Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen munzuro

Seçenekler
Alt 02.11.11   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Rektör Alevi kökenli öğretim üyelerini gönderiyor

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ve PM üyesi Doğa Çiğdemoğlu, incelemelerde bulunmak üzere geldikleri Tunceli’de, görüşme talebinde bulundukları Belediye Başkanı BDP’li Edibe Şahin’den randevu alamadı.

Tunceli’ye daha önce bir kaç kez geldiklerini belirten CHP’li Kaplan ve Çiğdemoğlu, "Parti olarak, buradaki hizmet anlamında bir çok sorun bulunduğunu biliyor ve bu sorunları Ankara’ya taşımak için BDP’li Belediye Başkanı Edibe Şahin’den randevu talep ettik. ancak bırakın randevu vermeyi, bize geri dönüş bile yapılmadı" dedi.
Tunceli’de CHP il ve ilçe örgütlerini denetlemek, parti çalışmalarını yerinde incelemek ve vatandaşlar, STK temsilcileri ile belediye yetkililerini dinlemek üzere Tunceli’ye geldiklerini belirten CHP’li Mehmet Hilal Kaplan, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ile birlikte gezileri hakkında basına bilgi verdi.

CHP İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, bölgede son dönemlerde gelişen terör olaylarının halkı rahatsız ettiğini ve silahlı eylemlerin bir an önce son bulmasını isteyerek, "Terör olayları halkın yaşamını çok olumsuz etkiliyor. Son aylarda ilimiz genelinde Hozat, Nazimiye ve Ovacık ilçelerinde üç masum sivil vatandaşımız suçsuz ve günahsız oldukları halde PKK’lılar tarafından öldürüldü. Yollar kesiliyor, insanların araçları yakılıyor. Artık bunu yapanlar bu tür eylemlerden vazgeçmelidirler. Artık Türkiye’de her şey parlamentoda hal edilecek bir duruma geldi" dedi.

"REKTÖR ALEVİ KÖKENLİ ÖĞRETİM ÜYELERİNİ GÖNDERİYOR"

CHP’li Genç, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ’un yaptığı çalışmaları TBMM’ye taşıyacağını belirterek, "Bize çok sayıda şikayet geliyor. Fethullah Gülen Cemaati’nin adamlarının okula yerleştirildiği konusunda ciddi bilgiler bana ulaştı. Üniversite rektörü son aylarda üniversitede görevli Tunceli ve Alevi kökenli öğretim üyelerini okuldan gönderdi. Bunun nedeni yaklaşan rektörlük seçimlerinde kendisine rakip çıksın istemiyor. Ayrıca üniversitedeki kadrolaşmalar ile ilgili elimize çok ciddi iddialar ulaşıyor. Alevi ve Tuncelili hocaları okuldan gönderiliyor, Fethullah Gülen cemaatine uygun yeni elemanlar getiriliyor. Bu konuları araştıracağız" dedi.
Üniversite rektörünün özellikle yurt dışı gezileri ve yaptığı çalışmalar konusunda TBMM’ye soru önergesi vereceğini belirten Kamer genç, "Rektörün yurt dışında çok fazla zaman geçirdiği ve bazı ülkelere özellikle neden çok sık gittiği konusunda elimize bazı bilgiler ve iddialar geldi, bu konuyu TBMM’ye taşıyacağım" diye konuştu.

BDP’Lİ BELEDİYE AYRIMCILIK YAPIYOR

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ise, Tunceli’de hizmet konusunda parti ayrımcılığı yapıldığını belirtti. Yol yapımı ve sosyal devlet ilkesi gereği, bazı hizmetlerin getirilmesi konusunda Tunceli Belediyesi’nin olumsuzluk içinde olduğunu gördüğünü ifade eden Kaplan, bölgeye her gelişlerinde aynı sorunlarla karşılaştıklarını vurguladı. Kaplan, "Dönem dönem vatandaşlardan gelen en önemli şikayet yerel yöneticilerin hizmet getirirken insan ayrımı yaptığı, hizmet sunarken kendisinden olanın ya da olmayanın ayrıt edildiği, kendisine yakın olan ve olmayanlara ayrımcılık yapıldığı konularında çok şikayet alıyoruz. Hizmetin yetersizliğinin yanı sıra bir de bu sosyal ilişkideki olumsuzluk ciddi bir şekilde barışa gölge vuran noktalardan biridir. CHP burada birinci parti konumundadır. Gücü ortadadır. Ben bu kente geldiğimde sayın belediye başkanımızı ziyaret etmek istedim. Kentin sorunlarını Ankara’ya, hatta TBMM’ye taşınması konusunda kendisiyle bilgi alışverişi yapmak istedim. Ben sayın belediye başkanımız hanımefendiden randevu alma imkanına kavuşamadım. Bırakın randevu vermeyi, bize bir geri dönüş nezaketini bile gösteremedi belediye başkanı" diye konuştu.
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.11.11   #2
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Rektör Alevi kökenli öğretim üyelerini gönderiyor

Aleviliğin son kalesi Dersim'i ele geçirmek için ilim yuvası cemaatçiler yerleştiriyorlar. Bu taktik yıllardır uygulanıyor, şaşılacak birşey yok. Yüzyıllardır Dersim'i asimile etmek için yapılanlar bunlar...
Sponsor Reklamlar

İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.11   #3
munzuro
Üye
Üye
Nereden: izmir
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Rektör Alevi kökenli öğretim üyelerini gönderiyor

at iziyle it izi biribirine karışmış... zatlar Dersimde ki fetullahçı örgütlenmeden rahatsız olup taaa bilmem nereden gelmişlerde belediye başkanı randevu vermemiş, ayıp etmişmiş! zira ilde ki birinci partinin milletvekilleriymiş gelenler. fetullah yüzyıllardır devam eden dersim seferlerine yenisini eklemiş ve önceki birikimler, kazanımlar üzerinden daha etkili vurmaya çalışıyor dersimi...
fakat birşeyler gözden kaçırılıyor ki; fetullahın neferleri sözümona itiraza gelen milletvekillerinin partisi/geleneğinin açtığı çığırdan geldiler dersime...
Dersim ki Alevi ocaklarının çoğuna yurttur, halk parti geleneğinin poılitikaları sonucu bu ocakların neredeyse tümü yok oıluşun sınırına gelmişlerdir. zira Dersimin düşürülmesi için önce ocakların vurulması gerektiğini okursanız "Dersim Raporlarında" göreceksiniz. Yol'a bağlı tüm pir ve ocaklar vurulmuş, Dersim adeta rehbersiz bırakılmış ve ardından sınırsız bir katliam gerçekleştirilmiş, yavuz selimin tamamlayamadığı icraat nihayete erdirilmiş, dağ taş kurda kuşa yem olacak insan cesetleriyle dolmuştur.
zira Dersim sadece kürt değil, aynı zamanda alevidir ve yüzyıllardır kesin olarak teslim alınamamıştır.
cumhuriyet döneminde gerçekleşen diyaloglarla Dersimliler bir uzlaşı arayışına girmiş, yeni dönemle birşeylerin değişebileceğini ummuş, silahlarının tamamına yakınını teslim etmiş fakat ardından sınırsız bir katliama tabi tutulmuştur.
direnen bir avuç insan olmuştur çünkü elde balta bıçak dahi kalmamıştır. sayısız acı öykü vardır ve hala dilden dile dolaşır, kimileri ise yazılı hale gelmiştir.
çok söze gerek yok en son Erzincan zini geçidinde katledilen masumlarımızın öyküsü yazılı ve görsel basında gündeme geldi ve pir mehmet can dikkat çekmişki belgesel hazırlanmış bu kıyım hakkında. biraz izlenmesi yeter.
şimdi bu icraatın sahibi partinin milletvekilleri kalmış dersime gitmiş sözümona fetullahın icraatlarına dikkat çekiyor....
iyi de tüm pir ve rehberlerimizi katleden, bizi sahipsiz bırakan siz değilmisiniz????
ocaklar şekavet yuvalarıdır deyip vurulması dağıtılması gerekir diyen siz değilmisiniz???
alevilerin sırtından geçinip en ufak bir hak arama mücadelemize destek sunmayan siz değilmisiniz???
on iki eylülde yoksul çocuklarımızı yatılı okula götüreceğiz deyip imam hatiplere dolduran sözcüsü avukatı olduğunuz laik ordu değil mi???
seyit rıza ve yoldaşlarını ipe çekip cenazelerimizi dahi vermeyen siz değilmisiniz???
kutsal kabul ettiğimiz mekanlarımızı bizlere yasaklayan, o mekanları ayaklar altına alan siz değilmisiniz???
ve her sıkıştığınızda, yine hiç birşey vaadetmeden ve utanmadan Dersimlilere ve diğer alevilere koşan siz değilmisiniz????
cumhuriyetin kurucu odağı ve ideologları olarak her defasında kendi örgütlediğiniz şeriatçı ve kafatasçı katilleri üstümüze salıp sonrada "aman haaa bakın ya biz, ya bunlar" diyen siz değilmisiniz???
ve siz değilmisiniz ki halkımızı topraklarından göçürüp dünyanın dört biryanına salan, perişan eden, tarihsel topraklarımızdan, alevilerin çoğunluk olduğu yegane vatanından göçürtüp neredeyse azınlık durumuna düşüren???!!!
ve siz değilmisiniz ki on yıllardır insanımıza açlığı yokluğu dayatan, bintürlü hile ile kendinize mecbur eden???
siz değilmisiniz elini on binlerimizin kanına bulayan???
siz değilmisiniz kutsal mekanlarımızı sular altında koyan???
şimdi timsah gözyaşları döküyor, fetullahın neferlerine itiraz ediyor görünüyorsunuz. sizin açtığınız yoldan geldiler... siz bu durumdan mutsuz değilsiniz.
belediye başkanı hanım onurlu davranmış, halkının kanına ellerini bulaştırmış bir geleneği red etmiş. ben kendisini tebrik ediyorum.
kamer genç nereden geldi nereye gidiyor??? kamer bey kimin malı??? nasıl hangi şartlarda seçildi biraz araştırın ve yerine hazırlanıp staja çıkan zat nerelerden geldi nerelere gidiyor hele bir araştırın.
ne yapsın garip dersimli dert bir değil, bindeğil... ahtapot kolları sarıp sarmalamış her yanını. kalan bir avuç insan esaret koşullarına, açlığa mahkum edilmiş, sonra da bak ekmek bende, imkan bende deniyor. yetmiyor, hızır paşalar sırtından hançerliyor.
kırk katır gelmiş ben kırk satırdan iyiyim diyor.
olay bu.
aşkı niyazlarımla
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet bunu beğendi.

Konu munzuro tarafından (05.11.11 Saat 19:00 ) değiştirilmiştir.
munzuro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...