Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen Alevi

Seçenekler
Alt 25.11.11   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Akkiraz: Siz Sivas katliamıyla yüzleştiniz mi?

CHP'li Sabahat Akkiraz, “CHP Dersim ile yüzleşsin deniliyor. Peki siz Maraş ve Sivas katliamıyla yüzleştiniz mi?” diye sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, Türkiye'de milyonlarca Alevi vatandaş Muharrem orucu tutarken, devletin bu vatandaşları görmediğini belirterek “Belediyeler, kamu ve özel sektör bakmaktadır, bilmektedir ama görmemektedir” dedi.

Akkiraz, bu durumun genel olarak Alevi toplumuna karşı geliştirilen bir siyaset yapma biçimi olduğunu savunarak, şöyle konuştu:
“(Biz ayırımları ortadan kaldırıyoruz, herş eyle yüzleşiyoruz) dense de iktidar asla Alevilik ile yüz yüze gelemiyor, yüzleşemiyor. 'Cem evi yoktur, cümbüş evi vardır' demişlerdi. 'Alevilere Sivas'ta müze yaptırılacak otel yoktur, biz orayı bilim ve kültür merkezi yaptık, siz de böyle kabul edeceksiniz' deyip, katillerle şehitlerin isimlerini yan yana yazmışlardır. Dünya Ticaret Merkezini yok eden teröristler ile orada ölen vatandaşların isimlerinin yan yana yazıldığını gördünüz mü? Görmediniz.

Belediyeleriniz milyonlarca dolar harcayıp çok güzel ve görkemli ramazan etkinlikleri yaptı. Yarın muharrem orucu başlayacak göreceğiz bakalım, hangi partiden olursa olsun, o büyükşehir belediyeleri ne yapacak? Aşure dağıtmakla ya da bir gece etkinlikte Hz Hüseyin'i anlatmakla bundan kurtulamazsınız.”

Akkiraz, “CHP Dersim ile yüzleşsin” denildiğini ifade ederek, “Peki siz Maraş ve Sivas katliamıyla yüzleştiniz mi? Peki sizler Mecliste kimlerle yan yana oturuyorsunuz?” diye sordu.

“Kaç tane Alevi müsteşar, vali, emniyet müdürü ya da genel müdür olduğunu” soran Akkiraz, “Sen bu insanları devletin dışına ittin. Yani 'zamane Yavuz Sultan Selimi' diyebiliriz sana. Dün dağ başlarında yaşamaya mahkûm edilmiştik, bugün şehrin varoşlarına, işsizliğe ve açlığa mahkûm ediliyoruz. İstediğimiz tek şey, acılarımıza saygı duyulması ve eşit vatandaşlık hakkıdır” diye konuştu.
Sponsor Reklamlar

jetlii11 bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 25.11.11   #2
jetlii11
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 12
Standart Cevap: Akkiraz: Siz Sivas katliamıyla yüzleştiniz mi?

sebahat akkiraz yerinde bir açıklama yaptı..zamane selimi eşittir tayyip...
Sponsor Reklamlar

jetlii11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 26.11.11   #3
datatip
Üye
Üye
Nereden: adana
Rep Puani : 10

Yapamazlar,yüzleşemezler,acizler.Çene desen bol özeleştiri dersen sıfır.
Sponsor Reklamlar

datatip isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 26.11.11   #4
Sun's Son
Banned
Banned Users
Nereden: Halep

Sabahat ablama kurban olurum fakat yaptığı misilleme çok çocukça ve hiç de diplomatik değil! Ne demek yani:
-Sen niye kardeşine tokat attın?
-Ama o da benim saçımı çekti...
gibi bir durum bu zira.
Başbakan'ın başlattığı tartışma yerinde ve zamanında bir tartışma, ben de muhalefeti sıkıştırmak için bunu kullanırdım iktidar olsaydım. Verilmesi gereken yanıtlar iki obsiyonda özetlenebilir.
Ya, "CHP geçmişte yaptığı hataların bilincindedir ve halkın yeni, kimliğinin gereklerini yerine getiren sosyal demokrat bir parti olarak karşısındadır." gibi Anti-Karşıdevrimci, Dersim'in hata ve zulüm olduğunu kabul eder bir tutum sergilemeliydi. İttihat-Terakkici Halk Partisi anlayışına karşı, göğsü dik bir Sosyalist Enternasyonal üyesi parti olarak durmalıydı.
Ya da buna benzer fakat ince bir farkla, " Aynı ırmağa girdiğimizde girmeyiz, bizi değiliz." felsefesine paralel, bu olayları yaşatanların hiçbirisinin şu an partide olmadığını, ırmağa kaynaktan gelen yeni suların onu bambaşka bir ırmak yaptığını, olayları devrin konjüktürüne göre incelemenin doğru olacağını yoksa geçmiş prangasına takılı olanların ileriye adım atmaktan aciz kalacaklarını açıklayacak bir tutum sergilemelilerdi.

Siyasetçiler oyun oynuyor. Onların birkaçı dışında beni (halkı) temsil ettiğine inanmıyorum. Hizmet istiyoruz hezimet değil. Şu ahmakça tutumlarını topyekün bırakıp Anadolu'nun dirliği ve birliği için çalışmalarına bir an önce başlamalarını diliyorum.

Sosyal demokratlar OMURGALI BİR HALK PARTİSİ istiyor!!!

Sabahat Ablamın bizlerin sesine kulak vererek gelecek yorumlarını ona göre tasarlayacağına eminim.

Erenler demine...
Sponsor Reklamlar

Sun's Son isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 26.11.11   #5
ozgurkursun44
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: out of Turkey

Aslında akla ilk gelen şu soru var. Sanatçılar siyaset yapmalılar mı? veya milletvekili adayı olmalılar mı?....

Evet, Sebahat Akkiraz bir milletvekili oldu lakin sanatçı kimliği eridi... Ferhat Tunç milletvekili adayıdı. Seçilemedi... Sanatçı kimliği halen var lakin Milletvekili olmaya çok istekli...
Dolayısı ile sanatçı kimliği siyasetçi kimliği birbirinekarışırsa kimlikler karmaşası hatta karakter karmaşası yaşanabilir...
Ben Sebahat Akkiraz hanımın türkülerini çok dinledim. Sesi güzeldir iyi besteler de yapar...

Çook ilginç açıklamalar yapmış... Aslında Chp de önemli konulardan anlıyan bir çok kişi var lakin bir tarihçi yok gibi görünüyor. Diyor ki genel müdür, vali Alevi vatandaşlardan yok... eee Sebahat Hanım bu neyi gösteriyor? Sen henüz birinci sınıf vatandaş olamamıssın. Sen Türkiye Cumhuriyetinin Kemalist sistem korumasını bırak dailk önce birinci sınıf vatandaş olma hakkını ara.....

Dikkatinizi şuraya çekmek isterim.....

Nitekim, gerek Chp döneminde Maraş, Malatya, Çorum, Alaca şehirlerinde; gerekse Shp döneminde Sivas ta ve Gazi de yaşanan katliamalar, bu Devclet yönlendirmeli Türk İslam Sentezci ırkçı -şeriatçılartarafından gerçekleştirilmiştir. Bunun böyle olduğunu bilmek için, Ecevit' in ölümünden sonra, gizli kasasında bir Mit raporunun çıkması gerekmiyordu....

Dikkat erdeseniz Dersimde de Chp vardı yönetimde....

Ne dediler Chp içinde çok ses varmış o zaman....

Sebahat hanım bir açıklama yaptı ya maraş ya sivas diye....

Şimdik ordan biri diyecek ki o konu nire bu konu nire......

Bu Chp ye oy verenlere......

Mehmet Bayrak ALevilik-Kürdoloji-Türkoloji Yazıları..
Sponsor Reklamlar

Konu ozgurkursun44 tarafından (26.11.11 Saat 16:24 ) değiştirilmiştir. Sebep: düzeltme güncelleme
ozgurkursun44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...