Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Pir Yolu Haber Merkezi (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi.html)
-   -   Psakd : Cemevİ vaz geÇİlmez bİr haktir (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi/5442-psakd-cemevi-vaz-gecilmez-bir-haktir.html)

Pir Mehmet 26.10.11 16:36

Psakd : Cemevİ vaz geÇİlmez bİr haktir
 
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Hüseyin GÜZELGÜL, 24 Ekim Pazartesi günü Ergazi Mahallesi Yekta Güngör Özden Koşu Yolu yanı Ergazi- Batıkent adresinde, bir basın açıklaması yaptı. Pir Sultan örgütlülüğünün görüşlerini aşağıdaki şekilde açıkladı. “Bunun dışındaki söylentiler ve basından çıkan haberler bizleri bağlamaz” dedi.

“BASINA ve KAMUOYUNA

AB uyum yasaları kapsamında İmar Kanunu’nda değişiklik yapılarak, imar planları oluşturulurken “İbadet Yeri” ayrılacağı ve bu ibadet yerlerinin, yerelde yaşayan yurttaşların inançlarına uygun olarak tahsis edileceği belirtilmiştir.

Alevi nüfusunun yoğun olarak yaşadığı Batıkent’te, CEMEVİ arsasının tahsisi konusunda ilgili makamlara müracaat etmemize rağmen, çözümü noktasında olumlu bir adım atılmadı.

Eşit yurttaşlık hakkının bir gereği olarak, Aleviler açısından CEMEVİ vazgeçilmez bir haktır.

Bu hakkın Türkiye’nin başkenti Ankara’da, bugüne kadar yaşama geçirilmemesi ciddi bir eksikliktir. Aleviler açısından onur kırıcı bu durumu gidermek adına, bu ülkenin yurttaşları olarak, ibadetimizi ve Hakk’a yürüyen canlarımızın cenaze erkânlarını, kendi inancımıza göre yapabilmemiz için bir mekâna ihtiyacımızdan dolayı, bu mekâna yerleştik.

Kısa sürede, Ergazi Mahallesi Yekta Güngör Özden Koşu Yolu yanı Ergazi- Batıkent adresinde, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Yenimahalle Şube CEMEVİ cenaze erkânlarımızı yürütecektir.

Bugüne kadar demokratik hak mücadelemizde, bizi yalnız bırakmayan ilerici, demokrat, çağdaş ve laik güçlerin destekleriyle, mücadelemizi omuz omuza yürüteceğiz.

Saygılarımızla.Hüseyin GÜZELGÜL

Genel Başkan

Deniz 26.10.11 18:56

Cevap: Psakd : Cemevİ vaz geÇİlmez bİr haktir
 
Alıntı:

Pir Mehmet Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 20488)
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Hüseyin GÜZELGÜL, 24 Ekim Pazartesi günü Ergazi Mahallesi Yekta Güngör Özden Koşu Yolu yanı Ergazi- Batıkent adresinde, bir basın açıklaması yaptı.

Eşit yurttaşlık hakkının bir gereği olarak, Aleviler açısından CEMEVİ vazgeçilmez bir haktır.Saygılarımızla.Hüseyin GÜZELGÜL

Genel Başkan

eşit yurtdaşlık hakkımız ve gün gelecek alacağız


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:52.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2