Sponsor Reklamlar


 
Seçenekler
Alt 30.09.11   #1
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Kurban olun Alevilere!


İnanç üzerinden çıkar elde etmeyi ilke edinen AKP oluşumunun tarihi arka planını doğru tahlil eden, bu nedenle de söz konusu “çıkar birliğine” daha baştan “duvar ören” Aleviler, bu oluşumun; “Alevi açılımı, aşure töreni, dede maaşı, Diyanet dedesi, oy satın alma” gibi girişim ve tuzaklarına düşmedi. Bu gerçeklik, en başta başbakan olmak üzere AKP kurmaylarının ve çıkar peşinde olan simsarların sinirlenmelerine ve durup dururken Alevilere saldırmalarına neden oluyor.
Bunun son örneği, dün akşam CCN Türk Tv’de Nagehan Alçı’nın, Gazeteci-yazar Enver Aysever’e saldırmasıyla bir kez daha yaşandı.

Başbakanın “demokratlık” afra-tafralarına karşın, Alevilerin, AKP çizgisine top yekûn mesafe koymaları, AKP’nin “muhafazakâr dindar” bir parti değil, koyu ve ilkel ölçekte bir mezhep partisi olduğunu deşifre ediyor. Tüm iddialara karşın “Alevi nefreti ve Alevileri ötekileştirme, terörize etme” gayreti, AKP’nin “demokratlık” söylemlerini yalanlıyor ve “mezhep partisi” imajını güçlendiriyor. İşte tam da bu gerçek, partinin yumuşak karnını oluşturuyor. Başbakan, ne yapıp etse de, iflah olmaz bir “mezhepçi” olduğu gerçeğini dizginleyemiyor ve kin kusuyor. Bu yüzden, elindeki bütün devlet imkânlarını Aleviler aleyhine kullanıyor; kadro kıyımı yapıyor, uzak tutuyor, nefreti-çelişkiyi çoğaltmaktan, Alevileri “cezalandırmaktan” geri durmuyor…

Bir süre önce asker ve yargı karşıtı olmak “pirim” yapıyordu; o “iş” çözüldü! Şimdi, Alevi kıyımı yapmak, Alevilik aleyhinde konuşmak siyaset simsarlarının yeni ikbal kapısı oldu. Bu nedenle 2005 yılında kendisiyle röportaj yaptığı sırada bunun nedenini soran gazeteci İkbal Gürpınar’a; “ben Alevilerin neden başbakanı olayım ki; bir sebep mi var?” diyerek tavrını alenileştiren, seçim kampanyalarında ve sonrasında tüm siyasetini mezhep çelişkisi üzerine bina eden başbakana yağdanlık yapmak, gözüne girmek ve rant elde etmek üzere kuyruğa geçen bütün devşirme, dinci-dönek takımı, nefret siyasetine yığınak yapıyor… Belli ki, Nagehan Alçı kızımız da bu rantı keşfetti ve “nefret kampanyasına” katılmaktan kendini alamadı.

Irkçılık, dincilik, mezhepçilik ilkelliktir: bulaşıcı ve lanet bir hastalıktır! Panzehiri ise bilimdir, kardeşliktir, yetmişüç millete aynı nazarla bakabilmektir; hâsılı demokrat ve insan olmaktır. Hastalık tedavi edilmezse bünyeyi bozar, çürütür, kokutur. Zihni dünyamızın derinliklerinde tedavi edilmeyi beklediği halde, sorumsuz siyasiler, Hüseyin Çelikler ve Nagehanlar tarafından kahrolası çıkarları gereği kazınıp-kanatılan ve ahlaksızca kullanılan “Alevi nefreti üretip siyasi, ticari rant sağlama” hastalığı da böyle bir hastalıktır.

Alevi katliamlarının periyodik tetikleyicisi olarak da kullanılan, binlerce yurttaşımızın yanıp yakılmasına neden olan bu ilkel, tehlikeli ve kokuşmuş hastalığa tutulan son kurban Nagehan Alçı… Öyle ki, uluslar arası bir konuyu getirip, 'Suriye ile savaşa girmek Türkiye'nin çıkarına değildir' diyen Enver Aysever'in Alevi kimliğini ima ederek; “Esad'ın da Nusayri (Alevi) mezhebinden olduğunu, Aysever'in, Beşar Esad’ı mezhepsel yakınlığı nedeniyle savunduğunu” iddia edecek kadar hastalıktan muzdarip. Kendisi, “meşhur” Rasim Ozan Kütahyalı’nın eşi… Yani hamfendinin hastalığı sepici!

Şimdi buradan bir kez daha bu ilkel hastalıktan muzdarip olan menfaatçi takımına soralım: kim bu “Alevi” diyerek kin kustuğunuz, kör olası çıkar ve siyasi beklentilerinize araç yaptığınız insanlar? Bir kez daha özetleyelim: biz Aleviler; “Gaziyan-ı Rum, Abdalan-ı Rum, Baciyan-ı Rum, Ahiyan-ı Rum” örgütlenmesi ve çeşitli Türk boylarının mensubiyeti içinde, M. S. 1000 yıllarında, daha ziyade Horasan (Mavaraün-nehir) bölgesinden olmak üzere, Anadolu ve Balkanlara intikal ettik ve buraları yurt tuttuk. Dedemiz Ede Balı, kızı Malhun hatunu Otman’a verdi ve boyumuza “Bey” yaptı. Osmanlının temellerini atan, cihan imparatorluğunun yolunu açan da işte bu Otman Beydir: Osman değil.

İstanbul’u işgal eden Sultan Mehmet’ten sonra adım adım Bizanslaşan, devşirme, idareci, cariye, komutan, sadrazam ve yabancı evlilikleriyle “içten fethedilen” Osmanlı, Türk’e “idraki bi Türk,” yani “aptal Türk” diyerek aşağılamaya ve bugün olduğu gibi nefret kampanyasına başlayınca; Bizans’ı da, şehir ve kasabaları da bırakıp, “çift bozup” dağlara vurmuşuz. Ve Köroğlu misali “ferman padişahın, dağlar bizimdir!” demişiz.

İşte bu dağ köylerinde, kimi zaman yerleşik, çoğu zaman da “göçer evli Türkmen taifesi” olarak yaşamış, bugüne gelmişiz. Aslımız, neslimiz, inancımız, öğretimiz, kültürümüz ve dilimizle var olmuş, değerlerimize sahip çıkmış, devşirme kültürüne de, emperyalizme de, Arap kültür hegemonyasına da karşı durmuşuz. Bu yüzden hamfendi, sizin ve sizin gibi devşirme hayranı “yazarların” saldırdığı değerler, Türklerin değerleri, inancı ve geleneğidir.

El-hak doğrudur ki, Bizans’tan devralınan saray bürokrasisi Osmanlıyı şekillendirmiş, Osmanlıdan devralınan devşirmeler de Türkiye Cumhuriyeti bürokrasisine damgasını vurmuştur. Bu yüzden Türklerin-Türkmenlerin âdeti, töresi, inancını baskı altına alanlar, kimliğini saklayan, soyu sopu belli olmayan kılıç artığı devşirmelerdir. Dün de öyleydi, bugün de öyledir. Mal bulmuş mağribi atlayıp katıldığınız “nefret kampanyasının” mağdurları, kan ve canlarıyla bu toprakları yurt tutan Türkler ve bu coğrafyada yerleşik Kürt Alevileridir.

Diğer yandan Suriye’yi ya da Esad’ı değil, ülkemizi ve milletimizi koruyoruz. Diyoruz ki, “daha üç ay önce kardeş dediğin Esad’ın ülkesini ve ‘mezhep’ meselesini neden karıştırıyorsun? Bir yerden (!) talimat mı aldın; ABD’nin, İsrail’in, emperyalizmin tetikçisi olmayalım! Tetikçilik onursuzluktur! Onurumuzu çiğnetmeyelim.”

“Aleviymiş!”

Siz kimsiniz; Yezit mi?

KURBAN OLUN ALEVİLERE!

28.09.2011
Murtaza DEMİR

Önemli not: “nefreti” onaylamayan Sünni kardeşlerimi tenzih ediyorum
Sponsor Reklamlar

__________________
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kurban bayrami karikaturleri Alevi Komik Resimler 9 26.10.12 11:35
Kurban olun Alevilere! jetlii11 Her Telden 4 10.10.11 23:36
Kemalci değil yurtsever olun Pir Mehmet Seçimler 5 12.04.11 00:54
Gelin hayvan olun meyou Her Telden 0 10.06.10 13:07
kurban tekbir duasi Alevi Bagcilar cemevi 0 11.09.09 01:32
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2