Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen jetlii11

Seçenekler
Alt 11.11.11   #1
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54
Standart Ayvalık’lı Aleviler’den örnek yardım

27 Eki 2011
Ayvalık’lı Aleviler’den örnek yardım
Van’da meydana gelen 7,2 şiddetindeki depremin ardından ülke genelinde bölgeye insani yardım akıyor.
Ayvalık ‘ta da Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ayvalık Şubesi tarafından insani yardım kampanyası başlatıldığı bildirildi. Van’da meydana gelen deprem nedeniyle Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından başlatılan yardım kampanyasına giyecek, battaniye, ilaç, hijyenik ped, çocuk bezi ve maması gibi acil yardım malzemelerine gereksinim duyulduğunu ileten Dernek Başkanı Vedat Tekten,”Kara Ekim” diye nitelendirdiği günler içinde önce terör ve hemen ardından Van’da meydana gelen deprem nedeniyle duydukları üzüntüyü dile getirdi.
Tekten, başlattıkları insani yardım kampanyası ile ilgili olarak “İçinden geçtiğimiz günler, bir türlü bitirilemeyen Güneydoğu bölgelerimizde etkin olan kirli savaşın yol açtığı ölümlerin acısı henüz tazeyken, Van’dan gelen deprem haberiyle bu acımızda daha da derinleşmiştir. Bugünler insanlığın sınavdan geçtiği günlerdir. Alevi toplumu olarak bizler böylesi günlerde nasıl bir dayanışma gösterilmesi gerektiğini en iyi bilenlerdeniz” dedi.
Tekten yaptığı açıklamada Van Depreminin ardından başlattıkları insani yardım kampanyasında her kesimden insanın destek vermesini beklediklerini kaydederek, “Bu acılı günlerde, yaralarımızın el birliği ile sarılması gerekmektedir” diye konuştu.
Ayvalık genelinde başlattıkları kampanyada toplanacak insani yardımların Van depremzedelerine ivedilikle ulaşması için her türlü imkanı seferber edeceklerini belirten Vedat Tekten, “Böylesi günlerde bir arada durmayı başarmak zorundayız” diyerek herkesi insani kampanyaya davet etti.
HABER: Derya Titiz
Sponsor Reklamlar

İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 11.11.11   #2
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Ayvalık’lı Aleviler’den örnek yardım

Haberin tarihi biraz geçse de paylaşmak istedim. Alevilik kadar sevgiyi özümseyen bir inanç yok bence, her geçen gün Alevi olmaktan kıvanç duyuyorum.
Sponsor Reklamlar

İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 11.11.11   #3
jetlii11
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 12
Standart Cevap: Ayvalık’lı Aleviler’den örnek yardım

bizim yüreğimiz yufka gibidir.çareşiz,ezilen ve yoksul tarafındayız.bizim için kürdü lazı türkü yoktur insan vardır.camiye gidipte sonra vandaki depremdekilere keşke hepsi ölseydi diyenide gördük..
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet bunu beğendi.
jetlii11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...