Sponsor Reklamlar

13 yaşında onlarca kişinin tecavüzüne uğrayan N.Ç davasında ortaya çıkan bu gerçek bi

Genel konular Katagorisinde ve  Pir Yolu Haber Merkezi Forumunda Bulunan  13 yaşında onlarca kişinin tecavüzüne uğrayan N.Ç davasında ortaya çıkan bu gerçek bi Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 03.11.11   #1
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54
Standart 13 yaşında onlarca kişinin tecavüzüne uğrayan N.Ç davasında ortaya çıkan bu gerçek bi

13 yaşında 26 kişinin tecavüzüne uğradı. Açılan dava 8 yıl sürdü. Mahkeme 'sanıklarla kendi rızasıyla birlikte oldu' dedi, Yargıtay da bu kararı onadı. Ancak hiç bilinmeyen bir gerçek bugün ortaya çıktı.

İŞTE O TECAVÜZCÜLER

Fatih Altaylı, köşesinde 13 yaşındaki N.Ç'y tecavüz eden o isimleri bir bir deşifre etti.
Tecavüzcüler arasında askerden, esnafa, memurdan, inanması zor ama bir ilköğretim okulu müdür yardımcısına kadar uzanan Türkiye'nin yüz karaları var...
Ayrıntıları okumak için TIKLAYIN...

TECAVÜZ DEĞİL, YARGITAY MAĞDURU

13 yaşında 26 kişinin tecavüzüne uğrayan N. Ç. , Yargıtay'ın "rızasıyla oldu" kararına bu sözlerle isyan etti.
Ayrıntıları okumak için TIKLAYIN...

BEDENİ YERİNE İSMİ KORUNDU

Hukukçular Yargıtay kararını nasıl değerlendirdi...
TIKLAYIN...

YARGI TECAVÜZE ÇANAK MI TUTUYOR?

Yargının N.Ç davasında verdiği karara kadar, yapılan yorumlarda bir o kadar sert oldu...
TIKLAYIN...
Zanlılarla kendi rızasıyla birlikte olduğu söylenen N.Ç, devlet korumasına alındıktan sonra defalarca ameliyat olmuştu. Çünkü oturmakta dahi güçlük çekiyordu.

hurriyet.com.tr'nin haberine göre Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Kahraman Eroğlu N.Ç'nin "kendi rızasıyla ilişkiye girdiği" yönündeki mahkeme kararının Yargıtay tarafından da onanmasına büyük tepki gösterdi ve korkunç gerçeği açıkladı.

Eroğlu, olayın yaşandığı tarihte çocuğu korumaya aldıklarını ve uğradığı tecavüzler nedeniyle N.Ç'nin dörtten fazla ameliyat olduğunu ilk kez söyledi.

KORKUNÇ GERÇEK

Tüm Türkiye'nin kanını donduran tecavüz olayının ardından açılan davada mahkeme N.Ç'nin erkeklerle kendi rızasıyla birlikte olduğuna karar vermiş, Yargıtay da bu kararı onamıştı. Mahkemelerin bu kararları kamuoyunda büyük tepki yaratırken olayın yaşanmasının ardından N.Ç'yi koruma altına alan dönemin İstanbul İl Sosyal Hizmetler Müdürü Kahraman Eroğlu şöyle konuştu:

"Ben o dönemde İstanbul İl Sosyal Hizmetler Müdürüyken uğramış olduğu vahşet neticesinde o dönemki Bakan Hasan Gemici ve sonrasında Güldal Akşit tarafından çocuğa sahip çıkmamız istendi. İstanbul'da kaldığı sürece çocuğu sahip çıktık."

KONUŞURKEN SESİ TİTREDİ

Konuşurken adeta sesi titreyen Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Uğradığı tecavüzler neticesinde bize ilk geldiği zaman oturmakta güçlük çekiyordu. Dörtten fazla ameliyat oldu. Geceleri uyuyamıyordu. Büyük bir travma yaşıyordu. Tabi bu yaşadığı travmayı kolay kolay atlatamaz. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak yardım aldı, tedavi gördü. Tekrar okula kayıt yaptırdık. Adını değiştirerek okula gidip geldi. İyi bir eğitim aldı. Ortaokulu başarıyla bitirdi. Çok güzel şiir yazıyordu. Öyküler yazıyordu. Eminim ileride bunları kitaplaştıracak. Daha sonra yaşı dolunca yurttan ayrıldı. İşe girdi, kendisine ev tuttu, iyi bir hayata başladı.

BANA 'BABA' DER

Kendisiyle görüşmeye devam ediyoruz. Arada bir beni arar. Bana 'baba' diye hitap eder. En son iki ay önce bana uğramıştı. Yargıtay'ın kararına çok üzüldüm 13 yaşındaki bir çocuğa 'kendi rızası ile birlikte oldun' demek anlaşılacak bir karar değil. Daha korunması gereken bir yaşta böyle insanlık dışı bir olaya maruz kalmasını, kendi rızası ile nitelemek skandaldır. Adalet Bakanlığı ve Aile Bakanlığı'nın bu duruma tepki göstermesi sahip çıkması iyi bir gelişme. 13 yaşındaki N.Ç'ye yapılan haksızlığa bakan Fatma Şahin'in tepki göstermesine sevindim.

YASAL DÜZENLEMELER GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Benzer durumların önlenebilmesi için çocukları koruma yasalarının tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Aile çocuğu koruyacak durumda değilse ailenin güçlendirilmesi gerekiyor. Korumuyorsa aile hakkında dava açılıp çocuğun alınması sağlanabilir. Bu karardan sonra N.Ç eminin çok üzülmüştür yine bir utanç yaşamıştır."

Kaynak : http://www.internethaber.com/ti--381...#ixzz1cede6NG6
Sponsor Reklamlar

İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...