Sponsor Reklamlar


 
Seçenekler
Alt 15.09.09   #1
omergul
omergul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Sep 2009
Mesajlar: 122
Rep Puani : 10
Standart Başbakan Alevilerin sorunlarını çözecekmiş


Başbakan Alevilerin sorunlarını çözecekmiş...
Başbakan Alevilerin sorunlarını çözecekmiş...
Erdoğan: Alevi Çalıştayı ile herkesi tatmin edecek sonuçlara hep birlikte ulaşacağız Erdoğan: Alevi Çalıştayı ile herkesi tatmin edecek sonuçlara hep birlikte ulaşacağız

"Başbakan Erdoğan: Alevi Çalıştayı ile herkesi tatmin edecek sonuçlara hep birlikte ulaşacağız."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Alevilerin sorunlarının ele alındığı çalıştayda ortak irade oluştuğunu belirterek, "Çok olumlu, son derece umut verici ilerlemeler kaydediyoruz." dedi. Erdoğan, bunu rant aracı haline getirmek isteyenlere de fırsat vermek istemediklerine işaret ederek, "Herkesi tatmin edecek sonuçlara da yine hep birlikte ulaşacağız." diye konuştu.

Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada, geçtiğimiz hafta Alevilerin sorunlarını konuşmak için toplanan çalıştayla ilgili değerledirmelerde bulundu. Erdoğan, Türkiye'nin farklı kültürlerin, farklı etkin grupların, farklı mezheplerin, farklı inanç ve kültürlerin asırlardır iç içe yaşadığı, bir arada hemhal olduğu bir ülke olduğunu söyledi. Erdoğan, bu farklılıkların zenginlik olduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu farklı unsurların hepsi ülkenin aslı unsurlarıdır. Bu unsurlar içerisinde kimsenin bir diğerine göre üstünlüğü, kimsenin bir diğerine göre önceliği yoktur, olamaz. Bu farklı yapı içerisinde kimsenin diğerini ötekileştirmeye, yabancılaştırmaya, dışlamaya, horlamaya hakkı olamaz. Hiç kimse kendisinde böyle bir hak göremez. Bu bakımdan herkesin empati kurması, karşılıklı olarak birbirini anlama çabası göstermesi toplumsal barış adına, toplumsal uzlaşma adına, huzur iklimin güvence altına alınması adına büyük önem taşımaktadır. Bizler tarihimizi birlikte inşaa ettik, geleceğimizi de birlikte inşaa edeceğiz."

AK Parti olarak bütün toplumsal kesimlere eşit mesafede durduklarının altını çizen Erdoğan, "Farklılıklarımızı, çeşitliliklerimizi zenginlik olarak görüyoruz. Hepsini aynı samimiyetle benimsiyor, sahipleniyoruz." diye konuştu. "Geçen hafta Alevi vatandaşlarımızın problemlerine bir hal çaresi bulmak maksadıyla bir dizi toplantıya başladık." diyen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "Bununla ilgili olarak ilgili bakanlığımız bir Alevi çalıştayı düzenledi. Bu toplantılar ülkemiz için, milletimiz için, toplumsal barışın tesisi için tarihi bir fırsattır. Son derece büyük bir imkandır. Bu tür toplantılar farklı kesimlerin, işin uzmanlarının, ilgili tarafların katılımıyla devam edecektir. Alevi kardeşlerimizin asırlardan bu yana bir kısım sorunlarına kalıcı, tatmin edici çözüm üretmek için elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Biz hiçbir vatandaşımızın mağdur ve mahrum olarak görünmesini istemeyiz."Erdoğan, konuyu siyaset üstü bir zeminde ele aldıklarına işaret etti. Alevi meselesini başından itibaren siyaset üstü bir zeminde ele aldık, bundan sonra süreci politize etmeden kuşatıcı ve kucaklayıcı bir yaklaşımla idame ettirmeye kararlı olduklarını vurgulayan Erdoğan, diğer siyasi partilerden aynı yaklaşımı, aynı hassasiyeti beklediklerini dile getirdi. Erdoğan, "Elbette mesele siyaseten çözüme kavuşturulacak. Elbette siyasetçilerin çözüme katkısı olacaktır, olmalıdır. Ancak konuyu siyasetin limitleri, gündelik siyasetin beklentileri ekseninde tartışmaktan, popülist, fırsatçı, istismarcı yaklaşıma çekmekten özenle kaçınmalıyız." uyarısını yaptı.

Kimsenin buradan siyasi bir rant elde etmeye niyetlenmemesini isteyen Erdoğan, muhalefet partilerini şöyle uyardı: "Kimse birden bire ben sizden daha fazlasını veririm anlayışı ile hareket etmemeli. Böyle bir yarışın içine girmemeli. Gerginlikten beslenmemeli. Böyle bir yola meyletmemelidir. Herkesin aklı selimle, sağduyuyla, sorumluluk şuruyla açıklamalar yapması, hareket etmesi lazımdır. Meseleyi popülist nazarla ele alanlar kalıcı çözümler yerine aceleci çözümlerle ilerde daha da büyük zararlara yol açabileceklerini unutmasınlar. Her şeyi yeniden ele almaya, her şeyi tartışmaya ihtiyacımız var. Bu toplumun eşit yurttaşları olarak her bir ferdimizin ülkemizin esenliği, birlik ve beraberliği için seferber olduğundan eminiz. Tarih boyunca olduğu gibi kırgınlıklar, ihmaller, göz ardı etmeler, gözden kaçırmalar, ön yargılar olduğunu kesinlikle biliyoruz. Önemli olan bütün bunların üstesinden gelebilecek samimi bir çabanın, samimi bir ortak iradenin oluşmuş olmasıdır. Biz hükümet olarak samimi çabanın, bu samimi gayretin içindeyiz. Çok olumlu, son derece umut verici ilerlemeler kaydediyoruz. Ama bunu rant aracı haline getirmek isteyenlere de kusura bakmasınlar fırsat vermek istemiyoruz. Herkesi tatmin edecek sonuçlara da yine hep birlikte ulaşacağız."

Musa Taşpınar - 16 Haziran 2009
Sponsor Reklamlar

omergul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Başbakan' dan Çiftçiye Ananı... ve Cevabı ! miSbon Siyaset/Politika Tartışma Mekanı 3 12.05.11 18:44
Memlekete ‘Fransız’ Başbakan jetlii11 Pir Yolu Haber Merkezi 4 15.04.11 13:09
Kendi Kendini Selamlayan Başbakan Alevi Komik Videolar 3 12.03.11 07:42
Başbakan Erdoğan Reklam Filmi Var Alevi Siyaset/Politika Tartışma Mekanı 2 06.10.10 11:49
Erdoğan'ın Yerine Kim Başbakan Olacak omergul Pir Yolu Haber Merkezi 0 10.09.09 11:07
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2