Sponsor Reklamlar


 
Seçenekler
Alt 20.11.11   #1
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Milliyet / Fikret Bila – Kılıçdaroğlu: ‘Erdoğan’la Dersim’i televizyonda tartışalım’


19 Kasım 2011 - Cumartesi


Kılıçdaroğlu: ‘Erdoğan’la Dersim’i televizyonda tartışalım’

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün, “Dersim’de katliam yapıldı ve Atatürk’ün bilgisi vardı” biçiminde özetlenebilecek sözleriyle başlayan tartışmaya Başbakan Tayyip Erdoğan da dün Bitlis’ten katıldı. Dersim konusunda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Başbakan Erdoğan, CHP’yi tarihini bilmemekle ve yüzleşmekten çekinmekle suçladı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun “Dersim arşivlerini açsın” talebine de “Ben ne arşiv açacağım vakti varsa kendisi açsın” yanıtını verdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yla dün bu konuyu konuştum. Kılıçdaroğlu’nun yönelttiğim sorulara verdiği yanıtlar şöyle:

“Televizyona davet ediyorum”

- Başbakan Tayyip Erdoğan da Bitlis’ten Dersim tartışmasına katıldı. Tunceli milletvekiliniz Hüseyin Aygün’ün sözleri üzerine, sizi ve CHP’yi tarihini bilmemekle eleştirdi. Size, “Vakti varsa arşivi gitsin, açsın” önerisinde bulundu. Ayrıca sadece Dersim olayıyla değil İsmet İnönü dönemini kastederek “CHP Milli Şef dönemiyle de yüzleşmeli” dedi. Başbakan’ın eleştirilerine yanıtınız nedir?

- Başbakan’ın konuşmasını arkadaşlarım aktardılar. Önce şunu söylemeliyim ki, bizim tarih bilmediğimizi iddia eden Başbakan’la istediği televizyonda Dersim de dahil tarih tartışmaya hazırım. Kendi arzu ettiği bir televizyonda karşıma çıkma ve benimle tarih tartışmaya davet ediyorum. Benim de CHP’nin de kimseden tarih dersi almaya ihtiyacımız yok. Hele Sayın Başbakan’dan tarih dersi almaya hiç ihtiyacımız yok. Tarih bilgisi olmayan biri varsa o da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kendisine güveniyorsa çıksın karşıma, televizyonda tarih tartışalım.

“Yüreği varsa açsın”

- Başbakan Erdoğan, Dersim arşivlerini açsın yönündeki çağrınıza, “Ben seçimlerde Dersim olayını belgeleriyle açıkladım. Arşivi açsın diyor. Ben zaten belgeleriyle açıklamışım, ne açacağım, vakti varsa kendisi açsın” yolunda bir eleştiri yaptı. Sizin yanıtınız nedir?

- Bir sefer şunu söyleyeyim ki, Başbakan demagoji yapacağına Dersim arşivlerini açsın. Eğer yüreği varsa bu arşivleri açar ve ne olduğunu herkes öğrenir, biz de öğreniriz. Arşiv Başbakanlığa bağlı. Açma yetkisi Başbakan’ındır. Ama bir Başbakan eğer arşivleri ana muhalefet liderinin açmasını istiyorsa, o zaman benim gözümde Başbakan değildir, o makamdan istifa etmesi gerekir.

“Atatürk’le sorunumuz olamaz”

- Tunceli milletvekiliniz Aygün’ün Dersim’de katliam yapıldığı ve bunun Atatürk’ün bilgisi dahilinde olduğunu söylediği basına yansıdı. CHP’de Dersim olaylarıyla ilgili olarak Atatürk’e dönük yeni bir tespit var mı? Bu konuda Atatürk’e yöneltilen bir eleştiri söz konusu mu?

- Bizim Atatürk’le ilgili hiçbir sorumuz yok, olamaz da. Atatürk, bu ülkenin kurucu lideridir, ona sevgimiz ve saygımız sonsuzdur. Ama eleştirilmesi gereken Başbakan’ın tutumudur. Atatürk’ü bile sıcak politika malzemesi yapması devlet adamlığıyla bağdaşmaz. Ama bunu her vesileyle yapıyor. Devlet adamlığını unutup güncel konulara malzeme yapmaya çalışıyor. Eleştirilmesi gereken budur.

Kurultayın ertelenmesi

- Kurultayınızı ertelediniz. Bu kararın parti içi muhalefete karşı alınmış bir karar olduğu eleştirisi yapılıyor. Ne diyorsunuz?

- Kurultayı 5-6 ay kadar erteledik ama bunun gerekçesi başka. Biz iki seçim arasında kurultay yapmayalım diye zaten karar almıştık. Enerjimizi seçimlere yoğunlaştıralım diye düşündük. Eğer kurultayı 5-6 ay ertelersek o zaman yerel seçimleri de geride bırakmış olacağız. Daha sağlıklı olacağı düşüncesiyle bu kararı aldık.

“Tekin’in istifası söz konusu değil”

- Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil’in istifa edecekleri yönünde haberler de basında yer aldı. Kendileriyle temasınız oldu mu?

- Evet, oldu. Her ikisi de bana geldiler ve bu haberlerin doğru olmadığını söylediler. Tekzip yayınlamak istediklerini belirttiler. Ben de tekzibe bile gerek olmadığını söyledim. Basın tevatürleri haber yapmayı seviyor, aslını araştırmıyor maalesef
Sponsor Reklamlar

__________________
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.11.11   #2
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Milliyet / Fikret Bila – Kılıçdaroğlu: ‘Erdoğan’la Dersim’i televizyonda tartı


Her ne kadar CHP'yi desteklemesem de, Fikret Bila'nın dediğine katılmamak elde değil.
Sponsor Reklamlar

__________________
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Erdoğan'ın Dersim özrüne sevinmeden önce hatırlanması gereken gerçekler! Pir Mehmet Pir Yolu Haber Merkezi 3 27.11.11 18:21
Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Kutlu Doğum'da redyellow Dini Konular 9 22.04.11 16:23
Televizyonda Yayinlanan ilk Alevi Klibini Hatirliyormusunuz.. Alevi Alevi'lik ile ilgili Genel Videolar 6 20.04.11 19:54
recep tayyip erdoğan ile kemal kılıçdaroğlu söz duellosu Alevi Siyaset/Politika Tartışma Mekanı 7 16.03.11 17:35
Kılıçdaroğlu ve Ekonomi mechul Siyaset/Politika Tartışma Mekanı 2 17.06.10 16:41
Totobo Satılık pomeranian Pomeranian Boo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2