Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Pir Yolu Haber Merkezi (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi.html)
-   -   İNSANİ BİR GÖREV, VİCDANİ BİR SORUMLULUK İÇİN MADIMAK Da Bir Olalim (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi/5980-insani-bir-gorev-vicdani-bir-sorumluluk-icin-madimak-da-bir-olalim.html)

Alevi 26.06.12 14:36

İNSANİ BİR GÖREV, VİCDANİ BİR SORUMLULUK İÇİN MADIMAK Da Bir Olalim
 
2 Temmuz 1993 Madımak Katliamının 19. Yılındayız. Katliam nedeniyle 2 Temmuz 2012 Pazartesi günü Sivas’ta yapacağımız “Madımak Hala Yanıyor! Madımak Utanç Müzesi Olacak! “Zaman Aşımı Kararını” tanımıyoruz!” programımızın hazırlıkları Türkiye genelinde devam ediyor. Başta Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin 70 şubesi olmak üzere Alevi Bektaşi Federasyonu’na bağlı 34 kurumunda örgütlü bulunan Alevilerin kitlesel katılım için yoğun hazırlık çalışmaları var. Örgütlü olan ve olmayan Aleviler Pirimiz Pir Sultan Abdal’ın yaşamı, eylemi ve deyişleri ile ifade ettiği Yolun gereği olarak Madımak şehitlerine sahip çıkmayı, onları anmayı ve onların bıraktığı eşitlik ve özgürlük kültürünü yaşatmayı ibadet bilirler. Aleviler 2 Temmuz 2012 Pazartesi günü Alevi inancının, Pir Sultan Abdal ve Madımak şehitlerine olan içtenlikli bağlılığın bir gereği olarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın dört bir yanından Sivas’a akacaklardır.


Yaklaşık bir aydır devam eden hazırlık çalışmalarımızda Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yönetim kurulu ve şehit aileleri olarak sol, sosyalist, demokrat, sosyal demokrat partileri ziyaret ettik ve destek istedik. Parti yetkilileri 2 Temmuz eylemimize büyük bir destek vereceğini ve eylemimize katılacaklarını ifade ettiler. Destek ve katılımlarından dolayı şimdiden teşekkür ediyoruz.
Ayrıca; dost, müsahip ve paydaş dernekler, meslek odaları, sendikalarla düzenli toplantılar yaptık ve eylemimizi ortaklaştırmak için gerekli süreçleri paylaştık. Katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Madımak katliamının 19. Yılında, katiller için “Zaman Aşımı Kararı” verenleri ve “Bu karar Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun!” diyen zihniyeti kınamak için her zamankinde daha kitlesel bir dayanışmaya gereksinimimiz var.

Dün (25 Haziran 2012) KESK ve EĞİTİM-SEN’e yapılan saldırılar demokratik kurum ve kuruluşların, kitle örgütlerinin, emek örgütlerinin, aydın, yazar ve sanatçıların her an saldırı, gözaltı ve tutuklanma gibi bir tehditle karşın karşıya olduğunu gösteriyor. KESK ve EĞİTİM-SEN Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin ve Alevi Bektaşi Federasyonu’nun dost ve müsahip kurumudur. Dün “KCK Operasyonu” adı altında yapılan saldırılar düşünce ve örgütlenme özgürlüğüne yapılan bir saldırıyı aşmış adeta yaşam hakkına müdahaleye dönüşmüştür.

Eşitlik, özgürlük ve adalet için, çok kimlikli, çok kültürlü, çok inançlı Laik, Demokratik Türkiye için dayanışma ve birlikteliğe ihtiyacımız var. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Alevi Bektaşi Federasyonu olarak Pir Sultan Abdal’ın yüz yıllar öncesinden söylediği ve günümüzün de vazgeçilemez bir ihtiyacı olarak “Gelin canlar bir olalım!” diyoruz.
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...98215851_n.jpg
Devletin ve AKP iktidarının geleneksel inkar, nefret ve şiddet içeren uygulamalarının ayyuka çıktığı bir dönemdeyiz. Madımak katliamının 19. Yılını nedeniyle Sivas’a yürüyoruz; Madımak’ta buluşuyoruz… İnancınız, kimliğiniz, cinsiyetiniz… Ne olursa olsun bu insanlık yürüyüşüne katılın.Madımak Katliamı insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur demek için; İnsanlığa karşı işlenen suçlarda zaman aşımı olmaz demek için,Zaman aşımı kararını tanımıyorum demek için,Madımak Utanç müzesi olacak demek için; Sivas’a yürüyelim Madımak’ta buluşalım… Sivas yürüyüşüne katılmak insani bir sorumluluk, Madımak’ta buluşmak vicdani bir görevdir. Gelin canlar bir olalım…

(26 Haziran 2012)
Kemal BÜLBÜL / Genel Başkan

bilgeyol 26.06.12 15:25

Cevap: İNSANİ BİR GÖREV, VİCDANİ BİR SORUMLULUK İÇİN MADIMAK Da Bir Olalim
 
degerli alevi kardeşim,

açtığın başlık için çok teşekkür ederim,

yalnız küçük bir eleştirimi normal karşılamanı bekliyorum,

forma taşıdığın haber hakkında bir iki satır yorum yapsaydın bence daha iyi olurdu.

dilerim bu eleştirimi normal karşılarsın.

yaşadığımız ülkenin tarihi incelendiğinde alevi katliamlarıyla doludur,

bu katliamlar ülkedeki egemen güçlerin sömürü oyunundan başka bir şey degildir,

demokratik laik ülkelerin dini olmaz anayasası olur,

din kul ile allah arasındaki ibadet olarak bilinir,

ama ülkemizden yüz yıllardır süren,

toplumun dini duygularını istismar etmek ve toplumdaki birlikteliği boğmak için ,

din ve mezhep çatışmalarını körüklemek,

egemenlerin en büyük silahıdır,

bizim sünni kardeşlerimizle bir sorunumuz yok ,

fakat sünni kardeşlerimizi yobazlaştıran egemen sömürü mekanizmasıyla sorunumuz var.

tüm alevi güçleri 2 temmuzda madımaka bekliyoruz,

güç ve birlik olduğumuzu göstermek için büyük bir fırsat olacak,

korkununda ecele faydası olmadığını geçmişde gördük,

örgütlü ve demokratik mücadelemizi artırarak sürdürmemiz lazım.

sünni kardeşlerimizi bize destek olmaya çağırıyoruz,

devletin korku politikalarına karşı demokratik hakları savunmada taraf olmalarını,

ve bize destek olmalarını bekliyoruz.

Pir Mehmet 26.06.12 21:32

Cevap: İNSANİ BİR GÖREV, VİCDANİ BİR SORUMLULUK İÇİN MADIMAK Da Bir Olalim
 
Koçgiri'yi, Dersim'i, Çorum'u, Maraş'ı, Madımak'ı ve daha nicelerini unutmak geçmişine ve insanlığa yapılan birer hakarettir. Bozuk düzene karşı gelen sınıfların birliğinden korkan güruhlar bunları hep yaptılar. Biz Alevilere burada düşen hünkarın dediği gibi bir, iri ve diri olmaktır. Biz birlik olduk mu yezitlerin çarkını kırarız.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:45.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2