Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Pir Yolu Haber Merkezi (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi.html)
-   -   Diyanet İşleri'nden Kerbela açılımı (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi/5673-diyanet-islerinden-kerbela-acilimi.html)

Alevi 01.12.11 20:31

Diyanet İşleri'nden Kerbela açılımı
 
4 Aralık Pazar gününe denk gelen Aşure Günü, Ankara Hacı Bayram Veli Camisi'nde yapılacak program, Anadolu Ajansı tarafından canlı yayınlanacak.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in de katılarak konuşma yapacağı programda, İstanbul Eyüp Sultan Camisi İmam Hatibi Metin Çakar, Kur'an-ı Kerim okuyacak.
http://i.ensonhaber.com/resimler/diger/esh_32045.jpg
Hacı Bayram Camisi ve İstanbul Hacı Nimet Özden Camisi imam hatiplerinin de Kur'an-ı Kerim okuyacağı programda, ilahiler söylenecek, dualar edilecek.

Programın ardından vatandaşlara aşure dağıtılacak.
CUMA HUTBESİNDE KERBELA

Bu arada, yarınki cuma hutbesinde de Kerbela konu edilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan ve tüm Türkiye'de okunacak hutbede, Muharrem ayının önemi anlatılacak.

Alevi 01.12.11 20:34

Cevap: Diyanet İşleri'nden Kerbela açılımı
 
bu diyanet ne is yapar? Millete kendi inancini empoze etmekden baska ne ise yarar dinler arasi dialog yerine ortaligi bulandirmakdan baska bir is yapmaz..

munzuro 02.12.11 17:59

Cevap: Diyanet İşleri'nden Kerbela açılımı
 
bu girişimde kapsamlı politikaların bir parçası. "tek tip insan" politikasının, yani bütün anadoluyu kan gölüne çeviren politikaların en etkin kurumlarından biri, alevi açılımı denilen samimiyetsiz girişimlerin devamı niteliğinde yeni bir girişimde bulunuyor.
Ehli Beyte ve gönüldaşlarına yüzyıllardır yapılanlar için "Dara" durmadan, mevcut gaspçı yapısına son vermeden bu tür girişimler samimi kabul edilemez.
sanırım niyetleri alevi asimilasyonuna yeni araçlar eklemek.
mevzu oldukça derin canlar.
aşkı niyazlarımla

Deniz 02.12.11 20:14

Cevap: Diyanet İşleri'nden Kerbela açılımı
 
bu hükümetin yapmış olduğu veya yapacağı hiç bir açılımı kaileye almıyorum.samimi bulmuyorum..açılım yapmasınlar.. sivas sanıklarını
açıklasınlar bunlardan alevi açılımı istemek... beklemek...ölüyü canlandırmak gibi olur..yada şunu diyebilirim rahatlıkla öküzün altında buzağa olmaz..

Alıntı:

Bu arada, yarınki cuma hutbesinde de Kerbela konu edilecek.
buda yeni asimile taktiği kendi inanç mabedleri siyasi malzemeleri olan mekana çağırmak toplamak....samimi bulmuyorum..


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:22.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2