Sponsor Reklamlar


 
Seçenekler
Alt 15.09.09   #1
omergul
omergul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Sep 2009
Mesajlar: 122
Rep Puani : 10
Standart Soldan ortak seçim açıklaması


Açıklamayı sol güçler adına Sevim Belli okudu Birçok sol parti ve hareket, bugün yapılan ortak bir basın açıklamasıyla yerel seçimlerde ortak hareket edeceklerini ilan ettiler.

soL (HABER MERKEZİ) Sol, 29 Mart yerel seçimlerinde ortak tavır alacağına dair bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamayı DTP (Demokratik Toplum Partisi), ÖDP (Özgürlük ve Dayanışma Partisi), EMEP (Emek Partisi), TKP (Türkiye Komünist Partisi), SDP (Sosyalist Demokrasi Partisi), EHP (Emekçi Hareket Partisi), DSİP (Devrimci Sosyalist İşçi Partisi), Sosyalist Parti, Yeşiller Partisi, DİP Girişimi (Devrimci İşçi Partisi Girişimi), Halkevleri, ESP (Ezilenlerin Sosyalist Platformu), DHP (Demokratik Haklar Federasyonu), SODAP (Sosyalist Dayanışma Platformu), SEH (Sosyalist Emek Hareketi), TÖP (Toplumsal Özgürlük Platformu), Anti-Kapitalist, Teori ve Politika, Kaldıraç, HKM (Halk Kültür Merkezleri), Türkiye Gerçeği, Köz, Proletaryanın Kurtuluşu, 78’liler Girişimi hazırladı.

Açıklama Türkiye’nin seçimlere kriz ortamında girdiği tespitiyle başlıyor. Türkiye’nin de ekonomik krizden en çok etkilenecek ülkelerden biri olduğu, etkilerinin şimdiden işten atmalar, düşük ücretler ve artan zamlarla görüldüğü belirtiliyor. AKP hükümetinin krizin yükünü emekçilere yıkma amacı vurgulanıyor.

Kriz konusunda açıklamada şu tespitte bulunuluyor: “Mevcut kriz ortamında egemen güçler ve sınıflar kendi çıkarları etrafında emekçileri saflaştırmaya ve yedeklemeye çalışıyor. Bu güçler arasında bugüne kadar uygulanan sömürü politikalarını sürdürme konusunda ciddi bir farklılık bulunmuyor. Kürt sorununu baskı ve şiddet politikaları çerçevesinde 'çözme' konusunda bir farklılık görülmüyor. Ve yine emperyalizmin politikalarına bağımlılık konusunda da bir farklılık görülmüyor. Fark sömürüden elde edilen servetin nasıl paylaşılacağında ve Türkiye’nin bölgede emperyalizm politikalarına bağımlı olarak oynayacağı rolün kimin tarafından yürütüleceğinde ortaya çıkıyor.”

Açıklamada şöyle deniyor: “Mümkün olan her il, ilçe, belde ve mahallede emekçilerin demokrasi anlayışına uygun olarak en geniş emek ve toplumsal muhalefet dinamiklerini kapsayan, oluşturduğumuz ve oluşturacağımız yerel platformlarda, halkın çıkarlarını temel alan programlar çerçevesinde ortak adaylarımızı halkın katılımını içeren demokratik yöntemlerle belirleyerek emekçilerin ve ezilenlerin alternatifini yaratmaya çalışacağız."


Ortak açıklamayı yapan sol güçler, yerel yönetimlere emekçilerin ihtiyaçları doğrultusunda merkezi bütçeden kaynak aktarılmasını ve yerel hizmetleri piyasalaştıran, taşeronlaştıran, özelleştiren, parası olanın hizmet alacağı yerel yönetim anlayışına son verecek kamucu, sosyal bir yerel yönetim anlayışını savunacaklarını kaydettiler.

alıntı:sol haber
Sponsor Reklamlar

omergul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Alevilik ve Hiristiyanligin ortak noktalari dAbBe Alevilik ve Aleviler /Ana Forum 26 13.11.12 17:13
Alevilerden ortak bildiri Pir Mehmet Bir Alevi'nin Gözünden Türkiye 2 23.06.12 00:01
Van İçin Tek Yürek ortak yayınında nakit ve SMS ile bağışlar 51 Milyon TL'yi aştı... Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 3 31.10.11 16:17
İçişleri Bakanı'nın Ankara'daki patlama açıklaması 3 Adet ölü var Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 4 20.09.11 22:10
Chp 2011 seçim şarkıları ayvaz58 Siyaset,Politika ve Ekonomi 0 18.05.11 16:12
Totobo Satılık pomeranian Pomeranian Boo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2