Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Pir Yolu Haber Merkezi (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi.html)
-   -   Abdullah Gül örneğini verdi, gözaltına alındı (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi/5975-abdullah-gul-ornegini-verdi-gozaltina-alindi.html)

gencalevi 24.06.12 14:12

Abdullah Gül örneğini verdi, gözaltına alındı
 
Abdullah Gül örneğini verdi, gözaltına alındı


Mor Çatı Vakfı kurucusu, Kadın hakları savunucularından Av.Canan Arın'ın Gaziantep'te kaldığı otelden bu sabah saat 05.30'da gozaltına alındığı öğrenildi.

Mor Çatı Vakfı kurucusu, Kadın hakları savunucularından Av.Canan Arın'ın Gaziantep'te kaldığı otelden bu sabah saat 05.30'da gozaltına alındığı öğrenildi.

Arın, İstanbul Barosu'nun Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) kapsamında Antalya'da Avukatlara yönelik bir semine konuşmacı olarak katılmış ve burada yaptığı konuşmada, evlilik yaşı, çocuklarda cinsel istismar konularına değinmişti. Canan Arın konuşmasında çocuk evliliklerin cinsel istismar konusu olabileceği gibi çocuğa şiddeti oluşturduğuna dikkat çekerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Sakarya Üniversitesi'nde 29 yaşında bir asistanken Çemberlitas Kız Lisesi'nde ögrenci olan, 15 yaşındaki Hayrunnisa Özyurt ile, 20 ağustos 1980 tarihinde evlenmesini örnek göstermişti.

Canan Arın, Antalya'daki konferansından sonra bu kentten ayrılarak Gaziantep'e geçti. Gaziantep'te konakladığı otelde bu sabah saat 05.30 sıralarında polis tarafından gözalına alınan Türkiye'nin önde gelen kadın aktivistlerinden Av. Canan Arın, sorgusundan sonra serbest bırakıldı.

KAZETE'nin edindiği bilgiye göre, Canan Arın hakkında yakalama kararı çıkarılmasına gerekçe olarak Antalya'da avukatlara verilen seminerde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Hayrunnisa Gül ile evliliğinin çocuğa şiddet olarak tanımlaması gösterildi.

bilgeyol 24.06.12 17:09

Cevap: Abdullah Gül örneğini verdi, gözaltına alındı
 
bu tür saçmalıkları ne yazıkki görmeye devam edecegiz,

son çıkarılmak istenen kürtaj yasasıylada bu pekiştirmeye çalışıyorlar,

demokratik muhalefet ve tepki koymak mantıklı olanı,

orta çağ karanlığına akp nin orta çağ zihniyetiyle hızla gidiyoruz.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:00.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2