Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Pir Yolu Haber Merkezi (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi.html)
-   -   İran'da oruç denetimi (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi/6069-iranda-oruc-denetimi.html)

Alevi 24.07.12 17:05

İran'da oruç denetimi
 
Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, İran polisi aleni yiyip içenleri ve çalışan lokantaları tespit etmek için denetimlere başladı.

Başkent Tahran'daki denetimler kapsamında, yasalara uymayan ve gizli çalışan lokanta ve işyerleri mühürlenirken, araba içinde veya aleni şekilde yiyip içenler yiyenler tespit ediliyor. Bu kişilere makbuz karşılığı ceza kesiliyor.

http://imggaleri.hurriyet.com.tr/Liv...i/D2415384.jpg

İran Emniyet Genel Müdürü Ahmedi Mukaddem, Ramazan ayı boyunca açık alanlarda yiyip içen kişiler hakkında yasal işlem yapılacağı uyarısında bulundu.

Şehir içindeki lokantaların sadece iftardan sonra açık olabileceğini kaydeden Mukaddem, yolculara hizmet veren şehirlerarasındaki lokantalarda ise içeriyi göstermeyecek mat cam kullanılmasının zorunlu olduğunu söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/_np/5619/17335619.gif

dAbBe 25.07.12 21:16

Cevap: İran'da oruç denetimi
 
Bu siilere de akil erdirmek zor arkadas.
Hem Ömere, Osmana, Bekire, Muaviyeye, Yezide lanet ederler, hemde onlarin uydurdugu dine uyarlar.

Pir Mehmet 29.07.12 15:29

Cevap: İran'da oruç denetimi
 
İran'da Safevi Devletinin 3.Şahı 2. İsmail ile beraber başlayan Şiileştirme politikası 79 İslam Devrimiyle patlama yapmış. Şah İsmail zamanında Alevi olan bu topraklar sözde sövdükleri Ömer'in, Osman'ın uydurduğu dine uyanların toprağı olmuş. İran yönetimi, Suriye'de Memun Hımsi'nin yapmak istediğini(Alevi mezarlığı) yapmıştır. Zaten haberdeki tablo yıllardır İran'da mevcuttur. Hatta daha da kötüsü... Sonuçta şunu diyebiliriz ki:

YOBAZDIR NE YAPSA YERİDİR.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 12:29.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2