Sponsor Reklamlar

Aleviler Atatürk için yas orucu tutacaklar

Genel konular Katagorisinde ve  Pir Yolu Haber Merkezi Forumunda Bulunan  Aleviler Atatürk için yas orucu tutacaklar Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 23.11.11   #31
pirimali
Banned
Banned Users
Nereden: erzincan
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Aleviler Atatürk için yas orucu tutacaklar

Pir Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İmam Hüseyin ile Atatürk'ü mü bir tutuyorsunuz. Biri Dersim'de Ehlibeyt'in kamilliğini, güzelliğini ve soyunu alan seyitlerimizi ve onların taliplerini katlediyor. Öteki Hakk Yolu için Yezid'e sırrını vermektense serini veriyor. Hiç bu ikisi bir tutulur mu?

Evet ikisi de birdir, çünkü ikiside Pir dir. Dersim ile ilgili çok şey söylemeye gerek yok o yakın tarihte bile bazı bilgilerin değiştirilebileceğine en güzel örnektir. İsmet İnönünün yapmış olduğu çok büyük bir yanlış Atatürk'e mal oluyor. Bunun sebebi de Atatürk düşmanlarının ele fırsat geçmişken değerlendirmeye çalışmasıdır. Nasılsa Atatürk yok kendini savunamaz değil mi?
Sponsor Reklamlar

pirimali isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 23.11.11   #32
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

komadi tradeji nederseniz diyin bu hükümek işini iyi biliyor.alevileri nasılda birbirine taktım diye cuma toplantılarında af edersiniz ama kıçları ile gülmekteler devam edinnnnn.arkadaşlar songaz devam edin birbirinizi kırmaya yemeye yarında şunu yaparızki ben artık buna inanıyorum aleviler birbirini yakacak..

helal olsun sana akp işini biliyorsun fetonun iti bizi birbirimize düşürdün

arkadaşlar biz bu ülkede vatandaştan sayılmıyoruz kimliğimiz bulunammakta siz nelerle uğraşmaktasınız heyy az silkelenelimde kendimize gelelim....
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet, devran ve Aykiz bunu beğendiler.
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 24.11.11   #33
pirimali
Banned
Banned Users

Amasya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
komadi tradeji nederseniz diyin bu hükümek işini iyi biliyor.alevileri nasılda birbirine taktım diye cuma toplantılarında af edersiniz ama kıçları ile gülmekteler devam edinnnnn.arkadaşlar songaz devam edin birbirinizi kırmaya yemeye yarında şunu yaparızki ben artık buna inanıyorum aleviler birbirini yakacak..

helal olsun sana akp işini biliyorsun fetonun iti bizi birbirimize düşürdün

arkadaşlar biz bu ülkede vatandaştan sayılmıyoruz kimliğimiz bulunammakta siz nelerle uğraşmaktasınız heyy az silkelenelimde kendimize gelelim....

O halde doğruları görmeye davet ediyorum Alevileri. Karalamayla, iftirayla, yalan yanlış bilgilerle zaman harcayacağınıza inanın harcadığınız vaktin dörtte birini anlamaya çalışmaya harcasaydınız şu an bu şekilde tartışma yaşanmayacaktı. Biz anlatıyoruz ama anlamaya çalışan biri olduğunu sanmıyorum sürekli savunma halindesiniz, gard almış bekliyorsunuz. Cevap verselerde yanıtlasak diye...inanın bu şekilde yaparak kazanacağınız hiçbir şey yok.. Gündemi iyi takip edin bakın neler olacak...Suriye ile savaş kapıda göreceksiniz...Aleviler gerçeklere hep sırtını dönmüş, hiçbir zaman hakettikleri değeri vermemişler, bu yüzden de hep evliya ahını almışlar, yüzleri gülmemiş. Gelin bu kez aynı hatayı yapmayın, çok geç olmadan...
Sponsor Reklamlar

alikulu bunu beğendi.
Alt 24.11.11   #34
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

pirimali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
O halde doğruları görmeye davet ediyorum Alevileri. Karalamayla, iftirayla, yalan yanlış bilgilerle zaman harcayacağınıza inanın harcadığınız vaktin dörtte birini anlamaya çalışmaya harcasaydınız şu an bu şekilde tartışma yaşanmayacaktı. Biz anlatıyoruz ama anlamaya çalışan biri olduğunu sanmıyorum sürekli savunma halindesiniz, gard almış bekliyorsunuz. Cevap verselerde yanıtlasak diye...inanın bu şekilde yaparak kazanacağınız hiçbir şey yok.. Gündemi iyi takip edin bakın neler olacak...Suriye ile savaş kapıda göreceksiniz...Aleviler gerçeklere hep sırtını dönmüş, hiçbir zaman hakettikleri değeri vermemişler, bu yüzden de hep evliya ahını almışlar, yüzleri gülmemiş. Gelin bu kez aynı hatayı yapmayın, çok geç olmadan...

karşınızdaki kişinin kim olduğunu bilmeden hemen öyle güzel ön yargılı olmuşsunuzki bıravo size sizi alkışlıyorum...bende şunu söyleyeyim sanalda değil rerelde benim verdiğim mücadelenin siz onda birini vermemişsinizdir..karşınızdaki kişinin kim olup olmadığını bilmeden yazı yazmak kolay nette..
esenlilpkler
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet bunu beğendi.
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 24.11.11   #35
devran
Moderatör
Deneme Mod.
Rep Puani : 20

pardon can siz kimsiniz ki bütün alevileri anlayışsızlıkla yargılıyor ve uyarıyorsunuz ?

birde Hangi evliyanın ahını almışız benim haberim yok hani Kerbelada mı aldık yoksa İbrahim Peygamberden mi ?
Yoksa İmam Hüseyin İçin Çocuklarını feda eden babadan mı
bırakın bu işleri ağrımadık başa çaput dolanmaz.
suriye ilede kimsenin bi sorunu yok can
feto devrin peygamberi olur
evlatlığı da devrin başkanı islami arap birliği yada büyük arap birliği her neyse onun başına geçer
senaryo nasıl güzel değilmi evet güzel
ama senin göremediğin gerçek bu olacak çaba ona bide bu açıdan değerlendirin

esas konu şu Atürk için yas tutacak olan aleviler değil bütün türkiye cumhuriyetidir.
ikincisi biz atamız Şah Hüseyin ve Yanında Şehit olan canlar için matem tutarız yasa bürünürüz
üçler için beşler için yediler ve kırklar için can
var git sen inandığın için oruç tut. ama kimsenin inancını yargılama.

Lütfen konunun dışına çıkmadan cevap yazın yada yorumlayın başlığın dışına çıkacak yazılar editörler tarafından silinecek yada değiştirilecektir.
Sponsor Reklamlar

Deniz ve Pir Mehmet bunu beğendiler.
İblisin talim ettiği yola minnet eylemem
devran isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 24.11.11   #36
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Evet ikisi de birdir, çünkü ikiside Pir dir. Dersim ile ilgili çok şey söylemeye gerek yok o yakın tarihte bile bazı bilgilerin değiştirilebileceğine en güzel örnektir. İsmet İnönünün yapmış olduğu çok büyük bir yanlış Atatürk'e mal oluyor. Bunun sebebi de Atatürk düşmanlarının ele fırsat geçmişken değerlendirmeye çalışmasıdır. Nasılsa Atatürk yok kendini savunamaz değil mi?

Atatürk mü Pirdir, Atatürk Kurtuluş Savaşı'nda olan mücadele ve yaptığı yeniliklerden dolayı seviliyor ya da sayılıyor olabilir. Fakat Dersim Katliamının Atatürk bilgisi dahilinde olduğu belgelerde geçiyor. Yani Atatürk pir filan değildir.
Sponsor Reklamlar

İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 25.11.11   #37
pirimali
Banned
Banned Users

devran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

pardon can siz kimsiniz ki bütün alevileri anlayışsızlıkla yargılıyor ve uyarıyorsunuz ?

birde Hangi evliyanın ahını almışız benim haberim yok hani Kerbelada mı aldık yoksa İbrahim Peygamberden mi ?
evlatlığı da devrin başkanı islami arap birliği yada büyük arap birliği her neyse onun başına geçer

esas konu şu Atürk için yas tutacak olan aleviler değil bütün türkiye cumhuriyetidir.
ikincisi biz atamız Şah Hüseyin ve Yanında Şehit olan canlar için matem tutarız yasa bürünürüz

Lütfen konunun dışına çıkmadan cevap yazın yada yorumlayın başlığın dışına çıkacak yazılar editörler tarafından silinecek yada değiştirilecektir.

Anlattığım şekilde yaşayan bütün Alevilere sesleniyorum ben. Hangi evliyanın ahını mı almışız? Kerbela'dan başlayın işte Aleviler hangi Pirlerine sahip çıkmışlar? Sözünü ettiğiniz İmam Hüseyin için çocuklarını feda eden babada bir evliyadır, Seyit Mitrullah'tır yani "Keşiş"...

Suriye konusunda yorum yapmıyorum, inşallah kötü şeyler olmaz ama görünen köy klavuz istemez...

Atatürk için Aleviler değil Atatürk'ü sevenler oruç tutuyor, o gün orada bulunan insanların çoğu Alevi evet ama içlerinde bu yolu benimsemiş çok değerli Sünni arkadaşlarımızda var. Bu nedenle bu yas elbette Türkiye'nin yasıdır.

Ben de İmam Hüseyin için yas tutuyorum, inandığımın farklı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kerbela'da yezide başını veren, gözünü bile kırpmadan yolu için kendini feda eden o güzeller güzeli İmam Hüseyin için yas tutuyorum, kimsenin inancını da yargılamıyorum kimsenin de benim inancımı yargılamaya hakkı yoktur...Saygılarımla...
Sponsor Reklamlar

Alt 25.11.11   #38
alikulu
Yeni Üye
Üye
Nereden: istanbul

Pir Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Atatürk mü Pirdir, Atatürk Kurtuluş Savaşı'nda olan mücadele ve yaptığı yeniliklerden dolayı seviliyor ya da sayılıyor olabilir. Fakat Dersim Katliamının Atatürk bilgisi dahilinde olduğu belgelerde geçiyor. Yani Atatürk pir filan değildir.

sizden rica ediyorum,Atatürk hakkında bilmeden ,başkalarının anlattığı yanlış bilgilerle bu şekilde düşünmeyiniz.

Dersim olayında Atatürk zaten ağır hastadır kaldıki Atatürk'ün etrafında her zaman Dersim'li insanlar vardı veAlevilere değer veriyordu ayrıca Dersim'de 1935 yılında insanlar aydınlansın,diğer yerlerdeki insanlardan geri kalmasın ,rahat yaşasınlar diye hem HALKEVİ açmış,hem de KÖPRÜ açılışı yapmıştır.

Atatürk yüce biri olmamış olsa ardaha Damal ilçesinde her yıl 15 haziran-15 temmuz tarihleri arasında dağda silüeti çıkmazdı.

Bugün hala Cemevleri'miz de Atatürk'ün resimleri asılıdır,sadece vatanı kurtaran bir kişinin resmi,ibadethanelere asılır mı?
hayır
Sponsor Reklamlar

alikulu isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 25.11.11   #39
alikulu
Yeni Üye
Üye
Nereden: istanbul

devran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Pir sultan'ı ihbar eden müsahibi değil miydi?

Nesimi'yi yüzdüren kimdi?

Mansur'u pastırma gibi ezen, Zekiriya Peygamberi ikiye bölen ?

bunlar tarihte olan acı yaşanmış Pir'lerin can cömertliği yaparak şehit olduğu durumlardır.
gün birlik olma günü evet ama bunu siz inanmıyorsunuz diye bir gerçeği inkar gelerek yapmamalısınız.

Ayrıca şunu da belirteyim,bizler buraya size ,bizim inandıklarımızı inandırmak amacıyla gelmedik.

Bizim kutsalımıza ve herkesin de özellikle Alevilerin kutsalı olması gereken Pir Zöhre Ana'ya söz söylendiği için burdayız.
yoksa bizler,o site senin bu site benim dolaşan insanlar değiliz,kendi sitemizde varlık gösteren insanlarız.
Ve sesimiz dünyaya duyuruldu...
Sponsor Reklamlar

alikulu isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 25.11.11   #40
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Konu gereginden cok uzadi ve ataturk degilde kendi reklaminizi yapar oldunuz nedense alevi oldugunuz halde sadece bu konuya cevap veriyorsunuz buda gosteriyorki sizin cikarci menfaatkar, magazin alevisi oldugunuzu ortaya koyuyor..

Konu Kilit...
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...