Sponsor Reklamlar

Cemaatin Alevi planı

Genel konular Katagorisinde ve  Pir Yolu Haber Merkezi Forumunda Bulunan  Cemaatin Alevi planı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 1 gönderen Pir Mehmet
  • 1 gönderen munzuro

Seçenekler
Alt 15.12.11   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cemaatin Alevi planı

Gülen cemaati Alevileri parçalayacak ve AKP’ye destek verecek bir örgütlenme için düğmeye bastı. İş dünyasından bürokrasiye, basından spora kadar her alanda örgütlenen Gülen cemaati şimdi de Alevilere el attı. Cemaatin birçok ilde kurdurduğu dernekler bir federasyon çatısı altında birleşerek alternatif Alevi örgütlenmesi çabasında.

AKP iktidarı ile Gülen cemaatinin oluşturduğu komisyonun politikalarına blok olarak karşı duran Alevileri parçalama amacıyla başlatılan bu çalışmalar İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te başlatıldı ve ardından da Amasya, K.Maraş, Elazığ ve İzmir’i de içine alan bir alana yayıldı. Başkanlığını eski Gaziantep AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Hortoğlu’nun yaptığı Anadolu Alevi-Bektaşi Federasyonu bu alternatif örgütlenmenin çatı örgütü olarak kuruldu.
Aslında Gülen ve cemaatinin Alevilere olan ilgisi yeni değil. Gülen, daha Türkiye’de iken İzzettin Doğan’ın da aralarında bulunduğu bazı Alevi din adamları ve yazarlarını “inançlar arası diyalog” başlığı altında toplantılara davet edip ödüller vermişti. Geçtiğimiz yıllarda yandaş medyada birçok köşe yazarı, Ergenekon sürecine kuşku ile bakan ve blok olarak karşı duruş sergileyen Alevilerin, bu süreci desteklemesi için çalışmalar yapılması telkininde bulunmuştu. Bu kez cemaate yakın duran kişilere Alevi örgütleri kurduruldu.
Gülen cemaatinin kurdurduğu ilk dernek Anadolu Alevi Derneği. İstanbul’da bu yıl kurulan bu derneğin başkanlığını Ali Şeyhun yapıyor. Eski gemi kaptanı olan Ali Şeyhun, yine Fethullah cemaatine yakın olan denizcilerin kurduğu Barbaros Denizciler Derneği’nin (BADER) eski başkanı. Mayıs ayında BADER Başkanlığı’ndan ayrılan Ali Şeyhun, Anadolu Alevi Derneği’ni kurarak başkanlığını üstlendi. Gaziantep’te uzun süre AKP il yönetim kurulu üyeliği yapan ve yine Gaziantep’te cemaatin önde gelen isimlerinden biri olan Cengiz Hortoğlu’da, Amasya’da Turna Derneği, Elazığ’da Anadolu Alevi Derneği, K.Maraş’ta Erenler Derneği, İzmir ve ilçelerinde değişik adlarla cemaatten isimlere kurdurduğu dernekleri Anadolu Alevi-Bektaşi Federasyonu çatısı altında bir araya getirdi. 3 Aralık 2011 akşamı Ankara’da bir iftar yemeği veren federasyonun davetine AKP üç bakan ve 1 milletvekili ile katıldı. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AKP Sivas Milletvekili Ali Turanlı’nın katıldığı yemeğe diğer Alevi örgütlerinden kimsenin katılmaması dikkat çekti. “Alevi çalıştayı” sürecinde de AKP yandaşı pek çok dernek kurulduğu ve bu derneklerin düzenlediği sempozyumlara hükümetin büyük paralar aktardığı biliniyordu. İzmir’deki Samet Baba Derneği, Erenler Derneği, Dost Alevi Derneği, Türkmen Alevi Derneği, Abdal Musa Derneği, Türkmen Alevi Derneği, Aleviler tarafından bilinmeseler de hükümeti destekleyen açıklamalar yapmışlardı.

Miyase İlknur / Cumhuriyet
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.12.11   #2
Şah-ı Merdan
Şah-ı Merdan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: Çorum
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Cemaatin Alevi planı

Bu Formülün tutacaqını zannetmiyorum ben Aleviler Şu Günümüz Şartlarında Gerçekden Bilinçli Bir halk.. Bunda Elbette Her ilde Bulunana Alevi Bektaşi Fedarasyonlarının Yada Hacı Bektaşi Veli Derneklerinin Rolu çok Yüksek Bugun Baktıqımzda Nerdeyse Her ilde Alevi Bektaşi Dernegi Var.. Medyaya Bakarsak Artık Türkiyedeki Köyler Dahil Çoqu TelevizyonLar uydudan izleniyor.. Burdada Alevi Medyasına Görev Düsüyor.. Cem Su Yol tv v.b Bu formul aslında Günümüzde deil qecmişdede uyqulanmıs ve basarısız bir Formül olmusur..Aleviler Artık Gercekten Bilinçli Bir Toplum ve Bunu Hızla Yayan Bir toplumdur.. Alevileri Kolay Kolay Parçalayamazlar Şu an Parçalanan Bir Alevi Toplumu var zaten Dogu Güneydoqu Anadoluda Atatürkçü Aleviler ve Atatürkü suçlayan Dersim OLaylarını öne sürerek Alevi Parçalayan Bir zihniyet..Bununda Nedeni Yine Bizim Cahil kürt Alevilerimizdir..Bu oyuna Kolayca DüsebiliyorLar.. Dersim Olayları Tartısabilinir..o ayrı konudur zaten Burdada Aleviliqi Bölme Çabası deilde alevilerin Siyasi Düsüncesini Bölme çabaları Ön plandadır die düsünüyorum Yoksa Aleviliqimizi Yasama yada İnanç sistemi Olarak Zedeliyecek Yada Deqiştireceklerini zannetmiyorum Buna Biz aleviler izin Vermeyiz Bu konuya siyasi Olarak Bakılmalıdır.. ve siyasi Olarakda Aleviler zaten Bölünüktür kimisi bdp kimisi ödp emep chp die zaten bölüktür..ancak dini konuda bizi ParçalıyamazLar..ancak Kendi Kendilerini parçalarlar kısaca it ürer ürer susar
Sponsor Reklamlar

HACI BEKTAŞ YOLU dedim sürgüne saldılar
PİR SULTAN ABDAL torunuyum dedim dar ağacına çıkardılar.

Ne yapsalarda ALEVİYİM dönen dönsün ben dönmezem yolumdan

>...Özü Dogru Olanın Sözüde Doğru Olur...<

Kalp Kör Olduktan Sonra GözLerin Görmesinde Hiçbir Fayda Yoktur

Akıl gibi mal, iyi huy gibi dost, edep gibi miras, ilim gibi şeref olmaz
Şah-ı Merdan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.12.11   #3
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Eğer Aleviler, tek vücut halinde olup Ehlibeyt'in ve yolundan, soyundan giden yol rehberlerinin bıraktığı yoldan giderse istedikleri planlar kurulsun, zerre işlemez. Yüzyıllardır bu planlara, raporlara alışığız.
Sponsor Reklamlar

munzuro bunu beğendi.
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.12.11   #4
jetlii11
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 12

bende parçalayacağını inanmayanlardanım..öle bir şeyin olması imkansız..he zaten izzettin doğan belli tüm aleviler tanıyor.birde şu var aleviler akp parti ve cemmeat ilgili terimlerin olduğu yerde bir arada olacağını sanmıyorum.
Sponsor Reklamlar

jetlii11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.12.11   #5
munzuro
Üye
Üye
Nereden: izmir
Rep Puani : 10

Pir Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Eğer Aleviler, tek vücut halinde olup Ehlibeyt'in ve yolundan, soyundan giden yol rehberlerinin bıraktığı yoldan giderse istedikleri planlar kurulsun, zerre işlemez. Yüzyıllardır bu planlara, raporlara alışığız.

İkrar İmana bağlı olunduğu sürece her hangi bir kopma ya da yanılsama söz konusu bile olamaz. çünkü "Hakk, İkrar İmandır"...

evet yüz yıllardır direnen bir topluluk ama günümüzde haram sofraya çökme yarışına girenler az değil...

Yol hiç bir şekilde tahrifata açık değildir, milim dahi saptırılamaz...

fakat Yol'un ne olduğunu bilmeyen Alevi farklı mecralara çekilebilir....

sorun burada...

Alevilerin siyasal anlamda ki parçalı duruşları dahi "Yol" konusunda ki bilinçsizliğin sonuçlarındandır..

Zira Hakk bir, Hakikat Birdir...

yaşama buradan bakılabilirse bu günkü savrulmalarımızın normal olmadığı görülebilir.

nefs süreğinin mantığı kavranabilirse, Yol'un tam karşısında konumlandığı da görülebilir...

iki ayrı Yol vardır... üçüncüsü yoktur..

Yol'umuz da hiç bir sorun yoktur. sorun bizlerdedir. öyle ki alevi katliamlarını savunan alevi kökenli(Alevi demiyorum) insanlarımız vardır artık...

Hakk ve Hakikat vicdan ve adalette buluşturur, aşk ehli kılar.

Zulümat/nefs yolu ise canavarlaştırır, insan kalıbının içinde "İnsanı" barındırmaz.

aşkı niyazlarımla
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet bunu beğendi.
munzuro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...