Sponsor Reklamlar

Doğanşehirde Alevilere saldırı

Genel konular Katagorisinde ve  Pir Yolu Haber Merkezi Forumunda Bulunan  Doğanşehirde Alevilere saldırı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 29.07.12   #11
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32
Standart Cevap: Doğanşehirde Alevilere saldırı

Ben kendimin temsilcisiyim.
Siz kimsiniz de Alevileri yönlendirmeye, onlara akil vermeye kalkiyorsunuz?
Sponsor Reklamlar

dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 29.07.12   #12
ozgurkursun44
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: out of Turkey
Rep Puani : 10

dAbBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben kendimin temsilcisiyim.
Siz kimsiniz de Alevileri yönlendirmeye, onlara akil vermeye kalkiyorsunuz?

Ana dili Türkçe olan zat benim yazdıklarımı anlamıyor. Sen Türk Alevilerden bundan ne çıkarı olacak diyorsun? Ben de sana diyorum ki sen Türk Alevilerin temsilcisi misin? Yani bir soru soruyorum. Sen ise yazılanları farklı noktalara çekiyorsun. Hadi ben Malatyadaki olayı geçtim. Peki Türk devletinde Akp döneminde Alevi evleri işaretlenmedi mi? Evet, işaretlendi. Peki Türk devletinin güvenlik güçleri ne yaptı? Dolaysı ile Aleviler kendi öz savunma güçlerini geliştirmeliler. Görünen köy kılavuz istemez. Siz kimsiniz demişsiniz bana? Ben Kürdüm Aleviyim. Benim yazdıklarım beni bağlar. Benim yazdıklarıma katılanlar olabilir. Siz katılmak zorunda değilsiniz. Dikkat çekici bir nokta ise Türk devletinin meclisine mensup bir milletvekilinin szöleri olmuştur. Ne demiştir? "Aleviler, Kürtlerden, şafilerden korunmak için orduya sığındı ancak ordu 90 yıldır Alevileri katletti ve katletmeye de devam ediyor. İşte bu her şeyi açıklamaktadır.
Sponsor Reklamlar

jetlii11 bunu beğendi.
ozgurkursun44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 29.07.12   #13
ozgurkursun44
Kıdemli Üye
Üye

Aleviler

Kindar ve dindar gençlik“ tekbir getirip 35 aydını Madımak'ta yakınca; „Allah'a şükür halkımıza bir şey olmadı.“ demişti Çiller.

Şimdi Sivas katliamının üstü örtülünce, Başbakan Tayyip Erdoğan: „...ülkemiz için hayırlı olsun.“ dedi.

Katledilenlerin çocukları mahkemede kararı duyunca yerlerine mıhlandı. Aklı olanın natıkası kesildi. Tarih tekerrüre, Aleviler kısır döngüye girdi. Allahu Ekber deyip Madımak'ı yakanların eli serbest bırakıldı. Devlet 12 saat seyretti ki „kindar ve dindar gençlik“ öfkesini atsın.

Şimdi sıra Adıyaman'da.Yeni Sivasların ayak sesleri duyulmaya başlandı.

<b>Adıyaman'da Kürt Alevilerin evleri işaretlendi. Sonra sıra Malatya, Elazığ, Erzincan'a gelecek. </b>Türk ve İslam olan „Dindar ve kindar gençlik“ nasıl Sivas, Çorum, Maraş'ta kanlı katliamlar yaptıysa, nasıl Kemal Atatürk desturuyla Dersim'de soykırım yapmışsa, benden söylemesi, hani kahin olmaya gerek de yoktur, yakında başka bir Kürt Alevi kentinde pogrom yapılabilir.

Faşist rejimlerin karakteri tekçiliktir. Tek millet, tek dil, tek din... Onun için basın tek sesli yapılır. Yargı, sistemin emrine sokulur. Kurumlar merkezden verilen emir komuta ile yönetilir. Doğru, hak-hukuk yerine sistemin yalanları göğümüzü karartır. Sistem dışı unsurlar sudan bahaneyle cendereye alınır. Zindanlar, bir yatak bir kaç kişi tarafından bölüşülecek kadar doldurulur. Muhalefet susturulur. Ve yeşil gömlekli „Dindar ve kindar gençlik“ önü açılarak terör estirmesi istenir.

İşte size Kütahya Emet kasabasındaki Kürt işçiler. Bizim tarih bilincimiz bu geleneğin soykırım manevralarını bilir. Bu kuyucu paşaların nasıl on binlerce Kürt insanını kelle paça ettiğini uzun yaşımızla yaşadık ve tanıyoruz. „Neye malolursa olsun vurun!“ deyince, kindar ve dindar pilotlar havalanıp Roboski'de onlarca çocuk katletmedi mi?

Bu sistemin Kürt ve Alevi düşmanlığını çok iyi biliyoruz.

Daha kimse Aleviyim demekten korkarken, göğsümüzü gererek Kürt ve Alevi olduğumuzu söyleyen yine bizlerdik. Yani Kürt halkının uyanan bilinçli yurtsever kesimi kendisini; Kürt ve Alevi söylerken, Kürtten fellik fellik kaçan utangaç Aleviler ise; „Biz insanız.“ derlerdi. Kendisini inkar edenleri gördük ve biliyoruz. Ama ne zaman Kürt hareketi kitleselleşti, varlık olduğunu gösterdi, kuyucu zihniyetli katillerin birden Aleviye sahip çıktıkları görüldü. Aleviye en büyük hakaretleri yapanlar Hacıbektaş'ta boy gösterdi. Kürt ve Alevi düşmanı kuyucu paşalar, bakanlar, vekiller ağırlandı. Kürt karşıtı Aleviler bu kuyucu paşaları başüstüne çıkardı. Gözleri önünde karısına tecavüz eden Kemalistleri unutan, Kemalizmin piri Kemal Atatürk'ü, Hz.Ali'nin simasında tezahür etmiş gördü. Yani Aleviyi nekadar inkar edersen, nekadar hakaret edersen, vurup öldürürsen öldür, onda kin görmek mümkün olmadı. Alevi baronları gençleri devletçi yaptılar.

Kürt ve Alevi katliamını emreden Kemal Atatürk'ün posterleri Alevi dergahlarına asıldı, Aleviler altında semah döndüler. Aleviliği Türk İslam sentezine yaklaştırıp Kürtlükten ve Alevilikten kaçan bir gençlik çıkardılar. Tüm katliam ve hakaretlere rağmen Ergenekoncu sisteme biat edildi. Tunceli'den seçilenler, (Dersim demiyorum, çünkü bunlar ne kendisini Kürt ne Dersimli görüyorlar.) Dersim'de on binlerce insanımızı katleden sistemin mimarı Kemal Atatürk'ün CHP'sinin yolunu sürdürdüler.

Devletin gizli elindeki maşa olan Alevi baronlar, Aleviliği; Şafii Kürt halkımıza karşı bir inanç yaptılar. Sanki Şafii Kürt gelip Dersim'de, Sivas'ta, Maraş'ta Aleviyi katletmiş. Oysa Kürt Hareketi Alevi kökenli şahsiyetleri, sen Alevisin veya Şafiisin demeden milletvekili yapıyor. Alevi inançlı birine, Kürdü düşman göstermeye çalışan, ergenekoncu devletin yanında yer alandır. Kemal Atatürk'ün CHP'si Dersim soykırımını yapan sistemin partisidir. Günümüze kadar da herhangi bir değişiklik gösterdiği görülmemiştir.

Kürt ve Türk Alevileri, CHP gibi katliamcı, Kürt düşmanı bir partinin ardından gitmeyi ilericilik sandılar. Aleviliği yasaklayan ve Dersim'de on binlerce Kürt Alevi katledenin Kemal Paşa olduğunu, Alevi baronları söylemediler. Hatta ona kutsallık bile verdiler. Kuyucu paşalar Alevi katlederken, ozanlar sazın tellerini gıy gıylatıp ah vah çekince, gözler çeşme olup aktı. Her zamanki gibi bizim Aleviler ağıta durdu.
Aleviler ne yapmalı?

Kanımca Alevi kurumları Sivas kararına uygun yeniden kendini pozisyonlandırmalıdır. Devletin tekçi ve Alevi karşıtı olduğu artık kesin görülmelidir. Türk İslam sistemi, Aleviyi Hanefi, Kürdü Türk yapmak isterken, namuslu şerefli her Alevi toplumda politik ve sosyal yerini almalıdır. Alevinin yeri, inancı gereği mağdur ve mazlumun yanıdır. Açıkça söylersek, Kürt mücadelesi bir Alevi mücadelesidir. Aleviler Kürt hareketinin doğal müttefikleridir. Aleviler BDP içinde örgütlenmelidirler.

Alevi insanı artık gözünü açmalıdır. Alevi dernekleri ve dergahları, Kürde dostluk kapılarını açmalıdır. Etnik olarak Kürt, dinsel olarak Alevi; toplumun ötekileştirilen, hakkı verilmeyen, sayıları on milyonları bulan topluma dayandıkları bilinir. Kürt ve Alevinin stratejik birliği, Türkiye'nin demokratikleşmesine gidecek yolu açar. Onun için devlet bazı Alevi dedeleri üzerinden Alevileri Kürt hareketinden koparmak, düşman yapmak istiyor.

Kürde yaklaşmak, Kürt ile birlik kurmak Aleviliğe içerik kazandırır. Ya „Ya Allah Bismillah“ deyip Alevi halkımıza saldıran katillerin gerçek yüzünü kitlesine tanıtıp doğal müttefikin Kürtler olduğunu alenen ilan edip gücünü birleştirecek, ya da devletin yüce hatrı için Kürtten uzak durup yeni Sivas ve Maraşları kabullenecektir. Kütahya'da Kürt işçisine saldıran, Roboski'de çocukları öldüren ile Dersim'de 70.000 Kürt Aleviyi katleden, Sivas'ta 35 aydını yakan aynı zihniyettir.

İnsanı kutsal gören, yaşayan her canlıyı yaşatan ve değer veren inancımızı yaşayan her Türk ve Kürt Alevi, artık Alevi değerleri yönünde hareket etmelidir. Alevi dergahlarına Mustafa Kemal'in posterini asmak, Dersim'de katledilen 70.000 insana hakaret görülmelidir.

Aleviler, kendilerine yapılanı unutturmamalıdır. Sivas ve Maraş unutulursa, yeni Sivaslar ortaya çıkar. Münkire karşı birlik olmak Aleviliğin özü gereğidir.
Gelin canlar bir olalım.

Stratejik birlik kurmazlarsa, Türk-İslamcı faşizm katliamlarını sürdürür. Sivas'ta, Maraş, Roboski'de katledilen insanların anısını, kör parolalar atmak yerine, siyasal ve sosyal birlik yolunda adım atarsa, işte o zaman; „Şehitler ölmez! Sivas unutulmaz!“

Bir okurumun gönderdiği aşağıdaki gazete kupürüne özellikle Aleviler iyi baksınlar.

İsmet İnönü Kemalist Türkiyesi faşist İtalya'yı selamlıyor.

İsmet İnönü de bir faşistti.

Hitler, bir Türk heyetini kabulde; „Atatürk'ün iki talebesi var, biri Mussolini, diğeri de benim.“ der. (Falih Rıfkı Atay-Çankaya kitabı)

(Dersim Gazetesi 2012 Nisan sayısından)

Haydar IŞIK
Sponsor Reklamlar

jetlii11 bunu beğendi.

Konu ozgurkursun44 tarafından (29.07.12 Saat 17:39 ) değiştirilmiştir.
Alt 29.07.12   #14
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

Ben yazilanlari farkli yerlere degil, senin varmak istedigin yere cekiyorum.

Söyle Alevileri ardiniza alipta bir isyan baslatabilseniz, bir ic savas cikarabilseniz, Suriye´de oldugu gibi hemen Kürdistani ilan edip sinirlari cizeceksiniz. Ondan sonra ne Madimak, ne Maras, ne Corum, ne de Alevilik umurunuzda olur.

Geride kalan Türk Alevilerin hainlikle suclanip baslarina neler gelecegi de umurunuzda olmaz.
Siz hayalinizi gerceklestirin de, gerisinin ne önemi var.
Altta kalanin cani ciksin.
Sponsor Reklamlar

Alt 29.07.12   #15
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Turkiyeyide karistirmaya calisiyorlar mesele turk kurt meselesi degil mesele insanlik meselesi insan olan bu ayda alevilere saldirmaz...
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 30.07.12   #16
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Şuan Malatya Sürgü Beldesinde Alevi aileyi katletmek için 600 yakın kişi sloganla Alevi ailenin evine doğru yürüyüşe geçmiştir lütfen oraya yakın kim varsa veya akrabanız varsa Alevi aileye destek İcin yollayın ve bilgilendirin.Sivaslar yaşanmasın.agzi salyali yobazlara engel olun lütfennn..
Kaynak Yol TV alt yazı geçiyor...

video : http://www.facebook.com/photo.php?v=10151253280215101
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 30.07.12   #17
ozgurkursun44
Kıdemli Üye
Üye

Ben yazilanlari farkli yerlere degil, senin varmak istedigin yere cekiyorum.

Söyle Alevileri ardiniza alipta bir isyan baslatabilseniz, bir ic savas cikarabilseniz, Suriye´de oldugu gibi hemen Kürdistani ilan edip sinirlari cizeceksiniz. Ondan sonra ne Madimak, ne Maras, ne Corum, ne de Alevilik umurunuzda olur.

Geride kalan Türk Alevilerin hainlikle suclanip baslarina neler gelecegi de umurunuzda olmaz.
Siz hayalinizi gerceklestirin de, gerisinin ne önemi var.
Altta kalanin cani ciksin.

Umarım yazdıklarının farkındasın. Ne bölünmesi. Kim kimi bölüyor? Olayları sen farklı yerlere çekme gayreti içindesin. Lakin bunun farkında değilsin. Malatyadaki saldırıya uğrayan Aleviye bölgeyi terk edin denmektedir resmi yetkiler tarafından. Olay sırasında neden kitleye gaz bombası kullanılmadı? Neden olaylara geç müdahale edildi? Türk devleti şuana kadar kaç kişiyi göz altına aldı? Sen bunları okumuyor, görmüyorsun yok Türk devleti bölünecekmiş diyorsun. Artık gerçekleri gör biraz.
Sponsor Reklamlar

Alt 30.07.12   #18
ozgurkursun44
Kıdemli Üye
Üye

Ey Devlet! Malatya Doğanşehir'de Faşistlere Sıkacak Biber Gazın Yok Mu?
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.

Konu ozgurkursun44 tarafından (30.07.12 Saat 13:18 ) değiştirilmiştir.
Alt 31.07.12   #19
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

ozgurkursun44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ana dili Türkçe olan zat benim yazdıklarımı anlamıyor. Sen Türk Alevilerden bundan ne çıkarı olacak diyorsun? Ben de sana diyorum ki sen Türk Alevilerin temsilcisi misin? Yani bir soru soruyorum. Sen ise yazılanları farklı noktalara çekiyorsun. Hadi ben Malatyadaki olayı geçtim. Peki Türk devletinde Akp döneminde Alevi evleri işaretlenmedi mi? Evet, işaretlendi. Peki Türk devletinin güvenlik güçleri ne yaptı? Dolaysı ile Aleviler kendi öz savunma güçlerini geliştirmeliler. Görünen köy kılavuz istemez. Siz kimsiniz demişsiniz bana? Ben Kürdüm Aleviyim. Benim yazdıklarım beni bağlar. Benim yazdıklarıma katılanlar olabilir. Siz katılmak zorunda değilsiniz. Dikkat çekici bir nokta ise Türk devletinin meclisine mensup bir milletvekilinin szöleri olmuştur. Ne demiştir? "Aleviler, Kürtlerden, şafilerden korunmak için orduya sığındı ancak ordu 90 yıldır Alevileri katletti ve katletmeye de devam ediyor. İşte bu her şeyi açıklamaktadır.

Ben senin gibilerin ne yazdiklarina degil, zininlerinde ne yattigina, millete ne gibi fitne fesat asilamaya calistiklarina bakarim.

Birlik olalim haklarimizi demokratik yollardan arayalim denilince itiraz ediyorsun, bu is demokratik bir sekilde hallolmaz diyorsun. Bu lafin vardigi nokta nedir? Isyan, savas ve kan degilmidir?

Jandarma olaylara müdahele etmedi, cocuklarinizi askere gönderecekmisin diyorsun? Bu lafin anlatmaya calistigi sey nedir? Alevilerin Türk ordusuna savas acmalari gerektigi degilmidir?

Her ikinci yazinda elinde hic bir delil olmadigi halde Mustafa Kemali karaliyor, onun katil oldugunu cem evlerinde resminin bulunmamasi gerektigini zihinlere kazimaya calisiyorsun. Sen Alevilerden dahami iyi biliyorsun, kimin resminin cem evlerine asilmasi gerektigini?

Aleviyim diyorsun Hz.Ali´yi 12 imamlari inkar ediyor, Aleviligin islam haricinde ayri bir din oldugunu söylüyorsun. Bu Alevilik dini adini nerden almis? Kurucusu, lideri ya da peygamberi kim? Bu din de hangi tanriya tapiliyor, ibadeti ve ibadet yerleri ne? Bu dine girmenin, bu dinden olmanin sartlari ne?

Aleviler adina yürütmedigin fikir, vermedigin akil yok, sonra da utanmadan ben kendi fikrimi söyledim diyorsun. Herkes geri zekali da, bir tek senmi akillisin?

Sen önce Alevi olmanin yollarini ögren, sonra gider Hak MUhammed Ali yoluna ikrar verir Aleviyim dersin. Daha sonrada sana Alevilik hakkinda ahkam kesme hakki verirlerse cikar onlar adina konusursun.
Sponsor Reklamlar

Alt 31.07.12   #20
ozgurkursun44
Kıdemli Üye
Üye

Ben senin gibilerin ne yazdiklarina degil, zininlerinde ne yattigina, millete ne gibi fitne fesat asilamaya calistiklarina bakarim.

Birlik olalim haklarimizi demokratik yollardan arayalim denilince itiraz ediyorsun, bu is demokratik bir sekilde hallolmaz diyorsun. Bu lafin vardigi nokta nedir? Isyan, savas ve kan degilmidir?

Jandarma olaylara müdahele etmedi, cocuklarinizi askere gönderecekmisin diyorsun? Bu lafin anlatmaya calistigi sey nedir? Alevilerin Türk ordusuna savas acmalari gerektigi degilmidir?

Her ikinci yazinda elinde hic bir delil olmadigi halde Mustafa Kemali karaliyor, onun katil oldugunu cem evlerinde resminin bulunmamasi gerektigini zihinlere kazimaya calisiyorsun. Sen Alevilerden dahami iyi biliyorsun, kimin resminin cem evlerine asilmasi gerektigini?

Aleviyim diyorsun Hz.Ali´yi 12 imamlari inkar ediyor, Aleviligin islam haricinde ayri bir din oldugunu söylüyorsun. Bu Alevilik dini adini nerden almis? Kurucusu, lideri ya da peygamberi kim? Bu din de hangi tanriya tapiliyor, ibadeti ve ibadet yerleri ne? Bu dine girmenin, bu dinden olmanin sartlari ne?

Aleviler adina yürütmedigin fikir, vermedigin akil yok, sonra da utanmadan ben kendi fikrimi söyledim diyorsun. Herkes geri zekali da, bir tek senmi akillisin?

Sen önce Alevi olmanin yollarini ögren, sonra gider Hak MUhammed Ali yoluna ikrar verir Aleviyim dersin. Daha sonrada sana Alevilik hakkinda ahkam kesme hakki verirlerse cikar onlar adina konusursun.

Ben senin Kemalist zihniyetli bir zat olduğunu ve bu ideolojiyi(tek tipleşmeyi) aşılamak istediğini gayet iyi bilmekteyim. Benim hiçbir yazımda haklarımızı demokratik yollardan aramayalım diye bir yazı yoktur. Benim yazmadığım bir yazıyı benim yazdığım gibi göstermen senin burada ya da forumlardaki tutumunu göstermektedir. Uyduruk yazılar yazmayı bırak. Sürgüde Alevilere saldıranlar tekbir getirmiş ve istiklal marşı okumuşlar. Tam senlik adamlar. Bir de gençliğe hitabeyi okusalardı içten içe destekleyebilirdin. Çünkü senin zihniyetinde yatan aman Alevilere hak verilmesin. Eğer haklarını alırsalar Türkiye bölünebilir. İşte senin zihniyetin bu. Senin Alevilere vermediğin akıl yok, sonrada utanmadan ben kendi fikimi söyledim diyorsun. Herkes gerizekalı, bir tek sen mi akıllısın? Sen ilk önce Alevi olmanın yollarını öğren. Türklüğü, Türkçülüğü bırak. Bir iki kelim bir şey yaz. Doğanşehir, Sürgüde olan olay ile ilgili Mhp ve Akp’li Türk ırkçılarına olumsuz birkaç kelime yaz.. İşin gücün burada Türkçülük yapmak. Bak Sürgüde Kürt Alevi evine saldırdıktan sonra istiklal marşı okumuşlar. Tam senlik değil mi?
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...