Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Pir Yolu Haber Merkezi (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi.html)
-   -   Sucsuz Adam Göz Göre göre idam edildi (http://www.piryolu.com/forum/pir-yolu-haber-merkezi/5250-sucsuz-adam-goz-gore-gore-idam-edildi.html)

Alevi 23.09.11 05:23

Sucsuz Adam Göz Göre göre idam edildi
 
ABD yönetimi, Avrupa Konseyi'nin dün yaptığı çağrıya kulak vermeyerek, Troy Davis adlı mahkumun idam cezasının infazını engellemek için herhangi bir girişimde bulunmadı ve Davis dün gece idam edildi

ABD’nin Georgia eyaletinde 22 yıl önce bir polis memurunu öldürmekten suçlu bununan ve idama mahkum edilen Davis, bugün idam edildi. Yüksek Mahkeme Davis’in cezasını son kez değerlendirirken, ABD kamuoyu çıkacak kararı büyük bir gerginlikle bekledi. Karar değişmezken, Davis’in yerel saatle 23.08’de (TSİ 06.08) infazının gerçekleştirildiği belirtildi.
http://i.radikal.com.tr/644x385/2011..._mf817062.Jpeg
ABD’de büyük tartışmaya neden olan davada, Davis’in avukatları dokuz tanıktan yedisinin ifadelerinin çelişkili olduğunu ve müvekkillerinin polis Mark MacPhail’i öldürdüğüne dair kesin kanıt olmadığını ifade etti. Yüzbinlerce insan Davis’in suçsuz ilan edilmesi için imza kampanyasına katıldı.

Davis’in kaldığı hapishanenin önünde toplanan yaklaşık 700 kişi idam cezasını protesto ederken, sayıları 10’u anca geçen bir diğer grup da idam cezasını destekledi. Polis, iki grup arasında güvenlik kordonu oluşturdu. Öldürülen polis MacPhail’in oğlu ve kardeşi ise idamı izlemek için hapishaneye getirildi.

Görgü tanıklarına göre, Davis idam odasına getirildiğinde MacPhail ailesinin üyelerine bakarak, “Senin oğlunu, babanı, kardeşini öldürmedim... Tek isteyebileceğim, bu davaya daha derinden bakın ve sonunda gerçeği görün” dedi. Davis ayrıca, kendi aile üyelerinden mücadeleye devam etmelerini istedi. Son olarak, hapishane görevlilerine, “Tanrı sizi affetsin, Tanrı sizin ruhlarınızı bağışlasın” dedi.

ABD, DÜNYAYI DİNLEMEDİ
Avrupa Konseyi, ABD yönetimine dün yaptığı çağrıda, Davis'n idamının durdurulmasını istemişti. İdam cezasının “insanlık dışı” olduğu ve bu cezanın Avrupa Konseyi ülkelerinin tamamında kaldırıldığı hatırlatılan açıklamada, ABD'deki bazı eyaletlerde kaldırılan bu cezanın, artık tüm eyaletlerde gündemden çıkartılması istenmişti.

Uluslararası Af Örgütü’nden Laura Moye ise, “Davis davasının idam cezasının kalkması için en büyük sebeplerden biri olduğunu” söyledi.

David'in destekçileri arasında ABD eski başkanlarından Jimmy Carter, Papa 16'ncı Benedict, eski bir FBI başkanı ve politikacılar ile aralarında şarkıcı Sean "P.Diddy" Combs'un da bulunduğu sanatçılar da yer alıyordu.

42 yaşındaki Davis, 1989’da yaşanan cinayette ikinci iş olarak polis memurluğu yapan MacPhail’i öldürmekten suçlu bulundu. Mahkemeye verilen ifadelerde, evsiz bir adam Davis dahil birkaç kişinin kendisine saldırdıktan sonra yardım istediğini anlatmıştı. Olay yerine gelen MacPhail kafasından ve kalbinden vuruldu. Davis’in idam kararı 2007’den bu yana üç defa durdurulmuştu.(hürriyet)

Alevi 23.09.11 05:24

Cevap: Sucsuz Adam Göz Göre göre idam edildi
 
Valla eğer Erdal Eren adında 17 yaşında iken idam edilemiyor diye yaşı yükseltilerek idam edilen bir ülkenin insanı çıkıp çağdaşlıktan bahsediyosa gülerler. Amerikada xagdas bir ulke degil

Pir Mehmet 23.09.11 09:20

Cevap: Sucsuz Adam Göz Göre göre idam edildi
 
Bu olay Amreika'da ilk de değil, son da olmayacak. Nereye gidersek gidelim kayırma, kendinden olmayanları dışlamayla beraber hukukun adilliğini kaybetmesi olmayacak birşey değil.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 06:36.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2