esad'ın sırtını sıvazlayanlar, bizi utanmadan savaş yanlısı ilan ediyorlar. Ana muhalefet rejimin yanında, biz muhaliflerin mağdurların yanındayız farkımız bu. Ana muhalefete göre; Esad öldürürse sorun yoktur. Ama Esad'a müdahale gündeme gelirse, savaş karşıtı olurlar.”

“TÜRK BAYRAĞI YAKILDI” İDDİASI
“Gezi olaylarının arkasında da diğer olayların arkasında da CHP yatmaktadır” iddiasında bulunan Başbakan, “Şu anda Türkiye’nin birkaç ilinde Esad için sokaklara dökülenler var. Türk bayraklarının yakıldığı çatışmalarda en ön saflarda CHP’nin vekilleri yer alıyor. Sonra da Türkiye’de diktatörlük var diyorlar. Diktatörün olduğu ülkede diktatörün aleyhine gazete çıkaran gördün mü? Sen bu ülkenin Başbakan’ına istediğin gibi küfredeceksin, sonra utanmadan köşende diktatör diyeceksin.

Bu ülke o kadar özgür ki, demokrasi öyle bir noktada ki, CHP’nin gözü dönmüş milletvekilleri polise taş atabiliyor. Sıkıysa git ABD’de polise taş at.

Taş da atıyor, küfür de ediyor milletvekili bizim polisimize küfür ediyor. İkide birde CHP’yi Gazi Mustafa Kemal kurdu deyip duruyorlar. Bu bir Haçlı Seferidir diyorlar. Çanakkale Savaşı neydi, Haçlı harekatı değil miydi. On binlerce şehidimiz yok muydu orada? Orada “Yurtta sulh cihanda sulh” dedik mi, Kıbrıs’ta dedik mi? Ülkeme saldıranlar olduğu zaman “Yurtta sulh cihanda sulh” diyemezsin.”
Sponsor Reklamlar

__________________
Nur-ı Nebi, Kerem-i İmam-ı Ali, Pirimiz Hunkar Hacı Bektaşı Veli, gerçekler demine hû
bab'ül ilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.09.13   #1290
bab'ül ilim
bab'ül ilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: TERCAN
Mesajlar: 429
Rep Puani : 50
Standart Cevap: PİRYOLU Bağımsız haberleri.


Esad: Kimyasal silahlarla ilgili teklifi kabul ettik çünkü


Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Şam hükümetinin Rusya'nın gündeme getirdiği kimyasal silahların imhası teklifini kabul etmesinin nedeninin Amerikan tehdidi olmadığını belirtti.


ŞAM- Esad, teklif Rusya'dan geldiği için kabul ettiklerini söyledi.

Rusya'nın resmi televizyon kanalı Rossiya-24'e konuşan Esad, "Suriye kimyasal silahlarını Rusya yüzünden uluslararası kontrol altına veriyor. ABD'nin tehditleri kararımızı etkilemedi" dedi.

Bu arada, ABD'li yetkililer de Rusya'nın Suriye'nin kimyasal silah stokunu tasfiye edilmesi planının 'uygulanabilir ama zor' bir öneri olduğunu söyledi.

Rusya ve ABD Dışişleri Bakanları bugün Cenevre'de yapacakları görüşmede Rusya'nın planını ele alacaklar. Plan Suriye'nin kimyasal silah stokunu yabancı gözlemcilere devretmesini de öngörüyor.

Her iki taraftan uzmanlar da toplantıya katılacak.

ÜÇ AŞAMALI PLAN
Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, planın üç aşamada uygulanacağını söyledi:

*Suriye, kimyasal silahların üretimini ve kullanımını yasaklayan uluslararası sözleşmeye taraf olacak.

*Suriye kimyasal silah stoklarının yerlerini ve silah programının detaylarını açıklayacak.

*Uzmanlar, alınabilecek ayrıntılı önlemleri belirleyecek.

Lavrov silahların yok edilmesinden bahsetmedi. Bunun, Moskova'nın Şam’la yaptığı görüşmelerde uzlaşmazlık noktalarından biri olduğu belirtiliyor.

ABD 'HIZLA UZLAŞMA' İSTİYOR
ABD Dışişleri Bakanı Kerry'le birlikte Cenevre'ye giden ABD'li yetkililer, Rusya'yla sürecin ilkeleri konusunda hızla anlaşmaya varmak istediklerini söyledi.

Yetkililer ayrıca, Suriye'nin kimyasal silah stokunu, tam ve çabuk bir şekilde kamuoyuna açıklamasını talep ettiklerini vurguladı.

ABD, Rusya'nın girişiminden sonra Suriye'ye karşı askeri saldırı planlarını ertelemişti.

Rus medyası girişimi bir diplomatik zafer olarak tanımlamıştı.

Rusya lideri Vladimir Putin de bugünkü New York Times'ta çıkan yazısında, ABD'nin dış politikasını eleştirdi ve Suriye'ye karşı bir saldırının terör olaylarında yükselişe yol açacağını vurguladı.

Putin, '"Birçok ülkenin, önde gelen siyasi ve aralarında Papa'nın bulunduğu dini liderlerin karşı gelmesine rağmen ABD'nin Suriye'ye karşı olası bir saldırısı daha çok masumun kurban edilmesi, çatışmaların tırmanması ve Suriye sınırlarının dışına yayılmasıyla sonuçlanır." ifadelerini kullandı.

Ancak Batılı yetkililer ve Suriye muhalefeti, rejimin kimyasal silahlardan vazgeçme ihtimaline şüpheyle yaklaşıyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, bugünkü görüşmenin bilgi alışverişi amaçlı olduğunu vurguladılar ve “ortada ne var, ne yok görmek istiyoruz” dediler.
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
__________________
Nur-ı Nebi, Kerem-i İmam-ı Ali, Pirimiz Hunkar Hacı Bektaşı Veli, gerçekler demine hû
bab'ül ilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Zaytung haberleri. dAbBe Komik Bölüm 33 26.03.14 22:44
Bu Yolu Sürenler Bilir Yılmaz Bakar Şiir ve Türkü-Ezgi Bölümü 0 09.01.12 11:41
“Bağımsız Türkiye” Düşünü Gerçeğe Çevireceğiz… yorum111 Alevi Konser - Alevi Dernek Etkinlikleri 3 27.03.11 00:59
Turgut Öker, AABK adına bağımsız milletvekili adayı Pir Mehmet Siyaset,Politika ve Ekonomi 8 20.02.11 09:10
Sefire Yolu Gösterin !!! akdora Mustafa Kemal ATATÜRK 0 23.05.10 00:48
Totobo Satılık pomeranian Pomeranian Boo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2